MF 70 motoplokile muu süüde või muu mootor
#61

(18-06-2015, 22:42 PM)aigark Kirjutas:  
(18-06-2015, 22:04 PM)v6sa Kirjutas:  
(18-06-2015, 19:00 PM)aigark Kirjutas:  Kuna mulle diisel meeldib siis ehitasin ümber diisliks.Seda meest tahaks näha,kes selle MF-iga paagitäie (u.5L) järjest tööd jõuab teha.

Mis mootorit pruukisid? Mis selle kaal on? Riistu üles kaaluma ei kipu?

Yanmar-i diisel,siiani pole täheldanud,et riistu üles kaaluks.Laiemaks tuli teha sarved,kui ka telje vahe,muidu ei mahu mootor ära.Vahetükk sai ümberehituse käigus tehtud võimalikult lühike(päris palju vaeva läks selle nimel)
Lisan sarnase apastraadi lingi:https://www.youtube.com/watch?v=qbFw7sWLVOI
Pildi mootori pirkast katsun lisada lähipäevil,täpset kaalu ei tea,mootor pärit vibraplaadilt ja originaal aga neid liigub ka koopiaid.
Ma olen tööd  teinud (tegelikult vanem poeg) rootorniidukiga ja lumepuhuriga,plaanis on enne jaani vikat ka ära katsetada.Minu mäletamist mööda vikat vist kõige kergem agregaat oli.Massi saaks reguleerida aku lisamisega,kuna mootoril generaator ja starter täitsa olemas aga kuna mul seisab ta aasta läbi soojas ruumis siis pole nagu vaja akut peale panna.Algidee oli küll,et MF diisel ja nupust käivitatav(mul väike lapsepõlvekompleks,et raibe kunagi eriti hästi ei käivitunud ja pidi seda nööri tirima,nimelt rutsi aeg sai mingi 5a niidetud)
Vasta
#62

7hp diisel hiinakoopia on 33kg
Vasta
#63

Teema pealkirjast lähtudes tekkis üks mõte-muruniiduki süüte paigaldamine veneaegse magneeto asemele,kas on keegi üritanud?
Vasta
#64

Aga mis kole tõbi seda süüdet tabanud on et nii palju vaeva näha?
Vasta
#65

(28-06-2015, 23:35 PM)vanapagan Kirjutas:  Aga mis kole tõbi seda süüdet tabanud on et nii palju vaeva näha?

Hooldamatusest tingitud mähise ikaldumine tõenäoliselt. Kuigi MF mootori süütemäng on niiskuse eest kaitstud, siis päris veekindel see siiski pole. Aeg ja temperatuurimuutused teevad aga oma töö ja ühel hetkel kaob säde...
Vasta
#66

Oma Mf süütest sain küll lihtsalt lahti. Käsistarter lagunes ja sai nöör otse võllile mähitud. Veidi jõulisemalt tõmmates võll veidi nõtkus, haakis magneti süütemängu taha ja tarah.
Vasta
#67

Küll pidi see ikka kõva tõmme olema et väntvõll juba järgi andis.
Mul neid pille kaks kasutusel juba vast 15 aastat. Selle aja jooksul on üks kord kondekas ikaldunud ja paaril korral on saand kontakte viilida. 
Vasta
#68

(29-06-2015, 16:34 PM)pen.skar Kirjutas:  Oma Mf süütest sain küll lihtsalt lahti. Käsistarter lagunes ja sai nöör otse võllile mähitud. Veidi jõulisemalt tõmmates võll veidi nõtkus, haakis magneti süütemängu taha ja tarah.

Kulunud võlliots ja hooratta pesa võivad sedapalju järgi anda küll... Vändaotsa kõveraks tõmmata suutvat meest tahaks täitsa näha Toungue
Vasta
#69

Kas motoploki  MF-70-ne lattniiduk,kaaruti, lumepuhur sobivad üks ühele motoploki Vari/Terra-ga.
Vasta
#70

(06-07-2015, 00:03 AM)deeremees Kirjutas:  Kas motoploki  MF-70-ne lattniiduk,kaaruti, lumepuhur sobivad üks ühele motoploki Vari/Terra-ga.

Mõigu meeste sõnul ei sobi, kuid on sobitatavad. Kui siin leiduks mõni Varimees, võin niiduki ajamit katsetamiseks laenata...
Vasta
#71

Kange soov oleks aiamaal pinnast freesida ja sai sebitud selline frees.
[attachment=54096]
   
Niipalju kui netist uuritud sai, pole see päris õige asi (tehtud vist MF´i lumepuhurist?)
Küsimus teadjamatele, kuidas ma seda MFiga paaritada saaks, sealt on mingi jupp vist vahelt puudu
Pildistamise ajaks on peale tõstetud mingi teise tööorgani varrukas, aga see ei sobi kuidagi.
Reduktorist väljuv võll on ka vigane (6'e nuudiga, võrdluseks kõrval mingi MF'i jupp)
Kui freesi külge ei saa, pole mõtet GX mootorit üldse paigaldama hakata
Või on kellelgi sobilikku freesi (või vajalikke juppe) siinolijatest pakkuda
Vasta
#72

(15-06-2015, 14:57 PM)speedsta Kirjutas:  Millised võiksid olla alternatiivid Subaru mootoritele? Kuidas on lood lätlaste poes pakutavate Holzinger mootoritel, kas tasub üldse sinna suunas vaadata? Kuna aparaat saaks üsna vähe koormust hooaja vältel, kui on mõnes kohas siiski asendamatu, vaataks odavamate alternatiivide suunas.

Ise oman Holzingeri ja olen 1,5 hooaega kasutanud. Minu kasutus on haagise vedu, kuna muid agregaate pole veel leidnud/raatsinud soetada. Ümber ehitamine oli kahe päeva töö. Ainult ühe anomaalia olen täheldanud - talvel ei saa muidu käima kui silindri soojaks ajasin. Kas võib olla klapivahedes asi?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#73

Ma jauraks enda freesi teemaga edasi.
Kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes MF-iga mulda hariks?  Smile
(tuleb välja, et sai hangitud selleks otstarbeks täiesti vale masin vist)
Oleks pidanud otsima MTZ-d või Kutaisit.
Kui MF-ile sarved teistpidi selga istutada, kas revers käiguga saaks siis freesi järgi vedada (eeldab ka rattamustri ümbertõstmist) ?
Kui kiire see tagurpidi käik on ?(edaspidi käigud pidid maaharimiseks liiga kiired olema, vaja kasutada ratta reduktoreid, neid aga jälle ei liigu)
Pakutakse odavalt Odessas tehtud atra (Kuta 610-le siis arvatavsti) , kas seda jaksaks MF vedada?
2T mootori vahetaks 7HP Briggs-i vastu välja (sobiks nagu paremini kui GX200?) Silinder verikaalselt ja mahuks rataste vahele ära.

Või on kellelgi soodsalt pakkuda sobilikku peenramaa toorikut (võib olla mootoririkkega, ratasteta või  muidu tõbine)
Vasta
#74

(17-07-2015, 01:30 AM)Sax Kirjutas:  Ma jauraks enda freesi teemaga edasi.
Kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes MF-iga mulda hariks?  Smile
...
Pakutakse odavalt Odessas tehtud atra (Kuta 610-le siis arvatavsti) , kas seda jaksaks MF vedada?
2T mootori vahetaks 7HP Briggs-i vastu välja (sobiks nagu paremini kui GX200?) Silinder verikaalselt ja mahuks rataste vahele ära.

Ma olen küll kuulnud säärasest, aga kedagi ei tunne küll. Big Grin

Mul on komplekt (ader, äkked) olemas, kuid kergeks jääb see priboor mullaga tegelemiseks. Äestada kannatab, muuks tõsisemaks jääb haardekaalu väheks.

Tagurpidikäik on esimesega võrreldav.

Mootorivahetusele kuluv raha tasuks pigem investeerida russipoolikusse (või lääne freesi).
Vasta
#75

Pisikese põllumaa jaoks on mõistlik hankida MF asemel TZ-4-K. Sellega künnab, freesib, kultiveerib, lükkab lund, niidab heina, tirib tonnist käru ja sikutab ka naabrimehe auto lumehanget välja.  Häda on ainult selles, et korralikku TZ on pea võimatu leida. Kõik pakutavad on oma elutöö ära teinud ja tösisem remont läheb teist samapalju maksma kui masin ise. Kui aga hästi otsida, siis ehk leiab.
Vasta
#76

Tsitaat:Pisikese põllumaa jaoks on mõistlik hankida MF asemel TZ-4-K
Põllumaad kahjuks pole. Krundil on "peenramaa" ja see ka rohkem nagu õunapuude alune Smile
Ja olemas on erinevaid 4T mootoreid (alates 3HP B@S kuni suurte diisliteni välja) ja nüüd MF ka.
Sõber pakkus oma pisikest 4WD Jaapanlast laenuks, aga see ka ei kõlba, puudevahel mahuks ainult "sarvilisega"  majandama.
Nii-et TZi jätaks mängust välja (seda enam, et nende hinnad kisuvad rohkem ulmevaldkonda)
Mõnesaja eurone universaal-hobi võiks ju kuuri all olla.
Vasta
#77

Kust kohast on võimalik osta Mf-70nele mootorit ja vahejuppi?
Vasta
#78

Tere rahvas. Vana teema küll... kuid siiski
Hankisin ka endale MF-70 ne. Just lumepuhuri pärast, räägitakse, et see tuiskab niimoodi minna Wink
Masin oli üle kümne aasta vedelenud, sädet pole... kaevasin süütemänguni välja, kõik roostes jne. Puhastasin, määrisin, mõõtsin, sättisin kontaktid paika, nüüd võiks ju olla, panin kokku, tuhkagi Sad .  Vihastasin ja lõin käega... ehk mõni teine esmaspäev...
Mõtlesin, et uurin mida rahvas neist ka räägib. Kes kiidab, kes laidab. Laitjaid oli muidugi rohkem, küll süütega probleemid, küll küttesegu paigast ära, küll kuumeneb üle, suvel töötab - talvel ei ärka, jne. jne. Mul läks selle masina isu kohe üle Big Grin
Kuid siit foorumist sain mõtte - mootorivahetus. Neljataktiline mootor on ikkagi üleprahi.
Hankisin 6,7 hp bensiinimootori, mis on sellest vanast 5,1kW mootorist karvajagu lahjem, kuid usun, et seda ainult kirjade järgi. Selle masina peale niigi juba raisatud, nii, et neid lätlaste üleminekuid ma hankima ei tahtnud hakata, endal vastav tehnika olemas. Kokkuvõttes u päev treimist, keevitamist ja puurimist... ning küljes ta ongi Cool  . Käib nagu Antsu viiul, võtmest, nöörist... mida veel tahta, saab veel käru külge, eks siis katsetab, kuidas täislasti vedada kannatab.

Kui kellegil on vaja seda vanat mootorit, siis mul ta veel vedeleb, annaksin kaasa ka teise väntmehhanismi ja süütemängu. Kel huvi siis tel. 58017766

[Pilt: 20160314_161549.jpg][Pilt: 20160314_161536.jpg][Pilt: 20160314_161511.jpg]
Vasta
#79

Pigem huvi vahetüki vastu, kui kodanikul käed küljes seda ise toota. Jätaks parema meelega kupüürid kodumaa pinnale, kui saadaks Lätti. Iseasi, kas hind ka konkurentsivõimeline. 
Vasta
#80

(15-03-2016, 00:48 AM)speedsta Kirjutas:  Pigem huvi vahetüki vastu, kui kodanikul käed küljes seda ise toota. Jätaks parema meelega kupüürid kodumaa pinnale, kui saadaks Lätti. Iseasi, kas hind ka konkurentsivõimeline. 

1 päev on 8 tundi, rehkenda ise töötunni hinna järgi... materjalikulu on tõenäoliselt väike mure.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne