MF 70 motoplokile muu süüde või muu mootor
#21

(27-05-2012, 20:54 PM)maisalup Kirjutas:  OÜ Flint Kaubanduses müügil olevatele mudelitel WG270 ja WG405 on interneti poes küll täielikult kõik varuosad mis mootori küljes on saadaval.

Suur tänu kauliku vihje eest!

Ma vist isegi seiklesin hiljuti seal Flindi leheküljel, aga mootorite ja osadeni ei jõudnud. Need mainitud mootorid jäävad antud kontekstis liiga isaseks (samas ei ole seal veebilehel mootorite kohta mingeid andmeid välja toodud, vaid tillukese pildi pealt saab umbestäpselt võimsust välja lugeda, margitähised väljendavad ilmselt kubatuuri)

MF-ile sobivad oleksid WG160 või ka WG200, aga viimasele neist ei pakuta e-poes mitte ühtegi pulka. Ka WG160 puhul on valik napp. Samas ma ei usu, et nende osi saada ei oleks (see oleks väga naljakas) pigem ei ole neid lihtsalt veebikeskkonda üles pandud, või ei ole neid otse riiulilt võtta. Kui helistada või kohale minna ja tatti pritsida, siis saab ilmselt kõike.

Vasta
#22

Mootoritootja nö koduleht- http://www.china-power-generator.com/gasoline-engine/
Vasta
#23

Eks need 9 ja 14hj mootorid ole põhilised motoplokkidele ja generaatoritele müüdud mootorid eestis ja tänu sellele on neil ka täielik varuosade tagavara laos olemas.
Teisi mootoreid võibolla pole veel müüdud ja puudub vajadus varuosade ladustamiseks laonurka, kindlasti kui soetad omale ühe wg200 mootori tekivad lattu ka mõned enam kuluvad varuosad tootevalikkusse.
Muidugi ka variant, et mootor nii kvaliteetne ja varuosi ei kulugi üldse Big Grin
Vasta
#24

(27-05-2012, 18:14 PM)oltsberg Kirjutas:  
(27-05-2012, 09:44 AM)v6sa Kirjutas:  Pikemas perspektiivis sõltub valikutest.Rolleyes Mõistlikul ja mootori omadustega arvestaval peremehel kestab ilmselt tuhandeid tunde. Aga ajudeta isik laseb kiiresti kokku.

Ma ei arvagi, et mõni odavam mootor kiirelt otsad annab. Näide vähe teisest vallast: hädalahendusena Maximast ostetud 110 eek maksnud noname drell vedas ilusti 2 aastat välja, seda suhteliselt intensiivse kasutamise juures.
Samas 1200 eek maksnud maineka firma sama võimsusega pill ammendas ennast 11. aastaga. Kui neid kahte üksnes hinna põhjal võrrelda, võiks ju arvata, et see kallim oleks pidanud ca 22 aatat kestma. Või: kui osta 2000€ eest pruugitud auto, saab sellega heal juhul 10 aastat sõita. 20000€ maksva (uue) autoga vist 100 aastat sõita ei saa?

Ma mõtlen just seda, et kas nendele odavamatele mootoritele ka varuosi pakutakse? Äkki on põhikonks just siin?

(27-05-2012, 09:44 AM)v6sa Kirjutas:  Ilmselt pean ka oma näksil hakkama uut mootorit vaatama - vända simmerid on jälle hõredad ja seega käitub väga vastikult. Ilmselt võtan Hortulusest mõne sobiva ligi, kui aeg sealmaal.

Kas sa mõtled sealt mõne Kipori ligi võtta? Kas nad juppe ka pakuvad? Või vaatad Honda poole?


Ma pidasin rohkem silmas seda, et kui väljavisatud õlirõhulülitit pole mootorit kaitsmas, võib uljas kotkas mootori kuivale jätta ja kokku jooksutada...

Eks see mootorivalik on veel ees (kui üldse selle aasta sisse mahubki). Niitmist on vähe ja tegemisi palju. Aga kes teab... Eelistaksin ikka Hondat (just info ja tõükkide saadavuse pärast), kuid eks rahakotil on ka oma sõna öelda...
Vasta
#25

Tänud veelkord kõigile kommentaatoritele.

Läksin siiski teise mootori aretamise teed. Ostsin Saksast ühest väikemootoripoest (müügihall erinevaid väikemootoreid täis Wink) Tecumseh lumefreesi 9,5 hj mootori hinnaga 250€. Oluline on, et see mootor läheb ilusasti MFi juhtraudade vahele, sest tal on silinder otse üleval ja mitte küljele kaldu. Üks Rapla treial sobitas mootori juba külge (krõbeda hinna eest küll Sad). Seega koguinvesteering ca. 400€.

Aga nüüd on sellest MF 70 (vana)rauast saanud vägev püss. Rootorniiduk (multsher) sõidab kaelani heinast keskmiste pööretega läbi - täitsa uskumatu. Mutimullahunnikute peale ei kõssa enam absoluutselt. Käima läheb muidugi ka hästi. Töötada on nüüd lausa lust Big Grin.
Kui sügisepoole aega saan, panen mõne pildi ka üles. Hetkel olen tulemusega igatahes rahul. Peagi proovin ka lattvikatit ja käruvedu.

Vasta
#26

Siis hästi kui saime abiks olla. Avalda aadress kust sa mootori said. Omalgi motoploki mõte mõlgub peas, kuid vaja oleks diiselmootorit umbes 10hj. Siiani silma hakanud ainult uus rotek 12hj mootor mille eest küsitakse 450eur
Vasta
#27

Ega vist tasu mootori süüte täiustamisega aega raisata,lihtsam tänapäevane mootor peale saada.Samas lattniiduki vahetamisele tasub mõelda.Ma ei saa aru,mida originaallatil koostamisel mõeldud on-sõrgade samm 50 mm;vikati käik klassikaline 3 tolli.Ise aretasin külge 3 tollise sammuga lati ja töö on hoopis teine.Eriti tõhus on teeäärse tärkava võsa niitmine.

www.tammetonu.ee
treimis - jm. metallitööd.
Vasta
#28

Endal on ka üks MF 70. Tema käimisega on ka alati probleem. Tahab vägisi käes lennukiks minna. Siis kisun karburaatori maha, keeran kõik düüsid välja ja puhun kompressoriga läbi. Siis käib ilusti paar tundi ja kordub jälle sama jama. Ometigi ei paista kusagil sodisi olema.

Kui palju peab mf kütet võtma? Minul on 2 tunniga 5 liitrit otsas, muru niites, mitte heina. Kas seda on palju?
Vasta
#29

(13-02-2013, 23:19 PM)kaller Kirjutas:  ...
Tahab vägisi käes lennukiks minna.
....
Kui palju peab mf kütet võtma? Minul on 2 tunniga 5 liitrit otsas, muru niites, mitte heina. Kas seda on palju?

Ja käima läheb külmalt vaid ohtra uputamise peale? Poolsoojalt üldse mitte ja kuumalt, kuidas kunagi...Rolleyes

Vändatihendid hõredad, mistõttu karteris hõrendus lahja ja selle tulemusena ebaühtlaselt lahja ka segu. Et asi käiks, keerad karburaatori liigrikkale ja mängid gaasiga... Kõik see sööb kütust.
Vasta
#30

Mina panin uued vända tihendid ja hermetiseerisin karteri,kuid ikka läheb kohtades,kus on vaja teeäärset kallakut vms. niita lennukiks kätte ära.Ilmselt ujukiga karburaator mängib siin oma rolli.

www.tammetonu.ee
treimis - jm. metallitööd.
Vasta
#31

Mina kah hädas MF-i lõhkumaminekuga. Alguses arvasin, et viga on karteri hermeetilisuses ja vahetasin tihendid. Aga nüüd avastasin hoopiski, et ujuki nõel kipub millegipärast kinni jääma ja segu läheb seetõttu lahjaks. Mistõttu tekib hõõgsüüde ja massin ei jää seisma isegi peale küünlajuhtme eemaldamist. Tellisin uue nõela, eks näis, kas saab parem.
Vasta
#32

Infoks: MF 70 asendusmootori paigaldamine on põhjalikult läbi jahvatatud siin: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewtop...22&t=30292

Keel küll võõras ja google´i tõlkega saab ainult nalja, aga 1000 sõna asendavaid pilte või linke on piisavalt. Isegi detailsed joonised on olemas.

Jobutamise tõttu jäin "oma" MF-ist ilma, nädal enne "kõvaks ajamist" läks kõige kaduva teed... Seevastu tegelen selle aparaadiga http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=39777 Postituses #17 väike targutus ka Tööriistamarketi mootori kohta...
Vasta
#33

Milliseid karburaatoreid oma masinatel tarvitate? Enda aparaadil K-62, pole suutnud korrektselt käima panna, kipub samuti lõhkuma minema, enamus ajast üldse ei tööta. Kindlasti leidub alternatiive, millega asendada.
Vasta
#34

Leidsin börsist kuulutuse
Lätlased pakuvad erinevatele motoplokkidele uusi mootoreid.
Konkreetselt mind huvitab MF-70. Tea kuidas nende mootori värk seal õigustab? Ise keelt ei oska, ei oska nendega suhelda. Kodulehel neil rohkem infot pole. On keegi nendega juba ühendust võtnud ja targemaks saanud?
Vasta
#35

vabandust. ma väga ei süvenenud, a esmamulje jäi seuke, et nad pakuvad selle raha eest vaheplaate nimetet motoplokkidele, et saaks kasutada loetelus mainitet honda mootoreid.
Vasta
#36

(04-01-2015, 15:57 PM)kaller Kirjutas:  Leidsin börsist kuulutuse
Lätlased pakuvad erinevatele motoplokkidele uusi mootoreid.
Konkreetselt mind huvitab MF-70. Tea kuidas nende mootori värk seal õigustab? Ise keelt ei oska, ei oska nendega suhelda. Kodulehel neil rohkem infot pole. On keegi nendega juba ühendust võtnud ja targemaks saanud?

Esmalt soovitan sul mammutteema http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=39777 läbi lugeda, et vältida samade asjade uuesti üleküsimist. 

Ma kahjuks ei leia seda teemat enam ülesse kuhu postitasin vahetükkide kohta infot. Sai ka nende Lätlastega suheldud. Selle võin uuesti kirjutada.

Ühesõnaga ajaraiskamine. Kuna meie ettevõttel pole tarvis mootoreid vaid ainult vahetükke siis tegin sinna mitu korda päringut. Nemad ei suutnud lihtsalt mõõta ja edastada, et mis võlli mõõdu peale need vahetükid on tehtud. Küll ainult saavad siis vahetüki koos mootoriga müüa, et siis kindlasti sobivad. 200 eurost asja me ei hakanud lampi ka tellima. 

Meie küll otsisime konktreetselt MTZ 05 jaoks vahetükke. 

Asi lõppes nii, et 3 mest tükist mida on vaja MTZ 05 Läänestamiseks on 2 olemas ja loodame ka kolmanda saada selle kuu jooksul. 

Viskan pildid ka ülesse. Tegemist on siis Belarussi tehase toodanguga.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#37

Kust said,pane mõni link või virma nimi?Ma kõnelesin ka korra selle Läti poega,selle raha eest ainult need vahe tükid,mootor tuleb eraldi raha eest,sõltub mitme jõulist tahad.Soovitas alla 10hj mitte võtta kuna vene jõud on lääne omast tugevam,soovitus oli 12hj.MTZ 05est siis jutt.
Vasta
#38

(04-01-2015, 17:23 PM)ahtos Kirjutas:  Kust said,pane mõni link või virma nimi?Ma kõnelesin ka korra selle Läti poega,selle raha eest ainult need vahe tükid,mootor tuleb eraldi raha eest,sõltub mitme jõulist tahad.Soovitas alla 10hj mitte võtta kuna vene jõud on lääne omast tugevam,soovitus oli 12hj.MTZ 05est siis jutt.

Need tükid tõi üks tuttav autojuht kes käis Venemaal.Mingist Peterburi Agro poest sai need. Meie aga tahame leida mingi stabiilse tarnija. Seega praegu jah meil üksikeksemplarid, et tutvuda kaubaga ja kontrollida sobivust. Meil lähevad sinna otsa 9HP Subaru EX27 mootorid. 


200 euro eest saabki Lätist paar isetehtud vahetükid.Veidi segaseks jäi mis seal komplektis kaasas on. Mootor tuleb juurde vaadata. Muuseas tehasest tulevad MTZ motoplokid 9HP ja 13HP mootoriga(vist diilerid kohapeal panevad vastavalt soovile võimsama aga olen näinud müügis neid).

http://www.belarus-tractor.com/en/catalo...larus-09h/

Eks hoian kursis kui uudiseid on. 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#39

Niih väike info huvilistele. 

Puutusin reaalselt töö juures kokku selle Läti MF 70 adapteri komplektiga. Sobitasime orginaal 2 takti asemele Subaru EX21 .

Kuigi see komplekt maksis 198 koos KMiga. Siis lisandus sinna veel 24+KM transpordi eest( pidi küll eralennukiga vist tulema) . 

Küllaltki kallis arvestades, et  tegemist veidi pool fabrikaadiga. 

Komplektis siis kaasas : vaheflants mootori ja käigukasti vahele , väntvõlli otsa käiv muhv  ja 2 aukudega metallplaati. Poldid, mutrid ,seibid jm peab ise juurde vaatama. 

Vajalik on orginaal sidurikorv sest Läti muhv tuleb sinna külge keevitada , akukudega metallplaadid olid  juhtsangade tõstmiseks kuna muidu ei mahu mootor vahele ära. 

Kui juba juhtsangade asend muutus siis tekkis probleeme käiguvahetusega. Üpris kaua sättisin ja painutasin seda pikka käiguvahetuse varrast, et oleks paraja pikkuse ja kujuga. 

Ühesõnaga odavam on ise teha vahetükid. Saab odavam ja parem . 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#40

(29-01-2015, 20:21 PM)Gravity Kirjutas:  Niih väike info huvilistele. 

Puutusin reaalselt töö juures kokku selle Läti MF 70 adapteri komplektiga. Sobitasime orginaal 2 takti asemele Subaru EX21 .

...

Ühesõnaga odavam on ise teha vahetükid. Saab odavam ja parem . 

Kuna minu murunäksiku pada on nüüd nii hõre, et sellega enam niita ei kannata, siis tuleb hakata mõtlema asendusele. Ning vastavalt vanasõnale, et kui juba ette võtta, siis vähemalt kuninganna Toungue . Kuna teadaolevalt ühtegi vanavarapeaveaga Hondamüüjat minu tutvusringkonnas ei liigu, olgu siis Subaru. Kah pädev pada ju, veidi hinnaline vaid...

On Sul mootoriga kaasa müüa vajalikud sobitused vastava Subaru mootori paigalduseks?
On mõni mootor koha peal olemas, et mõõdulindiga ümber selle jalutada ja mõtiskleda võimaliku mootori modifitseerimise üle, et ei peaks juhtsarvi saagima?

Ühesõnaga, hakkame asja ajama. Cool Teen seda läbi vastava teema, kuna ilmselt pakub asi laiemat huvi. Vidinate letihinnad laseme siit ka läbi Toungue , saab igaüks näha ettevõtmise mõttekust või mõttetust.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne