Eesti esimene vanajalgrataste stiilisõit 11. augustil
#1

MTÜ Eesti Jalgrattamuuseum korraldab laupäeval 11. augustil vanajalgrataste esimene stiilisõidu. Tutvume sõidu vältel Türi ümbruse ajalooliste mõisatega, sõites läbi kokku umbes 60 kilomeetrit. Muuhulgas külastame väikest vanajalgrattanäitust Väätsa mõisa mansardkorrusel.

Koguneme ja alustame sõitu kell 9.00 Türil galerii „Ultra“ ees aadressil Kohtu tn 4 (vallavalitsuse kõrval). Soovijad võivad liituda ka Väätsa mõisa juures kell 10.00.

Vanaaegsete jalgrataste ning kohase riietusega on oodatud kõik osalejad. Osavõtt tasuta, kaasa piknikukorv ja hea tuju. Piknikukorvi ei pea kaasas kandma rattaga, selle võib usaldada saateautole. Ka rikkiläinud vanajalgratta või väsinud osalise eest hoolitseb vajadusel saateauto. Tagasi Türil (või Väätsal) oleme orienteeruvalt millalgi seitsme-kaheksa paiku õhtul.

Täiendavat teavet saab telefonidel 5322 6461 ja 5666 3991.

[Pilt: rattapiknik.jpg]

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Lugupeetud jalgratturid!
Tulge ja külastaga ka seda üritust Türil enne paraadi või siis Kihli krossirajal, kõik ju samas ümbruses ja tegu kahe- või kolmerattalistegaSmile
http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?p=588129#p588129
Vasta
#3

(07-08-2012, 09:23 AM)miilits Kirjutas:  Lugupeetud jalgratturid!
Tulge ja külastaga ka seda üritust Türil enne paraadi või siis Kihli krossirajal, kõik ju samas ümbruses ja tegu kahe- või kolmerattalistegaSmile
http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?p=588129#p588129

Lgp. ksf! Miilits, tänan kutsumast! Aga ega me ei tule! Formaat, maržruut ja stiil Toungue ei võimalda! Sad Tegu on peamiselt kondiauru abil liikuvate sõiduaparaatidega, algus, lõpp ja teekond on paigas ning annab niigi nühkida, nii et p...se vahus. Kardan, et paari esimese korraga ei vea oma "stiilse", väga kiire ja suure ülekandega velocipediga Väätsa mägedestki üles, hakka siis veel sinna Kihli kooserdama. Pealegi läheb motogängi meestega tavaliselt ikka kismaks, tulevad oma võrridega töristama ja tüli norima. Ja Türilt paneme juba varavalges minema, teie sel ajal alles sätite kontaktivahet ja nügite omi tsiklirisusid käima! Cool

Vasta
#4

Tõenäoliselt tuleb väga tore üritus, aga anda esmaspäeval teada, et samal laupäeval toimub, ei ole praeguses kiire elutempoga ühiskonnas eriti mõistlik tegevus... kui see just osalejate arvu piiramise funktsiooniga taotluslik eesmärk ei ole.
Teine see, et võiks vahetevahel ka pilvedest maapeale tagasi tulla ja aru saada, et maailm on natukene suurem, kui europrügimäe lähiümbrus - igasuguseid tweed-, öö-, retro-, stiili- jne. eesnimedega (vana)rattasõite on ka maarjamaal toimunud päris hulgi ja juba palju aastaid.
Nii, et nagu iga tundmatu ja väikse raaminumbriga tallapress ei ole kõigile sinisilmsetele looustele vaatamata Eesti toodang, ei ole ka see üritus kohe mitte kindlasti "Eesti esimene".
Vasta
#5

(09-08-2012, 00:35 AM)oldmoped Kirjutas:  Tõenäoliselt tuleb väga tore üritus, aga anda esmaspäeval teada, et samal laupäeval toimub, ei ole praeguses kiire elutempoga ühiskonnas eriti mõistlik tegevus... kui see just osalejate arvu piiramise funktsiooniga taotluslik eesmärk ei ole.
Teine see, et võiks vahetevahel ka pilvedest maapeale tagasi tulla ja aru saada, et maailm on natukene suurem, kui europrügimäe lähiümbrus - igasuguseid tweed-, öö-, retro-, stiili- jne. eesnimedega (vana)rattasõite on ka maarjamaal toimunud päris hulgi ja juba palju aastaid.
Nii, et nagu iga tundmatu ja väikse raaminumbriga tallapress ei ole kõigile sinisilmsetele looustele vaatamata Eesti toodang, ei ole ka see üritus kohe mitte kindlasti "Eesti esimene".

Ei ole Jaaniga absoluutselt nõus! Esiteks - arvan, et ei tule väga tore üritus... Teiseks - ei tahtnud üldse kellelegi teada anda. (keegi pole vist nende kuulutamiste peale reageerinud ka?). Osalejate arvu pole püüdnud piirata rohkem, kui et valisime EEVS-i läbiviimiseks aja, mil lgp. Oldmoped on Eestist ära, st ei viibi europrügimäe lähiümbruses.
Ja siiski on meil siin kõik Esimene - esimene jalgrattaparaad, esimene jalgrattapiknik jne. Aga lepliku mehena pakun kompromissi, olgu siis seekord Maailma Esimene Vanajalgrataste Stiilisõit (MEVS), ühtlasi Eesti Teine ning ka viimane. (kui EJM siiski millalgi edaspidi kuhugi vändata plaanib, siis on see juba mingi uus ja jälle esimene tegemine või tulemine).
Ja muidugi lõpetuseks, olgem ausad, kõik tundmatud, väikese või ka suure raaminumbriga tallapresiid on siiski eesti tundmatu jalgrattaehitaja krobeliste, rakkus kätega hoole ning armastusega kokku seatud. Ning saavad edaspidi ka Eesti esimese jalgrattarestauraatori poolt seibitäpsusega taastatud, saavad paremad ja originaalimad, kui algselt olid!
Vaat nii me toimetame väikest-viisi! Ja kiiret pole kuhugi, mul pole veel jalgratastki millega EEVS-i trass läbida.
Ning muidugi on kõik eelnev kirjapandu jällegi minu, Eesti esimese vanajalgrattur-kassi subjektiivne, ilmselt ka vale nägemus maailma asjadest. Kui EJM juhatuse liikmetel on juhuslikult tükike vaba aega, siis nad ehk avaldavad ametliku pressiteate koos protestiga ksf! Oldmopedi postituse vastu. Rolleyes
Veel torkas meelde - ega selliseid vanade logudega ringikolistamisi pole üldse mõistlik ette võtta, isegi kolm aastat ette kuulutades! Tänapäeval on juba väga paljudel korralikud autod, nende külge saab riputada 48-käigulised värvikirevad "maastikurattad", selga tõmmata liibuv papagoikostüüm koos muu juurdekuuluvaga jne...

Vasta
#6

Järgmine aasta tulen, koos ratta ja kuulipildujaga.
Vasta
#7

(09-08-2012, 21:22 PM)BALDHUR88 Kirjutas:  Järgmine aasta tulen, koos ratta ja kuulipildujaga.

Järgmise aastani tuleb veel elada! Ja et järgmine aasta oleks midagi lõigata, siis tuleks sel aastal kellelgi midagi külvata! Muidu jääb ainult loota, et järgmine aasta jälle mingi "Eesti esimene...." püütakse välja punnitada.
Nii et lgp. Oldmopedil oli siiski õigus - tuleb aasta otsa ette kuulutada... ja siis on ka kindlasti padrunid otsas või raud liiga tuline kui andmiseks läheb... Sad

Vasta
#8

No kas käis ka keegi vä?
Vasta
#9

Ei käiud vä oma sünnimaal olin lääne-virumaal
Vasta
#10

Mõned vist ikka käisid.
http://i46.tinypic.com/5vdlas.jpg

(11-08-2012, 20:50 PM)Armex Kirjutas:  Ei käiud vä oma sünnimaal olin lääne-virumaal

No ega ma arvanudki, et Sa võtad vaevaksd Türi vallas pedaalida, Võhmas sõidad küll igal õhtul oma naiste Crescendiga 150 m... Muide, mis P-tähega koht see oligi, kuhu mul soovitasid minna, kui Sind sõitma kutsusin? Mälu on viimasel ajal na kehvaks jäänud? Toungue


Vasta
#11

Mida ei mäleta seda pole olnud nagu ütlesid vanad roomlased(loe Võhmalased)
Vasta
#12

(11-08-2012, 22:28 PM)Armex Kirjutas:  Mida ei mäleta seda pole olnud nagu ütlesid vanad roomlased(loe Võhmalased)

Seoses vanade roomlaste mainimisega tuligi meelde - kas mitte Perssiasse ei soovitanud Sa mul minna? Kusagil peaks see mul kirjas ka olema....

Vasta
#13

Kiitus korraldajatele! Oli tore üritus! Seltskond oli igati lahe ning väga harivad olid Valdo selgitused meie peatuspaikadeks valitud mõisate ja muude huviväärsuste kohta. Kindlasti ei ole minu Ukraina 24 aasta jooksul kunagi varem ühe päevaga niipalju kilomeetreid läbinud.

Margusele tänud Ukrainale sobiva võtmekoti eest! Ehk saabki sellest alguse mõte püüda Ukrainat komplekteerida teistegi nõukaajal tavapäraste rekvisiitidega.

Kui midagi sellist edaspidigi toimub, siis olen ikka käsi, kui asjad vähegi klapivad.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#14

(11-08-2012, 22:06 PM)kass Kirjutas:  Mõned vist ikka käisid.
http://i46.tinypic.com/5vdlas.jpg

Ära ole kitsi, näita teisi pilte kah!

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#15

(12-08-2012, 08:50 AM)autorestauraator Kirjutas:  Ära ole kitsi, näita teisi pilte kah!

Haa, või pilte tahate näha! Aga kui sõita oli vaja, kus siis olite? Aga olgu, siin on siis see teine pilt ka - kena paar, noored mõisaaias veidi enne katastroofi! Rolleyes

http://i48.tinypic.com/2eok6zr.jpg


(11-08-2012, 23:29 PM)Sillu Kirjutas:  Kiitus korraldajatele! Oli tore üritus! Seltskond oli igati lahe ning väga harivad olid Valdo selgitused meie peatuspaikadeks valitud mõisate ja muude huviväärsuste kohta. .........
........Kui midagi sellist edaspidigi toimub, siis olen ikka käsi, kui asjad vähegi klapivad.

KIITUS OSALEJATELE!
Kuna suur osa osavõtjatest väisab ka seda foorumit, siis avaldan siin kiitust ja tunnustust tublidele inimestele, kes võtsid vaevaks tulla!
Oleks tahtnud alustamist ja lõpetamist kuidagi pidulikumalt vormistada. Kõik üles rivistada, kätt suruda ja õlale patsutada, pidada sütitava kõne, lisaks kohustuslik lipuheiskamine ja langetamine, üle anda hinnalised meened ja rahalised stipendiumid jne jne jne.... Tegelikult oleks tahtnud, et seda oleks teinud keegi teine! Ja nagu elus tihti, kui ise ei tee, siis jääbki tegemata.
Mitmed toredad ja tublid potensiaalsed osalejad ei saanud tulla, kuna valitud kuupäev neile ei sobinud, mis parata. Vb tuleb kunagi veel mõni Eesti esimene ... sõit.
Piltide kohapealt niipalju, et sõites märkasin korduvalt mingit härrasmeest punase auto ja suure musta fotoaparaadiga (vist oli Smena-2?) trassil sõitu segamas, vb tuli mõni pilt välja ka?
Vasta
#16

Kummardus korraldajatele! Füüsiliselt kõige väsitavam vanatehnikaüritus seniajani, kahtlemata!
Vasta
#17

(12-08-2012, 12:02 PM)indrek Kirjutas:  Kummardus korraldajatele! Füüsiliselt kõige väsitavam vanatehnikaüritus seniajani, kahtlemata!

Ehh-eh-heee! eesti esimene, kõige väsitavam vanatehnikaüritus!
Eks ta jah oli rohkem jõukohane sitketele vanainimestele ja noortele kogenematutele.
http://i47.tinypic.com/y1g29.jpg
Ise sõitsin lõdvalt vasaku käega trassi läbi, pidevalt jäi kaassõitjaid jalgu, üks pilt neist ka.
http://i46.tinypic.com/34tabuw.jpg

Kõige halvemini oli korraldatud Türi - Väätsa etapp! Esiteks muidugi kurikuulsad Väätsa mäed! Kas tõesti ei saanud siis Väätsa Agrost buldooserit tellida, et oleks rada veidi tasasemaks lükanud. Siis lisaks jäine, kontidest läbitungiv (kuna liha mul eriti pole) jäine vastutuul koos seenevihmaga. Selle retke algetapi raskust kurtis hiljem isegi Otepää meeskonna esindaja, kuigi nemad teatavasti treenivad ja võistlevad just kõrgmäestiku tingimustes. Aga raskused raskusteks - jõud, kogemused ja õige taktikavalik ning ülekanne 3 : 1-le võimaldasid mul siiski esimese mäevahefiniši napilt-napilt võita! Teisel raskel tõusul seda triumfi mul enam korrata ei õnnestunud, nimelt olin alt läinud kummivalikuga, sadav seenevihm, lehmasõnnikuga kaetud tõusunõlv ning raske vastutuskoorem oma meeskonna liidrina ja vale passimistaktika - kõik need olulised pisiasjad jätsid mind esimese etapi finišis Väätsas oma meeskonnaga viimasteks. Sad Nii et sain maitsta nii võidurõõmu kui kaotusekibedust, herilasemürgist rääkimata.... Peale Väätsat läks aga juba tõusvas joones, sain hingamise korda, kummid soojaks sõidetud ning rada oli edaspidi juba kuiv, meeskond kukkus küll välja aga ise suutsin oma peenikeste kõverate jalakestega siputades siiski lõpuni sõita. Ilmselt olimegi türi meesveteranidega (Sorge, maratooner isand Männik ja mina) kõige pikema trassi läbijad, st kodust koduni! On ikka kõvad mehed need türalased!

Vasta
#18

Väätsa vaikib ja Anija vallast ka uudiseid pole! Sad
Kuigi olen siia teemasse juba küllalt spämminud, siiski ei suuda veel rahuneda. Sõrmed sügelevad ja jalad tõmblevad... Kuna algusest kirjutasin, siis lõpust ka üks pilt, minult tõesti viimane, vist üldse viimane pilt, mis sel üritamisel üldse tehti.
Mainitud kolm kanget türi meest esiplaanil - isand Mänd, Kass ja Sorge.
Kes on paarike tagaplaanil, enam ei mäletagi, ehk keegi osalejatest täpsustab? (kas äkki ksf!-ID Illi123 ja Turbiin?)
http://i47.tinypic.com/24cy687.jpg
Vasta
#19

(12-08-2012, 16:23 PM)kass Kirjutas:  Väätsa vaikib ja Anija vallast ka uudiseid pole! Sad
Kuigi olen siia teemasse juba küllalt spämminud, siiski ei suuda veel rahuneda. Sõrmed sügelevad ja jalad tõmblevad... Kuna algusest kirjutasin, siis lõpust ka üks pilt, minult tõesti viimane, vist üldse viimane pilt, mis sel üritamisel üldse tehti.
Mainitud kolm kanget türi meest esiplaanil - isand Mänd, Kass ja Sorge.
Kes on paarike tagaplaanil, enam ei mäletagi, ehk keegi osalejatest täpsustab? (kas äkki ksf!-ID Illi123 ja Turbiin?)
http://i47.tinypic.com/24cy687.jpg
Kui ikka päris TÜRI mehed siis ikka suurte tähtetega aga kui ikkameestejuttu rääkida olete ikka tegijad küll see Türi kolmik on selle piirkonna tuumik kajuks läks nii et tulla ei saanud see pärsija või mis koht?? seeoli nii tõsi kui ka nali.
Kui oleks tulla saanud siis mitt Gresendikaga sest see ju linnakas ja nende viletsate prügila teededele....oleks tagarummu kirjad "50.nes miljones# äkki ara kriipinud,oleks tulnud maamehe rattaga FN(kuigi naistekas) ja oleks ka saand vast esi kolmikas olla.

Vasta
#20

(12-08-2012, 16:23 PM)kass Kirjutas:  Väätsa vaikib ja Anija vallast ka uudiseid pole! Sad
Kuigi olen siia teemasse juba küllalt spämminud, siiski ei suuda veel rahuneda. Sõrmed sügelevad ja jalad tõmblevad... Kuna algusest kirjutasin, siis lõpust ka üks pilt, minult tõesti viimane, vist üldse viimane pilt, mis sel üritamisel üldse tehti.
Mainitud kolm kanget türi meest esiplaanil - isand Mänd, Kass ja Sorge.
Kes on paarike tagaplaanil, enam ei mäletagi, ehk keegi osalejatest täpsustab? (kas äkki ksf!-ID Illi123 ja Turbiin?)
http://i47.tinypic.com/24cy687.jpg

Turbiin: vasakult neljas, kassile coca-colat pakkumas!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne