UNIC klubi vanatehnika oksjon 2012
#1

unic.ee, automoto.ee ja haamer.net kuulutavad välja suure vanatehnika oksjoni.

Täpsem info spetsiaalselt kodulehelt: http://automoto.ee/auction/

Oksjon käib siin: http://haamer.net/auctionItem.php?ixAuctionItem=7625

Kui sul seisab juba mõnda aega jõude vanatehnikat, siis see oksjon on just parim viis see maha müüa ja saada hetkel turu kõige parem hind!

Oksjonile tulevad pakkuma ka vanatehnika huvilised väljaspoolt meie armsat koduvabariiki.

Oma vanatehnikat on võimalik oksjonile esitada kuni mai kuu lõpuni! Praegu on juba esitatud 5 vanasõidukit, mis peatselt ka kodulehele üles paneme.

Sõidukite oksjon on esialgselt planeeritud lõppema 14. juuni 2012. Pakkumiste tegemine elektrooniliselt avatakse 1. juunil.

Võib infot "sheerida"!
Vasta
#2

Hetkeseisu nimekiri oksjonile tulevatest sõidukitest on siin: http://automoto.ee/auction/oksjonile-esi...natehnika/

Võtame veel täna õhtuni vastu tehnikat oksjonile.
Vasta
#3

Ei viibi Eestis, kuidas neid näha saab? [/align]Kas pilte ei tule?
Vasta
#4

Sõidukite oksjon on üleval ja nimekiri veel täieneb, kuna ei ole veel kõik saatnud kõiki pilte: http://haamer.net/auctionItem.php?ixAuctionItem=7625

Vasta
#5

See on tore, et täieneb, aga võiks ka paraneda! Ural K750 ei ole küll eriti tõsiselt võetav mudel, muidugi igamehe enda asi kuidas ta oma kaupa minetab, aga ikkagi?[/i]
Vasta
#6

Mis see õige nimi siis on? Ma pole pehmelt öeldes väga tsiklitega kursis, vabandan ette ja taha... kui mina neid sisestaks, siis oleks seal nimeks "Must mootorratas" Big Grin
Vasta
#7

(06-06-2012, 14:16 PM)Jesper Kirjutas:  Mis see õige nimi siis on? Ma pole pehmelt öeldes väga tsiklitega kursis, vabandan ette ja taha... kui mina neid sisestaks, siis oleks seal nimeks "Must mootorratas" Big Grin

Tean, et ei tohiks iriseda ja viriseda ning "võõrasse teemasse" kükitada, aga...
"Must mootorratas" oleks siin minu arvates kõlanud palju korrektsemalt kui "Uraal K750 või mistaoli"! Uraal on ju ikkagi Irbiti Mootorratta tehase toodangu mudelitele omane nimetus, K750 aga Kiievi mootorratta tehase toodang, hilisemad kiievi tsiklid said ka Dnepri omale nimesse juurde. Selliseid toredaid mudelinime värde võib võõramaa müügikuulutustest leida, aga eks oleme ise ka nüüd "välismaa" ja vb ongi tsiklil uraali raam ja Kiievi mootor ning rattad ja kedagi nagunii ei koti, kes teab - see teab ja kes ei tea, seda ei huvitagi. Aga müüja või omanik võiks ikkagi teada mida müüb või omab?

Vasta
#8

Ok, ma küll ei saa päris täpselt aru, miks selline asi nii palju sappi ja pahameelt tekitab. Mina näiteks ostsin eBayst paar aastat tagasi ühe hifi võimendi umbes neli korda odavamalt kui tegelikult oleks pidanud, kuna nimi oli valesti kirjutatud ja teised siis ilmselt ei leidnud seda üles. Mina poleks ka leidnud, kui üks teine entusiast poleks vihjanud.

Aga tänud tähelepanu juhtimast ja eks me täpsustame võimaluse korral seda nimetust. Või et siis Dnepr ongi õige? 99,9% inimesi tundub et ütleb lihtsalt K-750, aga noh nii ka ju ei saa kirjutada, samamoodi nagu pole korrekne panna kopika kuulutusse lihtsalt "01", mitte "Lada/VAZ 2101".

Ja noh, kui natuke taustast rääkida, siis kindlasti omanik teab täpselt mida ta müüb, aga sellised asjad on siiski rohkem oksjonikorraldaja rida. Eks see on meile ka uus asi ja õpime tagasisidest. Samas Sven on selle asja korraldamisel suure töö ära teinud ja idee kohaselt ei ole eesmärgiks ühekordne kiire kasu saavutamine paari sõidukit müües, vaid ikkagi tekitada mingi järjepidevus või kultuur, mis võimaldab kvaliteetsema otsa vanatehnikaga mõistlikult kaubelda ja sellele läbipaistval moel turuhindu määrata. Väga paljudes teistes riikides asi toimib ning enne millegi ostmist võetakse tihti lahti just oksjonimajade kataloogid, kus siis on kenasti toodud ära margid, mudelid, nende kvaliteediklassid ja tüüpilised hinnad. Meil sellist asja pole ja kui midagi müüakse, siis ikka pigem nii et auto24 hind on paraja tingimisvaruga ning tehinguhind jääb osapoolte omavaheliseks asjaks.

Võib-olla see on halb idee ja praegune süsteem on parem, aga keegi ei tea ju. Proovime, äkki saab hea, ja kui ei saa, siis keegi ju kahju ei kannata.
Vasta
#9

Sappi ja pahameelt? Eks ilmselt lihtsalt selline kibestunud vanainimene, keskeakriisis kliimaksiga vaevlev tüüp, kes on aru saanud enda eksisteerimise mõttetusest jne... Ei maksa tõesti oma nina tehnikameeste teemadesse toppida, tuleks jääda jalgrataste kallal irisema! Toungue
Aga väga tore, et tehakse oksjon, luuakse kultuur ja järjepidevus, aga võiks ju siis korrektsem olla nende nimetustega või siis juba vähem korrektne.
Ja ei ole see ka Dnepri nime kandmiseks sobiv, ilmselt ongi K-750M või siis algselt tõesti olnud K-750 ja progressi käigus saanud omale külge uuemaid tükke, Dnepri nimetus tuli millalgi 650 ccm mudelile, millisele täpselt, ei tea, enne seda oli vist ühel veel Kiiev mudelinimes.

Ei saanud ikka veel rahu, sapipõis niristab mahla...parandasin mõne kirjavea ja toon siis autovallast näite versus Ural K-750.... Moskvitš VAZ 2101. K-750 ongi korrektne mudel nagu VAZ 2101, iseasi kas see konkreetne tsikkel just K-750 on või on K-750M või midagi kolmandat. Igatahes on valmistatud Kiievi mootorratta tehases, mitte Irbitis Uraalides, viimases sellise mudeli tsikleid ei valmistatud.
Vasta
#10

Kas sõidukid kusagile tutvumiseks välja ka pannakse, või tulebki paari pildi järgi tegutseda? Kas ja kuidas masinate kohta lisaküsimuste esitamine toimub?
Vasta
#11

Ei üht ega teist, tutvumise soovi korral, tuleb vähemalt esialgu ise sõiduki juurde minna. Igaühe juures on kontaktandmed olemas (lõik pealkirjaga Müüja).
Vasta
#12

Selline teema, kas pakkumised saavad olema avalikud?? st et näeb kes pakub?
Kõik salastatud pakkumised on alati sellise maiguga et.... Näide: üks avariiliste autode oksjoni pakkuja.... nimi ... noh.... tuletage ise... Kuid lugu selline peale mõningaid proove pakkuda ja müüja poolseid tagasihelistamisi ja nn pakkumiste ülesse poole võitmist proovivaid kõnesid tegime sõbraga eksperimendi.
Leidsime potensiaalse sara mida keegi kaine mõistusega inimene ei soovi. Tegime kahekesi pakkumisi. Alguses olime vaid me kaks. Hind jäi lammutusse mineva auto piiridesse, siis äkitsi lisandus salajane pakkuja.... No hinnad ikka liikusid ülesse poole ja ca 3 korda üle mõistlikkuse hinna. Kuna meie soov oli suur et aru saada skeemist siis lasime pakkumised minna kõrgeks. Nii neli korda üle normaalsuse. Siis jätsime katki. Kohe järgmisel päeval hakkas mõlemale kõnesid tulema: hetkel teie pakkumine võib veel võita kui on soovi üle panustada ja neid kõnesid mõlemale. Siis ütlesime et ei soovi. Järgmine päev kõne: meie peamine pakkuja loobus, pakkuge sama hind ja asi teie. Saatsin viisakalt kuu peale. Sõbrale tuli sama kõne. Saatis ka kuu peale. Sama jant kestis kuni olime saanud hinna jälle tagasi kahekordse normaali peale. Kuna meile oli skeem selge et toimus vaid hinna pumpamine ja nende parsadega kauplejad proovivad olla targemad kui kleindid siis natuke aega nu..isime veel nende ajusid ja mingi hetk ei pidanud enam närv vastu ja naersin telefonis nende jutu peale avalikult, vist solvusid ja enam tagasi ei helistanud. Muideks sama romu kadus kuuks ajaks pakkumiselt, siis ilmus tagasi uute piltidega teises aia nurgas ja sama hinnaga. Minu teada vedeleb sama romu siiani seal platsil. Nii on lood mehed!
Nende romudega nn pakkuja nime näitamata toimub lihtsalt avalik pettus! Seega koheselt ettepanek oksjoni korraldajatele , pange isikunimeliselt pakkumised nähtavale ja siis on asi aus, ntx kui ma ise pakuks pole minul küll midagi karta kui mu nimi seal juures avalikult olemas on. Muidu pole vahet kas tegu on : haamer.net või romu.ee või avariilisedautod.ee või mis iganes petistega.

Sinnamaani on aga sellised umbmäärased oksjonid aga suvaline petuskeemide pesa mis toidab vaid rasvaste patsidega IT mehi ja nn projektijuhte kes selle keskkonna on loonud. Ainus mis kuidagi kannatab kriitikat on Osta.ee kuigi ka seal on olnud pettusi ja pumpamisi.

Kõige ausam oksjon on huviliste kohalekutsutav ja suuline oksjon. Kuigi hea mängu juures on ka seal paljugi võimalik.

Ning ka see märkus et enamuse autode juures pole detailinfot, ntx buick eight mis nime all limited. seal vist vale mootor ja sillad. mõnel muul veel, aga infot pole lisatud. Seega suht umbmäärane teema.

Küll aga esmakordse katsetuse eest kiitused, lootus et asi muutub ausaks ja avalikuks ja valite petistepesa asemel parema oksjonikeskkonna! Info ja detailsemad pildid nagu ebays( ala 25 pilti) on avanatehnika puhul oluline.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#13

Pakkujate nimesid pakkumise käigus ei avalikustata, sest nii on ostjatel endal võimalik teha kokkuleppeid ja kontrollida nendest kinni pidamist. See aga ei ole kuskilt otsast müüja huvides, hind kujunegu vabal turul, ilma kokkulepeteta. Kui pakkumine on lõppenud, siis huvi korral koostame ja saadame osalejatele välja raporti, kus on kõigi osalenute nimed ja pakkumised kirjas.

Mis puudutab ülejäänud sõimu, siis see ei juhtunud haamer.net-is, seega ei käi eriti antud teema alla. Mis puudutab võrdlust osta.ee-ga, siis me tegelikult teadlikult üritame asju natuke teistmoodi (ja loodetavasti paremini) teha kui nemad, sest nad on nii tuntud ja suur firma, et kõike täpselt samamoodi tehes ei tuleks meie lehele keegi.

Ja igaks juhuks mainin siis konkreetselt ära, et mina ja Sven oleme haamer.net-i loojad ja osanikud. Me oleme sellega tegelenud alates aastast 2006, päris mitmed ämbrid läbi kolistanud ja selle käigus oksjonite korraldamise kohta palju õppinud. Hetkel müüakse selle keskkonna kaudu varasid stabiilselt 6-7 kohalise summa eest kuus. Ma tahaks loota, et meie puhul pole lugejate jaoks tegemist päris "meestega metsast", kes kindlasti tormavad esimesel võimalusel kõiki petma ja röövima Smile
Vasta
#14

Las poisid pingutavad, pole korraliku oksjoni pidamine eriti elektroonilises vormis pärast E-Bay võidukäiku enam nii võimatu midagi.

Õige on küll see osa mõttevahetusest, et mõistlik info peab olema kättesaadav. Seda näiteks viisilk, et ostuhuvilised peavad/peaksid/ saama esitada vabalt mõistlikke küsimusi (a' la seisukord, kommentaare pildil XY või ZZ nähtavale, selgitusi tehtud töödest jms).
Seda loodetavasti ka 'haamer.net'i poisid võimaldavad.



[quote='Jesper' pid='284568' dateline='1339071376']
Pakkujate nimesid pakkumise käigus ei avalikustata, sest ....
Vasta
#15

Ma arvan, et kõige lihtsam on seda teha nii, et kirjutage oma küsimused konkreetsete esemete kohta aadressil info@haamer.net ja siis me katsume vastata ning ühtlasi ka kirjeldusi täiendada.

Samas ma pakuks et vähegi suurema hinna korral ei osta küll keegi midagi ilma sõidukit reaalelus üle vaatamata, seega eks need kuulutused ole rohkem "isutekitajad". Võib-olla kunagi tekib ka selline võimalus, et enne oksjoni algust näiteks nädala jooksul on pakutav tehnika kuskil autosalongis väljas, aga noh elame-näeme, esialgu on vaja see esimene oksjon edukalt läbi viia Smile

Ahjaa, enne selle postituse kirjutamist pesin oma patsid ka väga põhjalikult ära. Igaks juhuks, et kodanik ryblik1 saaks rahuliku südamega pakkuda.
Vasta
#16

Ryblikul omalgu tehnikat liiga palju ja uut kuurinurka vist enam ostma ei kipu. Lisaks ka nii, et lihtsam on minna Soome või rootsi algtooret otsima kui siin maksta oksjonikorras küsitava väärtusega N.LIIDu aegsete ümbernu.simistega rikutud auto eest hulga eurikuid. Ei tundu olema just reaalsed hinnad, mõne erandiga.
Näide: kui tead kust saab. ntx paberitega chevy 1940 a originaalmootoriga, valed sillad aga originaalid saab kaasa on mulle pakutud hetkel 1000 euriga. Milleks ma veel oksjonile peaksin minema?
Loll pole see kes küsib: Loll on see kes maksab! Minu slogan oksjonite kohta!

Teile siiski edu. vast saab asja.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#17

Eks oksjonil ole need asjad, mille omanikud õnnestus leida ja ära rääkida. Meil poleks midagi selle vastu, kui keegi pakuks müügiks parema kvaliteediga asju odavamalt.
Vasta
#18

Meie oleme teinud nii, et oksjoni protokolli saavad näha ainult osalejad. Kõrvalistele isikutele me teiste inimeste isikuandmeid avaldada ei tohigi. Kui teed pakkumise ja osaled oksjonil oled osaleja ja sul on õigus hiljem veenduda oksjoni autentsuses.

Rybliku kirjeldatud juhtumite vältimiseks ei soovigi need avariiliste autode platsid neid oksjoneid kuskil mujal ja muudmoodi korraldada. Meie oleme neile seda teenust pakkunud, aga kui said aru, et nad oksjoni tulemusi mõjutada ei saa siis loobuti teenusest.

Oksjoni kohta veel niipalju, et kui me unic klubiga seda planeerima hakkasime, ei kujutanud me keegi õieti ette, kuidas seda täpselt teha. Unic mehed olid varasemalt teinud ühe nn. suulise oksjoni ja meil haamri poolt on palju kogemusi selle online asja ajamisel. Antud oksjon on esimene proovikivi, et katsetada, kuidas seda üldse teha.

Järgmise oksjoni tahame kindlasti teha juba nii, et kõik sõidukid tuuakse ilma erandita müügiplatsile. Hetkel on meil selline plats Jüri lähedal ringtee ääres olemas (www.ekso.ee) sinna jõuab ka homme too oksjonil olev Humbler. Siis teeme meie omaltpoolt detailsed pildid, kirjeldame täpse tehnilise seisukorra jne.

Teiseks paneme kohapeal kindlasti ka suure ekraani ülesse ja saab ka kohapeale tulla osalema-vaatama. Kohvi vast keedame ka Smile

Tänase seisuga on tulnud juurde veel 4 sõidukit, mis tahetakse oksjonie panna. Ehk kui praegusest oksjonist jääb midagi müümata siis lähevad need järgmisele oksjonile edasi.

Järgmise oksjoni kuupäev on veel vaba, võib teha ettepanekuid ja mitte ainult sellel teemal. Lisaks otsime haamer.net meeskonda projektipõhiselt abijõudu Smile sel teemal võta minuga personaalselt ühendust.



Vasta
#19

Eks väike unistus oleks neid oksjoneid teha nii nagu Auction Kings oksjonimajas tehakse: http://www.youtube.com/watch?v=40ez6uJuQVo

Samas õnnestus panna oksjonile üks unimog ja iz tsikkel sümboolse hinnaga, et näidata, kuidas õiglane hind oksjoni lõpuks kujuneb.

Oksjon töötab nii, et kas pakkumisel on sümboolse alghinnaga või unikaalne ja ainulaadne asi kalli hinnaga. Oksjoni mõte on see, et saada võimalikult kõrge hind antud ajahetkel. Kui paned ise kõrge hinna ette, siis jääbki asi müümata sellega.
Vasta
#20

Kui ma ei eksi siis need IZ-id on Haamri lehel juba aasta või isegi rohkem.

EinoSmile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne