Projekt: JUMZ EO 2621-Turbo ( ЮМЗ ЭО-2621)
#81

Respo Haagised Tõrvandis. Valtsrullid kohapeal olemas. Teeme teenustööna ära. 4mm plekk ka olemas. Kui huvi, siis kontakti leiad kodulehelt.
Vasta
#82

Jumzi puhul suurt edasiminekut see nädalavahetus ei toimunud, mitmed haltuurad tehtud ja õlised riided just pessu visatud... Toungue

Viimane üllatus oli roolivõimu ja pumba vaheline metallist survetoru, pumba juurest tuli joode lahti. Toru ise aga oli eelnevalt niivõrd lapitud et tulevikule mõeldes ma seda tagasi ei pannud vaid tegin pumbapoole uue stutsi, et saaks hüdrovooliku asemele panna.

Üks huvitav tähelepanek elust, nende masinate tööriistakastid mis eelnevalt korrastatud kipuvad tolmuga kattuma ja tööriistadki rooste minema, jumz aga päris 100% valmis pole ja töökäigus tuleb üllatusi ette piisavalt... Tööriistakast kenasti õline Toungue Rolleyes

   

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#83

Paistab,et tehtud töö ja vaev on end ära tasunud. Loodan tulla seda masinat ka elusuuruses vaatama tulevikus.Smile

NB! Taustal olev BMW olen vist isegi Elvas kohanud?


Vasta
#84

(11-11-2012, 21:14 PM)MAZ Kirjutas:  NB! Taustal olev BMW olen vist isegi Elvas kohanud?

Eks vahest satun ka sinnakanti Toungue Rolleyes

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#85

(11-11-2012, 21:14 PM)MAZ Kirjutas:  Paistab,et tehtud töö ja vaev on end ära tasunud. Loodan tulla seda masinat ka elusuuruses vaatama tulevikus.Smile

NB! Taustal olev BMW olen vist isegi Elvas kohanud?
Jaa.Kui Jumzil kõikvõimalikud lekkekohad ka leitud ja eemaldatud siis võiks vist valges särgis ka seal töötada.Iseasi kas see kõike seda väärib sest nõukaaegne traktor oli ikka ette nähtud tööd tegema - mitte nagu kapitalistide toodang kus mõeldakse ka juhi mugavusele,töökindlusele ja kurat-teab millele veel.
Igatahes jaksu ja edu ksf.mlsuik-le Jumzide teemal !
Vasta
#86

Jumzi kõrvale sobiks hästi ka selline riistapuu:

[Pilt: Fordson25HPgrader2a.jpg]

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#87

Oleks vaid seda aega, siis leiaks Jumzi kõrvale veel palju huvitavat. Hetkel rivis T 25, T 40, T 75, Jumz, Jumz EO, 1-pts2, 2-pts4 ning kõik muu väiksem tehnika. Huvitav on siinkohal see et pole ei põllu ega metsamees, lihtsalt hobikorras nokitsemine. Talvel paarkümmend rummi puid metsast ja suvel paarkümmend lühikest vagu kartult jms. Big Grin

Selle ajaga on see lugu et rohkem oleks tegelikult vaba finantsi vaja, siis ei peaks oma aega raha teenimiseks "raiskama" ning jääks rohkem aega tehnikaga tegelemiseks.

Need greiderid millepeal ise vahepeal töötand on "pisut" kaasaegsemad välja näinud. Rolleyes

Jumzile tulevikus veel plaanis frontaal-laadur külge kruvida, algselt oli mõte EO-le lisada aga targem oleks siiski Soolole panna, parem laadimisel manööverdada ja ei lähe masina kaal üleliia suureks. Hetkel pole veel ühtegi kun´i silmapiiril, pole otsinud ka. Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#88

Kus selline greider vedeleb?

Jumzile laadur ees on selles suhtes kehva, et ilma esiveota ei ole liikumine laaduriga kõige mõnusam, kuigi toimetada saab ja töö saab ka tehtud.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#89

EO puhul pidamise probleemi poleks, soolole peaks suuremat sorti balvanka haakesse riputama...Rolleyes

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#90

(13-11-2012, 10:37 AM)mlsluik Kirjutas:  EO puhul pidamise probleemi poleks, soolole peaks suuremat sorti balvanka haakesse riputama...Rolleyes

Ning esiveljed pead niikuinii välja vahetama - soolo sirged plekid ei kesta...

Mina paneks EO külge - saab esiotsale raskust juurde ja pole vaja toda vastukaalujurakat.

Tõsi, siis tuleb hakata paake ringi tõstma, sest vene laadur küll ilma ei mahu.

Ja ikkagi tasub kaaluda frontaali panekut neliveduse masina külge...
Vasta
#91

Kui frontaal-laaduri endale muretsen siis läheb nagunii soolo jumzile, EO läheb liiga raskeks ja pikaks muidu.


Täna sai korraks Respost läbi hüpatud nagu ksf Olle soovitas, lasti kiirelt vaherõngad läbi. Natuke keevitamist ja lõikamist veel ning siis saab tagumised topeltrattad alla visata... Wink



   

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#92

Järjekordne päev möödas ja läbi torude hulga diislit aetud.

Sahk valmistab natuke peavalu, kunagi on aisad ära murtud ja siis kõveralt kokku keevitatud, nüüd on tera poolviltu eest ära kulunud. Eks tuleb lahti lõigata ja uuesti kokku keevitada, uued terad oleks ka mõistlik paigaldada.

   

Materjali hunnikusse kuhjamisel kipub tagumine kopp mööda maad lohisema, kõrgemale ka tõsta ei saa. Muidu pole viga aga näiteks betooni peale kisub korralikud vaod sisse. Natuke aitab see kui koppa veidi küljepeale keerata.

   

Juhtusin Elva arbimäe ehituskaupade poodi, sealt ostsin jumzile värvi ära. Ehk tuleb sellist aega kui kaevamist ei ole, saab masina ära värvida. Värviks sobib ideaalselt Läti värv nimega "Pentaprim", tegemist on alküüdemailiga mis kõlbad puidu ja metalli värvimiseks nii sise-kui välistöödeks. Korduvalt varem kasutatud, püsib väga kenasti peal ning hinna ja kvaliteedi suhe igati paigas. Rolleyes Olen lasknud nii läbi pulvenisaatori kui ka läbi õlipihusti. Õlipihustiga on selles mõttes hea värvida et saab lasta paksema värviga ja paksema kihi, ei hakka jooksma. Traktorite puhul ideaalne variant. Iga oks ei tõmba värvile kriime peale.

Kabiini jaoks sobib jumzile elevandiluu (valge/kollane) ning masina enda jaoks türkiissinine.

   

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#93

(15-11-2012, 18:36 PM)mlsluik Kirjutas:  Juhtusin Elva arbimäe ehituskaupade poodi, sealt ostsin jumzile värvi ära. Ehk tuleb sellist aega kui kaevamist ei ole, saab masina ära värvida. Värviks sobib ideaalselt Läti värv nimega "Pentaprim", tegemist on alküüdemailiga mis kõlbad puidu ja metalli värvimiseks nii sise-kui välistöödeks. Korduvalt varem kasutatud, püsib väga kenasti peal ning hinna ja kvaliteedi suhe igati paigas. Rolleyes Olen lasknud nii läbi pulvenisaatori kui ka läbi õlipihusti. Õlipihustiga on selles mõttes hea värvida et saab lasta paksema värviga ja paksema kihi, ei hakka jooksma. Traktorite puhul ideaalne variant. Iga oks ei tõmba värvile kriime peale.

Kabiini jaoks sobib jumzile elevandiluu (valge/kollane) ning masina enda jaoks türkiissinine.
Teinekord Elva tuled võta ühendust, võiks veidi juttu ajada Jumzi teemadel.Wink

Värvi valikuga olen enam kui rahul, lootsingi,et värvid ta algsetesse toonidesse.


Vasta
#94

Paar asja.

See läti türkiis otse potist ei vasta originaalile. Minuarust jääb kaunis võigas toon, originaal on kuidagi mahedam. Olen proovinud segada sisse sama firma tumerohelist - toone katsetades saab originaalile üsna lähendase tulemuse.

Ma pole niiväga suur asjatundja. Kuidas selle siduriga nüüd see lugu siis õigupoolest on? Oli jutt, et see on nõrk lumelükkamiseks. Samas kõlbab ta küll ja veel mulla lükkamiseks? Äkki kommenteerid.
Vasta
#95

Ma usun, et siinkohal on mõeldud seda, et massiliselt ja pidevalt lumelükkamiseks ei ole sobilik, aga massiliselt pinnast siiki ei üldjuhul ei lükka, korra lükkad oma hunnikukese kokku ja korras.
Minul ka küsimus, kas keegi teab, millel oli ees sellest Jumzi sahast tunduvalt õhemast materjalist sahk? Muidu kuju enamvähem sama. Endal kodus selline täiesti uus eksemplar olemas, oli plaan MTZ-le ette panna, aga siiani ei ole jaksu olnud.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#96

(16-11-2012, 12:00 PM)Envir Kirjutas:  Paar asja.

See läti türkiis otse potist ei vasta originaalile. Minuarust jääb kaunis võigas toon, originaal on kuidagi mahedam. Olen proovinud segada sisse sama firma tumerohelist - toone katsetades saab originaalile üsna lähendase tulemuse.

Ma pole niiväga suur asjatundja. Kuidas selle siduriga nüüd see lugu siis õigupoolest on? Oli jutt, et see on nõrk lumelükkamiseks. Samas kõlbab ta küll ja veel mulla lükkamiseks? Äkki kommenteerid.


Proovin leida orginaalilähedase tooni. Arvatavasti tuleb mikstuur kokku segada.

Ei ole siduril häda mitte midagi kui mõistusega asjale läheneda. Tuleb arvestada et masinal on omajagu massi taga ning rapsida pole mõtet. Pinnast lükkan ikka läbi aeglustaja, muidu liialt kiire esimesega.

Siduri ketas kestab koormust arvestades küllaltki hästi, miinusena märgiks ära liialt peenikesed nuudid siduri kettal.
Eks kui topeltrattad alla saan ning metsa lähen siis räägin vast pikemalt siduri teemal... Rolleyes Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#97

Mõni postitus tagasi oli siin juttu teemal: frontaallaadur ja kopp korraga.Venelastel miskit sellist ammu välja mõeldud ЭО-2626А.
See küll russi peal aga ehk pakub huvi.Pildid foorumist:
http://www.rcforum.ru/


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                       
Vasta
#98

Krossifänni pildil olevat apastraati sai Poolas korduvalt näha. Mõtlesin et Jacekute omalooming, aga võta näpust.
Vasta
#99

Ma olen näinud, et MTZ-82 taha on pandud ka (sarnase ehitusega nagu eelmistel piltidel) firma JCB tagaekskavaator. Selline masin liikus Tartus ringi, aga oli näha, et masin oli ülimalt raske ja käiguvahetusel kippus traktori nina üles tõusma. Kuigi ees oli masinal ka raskuseks sahk.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

[/quote]

Ei ole siduril häda mitte midagi kui mõistusega asjale läheneda. Tuleb arvestada et masinal on omajagu massi taga ning rapsida pole mõtet. Pinnast lükkan ikka läbi aeglustaja, muidu liialt kiire esimesega.

Siduri ketas kestab koormust arvestades küllaltki hästi, miinusena märgiks ära liialt peenikesed nuudid siduri kettal.
Eks kui topeltrattad alla saan ning metsa lähen siis räägin vast pikemalt siduri teemal... Rolleyes Toungue
[/quote]

Vanemad traktoristid teavad rääkida, et Jumz`i sidur vahetati Zil`i siduri vastu. Siis pidi kestma küll.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne