Ariel Mootorrattad Eestis
#41

Meite kandis on nähtud ka sellist Arieli


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#42

(25-11-2012, 23:23 PM)Ats666 Kirjutas:  Tsiklitalli SF4st olen kuulnud... ehk õnnestub millalgi ka näha.

soojenduseks

http://i46.tinypic.com/198ras.jpg
Vasta
#43

Aga kes see mulle siis nüüd ütleb mis mark/aasta minu Ariel on? kriitikud võiks ka akseleraatorit anda! Big Grin
Vasta
#44

Raam , paak , porilauad - peaks olema mõni 1938 aasta mudelitest. Käigukast tundub ka olema Arieli oma. Aga mootor on vist mingi teise tsikli pealt. Eks seepärast ole ka sidurikoda ja kõik need ülejäänud vasakul küljel olevad vidinad isetehtud.
Vasta
#45

No jätkuvalt pakuks ikka, et 1939-nda aasta oma, arvestades neid esihargi külgvedrukesi. Aga eks raaminumber (kui on õige ja rikkumata) ja paremad pildid mootorist ja ka tsiklist üldse annaksid rohkem tõde ja õigust.
Vasta
#46

See Ariel on jah päris huvitava arengu läbi teinud. Täpset aastat raske ilma raami nr öelda ja nõustun Hr. Kassiga ja pakuks samuti Raamile 1939 (leevendusvedrud esiotsal tulid Arielil 39a) kas NG või VA mudel (Rattal nn väike paneeliga paak - kui see on originaal sellel raamil?) ja mingi võimsama Arieli esiporitiib nt VG oma. Ka sellist tüüpi gaasirull oli vist viimasena kasutuses 39 a mudelitel. Seega oleks tore kui mingi aeg saaks siia raami numbri, siis teaks juba kindlamalt mis seal originaali järgi on ja mis mudeliga tõpselt tegu.
Mootor on paras pähkel. Belgia Sarolea on vist sellise mootori ees oleva õlipaagiga kuid neil kuju vähe teine seega pole päris see.
Vasta
#47

Tundub et siinmail on sellele Arielile paigaldatud mootor tundmatu. Vähemalt siiani. Olen küsinud ka mujalt vanakooli inimeste käest ja pakutakse Saksa Triumphi mootoriks (TWN) või siis mingi JAP mootor mis toodetud ida saksamaal. Ei pruugi ollagi pärit mootorrattalt vaid mõnelt põlluharimismasinalt äkki või väikeautolt... Loodame et kõnealune Ariel saab siiki raamile ja mudelile vastava mootori pääle tulevikus.

Vaikselt olen paberile pannud siis "eksiteerivaid" Ariele meie mail ja siiani kokku 6 ratast, need siis foorumis läbikäinud info põhjal. Kahel siis omanike kontaktid ka olemas kui huvi sinna lisanduda siis kontaktid soovitavalt PMiga ja pildid siia foorumisse. Loodame et ikka veel ilmub mõni masin välja.
Parimat,
Andrus
Vasta
#48

Aga mul oleks näiteks huvitav teada sama (tsiklite mudelid, arv jne) ka Nortoni ja Ardie kohta. Oskab keegi midagi rääkida? Või võiks eraldi teema teha sellest?
Vasta
#49

Igale asjale oma teema! Aga jutu- ja teadjameestegaon kitsas, teate ju isegi! Ida-Saksamaal toodetud silokombaini JAP mootor, see on küll hea mõte!
Vasta
#50

Eks jah lihtsam igale margile oma teema teha muidu laheb asi vist vähe sassi.
Hr. Kass, Peedist tehakse ka pesumassinale trumleid miks siis mitte JAP mootoriga silokombain teha... Allpool siis pilt ühest näidisest kus JAP mootor kasutust leidnud eks sedasorti masinaid kindlasti palju veel olemas. Tean ka paika kus omal ajal R35 leidis väikeste modifikatsioonidega aiamaa künnimasinana kasutust.
Ja lisaks sellel pilt Hollandis müügis olevast Triumph Silent Scout SV mootorist mis siis kisub üsna sarnaseks kõnealuse Arieli mootoriga. See siis vist 1931 a 550cc.
Aga nüüd paluks siis Arieli mehi ikka sõna võtta siin...
Parimat,
Andrus


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#51

Aga Arieli mehi ei ole, või õieti - peaaegu ei ole! See Triumph NSD või mis vaikse skaudi mootor on küll sarnane, kuid justkui ikkagi mitte päris see...
Vasta
#52

Pigem on see juhtunud,et noorematele ei jagunud ühel hetkel enam toorikuid (mitte Arieli ainult)ja kui inimese huvi piirdub vaid sellega,et saaks asja peeneks ajada, siis ei ole mõtet wana tsiklit talle selleks kohe kindlasti anda.
Aga ma ütleks,et kõik pole kadunud,kes viitsib see leiab endale oma wana tsikli aga jah kommi raha eest seda enam ei saa, see rong ammu läinud.
Olgu see siis, siinkohal minu 5 kopikat panust sellesse teemasse.


Vasta
#53

(14-12-2012, 17:33 PM)Ats666 Kirjutas:  Hr. Kass, Peedist tehakse ka pesumassinale trumleid miks siis mitte JAP mootoriga silokombain teha... Allpool siis pilt ühest näidisest kus JAP mootor kasutust leidnud eks sedasorti masinaid kindlasti palju veel olemas. Tean ka paika kus omal ajal R35 leidis väikeste modifikatsioonidega aiamaa künnimasinana kasutust.
..........

Arieli-mehed vaikivad kangelaslikult, seepärast, et teema ikka leige püsiks, lisan siia veel ühe Ida-Saksamaal tehtud JAP-mootoriga silokombaini pildi.
Tõsi küll, pole just eesti masin, isegi mitte läti oma vist. (see märkus ksf! Kallebile, et ta ei erutuks üleliia ega süüdistaks mind lõunanaabrite elu liigses idealiseerimises).
http://i49.tinypic.com/25aogg1.jpg
Vasta
#54

Kurdate,et Arieli mehi vähe. Kõik õige. Minul ei ole ka Arieli.Sad

Aga selle eest on üks JAP-i mootor. Ja see ei ole mingisuguse kombaini peal vaid lausa lauapeal!
Ei ole seni suutnud suurt kindlaks teha,et mis mudel täpsemalt aga kuskil 29-30 a. oma tunduks nagu olema. Kuna inglismannide keel mulle suhteliselt tundmatu,sellepärast ka minu otsingute tulemused kesised....
Vasta
#55

Nii! Asjaarmastaja võttis kogu oma viitsimise ja töökuse kokku ja tegeles vahepeal teadusega. Julgeks mõned eelnevad väited ümber lükata:
1. Esikahvli küljevedrud olid siiski mitte alles alates 39 aastast vaid netis küll tsikleid, ka 37-st aastast sellise hargimodifikatsiooniga.
2. Õige või vale bensupaak? Vaatasin koha peal paagi kinnitusi ...ja need täiesti originaalsed. Eeldades et väiksematel tsiklitel on väiksem paak, mis ilmloogiliselt peaks olema ka teiste kinnitustega, siis kuna paak ja kinnitused sobivad ideaalselt kokku, siis paak on küll autentne ja omal kohal ...ja kuna selline paak on suurematel tsiklitel, siis järeldan et tegemist kas 500 või 600 cc mudeliga. Tulenevalt sellest saab ka porilaud olla igati asjakohane.
3. Vaatasin netis olevatest tabelitest raamitähistusi/mudeleid/aastaid. Minu ratsu raami number algab tähtedega "XG" mis tähendab üheselt (eeldusel et tegemist 500 või 600 cc mootoriga) VH või VB - mudelit aastatest 37 kuni 40.
4. Kui nüüd mootorite juurde tulla, siis minu mootori tähistus hakkab "H"-tähega ...millist paraku ei pakuta mootoritele esimeseks täheks. Kui arvata et möödunud aastad on mõjunud tehnikale ootuspäraselt Smile, siis ehk on üks täht sealt kulunud ja tegemist siiki tähistusega "CH" ...mis võiks siis tähendada 39 aasta 500 OHV või 40 aasta 600 SV-mootorit ...mis minu puhul, vaadates pilte, saab olla ainult 600 SV mootor. Aga selle mootori autentsuses ma 100 % kindel siiski olla ei julgeks ...ja seda isegi siis kui minu poolt ühel netist võetud pildil on see mootor ikka väga ja väga sarnane ...no tundub et on vähekene teise kalde all ...ja selge ka see et seda mootorit on aretatud ...aga kui keegi kindlalt väidaks/viitaks, mille mootor see on, siis alles hakkaks selles kaasa kõnelema. ..või kes kurat seda vene inimest teab - võib ju olla nii et kuna juba aretamiseks läks, siis tehti seda "hulgi" ja meile täna arusaamatul põhjusel muudeti ka mootori kaldenurka!
5. Mootoreid esineb 500 ja 600 seid nii OHV kui SV versioonis ja kui eeldada et mootor on siiski vale, siis tõtt öelda ei oska mina küll raami ja ülejäänu põhjal vahet teha kas seal peab olema OHV või SV. Kui keegi tark õpetaks, kuidas neil sellistel asjaoludel vahet teha, oleks see ehk kiiduväärt.
Seega kokkuvõtvalt väidan et juhul kui on tegemist õige mootoriga, siis on asja nimi 40-nda aasta Ariel VB 600 SV-ga ...kui aga mootor mingi ida-sakslane, nagu ennist viidatud, siis tegemist Ariel VH või VB-mudeliga aastatest 37-40. ...no seda et tegemist Arieliga, pole veel keegi ju kahtluse alla seadnud Big Grin Olgu siis ka öeldud et varasemate materjalide põhjal, millised olid tsikli juures, olen ühe netifoto põhjal arvanud et tegemist 1937 VB 600 -mudeliga ...ta on sellele ikka nii-nii sarnane.

Siin siis ka viide pildile/tsiklile, mida olen seni pidanud ülisarnaseks oma valduses olevale Arielile.

http://www.shannons.com.au/auctions/lot/...5EBCCJ40QK
Vasta
#56

Siin film Briti tsiklitest, algab Arieliga. Ehk on kellelegi huvitav või suisa hariv.

Do'nt panic
Vasta
#57

Ksf! Asjaarmastajale mainiks, et "viitsimise, töökuse ja julgusega" üksi tõsist teadust ei tee, ei molekulaarfüüsikat ega geeniteadust edasi ei arenda!
Oleks tarvis lihtsalt raaminumber üles panna või teemaalgatajale teatada, kes selle briti spetsialistide juures koos naelsterlingitega adekvaatseks infoks muudaks. Ning oleks võinud teha konkreetsemaid pilte lisaks minu poolt jäädvustatud tujuküllastele natüürmortidele, vähemalt mootorist. Kuigi ma nendest Arielidest midagi ei tea, siiski raiuks edasi, et tuleks jätta see fantaseerimine antud mootori ja Arieli tsiklite algupärase kooseksisteerimise teemal. Saan aru, et inimaju tõrgub tugevalt vastumeelse info tõekstunnistamisele vastu, kriitika korras lisan, et seda oli tunda ka ksf! Asjaarmastaja mõne teise tsikli puhul. (aga ega mina ei usu ka kõike seda, mida teised räägivad, va juhtumid, kui teised räägivad seda, mis mu väikesi karvaseid kõrvu paitab). Ja see, et netis mõnel 37-nda aasta Arielil külgvedrudega kahvel küljes on, see on suhteliselt süütu vallatus võrreldes kasvõi antud ksf! Asjaarmastaja Arielil oleva mootori vms komplekteerimisteemalise fantaasiaga.
Vasta
#58

Raam XG7865 ja mootor H8863 ...no ja väike halastus oleks ka asjakohane Big Grin Esitiiva peal ka firmatablitska kirjadega M.A.v.d. Boonem & Zn, automobilien motoren, Rijvelen, PRINZENHAGE ...millest julgeks järeldada et mingil hetkel tsikkel olnud Hollandis ...ja üldiselt nemad seal seda ida-saksa tehnikat ei viljele eriti Toungue
Olgi siis ka lisatud et oma töös ja tegemistes püüan ikka olla detailne ning täpne ...kuid minu valduses olev tehnika on enamasti just selline nagu ta mulle tulnud on ...st. igasugustest leiutistest a`la võrrile M-i ratas alla või M-le võrri lenks peale jne. olen mina vaba Big Grin - lihtsalt minu kümned ja kümned eelkäijad (loe. endised omanikud) on oma loomingus olnud vahest pehmelt väljendudes "omapärased". Paraku ei saa ma nende eksemplaride suure koguse tõttu omale ka seda lubada et publikumi palge ette ilmudes on kõik 60-e aasta jooksul tehtud vead karmide spetsialistide arvamusele meelepäraseks moondunud - natuke siit ja natuke sealt vähekese kaupa aga liiguvad protsessid edasi. Selles aga olen veendunud et nende asjade seismine minu juures mõjub neile märksa viljastavamalt kui kümnetes ja kümnetes kuurinurkades aiatraktoriks ümberehitamise ootuses Toungue
Vasta
#59

See käis nüüd küll kähku! Aga ei mingit halastust ega nunnutamist, näed isegi, mida on lihtsa kurja sõnaga võimalik korda saata!
Mina selle raaminr-ga muidugi midagi teha ei oska, teemaalgataja aga tükk aega teemast väljas olnud, vb peaksid talle e-postituse saatma, et selle kiire asjaga selgust saaks?
Vasta
#60

Tegelikult ega siin mingit eneseületamist ei peaks olema. vaatad asjakohasesse tabelisse, mille viide siin

http://redhunter.com/blog/2010/02/16/ari...refixes-2/

...ja siis veidikene loogikat ka juurde. No ma arvan et 350 cc ja 500+cc tsiklite bensupaagid peavad ju erinevad (ka erinevate kinnitustega) olema! ...ja paak ning paagijalad käivad mul küll ideaalselt omavahel kokku - siit ka ülejäänud loogika.

...ja minu jaoks on see piisavalt veenev. Tõde on see et kui kellelgi selle kontrollimise vajadus ületab raha säilitamise tungi, siis ega seda saa talle ju keelata Big Grin

Ka teema algataja poolt alguses lisatud viites olevates kirjeldustes on öeldud et täht G lisati raaminubrisse alates 1937 tähistamaks Square Four ja Supersport tsikleid.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne