Välismaa-suhted
#1

Natuke aega tagasi juhtus minuga ja mu sõbraga selline lugu. Lõppenud see veel ei ole, kuid loodan, et lõppeb üsna varsti ja meile soodsalt. Mõtlesin, et hea oleks ka teistel vahel meelt lahutada Smile ..

Kõigel siin ilmas on põhjus. Võib-olla on, võib-olla mitte. Sest ma ei ole selles nii kindel. Mõni asi lihtsalt juhtub, on siis põhjust või mitte. Või on põhjus varjatud..või olen ise nii loll, et ei märka põhjust. Vahel, tühiste asjade pärast ei viitsigi pead hakata vaevama. Näiteks läks üks kõrvits varre otsas mädanema. Põhjus võib olla lihtne, kuid tagajärg, see vedelalt laialivalgunud kõrvitsast järgi jäänud plönn tundus olevat nii tühine, et piisas ainult fakti teadvustamisest. Isegi see tundus liiast.
Viimasel ajal on muidugi palju juhtunud. Põhjused ja tagajärjed on läbisegi. Mõni sündmus on alles poole peal...
Üks juhtus töiselt. Mina ise ja mu sõber ei suuda seda ikka veel uskuda, et juhused ja asjaolud võivad niimoodi kokku sattuda. Kui ise selle sees ei oleks, siis ei usuks.
Asi sai alguse sellest, et sõbra masinale (kopplaadur Lännen 540) oli tarvis käigukasti õlipumpa. Ilma selleta masin ei liigu. Soomes asuv valmistajatehas teatas pärimise peale rõõmsalt, et neil on üks laos ja nad saadavad selle hea meelega meile. Siinkohal peaks märkima, et pumba vahetamiseks on tarvis masinalt eemaldada kabiin ja käigukast, masinaks siis üks 18-aastane Lännen 540.
Maksime kena kopika ja paari päeva pärast saime pumba kätte. Koostasime käigukasti ja olime valmis paigaldama ka pumba, mis käib kasti külge väljastpoolt. Sõbra sõrmede vahelt pudenes pump kogemata lauale ja läks laiali. Katki midagi ei läinud, lihtsalt sisu tuli välja. Sisu lähemalt uurides saime külma dušši osaliseks - see pump seestpoolt oli veel kehvemas seisus, kui see, mille masinalt maha võtsime!!! Me olime vist nagu labidaga litaka saanud mägrad - ei osanud öelda ega mõelda midagi... Mõistus hangus, jäi kuhugi kinni ja ei tahtnudki enam liikuma hakata. Kuidas on selline asi võimalik?
Peast jooksid läbi tuhanded mõtted alustades sellega, et soomlased võivad mitte tunnistada oma viga..
Järgmisel hommikul saatsin Soome päringu, et nad kinnitaksid uue pumba hinda. Sealt tuli vastus, et kõik on korrektne. Saatsin siis neile vastu pildid mõlemast pumbast, sisust jne. Õnneks oli teise pumba korpusel teistsugune number lisaks.
Soomlased mõtlesid päeva ja tunnistasid, et tõepoolest oli neil laos keegi üles võtnud vana kasutatud pumba, millest aga keegi midagi ei aimanud.
Nii, nüüd tekkis probleem - kust saada ruttu uut pumpa? Sest Länneni tehases rohkem neid polnud. Ainukene koht - valmistaja tehas Graziano Oerlikon Itaalias. Nemad aga, olge lahked, olid just tehase totaalselt sulgenud kahenädalaseks puhkuseks!!!
Saatsin kirja sinna tehasesse lootuses, et midagigi juhtub, kuid kõik otsad kadusid nagu sohu. Alles 30 augustil tuli esimene märk tehase elustumisest - sain nende varuosade osakonnast telefonikõne, keegi hr. Checci teatas, et nad on väga tujust ära minu kirja pärast, kus ma olin Graziano töötajaid nimetanud laiskvorstideks, kes aastaringset siestat peavad. Tõsi ka, mis nad siis panevad tehase täiesti kinni. Ei saa mõelda, et maailm lõpeb teisel pool makaronikaussi, tuleks mõelda globaalsemalt, seda enam, et tegu on ettevõttega, kelle toodangut kasutatakse sõna otseses mõttes üle terve maailma. Vestluse lõpuks vabandasin hr.Checci ees ja läksime sõpradena lahku.
Möödus nädal, pika pinnimise peale sain soomlastelt vastuse, et nad on pumba ära tellinud. See juhtus siis 31.augustil. Vahepeal sai mul otsa kannatus ja meisterdasin uue pöördumise Oerlikon Graziano poole, kus selgitasin olukorda ja palusin neil asja kiirendada. Kiri läks teele mitte ainult varuosade osakonda, vaid ka natuke kõrgemale. Muuhulgas, pöördudes hr. Checci poole, kinnitasin kahetsusega, et minu arvamus itaallaste laiskusest osutus siiski õigeks.
18.septembril sain teada, et Itaaliast on DHL-ga välja saadetud pump. Kinnituseks helistas taas hr.Checci ja teatas uhkusega sellest, nagu ta ise isiklikult oma valgete käekestega oleks meie pumba ära pakkinud ja teele saatnud. Pärast mõningaid mõtteavaldusi ja arutlusi varuosade teemal kinnitas hr.Checci, et ma võin talle iga kell helistada, kui on tekkinud mingi probleem. Ja jätsime sõbralikult hüvasti.
Täna on 22.sept. ja see pump ei ole veel Soome jõudnud...
Kurat! Sa kurradi kurat! Me võime siin Eestis piuksuda, jalgu trampida ja teha veel sada imet, kuid manjana-mentaliteediga harjunud maades liiguvad asjad sellest hoolimata oma radu. Me ei saa mitte midagi teha. Mitte midagi. Üritame sellele asjale enam mitte mõelda - pole lihtsalt mõtet. Meie pähe selline asi ei mahu. Põhjust ei tea. Tagajärg peksab aga valusalt sõbra rahakoti pihta, sest masin ju seisab. Samuti viilib tagajärg meie vaimse tasakaalu alustugesid, ruineerib suhteid ja tekitab lihtsalt tarbetut peavalu. Üks on selge - itaallasi see ei koti.
Igaks juhuks võiks ennast itaaliakeelse sõimuga kurssi viia... ei või iial teada...!Big Grin
Muuseas, emotikonide seas võiks olla ka mõni sarviline, mis väljendaks viha vms.. muidu meil need face-d nagu lasteaias, ei tohi halvasti öelda ja tuleb ainult naeratada, nagu idamaade viisakus ette näeb... Pagan, aga vahest nii tahaks mõne punase sarvilise teksti visata...


Vasta
#2

Tehasel võisid masu lõppemise tõttu olla juba enne sinu tellimust suured tellitud partiid, kust sinu tarbeks näpistamine oli suurte trahvide pärast välistatud. Kui trahve enam karta polnud, jõudis järjekord ka üksiktellijani. Ega sinagi saa hädalist vahele võtta kui oled lubanud eelneva töö tähtajaks ära teha. Juuksur ka ei jookse uksest sisseastujat aitama kui üks töö pooleli, mis siis et esimesele on tindipott pähe kallatud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#3

(22-09-2012, 12:56 PM)aavu Kirjutas:  Tehasel võisid masu lõppemise tõttu olla juba enne sinu tellimust suured tellitud partiid, kust sinu tarbeks näpistamine oli suurte trahvide pärast välistatud.
Jah, aavu, aga meie massin on juba 18 aastat vana, sama vana ka käigukast, mis tootmisest ammu maas, koos sellega ka kõne all olnud pump. See pagana hr. Checci kinnitas, et neil laos neid virnas piisavalt. Cool Meilegi pakkus läbi Saksamaa esinduse 100 tükki korraga, hind 20% kõrgem... No kuhu ma nende pumpadega lähen!Big Grin


Vasta
#4

Itaallaste puhul on tegemist täiesti tavalise nähtusega. Ise tegelen restorani seadmetega ja pajataks ka ühe lühikese loo.

Eelmisel suvel suutis klient oma näidiste vitriini klaasi ära lõhkuda. Käisime ja Mõõtsime klaasi üle. Klient kohe uuris et millal saab. Meie vastu, et 1kuu kindlasti tarneaeg. Klient (itaallane) küsis, et miks nii kaua. Kui vastasime et, klaas tuleb otse itaalia tehasest. Siis tuli kliendi näole muie ja ütles, siis on hästi kui kuuga jõuab. Meil oli suve algus, itaalias aga ammu juba suur suvi käes.
Varuosa tuli muidugi peaaegu kaks kuud aga itaalia klient oli sellega rahul. Eesti klient oleks oma seadme minema visanud sellise aja peale.

Itaaliast mailile vastamine võtab isegi kaks päeva aega. Unustasin mainida, et meie firma on antud tootja ametlik edasimüüja Eestis.
Vasta
#5

No näete,näited lausa elust enesest. See teema peaks siis olema kõigile õpetuseks,kui muretseda omale eksootiline massin..... Kui võtta aga kohapeal levinud apastraat,saad tüki kasvõi naabrimehe prügimäelt....Big Grin
Mul jälle näide selline,et tahtsin Skil taldlihvijale tallakummi. Mõte tekkis juba eelmine aasta........ Umbes kuu aega tagasi läksin poodi ja tellisin. Kätte sain alles eila........
See ei tähenda midagi,et sul sõber raha on. Võid selle rahaga pühkida ...... vajalikku asja ikka ei saa siis kui tahad. Big Grin
Vasta
#6

Kas keegi teine ei tee neid pumpasid?
Teise all mõtlen hiinlasi.Ise ostsin JCB ekskavaatorile mõned asjad eelmisel aastal ja kuu aega tagasi pumba regulaatorid.Kohale tulid praktiliselt kolme päevaga,aga siin läks tollis nädal aega.Mul veel nii vana masin et koosneb jaapani tükkidest.
Vasta
#7

(22-09-2012, 19:40 PM)uko Kirjutas:  Kas keegi teine ei tee neid pumpasid?
Teise all mõtlen hiinlasi.
Kahjuks mitte. Otsisin nii mõnedki õhtud üle maailma, aga ei leidnud. Tehtud vahest spetsiaalselt Graziano selletaolise toodangu jaoks. Aga see polegi enam nii suur asi, ootame lihtsalt ära selle pumba, mis oletatavasti juba kuskil euroruumis "seikleb".
Tuli meelde, et suht lähiminevikus käis itaallastel nii - maksad arve, raha laekub müüja arvele ja alles siis läheb käima saatmisprotsess. Kõik see võtab aega. Kui abi vajav masin on osaline tootmisprotsessis, siis on isegi mõned tunnid liigne venitamine. Rootslastega sai asi nii seatud, et maksimum on 24 tundi, siis on jupp käes, vahel ka juba masinal. Soomes saab vahel lausa ise järel käidud... nii on kiirem. Sageli ka odavam Wink ..


Vasta
#8

siin on tegemist kultuuriliste erinevustega, ehk pole mõne kuulise viivituse pärast põhjust paanitseda, nimel kui ma kunagi uute alfa romeote müügiga tegelesin siis eestis üks klient eesti tellis omale igasugu lisadega masina, millel pidid olema ka tulede pesurid, ootas siis ca 6kuud ja masin tuli loomulikult ilma nende pesuriteteta. Kui itaaliast sai siis päritud, et mis värk on, saabus vastus: "mida probleemi, paneme järgmisele masinale 2 komplekti"
võtke rahulikult, seal käivadki asjad nii, lihtsalt meie siin põhjamaal oleme liiga kärsitud, sellepärast ongi meil igasugu jamad aga seal lastakse asjadel lihtsalt kulgeda, ning ühiskond on vanem kui meil ja inimesed rõõmasamad
Vasta
#9

Täna saabus Soomest teade - saime pumba kätte ja saatsime Eestisse. Loodetavasti saame kauaoodatud tegelase homme kätte...


Vasta
#10

Olen kunagi koos Itaalia seltsimehega Soomemaal (aastal 1999) remontind nende toodetud apastraati. Oli päris huvitav! Käisin tänavu kevadel kohal ja panin uuesti käima.

loll on loll olla.
Vasta
#11

Mul on ka teistsuguseid kontakte ja suhteid olnud, palju meeldivamad, kui see viimane juhtum. Siis olin küll nende "koduplatsil", see oli huvitav, ilus loodus, mõnsad inimesed, hea vein, maitsev pizza, kolmerattalised Piaggiod ja hommikused juustu-singilauad... Tehaseks oli Macmoter, mille üks-paar väljalaset ka Eestis töötab, tookord siis roomiklaadurid, hüdrostaatilised mänguasjad, igavesti toredad tööriistad.


Vasta
#12

Inimesed on ju ikka toredad ja teised kohad huvitavad.
Emotsioonid tikuvad eri hetkil erinema.

loll on loll olla.
Vasta
#13

Aga proovige mõni suurem aparaat viia rootsimaal enne jõule (5.dets) garantii korras kap remonti, kui mootor on töökoja endi süül hävinud?
Nädal kulub süüdlaste selgitamiseks ja hoovõtuks.
teisel nädalal sai masin juba katuse alla, ja 1 (loe üks) töömees hakkab asjaga tegelema. kell 7 algab tööpäev, väike hoovõtt, ja juba on kohvipaus... kui riistakäru saab auto kõrvale on juba lõuna käes, veel kohvipaus ja algavad ettevalmistused kojuminekuks...
nädal kulus mootori mahavõtmiseks, siis tekkis pikem paus, sest selgus et asi ikka täitsa p---s.
Tehasest telliti kap. remondi mootor, seda veel näpiti ja reguleeriti ja ... ühesõnaga naistepäevaks sai juba auto liikuma, ja ainult mõned korrad tuligi veel käia services õlilekkeid likvideerimas, mootori aju kalibreerimas jm pisiasju.
tehtud nagu nipstigi...


Vasta
#14

Pealkiri sobib mu postitusele, teema ise mitte.
Saksas toimub Leipzigi mängude- ja mänguasjade mess. Sõlmida saab seal kahtpidi suhteid - nii oma toodetud mänguasjade müügiks kui teistelt ostuks. Ideid saab ka. Panin venekeelse lk, sest ise saan sellest paremini aru.
http://www.modell-hobby-spiel.de/LeMMon/...enDocument

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#15

(02-10-2012, 11:44 AM)aavu Kirjutas:  Pealkiri sobib mu postitusele, teema ise mitte.
Mis siin ikka peenutseda, välismaa, siis välismaa... mul pöle selle vasta midagi, mahub suhete alla kah, kui laiemalt vaadata Smile
Muuseas, eelmisel reedel saime selle tubli Länneni uuesti kokku, pump peal ja puha! Sõidab, nagu uus! Sõber helistas täna ja ütles, et nagu imelik on - kõik töötab! Ta pidas silmas seda, et muuhulgas sai kõrvaldatud hulk muid pisivigu kah, kotermann elektrijuhtmetes, ajajänku oli gaasipedaali kallal nämmumas käinud ja eks muudki jagus. Itaallastele mõtlen ikka vahel ja muigan ainult... no maa ka igast tegelasi kannabRolleyes...


Vasta
#16

Itaalia on katoliiklik maa, neil minuteada augusti keskel ongi selline puhkamise ja pühamise aeg. Nõme muidugi, aga selline see eluke on kord juba.
Vasta
#17

Mul on ette tulnud selline situatsioon - kliendile oli vaja ühte suht hinnalist jubinakomplekti. Tootjal momendil laos ei olnud, aga oli kaks komplekti teel USA-st Prantsusmaale kuskil konteineris, see aga laeval.
Saadeti kopter laeva ja toodi see komplekt sealt ära. Tegu oli meie sadamas asuva suurema ettevõttega, kes lossib kaubalaevu. Nonde seisuaeg on teadaolevalt kallis ja iga tund maksab. Jubinakomplekti oli aga tarvis masinale, mis teeb laadimistöid.
Teine juhtum oli mul endal - masinal hüdropump pees. Vaja uut. Eestis netu. Rootsist toomine võtab aega. Istusin hommikul Copterline,kella kümneks sain Helsingi külje alt pumba, kiirlaevaga Tallinnasse, kella kolmeks masin Ida-Virus juba töötas. Muuseas, seda skeemi kasutasin ka teist korda, õnneks umbes kuu aega enne, kui see kopter merre sulpsas Sad ... Selline operatiivsus ei kasvatanud ka pumba hinda - kõik mahtus kenasti ära, sest mõningate originaaljuppide hinnad on Soomes soodsamad, kui meil.


Vasta
#18

eelpool kirjeldatud post seostub tavaliselt sellega kuidas valmistutakse uuikute talve ja suverallidest, ainsa vahega, et pole koptereid ja palju pappi
samas kui soomes on odavaid raf-i juppe siis vast keegi isegi lendaks sinna
Vasta
#19

(03-10-2012, 20:56 PM)supp Kirjutas:  eelpool kirjeldatud post seostub tavaliselt sellega kuidas valmistutakse uunikute talve ja suverallideks, ainsa vahega, et pole koptereid ja palju pappi, samas kui soomes on odavaid raf-i juppe siis vast keegi isegi lendaks sinna
Sul on õigus, see kõik on suhteline ja ma kirjeldasingi üksikjuhtumit, et anda edasi suhtumist. Kui on tegelasi, kes hoolivad ja peavad lugu oma kliendist, siis on võimalik teha igast tükke. Hmm... eks huvid mängivad kah rolli.


Vasta
#20

(03-10-2012, 14:18 PM)Envir Kirjutas:  Itaalia on katoliiklik maa, neil minuteada augusti keskel ongi selline puhkamise ja pühamise aeg. Nõme muidugi, aga selline see eluke on kord juba.

... ja siis on neil peale uut aastat väike paus, mis kestab olenevalt provintsist jõuludest veebruarini, kohe peale seda algab lihavõttepühade aegne puhkus ja edasi võib igaüks juba ise kalendrist vaadata.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne