Kas ostaksid endale elektriauto?
Maja peakaitse peab ka vastav olema, et oleks võimalik üldse normaalselt laadida ja samal ajal ka koduseid töid ja tegemisi toimetada. Igasugu pumbad, katlad, boilerid, pesumasinad, valgustus, telekad, põrandasoojendused, jne jne,  võtavad päris palju ära. Kui nüüd majas on ainult 3x16 amprit või veelgi vähem, võib sellest selgelt väheks jääda.
Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
(06-02-2017, 20:28 PM)Maanteemuuseum Kirjutas: ... EE minev võrguteenus jms, mis ei sõltu minu teada ajast.
Võrguteenusel on ju ka päeva ja öö tariif, kui siin nüüd midagi muud ei mõeldud.
Vasta
(06-02-2017, 20:34 PM)Maanteemuuseum Kirjutas:
(06-02-2017, 18:29 PM)v6sa Kirjutas: Jutt läks lahti elektriauto laadimisest öise odava elektriga.  Milleks siin vehkida keskmiste numbritega? ...

Vähemalt tänaste autode puhul küll ainult öise laadimisega ei saa piirduda, sellest jagub hääl juhul tööle saamiseks, minusuguse näitel kel tuleb selleks läbida kuni 60 km. Tagasisaamiseks tuleb laadida uuesti (kuidas ostes mingist tasulisest laadijast kui on, tööandja elektri najal???), koju jõudes poeringile minekuks laadida  veelkord natuke päris tippajal  Sad .

Aga oma rehnungi avaldanud isand Änisele piisab öisest laadimisest. Cool Ning ilmselt piisaks ka mulle, kuna pelk tööle-poodi-tagasi ring on 75 km. Meie vajadused on erinevad ja erinevad on seega ka lahendused.

Näituseks minul tuleb igal nädalal on üks ring 2 tonnise haagisega ja siis on igas kuus paar 500+ km tretti... Ehk elektrikäru igapäevaseks töölkäimiseks oleks täitsa hea. Aga kuna liigset raha pangas hetkel põlemas ei ole, siis seda elektrikäru ka ei tule. Kuigi pean tunnistama, et need uuema otsa elektriautod on täitsa muhedad asjad. Just seetõttu, et neid ei kammitse sisepõlemismootori hädad. Cool
Vasta
(06-02-2017, 21:53 PM)viplala Kirjutas: Maja peakaitse peab ka vastav olema, et oleks võimalik üldse normaalselt laadida ja samal ajal ka koduseid töid ja tegemisi toimetada. Igasugu pumbad, katlad, boilerid, pesumasinad, valgustus, telekad, põrandasoojendused, jne jne,  võtavad päris palju ära. Kui nüüd majas on ainult 3x16 amprit või veelgi vähem, võib sellest selgelt väheks jääda.

See on küll nõrk koht, eriti maakohas. Amprite juurdeostmine on kallsi tegevus niigi ning veel kallim on kinni taguda Elektrilevi arendusplaane...
Vasta
(06-02-2017, 22:00 PM)Raivo Kirjutas:
(06-02-2017, 20:28 PM)Maanteemuuseum Kirjutas: ... EE minev võrguteenus jms, mis ei sõltu minu teada ajast.
Võrguteenusel on ju ka päeva ja öö tariif, kui siin nüüd midagi muud ei mõeldud.

... tõsi ka või, miskipärast seda ei reklaamita, ainult elektri ostuhinna juures räägitakse öise energia odavusest, võrguteenuse hinnaerinevusest pole kuulnudki. Siis võib-olla isegi tasuks mõelda eritariifsele üleminekust, ehkki seni on need EE kalkulaatorid näidanud, et mõtet pole.
Vasta
(06-02-2017, 22:11 PM)v6sa Kirjutas:  Amprite juurdeostmine on kallsi tegevus niigi ning veel kallim on kinni taguda Elektrilevi arendusplaane...

Nii imelik kui see ka pole siis juba praegu on mõningatel juhtudel odavam ise elekrienergiat toota...   
Suvel panin enda talu juures sorteerjaama tööle et kruusa ja mulda sõeluda, algselt nikerdasin 32A-ga otse liinist... kõiki transportööre ei kannatanud korraga tööle panna, juurde osta 63A peale pole samuti mõtet kuna sel juhul tuleb kinni maksta uus alajaam ja liin. Sitta kah, õnneks seisis samal hetkel ilma tööta atlas copco genekas mis lõdva randmega mingi 30kw välja annab. Tuksus see siis vaikselt ning nosis ca 5l tunnis.  
Tuleb välja et ega Grüne Fee omanikud ka päris lollid pole...  Big Grin
'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
 Ulila Jäärada FB
Vasta
Millises hinnaklassis need 30 kW diiselgenekad uuena liiguvad? Ma pean silmas täisautomaatseid komplekte, millel ei pea käima kogu aeg nuppu sisse-välja vajutamas?

Ning see 30 kW on ju pelk mootorivõimsus, palju selle kVA väärtus on?
Vasta
Kui sa ainult vaatad - isegi väikses peakaitsmes on elektriauto süüdi.
Paljud ostavad omale ampreid juurde, neil pole ainult elektriautot, milles seda süüdistada.
Vilets auto, isegi häält ei tee  Sad Ma sõidaks vanakese Hottabõtsi vaibaga ringi, kui see võimalik oleks.
______________________________________________________________
http://tulepesa.wordpress.com/

Vasta
(07-02-2017, 12:11 PM)motamees Kirjutas: Ma sõidaks vanakese Hottabõtsi vaibaga ringi, kui see võimalik oleks.
On, motamees, on:Tundub et samuti elektriline.
Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta
Tõmbad juhtme (G4) seinast välja ja ongi kässar peal Big Grin
http://tehnika.postimees.ee/4006639/tesl...amatu-rike
Vasta
(06-02-2017, 18:10 PM)viplala Kirjutas: Elektrienergia börsihinnaga 0,0367€/kWh, kogus 1 445,469 kWh 53.05 €
...

Jagame 182.57 kilovattidega 1445.469, saame 12,6 senti kwh eest

Huvitav kas börsihind on siis kallim kui mul 1-aastane kindla hinnaga pakett? kW mul veidi vähem tarbitud (vist 1100 millegagi oli) ja samas reaalne makstud hind on 12,3 senti kWh. Rolleyes
Vasta
Siiski eksisin selles suhtes, et mul oli 6-kuuline pakett, mis on suhteliselt kallis. Uues paketis läheb hind 1,05 sendi võrra odavamaks ehk siis eeldatavasti näiteks eelmise kuu arve põhjal oleks maksnud 11,25 senti/kwh. See ei ole küll päris täpne uus hind (siiski see on kindel, et elektri kwh hind läheb 1,05 sendi võrra odavamaks), sest eks arvel olevad muud asjad mõjutavad ka. Ja see on fikseeritud, kindla hinnaga paketiga. Rolleyes Praegu muidugi räägin talvekuudest kus tarbimine on üsna suur. Kuigi elektri hind on kindel, siis muudest tasudest sõltuvalt vähem tarbides tuleb kwh hind kallim. Näiteks suvel väikese tarbimisega oli reaalne hind kuni 14,5 senti kwh.
Vasta


Vasta
Meelelahutuslik video, mis võrdleb lamptehnikat ja elektriautosid ning tõmbab paralleele muutuste vahel.


Vasta
Tahad elektrikat, aga osta ei jõua - ehita omale see siis vanarauast ise.

Siin toktor viktor õpetab, et kuidas ja mida teha, kui käed sügelevad
Vasta
Vene poisid ameeriklase kallal


Vasta
(06-02-2017, 22:53 PM)mlsluik Kirjutas: Nii imelik kui see ka pole siis juba praegu on mõningatel juhtudel odavam ise elekrienergiat toota...   
Suvel panin enda talu juures sorteerjaama tööle et kruusa ja mulda sõeluda, algselt nikerdasin 32A-ga otse liinist... kõiki transportööre ei kannatanud korraga tööle panna, juurde osta 63A peale pole samuti mõtet kuna sel juhul tuleb kinni maksta uus alajaam ja liin. Sitta kah, õnneks seisis samal hetkel ilma tööta atlas copco genekas mis lõdva randmega mingi 30kw välja annab. Tuksus see siis vaikselt ning nosis ca 5l tunnis.  
Tuleb välja et ega Grüne Fee omanikud ka päris lollid pole...  Big Grin

Iseenesest ainult diiselkütuse hinda arvestades tuleb elektri kwh hind u. 2x kallim kui keskmine võrguhind praegu.Tuleb igal konkreetsel juhul tõesti kalkuleerida palju läheb maksma amprite juurde saamine ning kui pika aja jooksul see ära tasuks võrreldes diiselgeneraatoriga. Muidugi ei tasu siis ka arvestamata jätta generaatori hooldus- ja remondikulusid ning mingi aja pärast uue ostmist. Suured genekaid ringi ajavad mootorid (nagu näit. Grüne Fee-s, seal ei tööta ka diiselkütusega) peavad kapitaalremondini vastu 3-4 aastat (pidevalt töötavad), siis tuleb juba päris kulukas remont: kolvid, rõngad, kepsud, saaled, hülsid- neid osi suvalisest poest ei osta ja ametliku esindaja hinnad "on nii nagu on". Smile Siis töötab veel mõne aasta ja lisaks eelnevalt mainitud osade teisele ringile järg ka väntvõlli käes. Mõni taoline mootor on näit. V18 ja süüteküünalde vahetus oli ka mingi mõne kuu tagant ette nähtud, 1 küünla hind u. 100 eur. Smile  Ilmselt küll tegelikult need osade hinnad tunduvad tavainimese jaoks suured, aga on mainimist mitte väärivad võrreldes toodanguga, mida selline generaator annab.
Vasta
Sisepõlemismootoriga autode kiirendusvõistlus muutub samasuguseks eksootikaks nagu tänasel ajal aurumasinate töö demonstreerimine.
Vasta
http://tehnika.postimees.ee/4239817/tesl...-piirangud
Tõde on valus lugeda...    (glavliti kustutuskummile)  EV.põhiseadus § 45
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne