LED valgustid ehk saagu valgus!

lihtsalt tuli mõte kuna masinate töötuledel on vahemik 12-36volti, siis võiks 18 täitsa ok olla. Aliexpressist püüdsin otsida ka sobiva sokliga pirni kuid ei trehvanud ühtki sobivat
Vasta

(07-02-2016, 17:35 PM)vipi666 Kirjutas:  Kui see 18V teda maha ei tapa, siis miks mitte.
Lihtsalt LEDide voolutarve on tavaliselt minuteada 12V, seega pead miski takisti sinna vahele kompunnima. 
 12 V 5W Led pirn ei olde lihtsalt diood(id), seal on alaldi ja muundur sees. 

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

ja optika on kohaldatud halogeeniga töötama, nii et ükski led sul nii head valgust seal sees eraldama ei hakka. Et teha hästi, tuleb ka optika ümber ehitada ja see ongi asja juures kõige keerulisem
Vasta

(07-02-2016, 13:31 PM)vipi666 Kirjutas:  Ma eile Rimis avastasin, et LEDid on hea hinnaga, GU10, mida siiani kasutan 5,5W = 50W peab täitsa paika. 6 LEDiga pirn, tarbib siis 5,5W ja tõepoolest valgustab 50W halogeenimõõtu.
Minu arust (õigemini, "tundub") on see suhe LEDiga viimase kasuks veel parem! Korralik LED on nii "tugeva valgusjõuga", et vahetades peab alguses suisa harjuma. Eriti need piimklaasiga "klassikalised" pirnid. 10W LED on vaat et kaks 100W tavapirni. 
Suvekodus mul 12V ja seal 5W LED annab küll julgelt poole rohkem valgust, kui 50W halogeen. Niisama olemiseks suisa "häirivalt palju" sest siiani harjunud tavaliste küünadega elama. 3W on paras, asendab a'la vanasti kasutatud 5 tavaküünalt. 5-vatine on kuuripoolel, et näeks öösel põrandalt kruusa seest liistunaelu otsida Wink Ja siis pliita kohal eraldi lülitatav, kui vaja peenemat sööki teha. Kusjuures mingid "suvalised" Maximast soetatud. 
PS: omajagu kogemusi ka purjekatelt ,kus siiani olid enamasti halogeenid. Veel 3-4 aastat tagasi ei olnud selliseid 12v LEDe, mis olnuks lugemiseks parajad ehk mõni kuumutav halogeen tuli ikkagi lakke jätta. Praegu on kas LED ise või optika niipalju arenenud, et valgusjõudu jagub teistelegi jagamiseks. Kusjuures terve suure jahi "leeditamine" ei maksa enam pisikese purjeka hinda Smile
Vasta

kusjuures hiina ledidele vastukaaluks eile vaatasin, et maximast saab täitsa "hiina hinnaga" led lampe. Tõlge rokib: https://www.dropbox.com/s/01vriprh4w9zwzy/2016-02-07%2013.41.59.jpg?dl=0&preview=2016-02-07+13.41.59.jpg samuti saab ehituskeskusest 12W LED pirne umbes 4 euro eest. soe valgus ja väike korpus, täitsa viisakad, hetkel kuu on laes ilusti vastu pidanud.

ja noh, teemast veidi kõrvale, aga maximast saab ka keevitusaparaadi päris soodsalt: https://www.dropbox.com/s/7tsqje2rv3ah8br/2016-02-07%2013.43.57.jpg?dl=0&preview=2016-02-07+13.43.57.jpg ja kuuskantmutrivõtmed paistavad ka sealt pildilt Big Grin
Vasta

Natuke, aga tähtsat, juttu LED-idest
ETV-s lõik algab 15-da minuti juures
Vasta

(11-02-2016, 17:10 PM)spark Kirjutas:  Natuke, aga tähtsat, juttu LED-idest
ETV-s lõik algab 15-da minuti juures

 Asjalik jutt, samas pole selles midagi uut. On need aspektid siitki teemast läbi käinud aegajalt.
Teine maakeelne foorumiteema, mida huvilistel tasub tudeerida:
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=585782
Foorumitele omaselt on asjaliku arutelu juures alati pisut nö. müra, aga intelligentne inimene filtreerib selle hõlpsalt välja.
 Keda see Terevisiooni klipp huvitas, siis sel`e jutule pidavat järg ka tulema/olema.
Vasta

Acme 10W kirjaga kohalikust kaubandusest u. 1,5a. tagasi ostetud LED valgusti andis otsad.

Minu üllatuseks oli kuppel peal päris klaasist. Teada sain sellest sellega kui kruvika vahele surusin ja peotäis kilde järele jäi. Oli ta sinna mingi taignaga sisse istutatud ja ilmselt tervelt ei oleks ära tulnudki.
Sisu on selline.
   

Totter on asja juures aga see, et sees olevale metallist jahutusele on ümber pandud plastitst kest. Jahutuspasta on täiesti kivistunud ja ebakorrapäraselt(pildil hall ollus radikal). Ledide poolepeal oli pasta mõraline ja ilmselt ei olnud ta seal kunagi korrektselt vahele pressitud, sest oli paksu kihina. Kruvid, mis pidid LED-e vastu jahutust hoidma, olid üks lahti ja teisel pesa ära murdunud. Elektrolüütkonded on on mõlemad mahla välja ajanud. Trossali laadne toode on kuumusest tingitult lagunema hakanud.
LED-e ei ole veel proovinud, kas toimetavad.

Sellisel kujul on eelis hiinlase ees suht hämar. Valgusspekter oli vähe parem ja rohkem sinna kanti mis karbil kirjas.

Enamvähem samal ajal on soetatud ka Pihlipsi kirjadega LED-e ja veel mõned Acmed. Eks aeg näitab, mis ja millal neist saab.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

(10-08-2016, 23:48 PM)karvik Kirjutas:  LED-e ei ole veel proovinud, kas toimetavad.
Taolise toitekaga pirnidel peaks plaat 12V pealt rõõmsalt edasi toimetama kui elus on. Mul neid toitekaid mitu tükki hingusele läinud ja pirnid põlevad 12V süsteemis siiamaani edasi. Viskasin toiteka vahelt välja ja kirjutasin vildikaga 12V suurelt sokli peale, et ei tekiks kiusatust 220V pessa keerata. Sokkel ju GU10.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Ostsin 3 Acme e27ledi Maximast, 800lum ja 5w, hind oli midagi 4eur soodukaga, rõõmustasin, et ilus hind, raibe, esimene läks läbi vähem kui kuuga. Huvitav, kaua ülejäänud vastu peavad. Tsekk vist alles, kas pirnil üldse on mingi garantii või mitte?
Vasta

(13-08-2016, 18:19 PM)vipi666 Kirjutas:  Ostsin 3 Acme e27ledi Maximast, 800lum ja 5w, 
Kui 5W tõele vastab, siis puusalt lastes palju üle 400 luumeni ei pakuks. Või on õnnetud ledid sellises režiimis tööle pandud, et surevadki nagu kärbsed.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Vabandust, 8W oli ja 800 luumenit.
Vasta

(13-08-2016, 18:19 PM)vipi666 Kirjutas:  Tsekk vist alles, kas pirnil üldse on mingi garantii või mitte?
Loomulikult on garantii.
Vasta

(13-08-2016, 21:59 PM)vipi666 Kirjutas:  Vabandust, 8W oli ja 800 luumenit.
Siis on vähemalt suurusjärk usutav.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Minu ülespildistatud acmel on peal kiri 10W ja 809lm.

LED-ide endiga on aga see lugu, et ei süttinud nad 12V juures seekord kahjuks. Esimene aindus elust oli 52V juures. Valgust hakkasid andma 65V juures ja 85V juures oli voolutarve peaaegu 0,1A. Kuna jahutust küljes ei olnud, siis edasi ei proovinud.

Kui ma praeguse seisuga oma seda acmet vaatan, siis ma lõikaks selle plasti radika ümbert ära, kui mul oleks mõni samasugune pirn veel. Ilmselt kestaks tunduvalt kauem.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Kuidas härrastel kogemused hiina led lampide e-bayst tellimisega?
Plaanis mõned väiksed 10w led töötuled tellida.           

Midagi sellist- Töötuli
Vasta

(13-05-2017, 09:29 AM)CORRADOg60 Kirjutas:  Kuidas härrastel kogemused hiina led lampide e-bayst tellimisega?
Plaanis mõned väiksed 10w led töötuled tellida.           

Midagi sellist- Töötuli
Sellise kujuga aliexpress tuled mul  3 aastat atv-l ees, vist 18 w olid. Valgust eriti ei anna a 50 kh kannatab sõita. Pigem nagu parktuled ja kasutan neid siis kui keegi teepeal vastu tuleb ja suure 12000 lum tule ära kustutan Smile
Vasta

Küsin ka tarkadelt kas keegi autole esitule pesadesse on paigaldanud midigi ?
Kuna Passatil H7 hõõgpirne pean vahetama umbes 3 kuu tagant ja olen proovinud erinevaid (kalleid ja odavaid). Mõtlesin äkki mingi LED panna, midagi sellist mis veateadet ei annaks ja nähtavus oleks vähemalt samasugune nagu hõõgpirnidel.
Äkki kellegil midagi müüa, ise ei ole eriline tellija tüüp.
Vasta

Kasuta rohkem päevasõidulaternaid ja jäta lähi-kaugtuled pimedal ajal liiklemiseks.



http://www.ledpood.ee/led-paevasoidutule...rl102-cl15

Ses mõttes taibukad tuled, et ei pea automatiseerimiseks  välja mõtlema mingeid releesid-värke. Kõik on komplektina kaasas.
Süttivad, kui auto käivitub ja tuhmuvad väiksemale valgustugevusele, kui gabariidid süttivad. Sinu asi on ainult juhtmed õigesse kohta ühendada. Skeem kaasas. Hind on muidugi nagu on, aga kui otsida, siis leiab ka soodsamalt.
Vasta

Mul on pool aastat H4 LED kasutusel olnud ja selle ajaga pole veel ära kustunud. Valgus on tunduvalt parem kui hõõgpirnidel. Lähituled vist kedagi ei pimesta sest vastutulijad ei ole tulesid vilgutanud aga kaugtuled on isegi liiga valged. Teeääres suuremad sinised liiklusmärgid peegeldavad nii palju valgust tagasi et vahel peab pooltuledele ümber lülitama.
Ei leia enam täpselt seda mis tellisin aga mingi sarnane on... 
http://www.ebay.com/itm/2x-200W-20000LM-CREE-H4-9003-HB2-LED-Headlight-kit-Hi-Lo-combo-beam-bulbs-6500k/142365935166?_trksid=p2047675.c100623.m-1&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D40130%26meid%3Dad71138a79164379ac97a8426aa01c01%26pid%3D100623%26rk%3D4%26rkt%3D6%26sd%3D262943529380
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne