Rehvid/kummid (kogemused)
#41

(13-06-2017, 23:31 PM)Edel Kirjutas:  
(13-06-2017, 09:42 AM)hulgus Kirjutas:  
(13-06-2017, 08:57 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ...
Aga see 10- aasta vanuste rehvide jutt on külajutt vanast ajast. Sellel ajal tahtsid kummimüüjad omi seadusi teha....

T.

Tegelikult see puhta värske jutt. Just äsja käis uudisnupuke läbi, et rehvimüüjad-toojad teevad ägedat lobitööd, et vastav punkt sisse surutaks.
...
Ärge nüüd leili ka minge. See 10-aastane piir on soovituslik, mitte kohustus. ...

See üle 20 aasta vanune protirehvi näide on juba üle võlli. ...

Kuna oled võtnud vaevaks mind tsiteerida, vastan lühidalt.
Ei, ei ole läinud üle võlli, teavitasin lihtsalt, et tehakse LOBBY tööd, ehk mingi asjast huvitatute grupp surub seaduseloojaid jõuliselt selles suunas. Midagi siiani vist otsustatud ei ole. Isiklikult mind ei puuduta.

Protirehvi näide oleks pidanud naljanurgas olema, kui täiskasvanud inimeste mõttetu meelelahutus. Ei ole aga seepärast, et leidus inimene, kes vaadates rehvi mustrijääki, arvas, et täitsa ok oleks veel sõita. Samaseid rehve oli veel 3tk...
Kui rehv 20-30 aastaga selliseks muutub, siis miks arvata, et 10 aasta jooksul midagi ei juhtu? Kõik muutused halvemuse poole juhtuvad alles 19 aasta viimases kvartalis?


Vasta
#42

Mingisuguseid +20 aastat vanu proti-rehve pole mõtet näiteks tuua, need lähevadki reeglina lõhki, kui neile pressõhku näidata,
Vasta
#43

Härra Kass'i jutt on puhas tõde. 10 aastane piirang oli tõesti eksisteerinud, kui praegu enam mitte, Maanteeamet on aga rehvimüüjate "käpa alla" sattunud ja pidi pakutavat 6 aastat toetama, õnneks on see alles nende mõttevälgatus, tahaks loota, et läheb hingusele. Teemast küll mööda, aga jälle hakkab kõmu käima kaamerate paigutamisest ülevaatuspunktidesse.
Mis kuradi pärast peks ülevaatuspunkt ennast ise jälgitavaks tegema Maanteeameti asjapulkadele oma raha eest, kui on selline õigus punktile antud, siis tuleks ka teda usaldada, jälle kellegi idee, et kannuseid teenida. Kas keegi oskab öelda kui suur on kasutegur eksamisõidukites töötavatest kaameratest? Need kaamerad ja nende muud kulud on aga kliendid kinni maksnud või on see sõbralik koostöö kaameraid müüva firmaga ???
Vasta
#44

Möh!
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/rii...d=78672154
Vasta
#45

No ma ei tea.
Artiklis sellised näited välja toodud.
No millega siis siin põhjendada,et just rehvi süül kaldus auto ...
No ma ei saa aru.
Rehvimuster küllaldane.JNE.Loen välja.
Ma tõesti pole kursis kuidas mojal maailmas nüüd just rehvivanuse
seadus on.Kuid ajab ikka närvi.
Olen kah palju roolis,kuid ma ikka leian,et sõit ikka sõltub juhist.

Vaielge mulle vastu... Sad
Vasta
#46

Põhiline hädade põhjustaja ikka inimene ise. Roland,Sinuga täitsa nõus.
Hr. Marrandilt ei oleks sellist juttu küll osanud oodata...
Kui selline asi käiku läheks siis paneks see ikka väga kõva põntsa rahvale. Põllumehed saaksid veel suurema litaka....oma mehelt....  Sad  Meie oma protekteerimistehased võivad ka siis vist uksed kinni panna. No ei tea,fantaasiast jääb hetkel puudu.... Big Grin
T.
Vasta
#47

Samas on tema jutus ka terake tõtt. Ei tea kuidas veoki rehvidega, kuid minu silmis sõiduauto talverehvid on peale 3ndat talve fekaal pidamine pole kaugeltki enam see mis 1. aastal, suverehvid on olnud kõigerohkem 10 aastat vana kuid tänu nendele läks auto mahakandmisele kuna üks esimene otsustas lõhkeda kurvis...
Vasta
#48

(25-06-2017, 22:01 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Möh!
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/rii...d=78672154

Oli see vist hr. Mark Twain, kellele omistatakse igavikuline mõttetera:
Parem olla vait ja näida lollina, kui avada suu ja kummutada viimasedki kahtlused.

7a vanune Nokia/Michelin/Goodyear on kindlasti etem, kui samas kulumisastmes aastavanune HuiPeiTsai rehvilaadne toode (Mis meetri kauguselt auku nähes imestusest lõhkeb).
Jääb veel puudu infost, millise rehvimüüja/tooja huvisid esindatakse.


Vasta
#49

(26-06-2017, 05:07 AM)maisalup Kirjutas:  Samas on tema jutus ka terake tõtt. Ei tea kuidas veoki rehvidega, kuid minu silmis sõiduauto talverehvid on peale 3ndat talve fekaal pidamine pole kaugeltki enam see mis 1. aastal, suverehvid on olnud kõigerohkem 10 aastat vana kuid tänu nendele läks auto mahakandmisele kuna üks esimene otsustas lõhkeda kurvis...

 Loomulikult oleks hea kui inimesed ainult uusi rehve kasutaks. Aga kui nüüd mõtlema hakata mida hakkab tegema hinnatundlik klient- kõige odavam oleks Masteri või Vallai lamell alla ja kolm aastat aastaringselt. Siis uus ring alla ja tuld. Väga "ohutu" nii suvel kui talvel  Big Grin

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#50

(26-06-2017, 08:43 AM)Tegelane5 Kirjutas:  kõige odavam oleks Masteri või Vallai lamell alla ja kolm aastat aastaringselt. Siis uus ring alla ja tuld. Väga "ohutu" nii suvel kui talvel  Big Grin

Kusjuures kodumaisel uuel protirehvil pole pidamisele küll midagi ette heita. Müratase ja erinevatest karkassidest tulenevalt üksikute rehvide erinev sõidutunnetus on jah teema, kuid valdav enamus isegi ei taju neid asju, rääkimata nende kallal vingumisest.

Mingi 3-millimeetrise mustriga (mis tähendab meil legaalse 1,6 mm mustrisügavuse korral veel 1,4 mm kulutatavat) suvaline talverehvijäänus on vihmamärjal asfaldil oi, kui libe.

Olen nõus, et need 7 aastat päikest ja külma muudavad rehvi omadusi drastiliselt halvemaks. Aga et sääraseid sõõrikuid ära keelata - ilmselgelt elab herr Marrandi Esimeses Eestis... Sad Kohapealsed valijad, mäletage seda ämbrit siis valimispäeval. See ei ole sel mehel mitte esimene.
Vasta
#51

(26-06-2017, 05:07 AM)maisalup Kirjutas:  Samas on tema jutus ka terake tõtt. Ei tea kuidas veoki rehvidega, kuid minu silmis sõiduauto talverehvid on peale 3ndat talve fekaal pidamine pole kaugeltki enam see mis 1. aastal, suverehvid on olnud kõigerohkem 10 aastat vana kuid tänu nendele läks auto mahakandmisele kuna üks esimene otsustas lõhkeda kurvis...

Kui sõiduautorehvi ostad, vaevalt, et aasta vanused saad, ikka rohkem on vanuseks. Kasutatav rehv kolme aastaga ikka ei vanane, pigem kulub Big Grin
17.06.2017. käisin rekka rehve vahetamas. Veosillal. 0617 valmistamisaeg. Muidugi need võivad ligi 300 000 läbi sõita, noh nii 2,5 aastaga saavad siledaks.
Vasta
#52

Ostsin just 10 aastat tagasi toodetud vileuued valgerandiga rehvid, homme lasen alla kruttida ja ei näe küll probleemi nende muster lõpuni sõita (ilmselt mingi 5 aastaga).

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#53

No aga ,kui see seadus läbi läheb oledki seaduserikkuja ,,??
Ilmselt, siis siis,et uued.
Ja kui ma ostan uunikum autole tuttuue rehvi alla.Sõidan selle autoga
200 km aastas...
Kas siis ketiks ka seadus,et pean selle igivana rehvi utiili viima?
Ilmselt vist nii see hakkaks olema.
Ma võin ka eksida.
Vasta
#54

(26-06-2017, 13:50 PM)Roland Kirjutas:  Ja kui ma ostan uunikum autole tuttuue rehvi alla.Sõidan selle autoga
200 km aastas...
Kas siis ketiks ka seadus,et pean selle igivana rehvi utiili viima?
Ilmselt vist nii see hakkaks olema.
Ma võin ka eksida.

Ja Sa maksad ka selle uue rehvi utiliseerimise kinni. Big Grin
 Minuarvates kui ikka rahvast kottima hakatakse,küll metsaalused saavad uuesti "vanu uusi" rehve täis. Kui ikka mõni asi tehakse keeruliseks,küll leitakse lihtsamad lahendused.
Ma loodan ikka veel,et kuskil otsustajate hulgas on INIMESI. Rolleyes
Vasta
#55

Oskab keegi välja lugeda vanad need rehvid on?

https://osta-ee.postimees.ee/uued-suvere...src=search

Kui viimasel pildil olev numbririda on õige asi, siis kas tootmisaeg: nädal 17 1997?
Vasta
#56

(26-06-2017, 20:44 PM)sugraM Kirjutas:  Oskab keegi välja lugeda vanad need rehvid on?

https://osta-ee.postimees.ee/uued-suvere...src=search

Kui viimasel pildil olev numbririda on õige asi, siis kas tootmisaeg: nädal 17 1997?

Ei paista õige kombinatsioon olema, kuupäev on DOT tähise järel 2+2 numbrit.


Vasta
#57

(26-06-2017, 20:51 PM)hulgus Kirjutas:  
(26-06-2017, 20:44 PM)sugraM Kirjutas:  Oskab keegi välja lugeda vanad need rehvid on?

https://osta-ee.postimees.ee/uued-suvere...src=search

Kui viimasel pildil olev numbririda on õige asi, siis kas tootmisaeg: nädal 17 1997?

Ei paista õige kombinatsioon olema, kuupäev on DOT tähise järel 2+2 numbrit.
DOT-koodi kuupäevaosa läks neljakohaliseks alles uuel sajandil.

Antud juhul tähendab see 177 seal lõpus justnimelt 1997. aasta 17. nädalat.
Vasta
#58

(26-06-2017, 20:44 PM)sugraM Kirjutas:  Oskab keegi välja lugeda vanad need rehvid on?

https://osta-ee.postimees.ee/uued-suvere...src=search

Kui viimasel pildil olev numbririda on õige asi, siis kas tootmisaeg: nädal 17 1997?

5. pildil paistavad numbrid 175. See siis 17. nädal aastal 1995. Number on leitav tehasetähise (Dot+mingi kood) järel. Ilmselt on tegu uuest peast lattu jäänud rehvidega.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#59

Need rehvid pigem 17. nädal 1985. aastast.
Vasta
#60

Rehvipeale annab numbriplaadiga vulkida 1-10-ni.
Ei näe probleemi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne