Uunikute 12.Talveralli Eelmäng
#21

Nõus sellega, et suhtumine peaks olema jube enne regamist selge ja paigas: suvalise romuga ei ole asja Talverallile. Olgu see romu peaaegu kuitahes unikaalne ja vana. Eks tõeliselt vanade masinate puhul tuleb teha erisusi aga reaalselt sõidukorras ja 400-500 kilti minimaalselt läbi sõita suutev auto ei saa olla lõputu romu.
Kuid hetkel näide väga vingest klassikust, millel pole (veel) ulmehind: vana kandiline Jazz. Vaatad peale ja mõtled, et mis kuradi unikaalne auto? Aga hetkel pole terve Mobile ega Blocketi ehk kahe peamise "eriliste autode" otsipaiga peale mitte ühte sellist saada. On küll vanu mikro-Hondasid N600 ja S800. Üldse müüdi vasakpoolse rooliga esimese põlve Jazze, Jaapanis nimega City, kogu Euroopa peale väga vähe.

Nii need uued klassikud muudkui tekivad. Seda autot ei tohigi rumalustega rikkuda, see on puhas 100% originaali auto. Seda masinat naudiks ise ka - vaadata!

Edit: teinegi otsejoones Talverallile sobiv klassik, mis hakkab vaikselt Euroopas ja suisa kodumaal Rootsis/Hollandis otsa saama (blocketi olematu "arvukuse" 3 autot põhjal ja pole Hollandiski nendega enam liiga hästi, mobiles 5 isendit): Volvo 340. Jällegi: disain ja aastaarv oleks nagu "valed" aga mida me räägime võrrelduna laadade-mossedega?
Vasta
#22

Tekkis peale viimaste postide lugemist selline küsimus. Mina kui noorema generatsiooni esindaja(95nda aasta väljalase)Kas mul on lootust saada rajale 1986nda aasta 2140SL-iga või peab olema vanem?Jäu natuke asi segaseks...

Ette tänades, Rando

vanad volvod, sekka mõni muu liikur...

Ostan vanu VOLVOSID! 200,700 ja 900 seeria, igas seisukorras 52 93 905
Vasta
#23

Jazziga isegi söitnud ruotsimaal kunagi, päris naljakasSmile
Eriti meeldis küünalde vahetuseks möeldud lahendus, et iluvöre kuidagi hingedel avanes vms....

Üldse, ma ikkaveel ootan seda aastat mil mosse-sigullide arvule limiit pannakse, 5 kumbagi oleks parasSmile, teeks lineupi hoopis kirjumaks.

Seekord ei tule starti ka rallitaunus ilmselt, mina muidugi tulen ikkaSmile

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#24

(11-11-2012, 19:45 PM)hundu615 Kirjutas:  ,mil hr Supp ütles et suvesõidule ei tuldagi korraliku masinaga

krt kas ma tõesti võisin midagi sellist lolli ütelda, kui jah, siis pidasin pigem silmas et masinaga peab ikka midagi juhtuma, et sõit huvitavam oleks
Vasta
#25

Sügis peaaegu läbi, esimene lumi aktiveeris ka Talveralli ootuse.

Meie Pereauto jätkuvalt heas töökorras, suviste vallatuste (ca 1.20 alates)
järel oleks jälle põhjust autot käivitada...

Kui peres on GAZ-52, ei ole 4x4 autot (ka Talveralliks) vaja
Vasta
#26

Asjast juba räägitakse, eelmise aasta järelkajateemasSmile

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#27

ja kasvavadki plastikstangedega autod juba peale Sad kahju..
Vasta
#28

(11-11-2012, 18:22 PM)hundu615 Kirjutas:  Kas ma eksin kui ütlen,et eelmine ralli oli auto vanuse kriteerinumiks see,et esmamainimine pidi olema enne 1985-ndat aastat? 2013 aasta võiks siis jääda see nr aasta võrra uuema poole nt esma mainimine 1986?!
Olgem ausad 27-me aasta vanuseid autosid mis ühes tükis püsivad enam palju müügis pole.[/i]

1985. on vist Tähesõidu kriteerium.

Talverallil oli eelmine aasta 1982. ja see vist nii jääbki (muidu tuleks Golf II ja Sierra peale).
Tegelikult PLY ju rääkis talvel üldse 1980. piirist, millest vaid erilubadega uuemad asjad peale saavad.

Minu silmis see rybliku kotlet on igast asendist lihtsalt üks vana sara, millel vanatehnikani veel 10 aastat minna. Kuigi selleks ajaks pole sealt tõenäoliselt isegi Kuusakoskisse midagi viia.
Aga ryblik võiks selle masina 10a jooksul ilusti korda teha, siis 20a pärast oleks tehtud mees: kellelgi teisel ju pole 1,3 sedaan-kadetti. Võibolla mõni GSI ainult Big Grin

Edit: Kurat, lähemalt vaatama hakates on minu jaoks rybliku kaatetil oma ajalugu olemas, väiksena sai selle tagaistmel mõned sõidud tehtud. Vanaema naabrite auto oli.
Vasta
#29

Tore et minu postitus on Talveralli 2013 ettevalmistuse ja arutelu käima lükanud. See on tõesti tore.
Kahju on sellest et noorhärra vanusega 19 eluaastat, kes oli autost huvitatud ja teades eelmise aasta Rekordi saagat ( http://www.streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=48&t=79368 ) soovis ka tulla, kahjuks pidin talle selgitama et ränkade vanatehnika peerude arvates on see kotlet üks rõve pann. Seega noorhärra mõtleb veel kas üldse ostab või läheb auto põllurallile ja siis kuusakoskisse. Igatahes on minek metallihunti kahjuks paratamatus. Pervoveljed mida keegi küsis saab hilisemaks ära broneerida( pane soov privasse kes mulle helistas siit foorumist)

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#30

(12-11-2012, 09:51 AM)wax Kirjutas:  ja kasvavadki plastikstangedega autod juba peale Sad kahju..

Nii see kahjuks on ja mitte vaid vaeses ja täiesti vanaautovabas Eestis! Meil ju puudub huvilisel võimalus midagi omamaist soetada, neid kroomstangedega isendeid lihtsalt ei ole või on täiesti arutu hinnaga. Ja nii ongi, et hetkeseisuga ongi vaid kaks mõistlikus hinnklassis autot saadaval, mis Talverallile sobiks, ja need on plaststangedega, 80'te masinad aga selle-eest parajad haruldused.
Tea, kas rallitajad on tõesti hiiuautode mõlemad Porsched bronninud aga üle pikkade aastate on selline märge neile juurde tulnud - mõlemale! Siis on veel paar kallist mersu-ronti ja suures piires hetkeolukorras kõik.

Naljaga pooleks aga täitsa selline tunne on, kuna huvilisi on ju siiani olnud vaat et liigagi palju ja eks see autopark on tõesti parasjagu õnnetu, et ralli ise peab jääma samade põhimõtetega - võimalikult odav ja täiesti ärivaba aga ise keerata äriks sellele eelnev: tariks aga lähinaabrite juruest kroomstangedega ja muidu õige vanusega põnevat tehnikat, mis siis "kvalifitseerub" automaatselt Talverallile. Aga see tuleb ju mult enne ära osta Wink Küll absoluutselt mõistliku hinnaga, sest ka 10 eur puhast raha on kasum aga Eesti vanatehnika saaks nii olulist täiendust Wink Ralli ise ehk üritus peab olema odav aga kusagil pole ju väidetud, et eelpingutus sinna pääsemiseks peaks olema sigaodav ja romude päästmise põhimõttel?
Näiteks lööd sisse vaid Stocki lähikonna autod 70'te lõpuni ja juba odavaimast otsast (billigast) tuleb pärleid:
W123 280E 1977.a.
W115 1974.a.
Kõigile tuntud Taunus
Täisoriginaal Volvo 144
või siis pisut "suurema" raha eest päris rallikas
Volvo 142 ja ma ei mõista, miks peaks ma laada eest maksma 7500 eur??? VOC on samasugune originaal tehase ralliauto aga oluliselt parem.

Aga me ei usu, et seekord veel hakkame väga julmalt autodega pigistma... kuid mine tea, mis mõte pähe lööb Big Grin Pole ju veel midagi konkreetset välja hõigatud.

Edit: et Talveralli peaks olema lisaks niisama "just for fun" kokkusaamisele ka pisut vanatehnikakultuuri ja silmaringi laiendav, siis eelmisele mõttele lisaks kolm täpselt ühe hinnaga autot, mille lõpphind "Must Number Eestis" kujuneks 6000 eur ja see on tegelikult "mitte sittagi", kui hakata odavast totaalsest romust midagi samasugust ise restaureerima. Muidugi, kogu küsimus taandub vaid ja ainult "kohe palju raha vaja" aga kes hindab aega...
1972.a. must M-B 230C
1953.a. juba haruldane split-window Volvo PV 444
1974.a. BMW 2002 Touring
Vana nõuka tehnika on lahe ja Gaz 21 on küll sigailus aga ma siiski ise eelistaks elu nautida oluliselt sõidetavamas "lääne" autos, kui hind on sama.
Vasta
#31

Kui kellelgi kaugemale võimalik soodsalt järgi minna, siis Växjos on üks tõeline kompu:
Opel Manta A

Mõne E4 mööda sõitva rekkamehega kaasa, Värnamos maha ja rongiga Växjosse Big Grin
Vasta
#32

Assa raks, see Honda Jazz võttis jala värisema, ehe JDM. Kahju, et mul isiklike autode limiit juba täis on.

Aga mis sportklassist või üldisemalt ristsõnavabast rallitamisest saab? Ongi jokk? Just hakkas lõbusaks minema.
Vasta
#33

On olnud au teha ca 35km sõit sama Jazziga. Päris pead pakule ei paneks aga värviskeem ja kleebistriibud on samad. Ütleme nii et väga omapärane oli, ei olnud üldse mitte halb. Aasta võis siis olla ca 2006.

Paar sõna vahele.
Talveralli. See sportklass oli see mida mina ootasin. See sobib hästi ka autodele millest pole kahju, eriti kui mõni hangerünnak tahtmatult ettejuhtub.

Talveralli selliste kenade autodega nagu ply välja on toonud, see poleks nagu õige ralli. Pigem siiski vanatehnika lustisõit. Mitte paha pärast ma nii ei arva. Lihtsalt ega ntx ajagraafikuga ei saakski ntx 230C MB ga hangede vahel kiirustada. Nii kena ja viisakas kondistioonis autot ei raatsiks nii lõhkuda.

Nime üle ma vaidlema ei hakka sest siiski nimi uunikute talveralli on oma väikse ajalooga juba eestimaal Trademark-i väärt.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#34

Sekundeerin ka mokitsate ja kopikate piirangule. Võiks olla kuidagi nii, et starti läevad vaid erinevad mudelid ja kui osavõtjate ülempiirini ruumi, siis kabedamad eksemplarid augutäiteks. Sama reglement võiks kehtida ka plaststangede puhul. Asiseid taliralli konteksti sobivaid masinaid on lähivälismaal pakkuda lademetes, pole ülemõistuse kallid ega miskit.

Pedekuningriigi pääkaupunkiseudul kuni 550 jewrot

Suomaalia valik kuni 1000 jewrot

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#35

Ma loodaks oma 79 aasta Datsuniga ikka stardijoonele saada. Kui muidugi masina selleks ajaks liikuma saab. On vast piisavalt eriline?

Vaadates endale masinat, mis polnud ei mosse ega Lada oli valik jah suht nutune eestis. Aga siis õnnestus leida veidi teistlaadi masin.

1987 Volvo 740 "kastikas"
2001 Volvo V70XC
Vasta
#36

Mina rõhuks ainult kvaliteedile, see mudelite piiramine ei tundu päris õige. Jätab sellise kujundi,nagu vene tehnika ei ole väärt näitamist ja säilitamist ... nii teeme juba täna noorematele selgeks , et ärge tundke huvi mosseda ja ladade vasti! Aga just need ongi meie ajalugu! Kui mind külastavad välisriikide kodanikud, siis vahest satume minu autosid vaatama ja kõige enam huvituvad neid ikka vanadest vene asjadest. Kõik see ostulubade ja auto kui pereliikme hoidmine jne. on neile väga huvitav! Siledat Jaguari ei taha keegi pikemalt vaadata ja sellest rääkida.
Minu kahe väikse poisi jaoks on vene tehnika väga huvitav just selle pärast,et olen neile rääkinud milline elu oli kui mina olin nende suurune. Praegu kogu maailma tehnikast rääkides on kõik nii laiali valguv ja seotud ainult rahaga,et väikesel lapsel võtab see huvi ära. Vene aeg ja tehnika on aga nii huvitav oma uskumatuse poolest ... see on lastele nagu mingi muinasjutt(ei peagi olema hea muinasjutt), mis oli päriselt olemas aga mida on raske uskuda. Kõik ei seisnud ainult raha taga, ka käte ja ajaga võis tõusta esile ja automees oli automees oma oskuste pärast.Laps ju raha ei teeni, aga nokitseda tahab väga ja kui see saab kiidetud siis hakkab ta selles suunas arenema.
Jutt läheb segaseks,aga saate vast aru küll, mida tahan öelda!

Võib ju olla igav vaadata,kui stardis on hunnik kopikaid, aga see ongi meie ajalugu ja vale tundub olevat seda suvalise põhjamaa vanaraua vastu välja vahetada. Sooviksin,et piirangud tuleksid seisukorda arvestavad , mitte tootja maad.
Vasta
#37

Minul pole mossede,sigullide ja seebikarpide vastu midagi peaasi,et nad oleks ka silmal ilus vaadata,mingi äravajunud persega 011 ei pane küll järele vaatama.Lahterdama tuleks siis hakata äkki nii,et korralikk vene tehnika saab rajale ja raiped jäävad seina äärde edasi oma saatust ootama.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#38

Mina pole muidugi miski vanatehnika ega ralliautoriteet, aga see põlglik suhtumine sierrasse, eriti väga heas korras olevasse, ei ole minu meelest õige. Selliseid on vähemalt Tallinna liikluses juba vähem kui tagaveolisi zigulisid, kuskil ääremaadel on tänu vaesemale elule ja odavale töötunnile neid ehk rohkem säilinud. Võtmesõna on ju ikkagi "heas korras".

Aga võibolla olen ma lihtsalt nostalgiline, sest noorus mul sellistes tollase hinnaga 5-15 keek masinates möödus.
Vasta
#39

(13-11-2012, 09:46 AM)Aibast Kirjutas:  Ma loodaks oma 79 aasta Datsuniga ikka stardijoonele saada. Kui muidugi masina selleks ajaks liikuma saab. On vast piisavalt eriline?

Vaadates endale masinat, mis polnud ei mosse ega Lada oli valik jah suht nutune eestis. Aga siis õnnestus leida veidi teistlaadi masin.

Tüüpiline hala, et ei ole saada.Toungue On küll, vaeva tuleb näha.

Kandikul ei too keegi midagi kätte. Ning kahekordse vanaraua hinna eest ei ole lootustki saada "istu sisse ja sõida Talveralli läbi" sõidukit. Saadki huvitava tooriku, millest endale sobiv ehitada.

Priit, kas ei peaks panema sisse klauslit, et plaststangega (või mis iganes kriteerium "uunikukahtlusega" masinate puhul aluseks võetaksegi) auto peab olema vanem, kui ekipaaži vanim liige?

Huvitavad autod on alati teretulnud, kuid 1987 aasta mosse või Škoda 120 ei ole huvitav. Samas, 1,3 motoga Škoda Rapid oleks küll...
1984 aasta W123 200 D ei ole huvitav, kui sellega ei sõida Helmut und Helga mit Kinder aus Düsseldorf...

Pooldan mossede, sapakate ja sigullide arvu piiramist. Ning rajale saavad vaid need, kel on peale vanaisa auto ka pilkupüüdev varustus ja suhtumine. See ei pea olema vanaisaaegne, kuid peab olema tervik.

Otsustab Korraldaja.Cool

100+ ekipaaži on liig. Nimekirja lühendamine on küll kurb, kuid tundub olevat hädavajalik.
Vasta
#40

2012 aastal oli stardis :

Kiiresti lugesin kokku.

Lada 20
Mosse 15
Muud CCCP autod 18

Sakslased 45
Usa 11
Rootsi 13
Japse 4
Itaalia 3
Poola 1
Britte 1

Umbestäpselt.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne