Volga ja modimine
#61


kui tuua venest 150hj moto (15000 eek) ja ametlikult see paigaldada siis mis ütleb ARK seda mootorit ju paigaldatakse 3102
millel on 2410 kandevkere. Kas panin väga mööda?:???
Vasta
#62

Nad tahavad ikka jah 3102 autot näha. Et neil põhimik on tegelikult vana 24, see neid ei huvita absoluutselt. 3102- raamile pannakse ka Toyotsi ligi paarisajamuulast konet.

See mootorivahetuse jama on ARK-i koduka küsimused/vastused veergudel ka erinevalt vastatud. Mõni onu tahab iga sõrmeliigutuse eest \"ümberehituseks\" tituleerida, mõni onu lubab küll vabalt panna suurema kone kui on selline modifikatsioon olemas ja ei mingit probleemi. Oleneb kelle otsa komistad.

Vaidlemisel minnakse hoopis tuuri, pole mõtet.

Tegelikult 24/2410 8,2 surveastmega mootor võib niigi rohkem välja anda kui plokikaant sättida hingamiselt \"avaramaks\", tigedam nukkvõll ja klapivedrud. Ehk ka sisseprite. Tõõmaht ju siiski u. 2,5 liitrit.

Mina nn.150 hj kone asemel ostaks 5-käigulise manuaalkasti, mis otse 24 mootorile külge läheb.

Parim oleks saada ikkagi 24 V8 dok. vrakk, mis siis vastavalt soovidele ülesse ehitada: 24 plekke on vabalt saada (odavad kah!) ja saaks SBC või miskit (väike \"suurmootor\") vahele tõsta. Sleeper, igapäevasõiduk, midaiganes... kui puusse sõidad, siis saab vajadusel odavalt korda teha, SBC annab aga minekut.
Vasta
#63

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: nasa13
Nad tahavad ikka jah 3102 autot näha. Et neil põhimik on tegelikult vana 24, see neid ei huvita absoluutselt. 3102- raamile pannakse ka Toyotsi ligi paarisajamuulast konet.

See mootorivahetuse jama on ARK-i koduka küsimused/vastused veergudel ka erinevalt vastatud. Mõni onu tahab iga sõrmeliigutuse eest \"ümberehituseks\" tituleerida, mõni onu lubab küll vabalt panna suurema kone kui on selline modifikatsioon olemas ja ei mingit probleemi. Oleneb kelle otsa komistad.

Vaidlemisel minnakse hoopis tuuri, pole mõtet.

Tegelikult 24/2410 8,2 surveastmega mootor võib niigi rohkem välja anda kui plokikaant sättida hingamiselt \"avaramaks\", tigedam nukkvõll ja klapivedrud. Ehk ka sisseprite. Tõõmaht ju siiski u. 2,5 liitrit.

Mina nn.150 hj kone asemel ostaks 5-käigulise manuaalkasti, mis otse 24 mootorile külge läheb.

Parim oleks saada ikkagi 24 V8 dok. vrakk, mis siis vastavalt soovidele ülesse ehitada: 24 plekke on vabalt saada (odavad kah!) ja saaks SBC või miskit (väike \"suurmootor\") vahele tõsta. Sleeper, igapäevasõiduk, midaiganes... kui puusse sõidad, siis saab vajadusel odavalt korda teha, SBC annab aga minekut.
*******************************************************************
OK IKKAGI jätkan antud teemat küsin ARKist järgi.Annan teada.
Vasta
#64

Asendusmootoritena võib kaaluda teatud andmete kohaselt ehk näiteks järgmisi mootoreid (andmed ja versioonid mõnel mootoril varieeruvad).

BMW 2,0 vanema tüübi 129hj mootor.
Volvo B-23 mõned versioonid (ka väiksemad kui B23).
MB 2,0 mootor
MB mõned 2,3 vanemad versioonid.
Opel Omega 2,4 6-sil.mootor
Ford Scorpio 2,4 V6 mootor.

MB 3,0 6-sil. diiselmootor.
MB 2,5 D ja 2,5 TD mootor
Ford Scorpio 2,5 TD mootor
BMW 2,4 TD (115hj) turbodiisel

/TD mootoritel võimalik head momenti välja meelitada.../

Edaspidi püüan täiendada.
Vasta
#65

31022 on sisuliselt universaal 2410 (ehk 2412), esininaplekid muud...

Põhikandmik on ikka vana 24 ja 2402...
Aga paberimajanduses loevad muud asjad...

http://www.cars.auto.ru/view/?nomer=GD83411

[Pilt: GD83411.jpg]

310221 on selline:

[Pilt: WR84603.jpg]
Vasta
#66

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: agaa
[quote]Niimoodi kirjutas: nasa13
Nad tahavad ikka jah 3102 autot näha. Et neil põhimik on tegelikult vana 24, see neid ei huvita absoluutselt. 3102- raamile pannakse ka Toyotsi ligi paarisajamuulast konet.

See mootorivahetuse jama on ARK-i koduka küsimused/vastused veergudel ka erinevalt vastatud.

*******************************************************************
OK IKKAGI jätkan antud teemat küsin ARKist järgi.Annan teada.
**************************************************************************************************
Nii jälle vana teema juures tagasiBig Grin. Sain vastuse. Küsisin kas tohib paigaldada24-10 le GAZ 3102 150hj mootorit.16klappi2,3liitrist surveastmega 9,5 ZMZ4062. Vastus \" Nimetatud vahetus on lubatud.\"
Küsimusele kas V8 mootoriga Gazidel (24;2410;3102) on eesti ARK tüübikinnitus vastati eitavalt. Järeldus V8
mootoriga volgat maale tuua on pea võimatu kui mitte üliraske. Eestis V8 mootoriga isendite saadavus 0,01%.
Sad
Aga nüüd nihkus hj ülempiir 150hj ni.sealt siis +/-30% :???. Või kuidas?
Vasta
#67

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: agaa
Aga nüüd nihkus hj ülempiir 150hj ni.sealt siis +/-30% :???. Või kuidas?
Ei usu mitte. Sad
Vasta
#68

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: nasa13
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: agaa
Aga nüüd nihkus hj ülempiir 150hj ni.sealt siis +/-30% :???. Või kuidas?
Ei usu mitte. Sad
***************************************************************************
Ok loodan et mitte liiga ärplejaks ei lähe aga vaata ARK kodulehel küsimused ja vastused tehno alt . Seal see vastus kirjas.:rull
Vasta
#69

Oh ei häda. Igasugune info on alati asjaeest.

http://www.ark.ee/atp/index.html?op=foor...464&k=6100

Ma natuke kahtlustan, et ei lasta seda +/- 30% võimsuse asja nihutada kõrgemale. Smile
Vasta
#70



Ma natuke kahtlustan, et ei lasta seda +/- 30% võimsuse asja nihutada kõrgemale. Smile [/quote]
******************

Tjah see ju tervelt ca 195 hj.??? Egas seda lubata ikka küll.Aga eks näe teeks kõigepealt miski valmis.Smile
Vasta
#71


Tsitaat:Küsimusele kas V8 mootoriga Gazidel (24;2410;3102) on eesti ARK tüübikinnitus vastati eitavalt. Järeldus V8


Kui tuua 25+ aastat vana V8 mootoriga auto, siis kvalifitseerub see uunikumiks ja nendel pole tihti mingit tüübikinnitust... ma arvan, et see pole sellisel juhul takistus. Smile
Vasta
#72

Susi hotellis peatub praegu selle auto omanik Smile

[Pilt: volg.JPG]
Vasta
#73

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Tom
uhh - teil oli siin nii pikk Volga-dialoog, et ei jõudnud kõike eelnevat päris täpselt läbi sõeludagi. Seega vabandan, kui järgnevast juba juttu on olnud: Gaz 24-le Gaz 3102 mootor. Läheb ludinalt peale või nõuab kõva tegemist??

Sisuliselt läheb jah, nii nagu 24 mootoreid on palju pandud 3102 peale. Erivevusteks ehk el. süsteemis mõni asi, seda peab vaatama el.skeemilt. Üldiselt on bolt-on.
Vasta
#74

niiiii...mul on olemas volga 21 tal on taha pandud 24 vedrud...aga tahaks teada ,et kas talle saab panna 24 sillad ette ja taha ...jne
Vasta
#75

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: korgits
niiiii...mul on olemas volga 21 tal on taha pandud 24 vedrud...aga tahaks teada ,et kas talle saab panna 24 sillad ette ja taha ...jne

Tagasillaga ei tohiks tõesti olla probleeme Smile
Esisilla suhtes ei julge 100% kindlalt seda väita, aga arvan üsna sügavalt, et on vahetatavad.

Peab üle kontrollima...
Vasta
#76

mhmh..........aga on yltse mõtet panna seda 24 silda ette ? ....ma tahtsin seda selle pärast teada ,et mul on sillad ees ysna väsind ning vist uusi sildu 21 omi ei saa...aga 24 jupid on suht hästi saadaval

või oskab keegi öelda kust saaks volgale ette uued sillad ? või vähemalt saaled ja laagrid jne
Vasta
#77

Volga kohta ei tea, aga ERAZ millel ees 21 täiendustega sild, sai uue 24 silla ilma suuremate komplikatsoonideta.

edit: esisillast ikka jutt.


Vasta
#78

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: korgits
või vähemalt saaled ja laagrid jne

Need jupid käivad mootoris.
Vasta
#79

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: al
Volga kohta ei tea, aga ERAZ millel ees 21 täiendustega sild, sai uue 24 silla ilma suuremate komplikatsoonideta.

edit: esisillast ikka jutt.
***************************************************************************************************
Ei sobi 24 esisild 21le tuleb poolraame lõikuma hakata aga see on jama ja siis ainult must ülevaatus.Mis juppe sul esisillale vaja on?
Vasta
#80

vot seda ma ei tea........sest mul ei ole mootorit peal ja sõita ei ole mina saanud selle autoga isiklikult ........lihtsalt mõtlesin ,. Kui hakkan tegema ,et siis teeks võimalikult korralikumalt ja vahetaks kohe kõik ära Toungue


Siis oleks siuke kysimus .........mis volgaga on mul tegu kui tavalisel volgal 21 taga tiivade all ei ole metall plaate nagu mul on ......ja istmete taga ja ustes.....kas see on ise aretatud kellegi poolt või see on midagi head ja erilist ? (auto oli originaalis helesinine )
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne