Nostalgitseme lääne autosid.
#61

vai kurja, autosid on igasuguseid olnud. hea sõnaga ikka vahel meenutan saja ampriseid datsuneid, keda mul mitu on olnud. ja siis sukisuki carry "bussi". kõik need japsid on olnud silmipimestavalt hästi toimiva tehnikaga ja koletult roostealtid. ja opeli agoonia b saab ka kiidusõnu. aga lõpuks mädanes seegi kätte ää. aeg-ajalt nostalgitsen ka schimanski autot. vist on seesama sitikas, millele siin just äsja viidati. igatahes käisin ühe sellisega proovisõidul enne opeli ostu. sõit hakkas tähetorni ehitusmaailmast. omanik keeras kone käima ja nina ajas end püsti. a pära oli kindlalt maas. osav kuvaldalöök õigesse kohta sundis ka tagumiku kerkima. ja siis järgnesid mu elu kõige mugavamad kilomeetrid. selline sitikas on soovide listis kindla koha leidnud.
ja loomulikult nostalgitsen pidevalt oma 72 aasta firet. mõned pildid temast on ka mu nagi lehel. see oli puhas mõnu. ma olin ikka väga loll, et maha müüsin.
Vasta
#62

(28-10-2012, 22:09 PM)weix1 Kirjutas:  
(28-10-2012, 21:52 PM)supp Kirjutas:  ja ka minu eismene isiklik auto 90nedate algul oli alfa sprint I

Kuidas selline haruldus end ka üleval pidas ja mis tast sai? Disainilt vinge nagu Alfa ikka, Eestis polegi ühtki sellist enam minu teada.

ülal pidas end hästi (nagu vanad alfad ikka, tehnikalt on see klassikaline alfsud), juba sellal oli neid eestis 2-3tk, aga alles sel suvel kuulsin kogematta, et minu oma olla müüdud soome selle sajadi alguses

(29-10-2012, 20:26 PM)nustu826 Kirjutas:  
(28-10-2012, 21:55 PM)marguss Kirjutas:  Oi aga mina nägin eelmisel nädalal kastiga vana Subarut ...selliseid müüdi eestis kunagi isegi uutena Sõbral kunagi oli tööauto vot see oli omalajal kõva sõna
Selline aparaat :-)

Tuttaval oli kah kunagi selline, kusjuures veel nn.targa katusega. Et siis sai kumbagi istme koha pealt katuse eraldi maha võtta. Samamoodi punane oli...

sellel subarul on tegelikult väga omapärane mudelinimi : Brat
Vasta
#63

Njah, täna sain teada, et tuttav müüb oma Alfa 146 400.- Ostja muidugi juba leitud, niiet pidin kurja vanduma, et jaole ei saanud Sad
Aga teemat : Eelpool mainiti Fiate. Ritmo oli vanemal ajal eesti teedel sagedasem nähtus, kui ta seda on praegu. [Pilt: 1980_fiat_ritmo_85s_cabriolet_14_m.jpg]
See punnsilmne esiots on mulle hästi mällu sööbinud. Uuemad olid vähe teise näoga, kuid kuju poolest samad.
Ühe sellisega õnnestus mu isal lähemalt tutvust teha 90ndate lõpus, nimelt tahtis üks selline ritsikas end Gaz 3307 põhja alla litsuda Big Grin Lõppes kõik siiski õnnelikult ja vähemalt vene raua jaoks paari kriimuga. Itaalane vajas aga juba tõsisemat järeleaitamist.

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com
Vasta
#64

Tore teema, nostalgia tuleb peale.

Paras hulk endalgi olnud igasuguseid mida enam liikluses pole, pilte neist kahjuks pole. Esimene auto oli sajaamprine Datsun, õppeauto Morris Marina, kõige haruldasem omatud auto 1975a. Vauxhall Chevette sedaan.

Kõige paremad mälestused jätnud vist 1982a. Datsun Bluebird, 1986a. Nissan Laurel ja 1975a. Mercedes Benz 300D

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#65

Vanu Hiace busse ka ei luugu väga enam. neil on oma turg Aafrikas kuhu neid veetakse kõvasti. Hiace oli esimese "auto" millega ma sõitsin kui 25ga oli sõit selge. Samba pealt käiguvahetus oli paras peavalu kui ta kulunud oli Smile
Vasta
#66

(29-10-2012, 21:19 PM)diesel Kirjutas:  vai kurja, autosid on igasuguseid olnud. hea sõnaga ikka vahel meenutan saja ampriseid datsuneid, keda mul mitu on olnud. ja siis sukisuki carry "bussi". kõik need japsid on olnud silmipimestavalt hästi toimiva tehnikaga ja koletult roostealtid.
Vanakestel ikka samad autod olnud Wink Kõik see toimus aastatel 1992-1995, edasi läksid autod oluliselt "igavamateks" ehk poisikesest hakkas vaikselt mees kasvama v.a. Valiant. Mersud, Bemmid, Opelid, Saabid ja Volvod on kõik olnud väga head aga kas nüüd niiväga neid nostalgitseks, on eriküsimus. On ju vahepeal veelkord 244 soetatud, teistega sõidetud aga "seda tunnet" enam ei ole!

Ise ka "igatsen" taga sedasinast Carryt. Aasta oli 1993, poiss titt, Carry kitsas, teed jäledas rööpas aga sai käidud ära Järvamaal. Ei mahtunud tavarööpasse, ikka nii, et viskas ühest rööpast teise. Abikaasa mäletab seda, kui kõige õudsamat sõitu üldse oma elus Wink Aga tonnine kone käis linnavahel ikka koletumalt edasi ning ma sain auto tänu pöörderaadiusele koduõuel ringi keerata!
Siis muidugist vana hää Põrnikas, mis sai nii valusaks ehitatud, et iga käiguvahetusega käis "käärmenpesast" meetrine tulelont välja.
Siis seesinane 100Amprit - jälle ulmeliselt hea minekuga ning uskumatult mugava kulgemisega auto!
Siis eespool kirjeldet V4 bensukaga Transit, mis kohapeal töötas nii vaikselt, et meetri pealt ei kuulnud mootori häält.
Siis Datsun 220C "NewYorki takso" - elu esimene nahksisuga 5-käiguline ja diiseauto. Vaat see oli ikka tõeline mõnu aga Eestist lahkuv ohvitser pakkus nii head raha, et lihtsalt tuli maha müüa Wink (ja tagavedrud tulid tuppa teispool Narva piiri)Cool
Siis Fiat 127, ainus auto, millega olen miilitsa eest Nõmme ligalibedatel uulitsatel ära sõitnud ja seda nii, et kahene poisiklutt seisis kõrvalistme ees püsti. Etc.

Eks on neid nostalgitsemist väärt välismaa autosid elus ikka palju olnud k.a. elu esimene "lääne" masin augustist 1992 Saab 99 Combi Coupe aga totaalne lemmik on siiani esimese põlve 1973-79 A70 Mitsu Lancer!!! See on konkurentsitult parima käiguvahetusega auto, millega elus sõitnud ja seda pika puuga ka moodsate sportautode ees, kus on küll valits konkreetne aga liiga jäik ja raske. Müüsin selle pinginaabrile ja see hakkas keevitama ja põletas maani maha. Seda autot on täna kogu Euroopast väga raske leida, see on tõeline haruldus tänaseks.
Vasta
#67

Lancia Delta peaks olema Eestis mittelevinud.Täna jäi ette selline musta värvi,Sport variant.
Vasta
#68

(30-10-2012, 18:02 PM)tak35744 Kirjutas:  Lancia Delta peaks olema Eestis mittelevinud.Täna jäi ette selline musta värvi,Sport variant.
Pärnus ?

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com
Vasta
#69

(30-10-2012, 19:19 PM)weix1 Kirjutas:  
(30-10-2012, 18:02 PM)tak35744 Kirjutas:  Lancia Delta peaks olema Eestis mittelevinud.Täna jäi ette selline musta värvi,Sport variant.
Pärnus ?
Lasnamäel.Uuest Maximast teisel pool teed.
Vasta
#70

(30-10-2012, 09:45 AM)moto-onu Kirjutas:  Vanu Hiace busse ka ei luugu väga enam. neil on oma turg Aafrikas kuhu neid veetakse kõvasti. Hiace oli esimese "auto" millega ma sõitsin kui 25ga oli sõit selge. Samba pealt käiguvahetus oli paras peavalu kui ta kulunud oli Smile

Kaubikutest veel. Samamoodi Toyota Liteace. Datsunil olid ka miskid bussikesed, Carry sugused.. Teie Elekter sõitis sellistega veel mõne aasta eest. Olid ikka väiksed küll muu maailma kõrval.
Ja muidugi Nissan Urvan.
Vasta
#71

Omal on jäänud meelde 1985a Toyota Cressida - oma 2,2l mootori ja tagaveoga oli ikka ülim... Oli küll venna kasutuses, aga mugav masin oli küll.... Endal oli Mazda 626-t(82 - 87) 6tk erinevatel ajavahemikel. Kõik luukpärad. Võis kah üldjoontes rahule jääda.

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#72

Esimene lääne auto (tegelikult küll idaauto) oli Datsun 220C diisel.
Pronksiväevi,5-käiku,valge sametsisu.Istudes 03 roolist selle masina rooli oli vahe suur.Auto oli ka suur ja väga mugav.Juba tol ajalgi pisut vanamoodsa tehnikaga,aga väga lollikindla tehnikaga.Väga soe auto oli-sooja said ka tagaistujate jalad- ja väga hea läbivusega.Erilisi lisasid polnud,aga mõned asjad olid huvitavalt lahendatud.Näiteks tagaklaasi soojendus oli mehaanilise taimeriga.Tagatulede dubleerimine väikeste dioodidega tagaakna laual.Taga olid kohtvalgustid.Raldi stereo raadio ja eraldi kassetmakk.
Auto oli aastast 80.Sõitsin temaga 92 aasta detsemrist kuni 94 aasta maini
Flanagan
Vasta
#73

Ma tean, et paljudele pole prantslased meeltmööda ja pean ka mainima, need uuemad ei meeldi ka endale. Kuid, kui ma korra-kaks aastas näen mõnda R25-te siis ..... siis....., jahm, vot nüüd. Minul on see auto nii hinge pugenud(eks ka pea suurem osa lapsepõlvest säärase masina tagaistmel veedetud, ninaots vaevu üle ukseääre, et näeks välja Rolleyes ), et sõnugi pole.

[Pilt: 066123779ab8c9.jpg]

Rohkem kapotti all Big Grin
Vasta
#74

(02-11-2012, 20:37 PM)kris282 Kirjutas:  Kuid, kui ma korra-kaks aastas näen mõnda R25-te siis .....

Maru mõnnad sohvad sääl sees...

loll on loll olla.
Vasta
#75

Kunagi tuttaval oli ka analoogne masin,mulle meeldis tema masina puhul,jahutus ventilaatori ülekanne,rohkem pole sellist näinud.Nimelt mootor oli masinal risti,siis radiaator jäi mootori küljele.Mootori taha oli paigaldatud rihmaratas millelt rihm jooksis edasi radiaatori küljes olnud ventilaatori külge ja tagasi,et rihm õieti jookseks oli radiaatori küljes veel väiksed juhtrullid.Igatahes pilt sööbis mälluBig Grin

Prantslased tegid algul mugava salongi ja alles siis vaatasid kuidas muu sinna ümber sobitada Big Grin Sõidu kogemusest võin öelda et olid tõesti mugavad,töökindlus aga ei pannud omale sellist soetama.

Vanade Prantsuse autode kapotialused olid ka vahvad,mootorid olid kapoti all nagu oleks mehaanik nad sinna"komistades" pillanud Big Grin

Üks tore auto oli Fiat 127.Tuttaval kunagi oli tüdrukud ristisid miskipärast "Leksuseks"(praegu enam ei meenu miks,kuid nimi jäi külge).Sellel "Leksusel" kunagi ei lukustatud uksi,raadio oli mingi nõukogude aegne ja kinnitatud istmete vahele.Vaatamatta sellel löödi aken sisse ja virutati viimane ära.Ükskord Tallinnast tulles ütles üles siduri poolne mootori simmer,õlikulu oli suurem kui küttekulu.Kütet see auto eriti ei kulutanud aga sõidu rõõmu igatahes jagus hulgimBig Grin
Vasta
#76

Eelneva jutu peale tuli meelde tuttava vana Skoda, oli äkki 120 LS.
Ma ei suutnud kuidagi ära imestada miks tagaustel aknad alla ei käi Big Grin

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#77

Üks juba unustatud teema ka sobib siia jutujätkuks http://forum.automoto.ee/showthread.php?...n+bluebird

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#78

(04-11-2012, 00:16 AM)genn Kirjutas:  mulle meeldis tema masina puhul, jahutus ventilaatori ülekanne

Kusjuures kas 90a. Toyota Previa (tagavedu) (või midagi sarnase nimega) põhja alla oled näinud? Seal olen kohanud sellist skeemi, kus siis mootor piki autot. Tagantpoolt käigukast ja sealt kardaan tagasilda, eestpoolt jämedam kardaan kui tagasilda minev ja see läks umbes meetrijagu ettepoole ja käitas jahutusventilaatorit...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#79

Previa oli suhteliselt jõleda väljanägemisega minu silmis.Mootor paikneb tal esiistmete all ja jääb kahe kardaani vahele(tagumine jõuab diferentsiaalini ,esimene jahutus ventilaatorini) Big Grin Sel oli kapoti all veel 2l õlipaak kust mootor vajadusel õli juurde võttis.Big Grin
Igatahes oli tegu suure ja ruumika masinaga.
Vasta
#80

Panen mõned pildid ajahamba poolt puretud läänekatest.
[Pilt: 1][Pilt: 21646231c7d027_l.jpg][Pilt: 216462459e2395_l.jpg][Pilt: 2164626312b5be_l.jpg][Pilt: 216462754e1909_l.jpg][Pilt: 21646287a17486_l.jpg][Pilt: 21646295d74d33_l.jpg][Pilt: 2164631108caa5_l.jpg][Pilt: 216463319dfc43_l.jpg][Pilt: 21646355e0acf1_l.jpg][Pilt: 21646399cb0138_l.jpg][Pilt: 21646461ec4fb2_l.jpg][Pilt: 2164645349bfcc_l.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne