1940 a käikudega tagaratas?
#1

Tahaks teada, kas selline ratas on tehase toodang, või keegi selle ise aretanud. Kodarad on viisnurga märgiga. Veljel ilusasti värv ja triibud peal. Osa kodaraid on sutsu mutri lähedalt kõveraks väänatud, kas liiga pikad või on valesti kodardatud? Traatmantel. Rumm 1940a Torpedo. Kui kellegil on teda vaja, siis täitsa saadaval, omal pole sellega miskit tarka peale hakata.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                       
Vasta
#2

Minu Wiklundil on ka kodara otste peal viisnurga märk, ainult keskjooks on "Banco". Võibolla hiljem läks Viklund Torpedo keskjooksule üle või on siin kaks asja kokku kombineeritud.

Korralik palkmaja www.kodutalu.ee
Vasta
#3

See torpedo viitab rummusisesele pidurile. Kuidas selline pidur ja käiguvaheti kokku istuvad? Kas mõnd näitlikku õppevahendit saaks pildile? Velg näitab, et selle kallal pole piduriklotsid käinud. Küsimused muidugi suurele ringile.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#4

Keegi niisama pulli teinud? Mälu järgi see standardvint, millega vanema põlve võiduka tirrid rummu otsa käivad (näiteks start sosse-l) on sama mõõduga, mis tavalise torpedo jt vanade rummude hammasratta vint.

Kas see hammasrattapakk on ühes tükis ja jäik, st tal omal sees tirri ei ole, kasutab torpedo oma põrkmehanismi?

Võimalik, et mõni sõjaeelne käiguvahetuse lahendus võimaldas tagasivändates pidurdada.

Midagi sellist, ma mõtlen: http://www.yellowjersey.org/eroica.html

Muidu kuskil 1991 sai Pääskülas Naaritsa peatuse poe juures nähtud selgelt ennesõjaaegset ratast, millel ketil tagarummu juures sarnane lisarullik, nagu riga punnvõrri vändaketil. Ei mäleta vaid, kas taga lisahammasrattaid ka oli ja kas rullikuga mingeid mehanisme - hoobasid käepidemeid ka oli.
Vasta
#5

Aga alul vaatasid ilma, teed ja tõstsid keti vastavale hammasrattale ja pingutasid ära. Vahetid, tirrid leiutati hiljem.
Vasta
#6

Ma seda käiguvahetuse asja väga ei jaga. Hammasrattad küll ühes plokis. Varbola krahvi juures sorides nägin ühte sarnast käigudega armeeratta tagarummu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne