Uunikute 12.Talveralli Eelmäng
#41

Mina pooldan küll Ladade-Mossede arvukuse piiramist. Mossede puhul kehtib see muidugi mudelite 412/2140 osas, varasemad peaks igal juhul peale saama.

Mitte selle pärast, et nad halvad autod oleks, vaid ikka selleks, et pilt saaks kirjum. Nagu KC just välja tõi, oli kuuendik (kui sümboolne) autosid eelmine aasta Ladad, mis on ju olemuselt üks ja sama auto. Küsimus on selles, kuhu see mõistlik piir panna. 10?
Vasta
#42

(13-11-2012, 12:33 PM)zazik Kirjutas:  Mina pooldan küll Ladade-Mossede arvukuse piiramist. Mossede puhul kehtib see muidugi mudelite 412/2140 osas, varasemad peaks igal juhul peale saama.

Mitte selle pärast, et nad halvad autod oleks, vaid ikka selleks, et pilt saaks kirjum. Nagu KC just välja tõi, oli kuuendik (kui sümboolne) autosid eelmine aasta Ladad, mis on ju olemuselt üks ja sama auto. Küsimus on selles, kuhu see mõistlik piir panna. 10?

Ma ei teinud seda loendust sellepärast, et Nõuka tehnika halb on. Pigem sellepärast, et arusaada kas see olukord on ikka nii hull. Minuarust ei ole.
Vasta
#43

Vene tehnikast räägivad hurjutades reeglina need tegelased, kel youngtimeri staatuses "lääne" pillid olemas Smile
Ärge väga hullult näopeksuga kostitage, kuid eesootaval üritusel osaleksin ise ka parema meelega kopeikaga, kui golfiga, aga eks õiged kriteeriumid pannakse kõrgemal paika ja lepin vastavate otsustega.
Usun siiralt, et kopeikaga sujuks üritus probleemivabamalt, aga siis muutus tõesti see pilt liiga üksluiseks.

Golf mk1, VW T3, Lada 1200, Dnepr MT-10
Vasta
#44

Jutt käib pigem sellest, et stardirivi ei näeks välja nagu Togliatti või Iževski vooluliini väljutav ots. Kellegil pole midagi portsu mossede vastu a need võiks olla siis jaotusega 400, 401, 402, 403, 423, 407, 410, 408, 412, 427, 433 etc, minugipoolest 2140 SL-i ja 2141-ni välja. Et oleks vaheldust, noh. Kui sel aastal oleks stardis näiteks 3 pesoo jottseitset, siis tuleksin ilmselt hoopis Eldoradoga. Või üritaks kihkukähku pesoo 203-e rallivormi ajada.

Ma eeldan, et kõik kes soovivad, saavad mu mõttest aru.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#45

(13-11-2012, 12:50 PM)masinist Kirjutas:  Vene tehnikast räägivad hurjutades reeglina need tegelased, kel youngtimeri staatuses "lääne" pillid olemas Smile
Ärge väga hullult näopeksuga kostitage, kuid eesootaval üritusel osaleksin ise ka parema meelega kopeikaga, kui golfiga, aga eks õiged kriteeriumid pannakse kõrgemal paika ja lepin vastavate otsustega.
Usun siiralt, et kopeikaga sujuks üritus probleemivabamalt, aga siis muutus tõesti see pilt liiga üksluiseks.

Ei usu, et vaid need (on mulgi '76 mosse olemas). Kopikas ja SL on küll meie tehnikaajaloo osad (kuna muud kätte lihtsalt ei saanud), kuid tehnilises mõttes ikka üsna igavad. Ning kui pool stardirivist eristub vaid värvi ja regnumbri alusel, on üsna igav...Rolleyes

Talvel sõitmiseks kõlbab heas korras Vene tehnika hästiCool - selleks see loodigi...

Küsimus kõlab vaid: kas Talveralli tehakse vaid sõitmiseks või on sel ka muid eesmärke. Mulle on jäänud mulje, et nagu oleks laiem eesmärk, kui pelk pulkas silmadega roolikeeramine kella peale.

Tõsi - eks siingi teeb aeg korrektiivid - heas seisus Vene tehnikat jääb järjest vähemaks, teadmised-oskused surevad loomulikul teel välja ja nii asendubki vene raud tasahilju muu kättesaadavaga.
Vasta
#46

Mina jagan täielikult Hr.Mägrafarmeri arvamust. Ladade puhul on lihtsalt see, et tegu on sisuliselt samade autodega.

Aga PLY poolt alustatud sobiva ralliraua leidmisele jätkuks üks kaunitar suurepärase asukohaga. Vaid mõnikümmend kilomeetrit Kappelskäri sadamas. Natuke vajab tööd, aga Talveralli on veel kaugel.

FIAT 124 Coupe '69
Vasta
#47

(13-11-2012, 13:54 PM)zazik Kirjutas:  Mina jagan täielikult Hr.Mägrafarmeri arvamust. Ladade puhul on lihtsalt see, et tegu on sisuliselt samade autodega.

Aga PLY poolt alustatud sobiva ralliraua leidmisele jätkuks üks kaunitar suurepärase asukohaga. Vaid mõnikümmend kilomeetrit Kappelskäri sadamas. Natuke vajab tööd, aga Talveralli on veel kaugel.

FIAT 124 Coupe '69

Ladad ongi Puhas Itaalia Big Grin
Vasta
#48

(13-11-2012, 10:45 AM)v6sa Kirjutas:  
(13-11-2012, 09:46 AM)Aibast Kirjutas:  Ma loodaks oma 79 aasta Datsuniga ikka stardijoonele saada. Kui muidugi masina selleks ajaks liikuma saab. On vast piisavalt eriline?

Vaadates endale masinat, mis polnud ei mosse ega Lada oli valik jah suht nutune eestis. Aga siis õnnestus leida veidi teistlaadi masin.

Tüüpiline hala, et ei ole saada.Toungue On küll, vaeva tuleb näha.

Egas ma üldse asja virisemise ja halana võtnud. Lihtsalt otsisin huvitavat ja erilist masinat. Mosud ja Sigallid on suht laialt levinud masinad võrreldes sellega mille lõpuks sain. Sai ju enne ka kiigatud muid vanakooli masinaid. Lihtsalt summa ja saadava masina suhe oli paigas.

1987 Volvo 740 "kastikas"
2001 Volvo V70XC
Vasta
#49

Siit on nüüd läbi käinud palju neid mõtteid, mida olen ka omaette iseend apeas mõelnud... aga ei suuda ega isegi taha otsustada. Kuigi mul käib otsustamine tegelikult väga kergelt ja järsultWink
Ning õnneks ei saa mind tänu ajaloole keegi nõukatehnika vaenulikkuses "süüdistada" Big Grin

Aga siin tekib jälle teine "probleem": minu arust võiks mossesid-laadasid-volgasid olla ka palju, kuid siis tahaks ma neile teha umbes-täpselt sellise raja, nagu oli viimane kord eelkvalifikatsioon. Jõhkra! Samas on see ju mõeldamatu, et ma saadaks sinna herr Sirgi "Musta Numbriga" Fiatiga või herr Palo veel väiksema Fiatiga! Kuigi Euroopas tehakse sarnaseid radasid ka tõelisele vanale tehnikale ja need videod on ka siit läbi jooksnud, siis meie peame ikkagi vaatama oma inimeste (rahalist) võimekust aga ka suhtumist. Ning olematu arvuga korraldustiimi võimekust kõike seda valmis teha. Kui Ilmataat teeb raja raskeks, on üks asi aga teha vanakestele "nalja pärast" ohvrõud kuuselaantes meetrises lumes üle puuduolevate sildade...

Mis aga seda "plaststanget" puudutab, siis kvaliteet-talveautodel kadusid kroomitud mõtetud plekitükid autodelt aastal 1972 ja asendusid reaalselt turvaliste 5mph-reegli kohaste plast/kummi/alu põrkevahenditega. Näiteks Saab 99 Wink
Vasta
#50

Vähemasti Opelil püsis kroomstange kuni 82 a lõpuni välja Wink Rekord ja Senator.
Oi paha paha, ei olnud 5mph turvaline auto Big Grin
Kas see aasta tuleb Lõunaosariikide kodanikele ka mingisugune kvalifikatsioon? Või lähtutakse kõhutundest?

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#51

100+ ekipaaži on liig. Nimekirja lühendamine on küll kurb, kuid tundub olevat hädavajalik.


Minu arust sai Priit 100+ osalejatega ilusti hakkama ja oleks ilus vaadata ja osaleda rallil kui ikka seltskond kirju

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#52

(13-11-2012, 20:56 PM)hundu615 Kirjutas:  100+ ekipaaži on liig. Nimekirja lühendamine on küll kurb, kuid tundub olevat hädavajalik.


Minu arust sai Priit 100+ osalejatega ilusti hakkama ja oleks ilus vaadata ja osaleda rallil kui ikka seltskond kirju

Aga rallivahepalaks pakkuge ennast ralli korraldus meeskonda, sebige rabage ja otsige ja siis olge valmis saama sõimata, kui teie poolt sebitud rabatud jne asjad ei sobi . Külmetage ja ja värisege kohtunikena.
Vasta
#53

Minul küll midagi etteheita polnud. Üritus oli igati tipptopp. Huvitav kellele midagi ei sobinud?
Väike infosulg oli küll aga see selleks. Ega see nr1 koha saamine polnudki ju mingi eesmärk.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#54

(13-11-2012, 22:24 PM)kalacompany Kirjutas:  Aga rallivahepalaks pakkuge ennast ralli korraldus meeskonda, sebige rabage ja otsige ja siis olge valmis saama sõimata, kui teie poolt sebitud rabatud jne asjad ei sobi . Külmetage ja ja värisege kohtunikena.

Pakutud enne ja saab ka seekord. Kuis teisitiWink
Vasta
#55

Mina ka igati rahule jäänud,mõned pisisajad on,aga need ununevad ruttu.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#56

Lugedes seda vaenu Žigulite, Mossede ja sapakate üle siis see võrduks samaga kui täna MM rallidel keelustada FOCUS, IMPREZA ja EVO'd noh neid on ju küll, kellegil pole huvitav.

Ma plaanin igatahes rivvi panna ennast kirja koleda rohelise 21013ga see aasta. Isegi san.torudest ei tee puuri see aasta sisse.
Vasta
#57

(14-11-2012, 17:16 PM)nymmik Kirjutas:  Lugedes seda vaenu Žigulite, Mossede ja sapakate üle siis see võrduks samaga kui täna MM rallidel keelustada FOCUS, IMPREZA ja EVO'd noh neid on ju küll, kellegil pole huvitav.

Ma plaanin igatahes rivvi panna ennast kirja koleda rohelise 21013ga see aasta. Isegi san.torudest ei tee puuri see aasta sisse.

kus see vaen siin on, lihtsalt paljude arvates on see jama, kui asi otsapidi mosseliigaks muutub. erinevad vene masinad on igati teretulnud nähtus a kui neid on milontriljonit ühesugust, siis enam mitteniihea.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#58

Ma tõmbaks üldse vla piiri 1970, ja oleks palju huvitavam Big Grin Ning ka ekipaazide üledoos oleks kontrolli all Toungue
Mulle ja väga paljudele teistele tähendaks see uue (loe: vana) auto otsimist, aga väga paljud meist lasevadki liiga palju vana rasva peal liugu. Ka mina, mossega, kuigi olen talverallidel 3 erineva autoga esinenud... Rolleyes
Vasta
#59

(14-11-2012, 17:38 PM)wax Kirjutas:  Ma tõmbaks üldse vla piiri 1970, ja oleks palju huvitavam Big Grin Ning ka ekipaazide üledoos oleks kontrolli all Toungue

Wax, mina oleks poolt, mõtsi ise sama asja. Paneks korraldajate ja enamuse kohtunike sünniaasta piiriks Wink
Ja siis võib kohe teha "ülevaate" blocketist, kuskohast saaks ikka lõputult ja vägagi odavalt täiesti korralikku tehnikat nii, et kõik ei olegi Volvod! Praegu on muidugi mõnus minna kergema vastupanu teed...
Rääkides "ostuhind kuni 1000 eur", saab jah tõsisemat ülekäimist vajavaid enne 1970 aga ülilahedaid isendeid, ei taha ise ehitada ja kohta pole ja oskuseid ka mitte, kulutad kokku ikkagi vähem samasuguse korraliku auto saamiseks.
Ning alati on võimalus soetada odavauto Mercedes, milliseid on Rootsis kogu aeg lõputult saada aga Eestis sõidad sellisega ringi ja kõik arvavad, et oled miljonär. Euromiljonär muidugi Wink
Ja kui oled Onu Bella austaja, siis üks täiesti õige Fiat on juba viidatud, üks siis veel, vanem ja rohkemate ustega aga kindlustusega ja uute rehvidega: seega sõidukorras.
Ning kõige hullem lugu: väga korraliku GAZ 21'e saad ka Rootsist odavamalt, kui endise NLiidu territooriumilt Rolleyes
Vasta
#60

Et see vene autode teema ka ükskord juba ei ammendu...

Iseenesest mul isiklikult on tootjariikidest ükskõik, aga iga aastaga sigineb juurde mingeid poolhullumeelseid paarutajaid mingite suht suvaliste roigastega. Loomulikult läbi foorumi kellegi peakolu sisse ei näe ja seega korraldajale on raske etteheiteid teha, aga noh mina isiklikult ei viitsinud eelmine aasta hange pargitud mossede ja 80ndate opelite peale isegi kulmu kergitada, rääkimata peatumisest. Pole nagu oma tsunfti inimesed enam või nii.

See autode uuenemine ja paarutajate lisandumine tipneb ükspäev sellega, et keegi keerab oma mossemannergu 7 tiiru üle katuse ning rajal rallitab lisaks raf- või uaz-kiirabidele ka see päris asi. Kui õnnetuskoha ette tekkinud ummikust läbi pääseb.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne