Kas ostaksid endale elektriauto?

Vasta
40 tonni kaupa, 800km sõiduulatust  ja 5 sek sajani Big Grin 
https://tehnika.postimees.ee/4313629/fot...1459859760

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
No see viis seci on ilmakäru ja koormata Toungue
Vasta
Samas 20 sekki sajani täiskoormaga on ka kõva sõna. Mul tekib küsimus, et miks seni pole veoautosi nii voolujoonelisi tehtud, kõik on mingid tellisekujulised kuubikud. Kas ainult sellepärast, et kandilisel autol on sees rohkem ruumi ja välismõõtmed väiksemad?
Vasta
Tuttav välimus. Asi on selles, et auto ostjal on teatud ootused auto välimuse osas ja autotootjad üritavad parema müügi nimel neid ootusi täita. Rekkajuhid on üks eriti konservatiivne tõug.
Samal põhjusel tehakse ka näiteks elektriautod pika kapotiga, elektriratastele tehakse tilgakujulisi "paake", millel mingit funktsiooni pole. Olen näinud isegi fake V2 mootorit (mis tegelikult sisaldas akupakki) elektri-chopperil.
3D CAD, laserlõikus, CNC freesimine, 3D-printimine ja palju ägedaid tööriistu
Teosta oma projekt Kultuurikatla MakerLabis
Vasta
(19-11-2017, 11:39 AM)jussm Kirjutas: Samas 20 sekki sajani täiskoormaga on ka kõva sõna. Mul tekib küsimus, et miks seni pole veoautosi nii voolujoonelisi tehtud, kõik on mingid tellisekujulised kuubikud. Kas ainult sellepärast, et kandilisel autol on sees rohkem ruumi ja välismõõtmed väiksemad?

Direktiivid, Liiklusseadus jne. seavad suurimad mõõdud ja kaalud. Kaupu koormaid on erinevaid. Aga tehnika ehitatakse võimalikult efektiivseks ja universaalseks transpordiks. Ameerikas peaks olema kaubaruumi suurus etteantud, mis kujuga või mis mõõtudes veduk on ei oma tähtsus. Ameerikas lisaks ohutus, pikk nina autojuhini. Euroopas aga ninata vedukid Sad
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne