Kas ostaksid endale elektriauto?
#21

(30-10-2012, 09:41 AM)Tift Kirjutas:  teiseks eluohtlikkus.

Seal jah on kõrged pinged. Avariijärgselt päris ohtlik katsuda. Iga väljalülituse järal tuleb 1-5 minutit oodata, enne kui järgmist juppi katsuda tohid. Juhiistme alt plaadi kättesaamiseks vaja toruvõtit ja siis pääseb peapistikule ligi. Mis asendis ja milliste kahjustustega akud peale avariid on, seda ei tea keegi. Terve põrandaalune neid täis.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#22

Lisaks veel liitiumi plahvatusoht veega kokkupuutel. Arvata on, et tulevik mingi muu eletritootmise meetodi päralt.
Vasta
#23

[/quote]meli666 kirjutas

Pidurdamise ajal toimibki ratta elektrimootor generaatorina ja laeb akut.
Muidugi, see saadav energia on väga lühiajaline ja auto akut märkimisväärselt ei täida. Kui just Mount Everesti tipust pideva pidurdamisega alla laskuma ei hakka.

[/quote] E303 Vot selline küsimus miks elektriauto laeb ennast vaid pidurdamise ajal? Lihtsam oleks ju sõitmise ajal voolu saada veorataste liikumisest.Lihtsalt veovõllile paigutada mingi rihmaratas või hammasratas mis oleks generaatoriga otseühenduses võib olla on vajalik juurde panna ka mõni reduktor mis vajalikku kiirust generaatoril aitaks saavutada.Autodel ja traktoritel sama süsteem toimib ideaalselt sest mootori väntvõlli otsas on rihmaratas mis ajab rihmaga generaatorit ja veepumpa ringi kuigi see on mõeldud ainult energia tootmiseks elektrisüsteemile.Vastava suure generaatori loomine ei tohiks ka olla probleemiks.Ning teine võimalus panna generaator mõlemale veorattale ning kumbki genekas laeks eraldi akut.See oleks ideaalne lahendus kuid kahjuks pole endal nii palju tehnilisi teadmisi et sellist ideed rakendada.Kuid see asi oleks kindlasti proovimist väärt.

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta
#24

[/quote].Vastava generaatori loomine ei tohiks ka olla probleemiks.
[/quote]

Millise generaatori? Mis rohkem energiat välja annab kui tema ringi ajamiseks vaja läheb? No lahenda probleem ära ja sellest saab kahe milline generaator.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta
#25

Loed Vello Loodmaa 1980.a. raamatut "Energiast, elektriautost ja elukeskkonnast" (http://knob.planet.ee/kirjandus/raamatud...onnast.pdf) ja imestad, et juba 1890-ndatel suudeti elektriautode/-bussidega sõita 50 km vahemaa.
Nüüd üle 120 aasta hiljem- palju nende üleskiidetud CO rahade teol müüdavate autode max läbisõit ühe laadimisega oligi??? Sisuliselt ei ole midagi muutunud peale "maa elektrifitseerimise".

http://knob.planet.ee/kirjandus/raamatud...onnast.pdf
Vasta
#26

(30-10-2012, 10:32 AM)bom Kirjutas:  1) igapäevane läbisõit ca 65 km;
2) pargin Tallinna südalinnas;
3) on olemas koht, kuhu saab mugavalt paigaldada Kredexi poolt kinni makstava laadija;
4) tegemist oleks teise autoga bensiiniauto kõrval;
5) ma sõidan 90% kindlat marsruuti ja reeglina puudub vajadus sõita äkki Lätti, Võrru või Saaremaale.
Mina peaaegu juba täitsin taotluse ära, et soetada mulle kasu toovale inimesele selline auto: http://www.citymotors.ee/overall/news/2011/145 sest täidetud olid just need samad 5 tingimust. Paraku jäi reaalne ostmise tehing ära põhjusel, et miski nagu otseselt ei sundinud ostma ja endise eluga sai väga mugavasti edasi minna. Kui tekib reaalne vajadus sellistele tingimustele vastava liiklusvahendi soetamiseks, siis ilmselt võin jagada juba rohkem kogemusi.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#27

Minumeelest oleks võinud selle kiirlaade jaamade klotsi eest toetada või soodustada gaasitanklate rajamist maakondadesse. See on toimiv lahendus ja tuleks kindlasti gaasiseadmega autosid juurde.
See mis toimub praegu on debiilsus, selleks et saaks väita et elektriautod liiguvad taastuvenergiaga aetakse Narvas puitu katlasse. Maetakse raha nendesse akuautodesse aga samas (vbolla) kaob Tallinnas troll ära.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#28

meli666 kirjutas

Pidurdamise ajal toimibki ratta elektrimootor generaatorina ja laeb akut.
Muidugi, see saadav energia on väga lühiajaline ja auto akut märkimisväärselt ei täida. Kui just Mount Everesti tipust pideva pidurdamisega alla laskuma ei hakka.

[/quote] E303 Vot selline küsimus miks elektriauto laeb ennast vaid pidurdamise ajal? Lihtsam oleks ju sõitmise ajal voolu saada veorataste liikumisest.Lihtsalt veovõllile paigutada mingi rihmaratas või hammasratas mis oleks generaatoriga otseühenduses võib olla on vajalik juurde panna ka mõni reduktor mis vajalikku kiirust generaatoril aitaks saavutada.Autodel ja traktoritel sama süsteem toimib ideaalselt sest mootori väntvõlli otsas on rihmaratas mis ajab rihmaga generaatorit ja veepumpa ringi kuigi see on mõeldud ainult energia tootmiseks elektrisüsteemile.Vastava suure generaatori loomine ei tohiks ka olla probleemiks.Ning teine võimalus panna generaator mõlemale veorattale ning kumbki genekas laeks eraldi akut.See oleks ideaalne lahendus kuid kahjuks pole endal nii palju tehnilisi teadmisi et sellist ideed rakendada.Kuid see asi oleks kindlasti proovimist väärt.
[/quote]

möhhhh ? ei ole ju veel aprill ?
ja minu teada pole ka pädevat igiliikurit loodud nagu siin kirjas tahetakse luua.

aku ajab moootorit ja mootor genekat ja laeb akut ja aku mootorit ja mootor genekat ja .....
energia jäävuse seadus kehtib ikka veel ju ?
iga ülekanne on seotud energia kadudega ju Toungue
Vasta
#29

(30-10-2012, 11:55 AM)Tegelane5 Kirjutas:  Minumeelest oleks võinud selle kiirlaade jaamade klotsi eest toetada või soodustada gaasitanklate rajamist maakondadesse. See on toimiv lahendus ja tuleks kindlasti gaasiseadmega autosid juurde.
See mis toimub praegu on debiilsus, selleks et saaks väita et elektriautod liiguvad taastuvenergiaga aetakse Narvas puitu katlasse. Maetakse raha nendesse akuautodesse aga samas (vbolla) kaob Tallinnas troll ära.

Ka see jutt on kunagi olnud - sisepõlemismootori jaoks tarviliku infrastruktuuri rajamiseks kulunud raha eest oleks saanud ikka hiiglapalju hobuseid ära rautada...

Kuigi ka mina jagan seisukohta, et meie energiasüsteem tervikuna on üsna naljaka ülesehitusega...Rolleyes
Vasta
#30

(30-10-2012, 12:26 PM)MeelisV Kirjutas:  möhhhh ? ei ole ju veel aprill ?
ja minu teada pole ka pädevat igiliikurit loodud nagu siin kirjas tahetakse luua.

aku ajab moootorit ja mootor genekat ja laeb akut ja aku mootorit ja mootor genekat ja .....
energia jäävuse seadus kehtib ikka veel ju ?
iga ülekanne on seotud energia kadudega ju Toungue

Oot-oot! Siinkohal tahaks küll vastu väita. Nimelt mul pööningul käib kibekiire katsetus akudega, mis välja annavad juba 4x rohkem kui laadimiseks vajalik. Tahaks jõuda kanade tulemuseni. Nimelt kui kana sööb ühe tera ja muneb ühe muna, siis on ju tegemist isetootva olendiga, miks siis ei saa akut niimoodi tööle.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#31

Minuarust on elektriautodega seoses üks probleem. Suurtes linnades tänapäeva suureneva elektritarbimise juures töötab elektri jaotusvõrk nagunii viimase piiri peal (USAs ju palavate ilmadega, kui kõik konditsioneerid sisse lülitavad korduvalt olnud massilisi elektrikatkestusi). Kui nüüd mingi kriitiline mass inimesi hakkab pidevalt elektriautosid laadima, siis kas jaotusvõrk peab vastu?
Sellise tabeli leidsin voolutarbimise kohta:

Charging time Power supply Voltage Max current
6–8 hours Single phase - 3,3 kW 230 VAC 16 A
2–3 hours Three phase - 10 kW 400 VAC 16 A
3–4 hours Single phase - 7 kW 230 VAC 32 A
1–2 hours Three phase - 24 kW 400 VAC 32 A
20–30 minutes Three phase - 43 kW 400 VAC 63 A
20–30 minutes Direct current - 50 kW 400 - 500 VDC 100 - 125 A
Vasta
#32

(30-10-2012, 13:00 PM)stennadi Kirjutas:  Minuarust on elektriautodega seoses üks probleem. Suurtes linnades tänapäeva suureneva elektritarbimise juures töötab elektri jaotusvõrk nagunii viimase piiri peal (USAs ju palavate ilmadega, kui kõik konditsioneerid sisse lülitavad korduvalt olnud massilisi elektrikatkestusi). Kui nüüd mingi kriitiline mass inimesi hakkab pidevalt elektriautosid laadima, siis kas jaotusvõrk peab vastu?
Sellise tabeli leidsin voolutarbimise kohta:

Charging time Power supply Voltage Max current
6–8 hours Single phase - 3,3 kW 230 VAC 16 A
2–3 hours Three phase - 10 kW 400 VAC 16 A
3–4 hours Single phase - 7 kW 230 VAC 32 A
1–2 hours Three phase - 24 kW 400 VAC 32 A
20–30 minutes Three phase - 43 kW 400 VAC 63 A
20–30 minutes Direct current - 50 kW 400 - 500 VDC 100 - 125 A

Hehe - sellega on konks, mille pärast elektritootjad elektriautost üsna vaimustet on. Nimelt on päeval (kui muu tarbinimine tipus on) üsna paljud elektrisõidukid liikvel. Öösel, kui muud masinad välja lülitatakse ja elektrit kellelegi müüa pole, on elektriautod "tankimas". Suurepärane lisateenistus.

Töötab ju iga süsteem kõige ökonoomsemalt stabiilse koormuse tingimustes. Ehk öine tarbimise kasv ei ole võrgule probleemiks. Päevane kiirlaadimine aga võib küll mõnes paigas olla selleks kuulsaks viimaseks õlekõrreks.
Vasta
#33

Pole midagi teha, kui füüsikat õppides mõned faktid märkamata jäid Wink. Perpetum Mobilet tema erinevatel versioonidel on üritatud leiutada ja leiutatakse ka edaspidi. Korralikult tööle pole küll siiani saadud.

Elektriauto muutub massiliseks siis, kui on täidetud kaks kriteeriumi: tema sõiduulatus muutub sarnaseks klassikalise sisepõlemismootoriga autole ning tema hind tuleb samuti samale tasemele.

Eriti suur hüpe tuleb siis, kui õnnestub tuumareaktor teha piisavalt pisike, et see oleks auto pardal autonoomseks vooluallikaks.

Minu igapäevasteks vajadusteks (10 kilomeetrit linnas) oleks elektriautost enam kui küll. Vooluvõrk kannataks ka laadimise välja. Aga rahaliselt ei saa ma endale lubada sellise sõiduki ostmist.

Tänu ametile olen ma kahe meil enamlevinud elektriautoga sõitnud. Täitsa auto moodi autod on. Nendega saab koos elada küll.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#34

need särtsuautod on lahedad. mul tõsimeeli meeldib, et nad nõnna vaikselt kulgevad. ja edasi läevad ka vägagi viisakalt. täitsa mõtleks kohe ostuteemal kui võrru ja tagasi ots käiks ilma laadimata. samas muidugi vähemalt kodus on elekter nii kallis, et diisliga tuleb kilomeeter vist odavam.
Vasta
#35

(30-10-2012, 15:00 PM)Aspelund Kirjutas:  Elektriauto muutub massiliseks siis, kui on täidetud kaks kriteeriumi: tema sõiduulatus muutub sarnaseks klassikalise sisepõlemismootoriga autole ning tema hind tuleb samuti samale tasemele.
Arvan sama. Hind paneb asja paika. Kui särtsuka jaksaks osta pere teiseks, linnaautoks, oleks ostjaid küll.
Küllap tänapäeval osatakse vajadusel ka pisikest tuumareaktorit teha. Aga piisab ühest tasakaalutu närvisüsteemiga tüübist terve linna kohta, kellele meeldiks veidi "tuumatibudega" mängida... ja seeneke tõuseks... Rolleyes
Ja kui keegi armastab praegu oma vana mootoriõli naabri aia taha kraavi kallata, siis on see paha, aga tuumajäätmetega oleks asi palju kurjem.
Mina näen tulevikku vesinikus. Las tehnoloogia areneb. Led oli ka alguses õige äbarik, nüüd kolime kõik sellele üle. Ega sisepõlemismootorgi kohe kaela kandnud, viletsake oli.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#36

Elektriauto müügi poliitika on ikke mõttetu. Sellise hinnaga seda autot ei ostetagi.
Olen sõitnud paljude erinevate autodega. Vahel on pakutud proovida mõnda uut autot. No kohe üldse ei tõmba - olen keeldunud. Elektriautoga oli vastupidi. Läksin ise ühe tuttava käest proovisõitu küsima.
Auto enda vastu pole mul midagi. Kiirendus on hea, sõita kõlbab. Mulle ta sobiks küll, aga ostma praegu kindlasti ei hakka. Olen rohkem vanemate autode fänn. Äkki kunagi soetan endale vana elektriauto. Rolleyes
Vasta
#37

(30-10-2012, 19:41 PM)diesel Kirjutas:  need särtsuautod on lahedad. mul tõsimeeli meeldib, et nad nõnna vaikselt kulgevad. ja edasi läevad ka vägagi viisakalt. täitsa mõtleks kohe ostuteemal kui võrru ja tagasi ots käiks ilma laadimata. samas muidugi vähemalt kodus on elekter nii kallis, et diisliga tuleb kilomeeter vist odavam.
Minu kui jalgratturi jaoks on see üks hullemaid asju, kui mõni neist kusagilt välja kargab, võtab päris jahedaks. Selle põhjuseks on arvatavasti lihtsalt kõikide teiste autode poolt tekitatud liiga kõrge müratase.
Üldiselt on minupuhul asi üldse imelikult käinud, autosõit on järjest vähenenud,(tavaliselt hakkavad inimesed vananedes rohkem sõitma) viimase aastaga olen kokku saanud pisut üle 2000 km. Seda ka enamasti vajadusest käru vedada. Seega mõtlen väga tõsiselt üldse auto omamise üle. Oleks Eestis (Tartus) mõni mõistlik auto/kaubiku rendi firma (nagu enamikes Lääne EU linnades) oleks autost juba ammu loobunud ja siis oleks juba jumala p***i miss sinna sisse läheb, pikem ots ees võtan bensiinika või disla. Linnas ehitus mat. vedada vms. võib elektriga ka.
Vasta
#38

Ma vaataks tänast päeva kõrvalt puht äriliselt: on vaja reklaamida, tutvustada, inimesi nendega harjutada – eksole?
Sotsiaaltöötajatele jagamine ei paista selles kontekstis küll väga hea plaanina - ei nemad ise eraisikuna ega nende kliendid ei ole otsene sihtturg, vist?
Aga miks mitte pealinna taksod! Teevad ainult lühikesi otsi ja poole päevast passivad kindlates kohtades – oleks seal stepsel, saaks hundid söönuks. Tagaistmel istujate hulgas võiks ehk arvata olla neid, kellele suunatud propagandavoog ka viljaka pinnase leiab, või kuidas?
Vasta
#39

(31-10-2012, 00:27 AM)karlarnold Kirjutas:  Aga miks mitte pealinna taksod! Teevad ainult lühikesi otsi ja poole päevast passivad kindlates kohtades – oleks seal stepsel, saaks hundid söönuks.

No loodame neile parimat: http://www.elektritakso.ee/

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#40

(31-10-2012, 02:14 AM)Tambets Kirjutas:  No loodame neile parimat: http://www.elektritakso.ee/

Tulenevalt elektriautode väikesest sõiduulatusest seondub "elektritakso" minul sellise teenusega, et kui elektriautol aku tühjaks saab, siis tuleb "elektritakso" ja aitab sul selle jälle täis laadida, et saaksid edasi sõitaBig Grin
Ikkagi ei ostaks endale elektriautot.
Kas keegi on kunagi mõelnud ka sellise asja peale, et kas elektriautoga saab ja on lubatud üldse järelhaagist vedada ja mis võib olla sellise haagise mass?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 90Deville, vanaain, 3 külali(st)ne