Masin majapidamisse
#21

(18-09-2012, 08:23 AM)IIIFFFAR Kirjutas:  Sihuke inime, kel kodus traktor, on nagunii lollakas! Mulle ka 16 meeldib aga arvatavasti , kulla Taluja, pead Sinagi teistmoodi hingama õppima.

Kahjuks ei lähe ma selle uute asjade hullusega kaasa. Kõigile püütakse selgeks teha,et mis te nende vanade asjadega jändate,lollakad.......Big Grin
Uus tehnika ei tasu ennast ära,sest see viib orjusse..... Lõpuks võetakse veel püksid ka jalast........sest masinat pole võimalik tasa teenida.....
Vasta
#22

Tänud nõuandjatele, lähen vaatan neid jaapanlasi. Uut hiinlast sama raha eest...ma ei ole leidnud ühtegi edasimüüjat isegi, nii et jääb vist ära.

Lugupeetud Talujale - kui minus poleks teatud osas entusjasmi, ei tegeleks ma traktori üle mõtlemisega, mul ei oleks maasturit ega kaubikut. Ükski neist aparaatidest ei too matemaatiliselt ennast tagasi. Isegi T25 ei teeni end ühepere potipõllumehel tagasi, sest sa sööd nii pagana vähe kartulit ja õuna, porgandist rääkimata. Ükski normaalne inimene ei osta endale tehnikat ega taha tööd teha pere ja palgatöö kõrvale. See on minu isiklik piuks, et raud on hea ja vanaraud äge.

Kõige odavam on elada linnakorteris, osta säästumarketist poola põllusaadusi ja kiruda odava meelelahutuse korras valitsust. Juba naine on raiskamine, laps puha laristamine Smile
Vasta
#23

Elamine on üldse suur raiskamine.........aga mulle hetkel meeldib.Wink Aga teemaalgatajaga nõus,mingi piuks peab ikka igal inimesel olema....Big Grin
Vasta
#24

Kui kellegil on huvi siis mul on Guldner Tessin traktor aastast 1960 pakkuda , ideaalne vaikemajapidamisse
Vasta
#25

Kui see masin selline on: http://www.flickr.com/photos/davydutchy/.../lightbox/
Siis näeb ta minumeelest igavesti armas välja.

Iseasi kui suur peaks olema piiks, et töö tegemiseks (ja mitte kollektsioneerimiseks) võtta 50 aastat vana masin, mis pole antud geograafilises piirkonnas ka mitte ülimasslevinud olnud Smile Aga müük ei ole miski õige müük, kui pakkumise juures hinda ei ole.

PS kas vaikemajapidamine on majapidamine kus mitte midagi ei toimu? Umbes nagu vaikelu zanri maalidel (aka natüürmort).
Vasta
#26

Hind oleks 1600 Euri , enamus varosasid on saadaval labi Saksa neti poe
Vasta
#27

Güldner tootis hulka mudeleid, millisest käib jutt? Tessin ei vii nagu kuhugi... Rippsüsteem ikka on? 1 hüdroväljavõte? Roolivõimendit toona ei tuntud...

Kuigi foorumisse sobib maru kenasti (ikkagi vanatehnika!), siis koduabiliseks vähelevinud ja vana (sellise vanuse juures hakkavad materjalide vanumine ja väsimuskahjustused tekkima) masina valik nõuab suuri ja karvaseid mune...

Loodetavasti teemaalgatajal on need olemas - usutavasti annab Güldner arusaamatul põhjusel ikoonistunud t-25le silmad ette kui mitte tööomadustes, siis kiiksufaktoris kindlasti!
Vasta
#28

Mulle sobib T-40Am. Kitsas, mootor õhkjahutusega, kütet võtab vähe. 0,9T tõmbejõuga traktor. Jõuvõtuvõll sõltumatu ja sünkroonis liikumisega, 3 sektsioonine jagaja, hüdropump ja rippsüsteem sama tugev kui russil, roolivõimendi, esisild ka veab, tagasillal diferentsiaali blokeering. Lumes ja metsas ronib hästi. Kliirents on u pool meetrit, reeverskangiga saab kasutada kõiki edaspidi käike tagurpidisõiduks ja vastupidi. Mõnel versioonil veel aeglusti. Kõiki varuosasid on saada. Enamus ühtib T-25 osadega. Kaal 3T kanti. (mul on sõiduauto 2800kg)

/Probleemiga tuleb tegeleda kohe!/
Vasta
#29

Ehh...varsti jõuame sinna, et T-130 ja kirovets on ka head masinad. Minu põhirõhk polnud mitte suurel jõudlusel vaid väikestel gabariitidel piisava jõudluse juures.
Vasta
#30

Majapidamisse sobiks ka selline vanaaegne traktor edukalt asendama t-25 või t-40 http://traktorid.ee/?page=1&id=82


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta
#31

Kasutaja V6sale teadmiseks , et tegemist on traktoriga Guldner Tessin A2L ( 20 hj), roolivoimendit toesti ei ole ja ma ei nae selleks ka mingit vajadust , masinal on rippsysteem ja 2 valjavotet , kommentaarid munade suuruse kohta oleks vast motet postitada monesse teisse foorumisse
Vasta
#32

Sarnaseid nagu see David Brown saab soomest tuua, neid seal on päris palju müügis.

Guldneri omanikul pole mõtet solvuda, ma usun et masin on aus ja omanikule ka armas, aga 50 aastat vana masinat töö tegemiseks võtta ja varuosa saksa internetist tellida...siis peab veel üks masin olema, millega vahepeal tööd teha. Ma just tellisin saksa internetipoest maasturile paar tükki - juba on pea kuu möödas, asjad ikka veel dhli põhjatus varasalves.

Aga kui see guldner tõepoolest remonditud ja viisakas on, siis konkreetse masina pilti vaataks hea meelega - hindaks teise mehe käsitööd.
Vasta
#33

Õite õrnake rauahuviline...

Roolivõimendi olemasolu või puudumine on tööturvalisuse küsimus. Roolivõimendita traktoriga töötades peab meeles pidama õiget hoiakut. Muidu õpib pöial varem või hiljem teistpidi paindumise ära... Roolivõimendi teeb elu ohutumaks ja mugavamaks (kui töötab)...

2 hüdroväljavõtet tolle ajastu traktoril on üsna haruldane asi. Enamasti oli üks ots ja ujuv asend puudus. Russi 2, sealjuures ujuvaga, oli kõva sõna!
Kas sellele on ujuv asend?

Samas on hästi hoitud Vana Raud üks usaldusväärne ja töökindel partner kodustesse toimetustesse. Lihtsalt tervist peab hoidma sellel.

Konkreetse Güldneri pilte vaataks isegi huviga - siiakanti neid just ülemäära palju sattunud ei ole. Kui vähegi aega ja viitsimist on, siis oleks teema lugejaid ilmselt teisigi peale minu.
Vasta
#34

Mitmel T25l see roolivõim on? Ja väiksema aparaadiga ei saa võimuta hakkama?

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#35

(21-09-2012, 10:23 AM)Tegelane5 Kirjutas:  Mitmel T25l see roolivõim on? Ja väiksema aparaadiga ei saa võimuta hakkama?

See on üks põhjuseid, miks ma ei saa aru T-25 soosingust... Annab metsas kenasti vastu näppe (olen ise saanud).

Loomulikult saab hakkama. On seni saadud ja saadakse ka edaspidi. Aga ei saa salata, et võimendiga on mugavam ja ohutum.
Vasta
#36

Olen ka mõelnud, et väikse kurgipeenra tarbeks võiks olla masin nats (poole) väiksem T-25-st, kuid suurem murutraktorist.... Turul saadaolevad(uued) ei kutsu ostma, põhjused juba varem esile toodud. Parajate näitajatega tehnikat (Saksa, Itaalia jms) vahtides ila jookseb... aga ei tõuse käsi seda pappi taskust välja sikutama. Seda enam, et ega teda eriti pole nagu ka. Muuseas, olen tähele pannud, et kui raha pole, siis kulub ka teist vähe Smile .
T-25 -le saab väga lihtsalt peale panna hüdrorooli - paraneb (loe:väheneb) pöörderaadius ja on ohutum Smile.Selleks vajaliku roolikarbi, vahest ka silindri[/font] leiab suht kerge vaevaga vanarauaplatsilt. Arvan, lugupeetud ksf.Mahno, et lihtsaim ja kindlaim moodus on mõne T-25 sarnase asjaga "ühte heita"...


Vasta
#37

Minuarust t25 suurim puudus on esiveo puudumine ja enda masinal tagurpidi aeglusti puudumine.Mõtted mõlguvad ehitada ise pisike 4x4 keskliigendiga masin,vene foorumites ideid palju.
Säästuka kartulit ei taha ka siis kui tasuta saaks,maitsetu vesine plönn ja seetõttu ise kasvatangi,nats kallim on,aga kvaliteet maksab ka midagi.
Vasta
#38

Suheldes inimesega, kel on keskliigendiga masin (TZ) siis tema sõnul kõige suurem miinus põlluharimise juures on see, et prse vänderdab koos haakeriistaga rooli keerates.
Vasta
#39

Samas, kui sa ise mõne masinaga veidi tööd teeksid, kasvõi mõned tunnid või isegi päev, siis saaksid mingi võrdlusmomendi. Sa ju võid teiste arvamusi küsida, aga kuidas sulle endale parem on, seda ei tea keegi peale sinu enda öelda. Noh muidugi hinnaerinevusi ja juppide saadavust + veel muid faktoreid arvestades. Muidugi arvestades seda, mis otstarbel sa masinat kasutama hakkad. Mõni isik ikka kusagil leidub, kes annaks oma vurri enda valvsa silma all ja kättenäitamisel proovida. Aga ikkagi, kui sa ise ei proovi, ei saa sa kunagi teada.

Almost Again
Vasta
#40

(21-09-2012, 18:19 PM)muska71 Kirjutas:  Minuarust t25 suurim puudus on esiveo puudumine ja enda masinal tagurpidi aeglusti puudumine.Mõtted mõlguvad ehitada ise pisike 4x4 keskliigendiga masin,vene foorumites ideid palju.
Lugupeetud muska71-l on muidugi õigus, igal masinal omad head ja vead.
Minul on keskliigendiga iseehitatud masin, nagu üldiselt teada. Puudused on samad, millest ka vene foorumites räägitakse - ehitades üritatakse teha võimalikult väike sildade vahe, et oleks hea manööverdada kitsastes tingimustes. Nii tegin ka ise. See aga maksab hiljem kätte - mida lähemale keskliigendile on tagasild, seda rohkem mõjub haakeriistale igasugune jõnks rooliga. Eesmärgiga põldu harida võiks keskliigend olla esisilla ligidal ja võimalikult kaugel tagasillast, haakeriista ühendus masinaga omakorda võimalikult tagasilla ligidal. Siit siis tulebki välja, et ongi mõttekas siiski ehitada ilma keskliigendita masin Smile . Kõike muud on keskliigendiga normaalne toimetada, saab suht lihtsalt teostada 4 x 4 varianti, pöörderaadius ei ole oluliselt väiksem esisillaga variandist. Plaanis on enda oma ümber ehitada põhimõtteliselt rataslaaduriks - mootor taga, tööriist /tõsteseadeldis ees. Selleks sobib ideaalselt.
Vabandan lugupeetud ksf.Mahno ees, et nats pahna teemasse viskasin.
Siiski, olen veendunud, et kui pole turult midagi võtta mingil põhjusel, siis on mõttekas ise ehitada. Vanasti oli sortiment piiratud, tänapäeval on valikuid, millest ehitada, oluliselt rohkem.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne