Nostalgitseme lääne autosid.

(25-02-2014, 18:48 PM)aeroplano Kirjutas:  
(25-02-2014, 10:06 AM)PlyVal64 Kirjutas:  C3 66kW näolõikusjärgne baasmudel, mis on ka ülihea igapäevasõiduk

Ausalt, ma ei mõista, mis selles 30a vanas disainis nii imeliselt head on? Mul on selliseid 2tk olnud, esiveoline 84 ja quattro 91. Mõningastele headele külgedele vaatamata....

Miinused- räme alajuhitavus (aitäh mootorile eespool esisilda), aeglane rool, liiga pehme vedrustus, rahvamootoritega uimane, sedaani pakiruum madal, universaalil totakas ruumisööv tagaosa.

Ma küll ei arva, et igapäevasõidukiks selline elevantsustõbine vanaraud ülim nauding oleks....

Tänaseks liikumajäänud isendid niiehknaa enamjaolt rapped, viimase vindi peal. Erandeid ehk leidub.

Sorry aga Quattro on peaaegu IGAST täna toodetavast ja natukenegi tavakodanikule kättesaadavas hinnas junntükist kordi parem Auto! Jah, see peab siis olema KORRALIK ja omast arust ühe sellise ma ka panin. Tavaline alajõuline edevedune, mille ma viitasin, on lihtsalt hea igapäeva pretensioonitu sõiduk. Roolivõim on, kesklukk on - muud pole vaja! Alajuhitav, aeglane rool jms loll möla: küsimus, oled KASVÕI Talverallil kordagi mõne tulemuse moodi tulemuse teinud? Kui pole, ära tule jutustama, kuidas Sa üldse mingi sõidumee soled, kes võiks autode juhitavusest rääkida. Neid faking targutajaid on terve Eesti täis - üks kõvem bemmimees, kraavis, teisel persses kinni ja puuotsas kui teine. Ää nüüd jälle solvu, onju!

Selliseid autosid on veel paar tükki, milelst PAREMAKS eriti minna ei saa, kui jääda inimese reaalsete vajaduste piiridesse. W126, W124, C3 lõpp ja C4 100 nime all, e32, e28, Scorpio, Omega B. Jäädes eurooplaste juurde, mujalt leiab veel mõned. Need on Autod, mis müügisaalikorras olles ja enam-vähem korralikus varustuses on siiani absoluutselt konkurentsis mistahes junntükiga! W126 ja e32 on tõesti nii vanad, et alguse omadel pole tänapäevast varustust ja e32 lõppes üldse enne ära aga tagumise lõpu W126 500 SEL on selline auto, kus on juba vidinaidki liiga palju... W140 on juba "mõtetu raiskamine", lisaks kole. Ma toon Sulle ühe LIHTSA näite: Eesti wannabedest proovireisija don lihtsalt nii VAESED /(enamuses) ja suisa bomžid on absoluutne enamus laenurahaga ülbitsejatest uute plastjunnide roolis kõvamehe-nägu tegemas, et 35K euri peaagu tuliuue W126 S380 eest ei ole nad never-ever suutelisedki välja käima. Pikem pildirida. Rääkimata 60K euri eest R129 kerega SL500 või isegi 20K euri eest W124 300TE 4-matic võib ostuhinnas üle jõu käia. Viimane on üldse ehedaim näide varustuse poolelt Autost, mis on suurepärane! Sel on kõik, mida inimene vajab mugavaks igapäevaseks kulgemiseks, pluss AWD, vagunkere jne. Aga selelle ei anta laenu ega liisingut, sellega ei ole sa "äss" kaheidulehelise põllumajandustootega sõites, kuulates skaiplussist rämpsmuusikat ja veel rämpsumat teksti etc. Maailma ajaloo ühe parema Autoga sõites oled sa ju "vaene inimrämps" teel liikuvaks šikaaniks, kui EGO-elanikud põllapealsest pappmajavanglast oma kasvatamatuid tatikaid linna "eliit"koolidesse veavad...
Vasta

Tegelikult on ju hea, et 'vanadele' autodele liisingut ei anta ja samas nende eest 20-30-40 tonni küsitakse. Kuidas nad muidu säiluks.
Vasta

Priit, pea nüüd hoogu. Ma küll olen nõus Su nimekirjaga igapäevasõidukite kohta käiva osaga, kuid kähkusõiduks ei oma ükski neist märkimisväärseid võimeid. Just sellest ksf. aeroplano aga rääkis: raskuskese ebaproportsionaalselt ees, aeglane rooliülekanne jms. nüansid omavad tähtsust vaid suletud rajal paugutades. Loomulikult võivad need muutuda oluliseks ka liiklussituatsiooni lahendamisel, kuid säärasesse situatsiooni sattunud juht on kas fekaal või lihtsalt ilma õnneta. Mõlemal juhul loeb veel enam auto passiivne turvalisusToungue

Pean aga tunistama, et rõõmu Rapla kardirajal pakub üks viieliitrine sadakakskendkuus kõvasti. Mitte võidurõõmu, vaid ehedat tunnet sellest, kuidas kurvist välja kiirendades kerkib sisemine esiratas ja järgmisesse kurvi kerge libisemisega sisse pidurdades tundub küljepeegel maad kraapsavat. Sees mängib aga mõnus muusika ja üleüldse on seal mõnus olla. Hoolimata sellest, et ajatabelis jagad viimast kohtaBig Grin

Rääkides Talveralli tulemuste näitamisest: millal Helmuth und Helga mit kindern aus Stuttgart oma 1986. aasta V126 võivad stardijoonele veeretada? 2016?
Vasta

(26-02-2014, 11:05 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Neid faking targutajaid on terve Eesti täis - üks kõvem bemmimees, kraavis, teisel persses kinni ja puuotsas kui teine. Ää nüüd jälle solvu, onju!.....Ma toon Sulle ühe LIHTSA näite: Eesti wannabedest proovireisija don lihtsalt nii VAESED /(enamuses) ja suisa bomžid on absoluutne enamus laenurahaga ülbitsejatest uute plastjunnide roolis kõvamehe-nägu tegemas,
.......
kui EGO-elanikud põllapealsest pappmajavanglast oma kasvatamatuid tatikaid linna "eliit"koolidesse veavad...

Oi-blääd.... Kogu klassikaline repertuaar letis: Talveralli, moodsad plastjunnid, põllupappmajad.
No miks ma küll solvuma peaksin Big Grin
Trolliks veel, aga ei viitsi, muidu peab selle teema ka pooleks lööma Rolleyes

Edit: aga tühja sest:
Tsitaat:Sorry aga Quattro on peaaegu IGAST täna toodetavast ja natukenegi tavakodanikule kättesaadavas hinnas junntükist kordi parem Auto!

Näiteks tavakodanikule täiesti kättesaadavast Skoda Octavia 4wd universaalist? Subaru XV-st? Edeveolisi on liiga palju a viskame näiteks Ford Mondeo universaali õhku-2009 ja edasi kerega
Huvitav, mille poolest see audi-uunikum siis parem on?
Tsitaat:oled KASVÕI Talverallil kordagi mõne tulemuse moodi tulemuse teinud? Kui pole, ära tule jutustama, kuidas Sa üldse mingi sõidumee soled, kes võiks autode juhitavusest rääkida.
Sorry, Talveralli pole mitte mingit sorti mõõdupuu. Ma käisin sel hallil ajal autokoolis, kui õpetati auto JUHTIMIST. Tänapäeval õpetatakse autoga SÕITMIST.
Ja kuna ma olen isiklikult oma tagumikuga ära pidanud paarkümmend ede-taga-neliveolist vene-jaapani-euroopa autot, siis nii mõndagi on meelde jäänud.
Nüüd muidugi ütled, et ajakirjanikuna oled proovinud paarisadat või -tuhandet autot, aga tead, üks asi on käia proovisõitudel, täitsa teine asi on autot pidada igapäevaselt ja kümneid ja sadu kilomeetreid mõõta. Nii mõnigi asi, mida esmapilgul ei näegi hakkab mingi aja jooksul häirivaks muutuma ja vastupidi.

Ahjaa, igasugu jõulibisemised ja vastupööramised jätaks tavaliiklusest siiski välja. Ma hästi ei usu, et noor ema, kes poodi või lasteaeda läheb, kurvisuutlikkust testides seda teeb. Küll aga kui mingi tropp ette sõidab kõrvaltänavast ja auto jonnakalt otse läheb.......

Anna nüüd tuld, jäta need pappmajad kus see ja teine seekord Big Grin
Vasta

(26-02-2014, 14:17 PM)aeroplano Kirjutas:  Edeveolisi on liiga palju a viskame näiteks Ford Mondeo universaali õhku-2009 ja edasi kerega
Huvitav, mille poolest see audi-uunikum siis parem on?
Ma ei tea kuidas uuematel Fordidel roostega on aga kui diislit tahta siis Big Grin
Kui mõni tuttav diislispets on, siis küsi kontroll küsimusena: mingi loll müüb hea hinnaga 2009 diisel Mondeot. Vastuseks tuleb tõenäoliselt tatarimongoloidide keelt või et ju siis kaskolaksuks puudus närv Rolleyes

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(26-02-2014, 14:17 PM)aeroplano Kirjutas:  ...
Ma hästi ei usu, et noor ema, kes poodi või lasteaeda läheb, kurvisuutlikkust testides seda teeb. Küll aga kui mingi tropp ette sõidab kõrvaltänavast ja auto jonnakalt otse läheb.......

Sellises situatsioonis määrab enam rehv ja selle sobivus konkreetse teepinnaga, kui auto.

Enamus tänaseid autosid lähebki jonnakalt otse, kuna stabiilsuskontroll ei lase teha põiget soovitud viisil, vaid ainult lubatud viisilToungue Aga seda vaidlust me alles pidasimeBig Grin

Mondeo on auto, mille ostmise kohta käib küsimus miks? Kõike, mida see pakub, suudab mõni teine paremini. Ainsaks mondeolikuks jooneks võib pidada kujundust, mis kas meeldib või mitte. Aga kui auto peab sinist ovaali kandma, siis pole ju valikut...
Samas on ka hullemaid valikuid.Toungue

Kaheksakümendate autodel on igaühes mingi iseloom. See kas meeldis või mitte. Big Grin Üheksakümendatel tapsid raamatupidajad selle ära. Nullindatel mõrvas autodesse jäänud isikupära jäänused turundus, hakates müüma auto asemel lisavarustust ja "keskkonnasõbralikkust". Praegustel teistkümendatel näikse enim kõneainet saavat auto ühilduvus personaalse nutiseadmega, kui sõidumugavus või mahutavus...Sad
Vasta

Põhimõtteliselt püüavadki kõik tootjad alajuhitava auto poole - see on lihtsalt ohutum! Küsimus jääb alajuhitavuse suurusest, mis mõnel puhulm, nagu suure kerega Audid, on tõesti kergelt vildakil. AGA: kui Sa sellega arvestad, oled VEEL OHUTUM, kuna kiirus on teadlikult veel väiksem. Kiiruse vähendamine on aga ohutuse A ja O. Tõesti ei pea kiilasjääl 90-kraadist tänavanurka saama võtta jaanipevase teeolude kombel ning Haapslaust tulles Harutee ringil Ääsmäe teeotsal tuleb kiirus alla 90 hoida, kui teekate on paduvihmane või jääs - muidu lähed koos oma kvadroga õkva kummuli kraavi! Ja neid AUdisid on seal minu silm palju näinud Wink
Üldse kipub olema eriti lol lfetiš see, kui mitme nutiseadmega plastjunn kokku sobib, kas peset pühib ja taha vaadata suudab (just ol isuhke ilm ,kus see junntükk kohe kuidagi läbi pruuni pasakihi midagi ei näidanud Big Grin ). Milleks kõik see jura? Jah, kui see mõttetu jura antakse täitsa hea autokesega lihtsalt kaasa (see oli 1WD Trax elik trahh), siis las ta olla. Aga kui see jura on ainus müügiargument... lisaks sellele, et on uus. Uus ehk kasutamata või ülivähe kasutatud.
Teine probleem on igasugustes testides see, et ei mäletata või pole elus kunagi nee diniemsed sõitnud mingite "kunagiste" tuliuute autodega! Näiteks kui tahakski võrrelda inimesele mõeldud autode arengut ja panna seda konteksti. Mina oskan anult arvata, kui hea võis olla aastal 1992 minu praegune trandulett, kui see poeuksest välja veeres. Samas ma tean, kui hea oli tuliuus AZLK 2140 aastal 1986...
Absoluutselt ausa võrdlustesti jaoks peaks võtma selelsinase 4-matic 300TE ja selle kõrvale sama hinnaga praegu saadava AWD sõidusautolaadse toote. Ja siis võiks isegi kõiki klassikalisi teste teha põikest pidurduseni, müra mõõta jne aga ka kõike seda "muud" mis on tunduvalt olulisem kui murdsekund kurvis.
Vasta

(26-02-2014, 16:38 PM)Tegelane5 Kirjutas:  Ma ei tea kuidas uuematel Fordidel roostega on aga kui diislit tahta siis: rolleyes:
Juhumisi on mul kasutuses-käsutuses üks just 2009 Mondeo- bensiin-tomat ja paar aastat uuem C-MAX- diisel-manual. Mõlemate läbisõit läheneb 100tkm-le
Ühtegi roostealgetki kummalgi pole. Ühtegi muret kummagi mootori- või käigukastipoolega pole olnud. /erinevalt tutvusringkonnas olevatest.....saksa esindusautodest/
Fordide juhitavus, ruumikus, mugavus, pidurid-selle tavalise "tavakodaniku" ekstraklass. Mürataseme kallal võiks ju norida, kui väga tahta, samuti on hooldus kallivõitu esinduses "fordi kohta"
Ma ei pidanud fordidest mitte midagi, silme ees möödunud sajandi fiestad, sierrad ja escordid... kuniks proovisõidule sai.
Nüüd võivad naised saunas rääkida, mis hädad neil diislitel siis on?

Edit:
Kuna mu postitus läks müstilisel kombel kaduma siis ma rohkem ei viitsi kah Smile
Kodanik võsa- võite privas teada anda, miks või kust osast Mondeo ruumikas ei ole? Järeldades postitusest, pole isiklikult iial nimetatud autos istunudki, rääkimata sõitmisest.
OBS-OBS-OBS....
Vasta

(26-02-2014, 18:35 PM)aeroplano Kirjutas:  ... ruumikus, mugavus, pidurid-...

Mondeo ja ruumikas? C-MAX ja heade piduritega? Mida pead silmas mugavuse all? Võdisevat sõitu kehval teel ja koorma all kergesti põhja löömist?

Sihuke mees tuleb rääkima üle esitelje oleva mootori mõjust juhitavuseleToungue

Mondeo ja C-MAX on täitsa head autod sellele, kes ei otsi autost midagi erilist. Sihuke tavaline pesupulber ja mitet üldse halb. Aga milleski neid eeskujuks tuua ei saa.

Hea on muidugi kuulda, et mitte kõik Mondeod pole probleemse tehnikaga ja mitte kõik C-MAXid ei roosteta tagaluugist.Cool
Vasta

teen ettepaneku jätkata ikka nostalgitsemisega. Kisub jälle nn uskumuste üle vaidlemiseks. Neid teemasid on juba paras meri ja Absoluutset Tõde ei paista neist kooruvat Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Tere.

Jätkame siis teemas.

2014a.igapäeva talveautona on mul kasutusel VW Passat Cyncro 1986a.
Ja suveautoks sai toodud Peugeot 205 Cabrio 1988a.

Mõlemad minu arust täitsagi tarbitavad autod igapäevaselt.

Mõlemad meie tänavapildist peaaegu kadunud juba.

Muidugi,kui kellelgi vedeleb garaazi-aia nurgas mõni eelpool mainitud isend,oleks huvitatud doonorautoks.

Allan.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta

Kui piltidel jutuks olevad masinad isiklikult, on küll väga kena.
Vasta

Tere.
Pildid netist.Big Grin
A.

(27-02-2014, 17:54 PM)cesium Kirjutas:  Kui piltidel jutuks olevad masinad isiklikult on küll väga kena.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta

(19-11-2012, 15:10 PM)hulgus Kirjutas:  
(19-11-2012, 01:05 AM)weix1 Kirjutas:  ...
Audi 100 aastast 81, ehk sigari eelkäija. Mäletangi just tagatulede järgi neid, juba milleniumi ajal olid harvad ja päevinäinud.
ot.
... üks suuremaid pakiruume, mis eales siinmail nähtud. Mäletamist mööda mahtusid standartsed gaasiballonid (o2, co2) risti autot sisse.
Proovige sama mingi kaasaegse kesklassiga...

Mahub sellesse pagassi ikka omajagu asju küll, kuna ta on sellise paraja kuubiku kujuga. Selline siis:
[Pilt: 2321016975026c_o.jpg]

Mondeoga sain alles sõita ja ei tekkinud kordagi soovi seda oma masinaparki lisada. Uus, puhas, plastik - kiunus ja kole oli. Big Grin

Audi S8 4.2 1998
Audi 200 2.1 5E 1981
Volkswagen T3 Syncro Caravelle GL 1990
Ex Audi 100 2.2 R5 1985; Audi 100 2.8E V6 1992; Audi 90 2.0 R5 1986, Audi 100 2.2 R5 1986, Audi 100 2.8Q V6 1991
Vasta

(28-02-2014, 09:48 AM)Audi100C2 Kirjutas:  
(19-11-2012, 15:10 PM)hulgus Kirjutas:  
(19-11-2012, 01:05 AM)weix1 Kirjutas:  ...
Audi 100 aastast 81, ehk sigari eelkäija. Mäletangi just tagatulede järgi neid, juba milleniumi ajal olid harvad ja päevinäinud.
ot.
... üks suuremaid pakiruume, mis eales siinmail nähtud. Mäletamist mööda mahtusid standartsed gaasiballonid (o2, co2) risti autot sisse.
Proovige sama mingi kaasaegse kesklassiga...

Mahub sellesse pagassi ikka omajagu asju küll, kuna ta on sellise paraja kuubiku kujuga. Selline siis:
[Pilt: 2321016975026c_o.jpg]

Pealt avatav - hea kartuleid lahtiselt sisse loopida. Või apelsine, kui sealtmaalt tulek.Big Grin

Raske asja vinnamine sisse ja välja on PITA.

Kui standardse gaasiballooni all peeti silmas nõukaaegseid pea kahemeetrisi, siis need ei lähe ühegi auto pakiruumi risti. Isegi diagonaalis paigutab neid üsna väheste autode pakiruumi ära. Otsapidi salongi tuleb need mürsud ikka laadida.Toungue
Vasta

Argipäevanostalgiat ehk 23 aastat vanale kulgurile pole igapäevaautona tänapäeva saastade seas suurt miskit mugavuses vastu panna. Ennekõike räägin roolikäikudest, pikast ja padukomfortaablist sohvast ning keskkonsoolinimelise idiootsuse puudumisest. Vedrustusmugavus ka siin Ediku auguäärtel kulgemiseks klass omaette.

[Pilt: 1]

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(28-02-2014, 10:40 AM)v6sa Kirjutas:  
(28-02-2014, 09:48 AM)Audi100C2 Kirjutas:  
(19-11-2012, 15:10 PM)hulgus Kirjutas:  
(19-11-2012, 01:05 AM)weix1 Kirjutas:  ...
Audi 100 aastast 81, ehk sigari eelkäija. Mäletangi just tagatulede järgi neid, juba milleniumi ajal olid harvad ja päevinäinud.
ot.
... üks suuremaid pakiruume, mis eales siinmail nähtud. Mäletamist mööda mahtusid standartsed gaasiballonid (o2, co2) risti autot sisse.
Proovige sama mingi kaasaegse kesklassiga...

Mahub sellesse pagassi ikka omajagu asju küll, kuna ta on sellise paraja kuubiku kujuga. Selline siis:
[Pilt: 2321016975026c_o.jpg]

Pealt avatav - hea kartuleid lahtiselt sisse loopida. Või apelsine, kui sealtmaalt tulek.Big Grin

Raske asja vinnamine sisse ja välja on PITA.

Kui standardse gaasiballooni all peeti silmas nõukaaegseid pea kahemeetrisi, siis need ei lähe ühegi auto pakiruumi risti. Isegi diagonaalis paigutab neid üsna väheste autode pakiruumi ära. Otsapidi salongi tuleb need mürsud ikka laadida.Toungue
Kunagi omatud sellist 5-sil mootoriga.
tolle aja kohta istme soojendus ja rooli alt sai talvel munadele sooja panna puhuma ning suvel jahedat Smile
vedrustus mugavus annab tänastele kõvasti silmad ette, natuke isegi igatsen.
Vasta

(28-02-2014, 11:11 AM)DevilDeVille Kirjutas:  ...
roolikäikudest, pikast ja padukomfortaablist sohvast ning keskkonsoolinimelise idiootsuse puudumisest.
...

Hehe, järgmine poolituskoht: keskkonsool või mitte. Tõmbame sae käima?Toungue

Paremakäelisel on mugav pisiasju käest panna kahe istme vahele jäävale riiulile. Iseasi on, et paljud autovalmistajad seda hääd kohta mitte pruuki ei mõista. Teine äärmus on teha disainkonsool nii lai, et istmete jaoks enam ruumi ei jäägi ja peab mingid taburetid autosse paigaldama...Sad

Diivanil on kalliga kaelakuti küll mõnus nahistada, kuid meil ju nii pikki, tühje ja sirgeid teid ei ole, et kahekesi nahistades aega veetma peaks... Kuigi mine tea, äkki läänes on ka.
Vasta

Kola tarbeks on olemas keskmine käetugi, millest viisakatel autodel ka topsihoidjaid väljastatakse. Tähelepanelik vaatleja silmab ka terve armatuura ulatuses süvendiga panipaika, kuhu huviline saab mingeid pastakaid või tulemasinaid või asju poetada. Kuna endal mingit seljakotitäit asju pole vaja autosse puistada iga sisenemise ajal, siis pole seda võimalust rakendanud aga ka armatuura lame pealispind võimaldaks vastava libisemist elimineeriva mati kasutamisel paarkümmend moodsat kühveltelefoni sinna ladustada. Tarvidus mõttetu keskkonsooli järele puudub ja vajadusel saab esiistmel näituseks kolme inimlooma korraga transporteerida. Konkreetne diivan on ka üksisõitmiseks äärmiselt mugav asjandus ja nii ma seda autot 99,9 protsendil juhtudest kasutangi.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(28-02-2014, 12:08 PM)DevilDeVille Kirjutas:  ...
Konkreetne diivan on ka üksisõitmiseks äärmiselt mugav asjandus ja nii ma seda autot 99,9 protsendil juhtudest kasutangi.

Käesolevaga esitan taotluse prooviistumise võimaldamiseks - äkki ongi maailma esimene diivan, kus üksi hea istuda. Minu tagument tunneb end kõige mõnusamalt vedrudel tugitoolisToungue Diivanil on üksi kuidagi ... üksik tunne.Toungue

Vat neid vedrusid tänapäeva autodel ei kohta.Sad Ei veermikus, ei istmetes...

USA pikkadel sirgetel ühelt rannikult teisele kruiisides võib küll armatuurile asju kuhjata ja neid hiljem sealt ka võtta. Aga meie kõverikel küladevahelistel lõikudel kipub kõik armatuurile pandav lõpuks leiduma võrdselt jagunenuna parema ja vasaku esiistme jalaruumistWink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne