LED valgustid ehk saagu valgus!

Kuidas välja lülitatud, ikka mehaanilise lülitiga?
Vasta

(26-08-2018, 22:03 PM)veix__ Kirjutas:  Kuidas välja lülitatud, ikka mehaanilise lülitiga?

ikka, lausa veneaegsega Big Grin
Vasta

(25-08-2018, 21:55 PM)Olle Kirjutas:  Elutoa lakke sai paigaldatud süvistatavad led paneelid võimsusega 3w ja 6w. Sisse lülitades hakkavad 6w lambid vilkuma. Tundub, et mingit rolli mängib ka lae materjal (Isotex plaat, mis on kaetud paberiga ja selle all foolium), sest kui lambid laest välja võtta ja juhtme otsa rippuma jätta, siis põlevad normaalselt. Oluliselt vähendas vilkumist lampide korpuste (alumiiniumist) maandamine, aga mingid vilksatused on jäänud. Lambid ise on 12v ja välise toiteplokiga. On ideid, kuidas vilkumisest vabaneda?

Mul oli esiku laes sarnane jama. Nad küll ei vilkunud, aga jäid välja lülitades hõõguma.
Juhtme otsas rippudes oli korras.
Ripplagi muidu puidust, selle kohal rb paneel ehk küllap armatuur vms mõjutab.
Lahendasin olukorra halogeenidega.
Siis paari aasta pärast, kui paar tk oli ää kustunud, tuli välja, et halogeenid on defkaks muutunud.
Panin prooviks kõige kallimad ledid, olid vist osram. Maksid tubli 5 euri tükist, äkki rohkemgi. No kannatasin välja, kuna kolm tükki oli vaid vaja.
Need põlevad nagu muiste, ei hõõgu, vilgu, valgus sama nagu halogeenil.

Ehk siis ilmselt pole hiina pasa juures kõiki asju lõpuni mõeldud, nagu tavaliselt.
Vasta

LED vajab ülivähe voolu, et valgust tootma hakata. Sp nad kipuvad hõõguma, vilkuma või igasugu anomaaliaid tegema kui kuskilt vool lekib.
LEDide jaoks on üldsegi erilised ilumineeritud lülitid, tavalised panevad hõõguma/vilkuma..
"Hiina rämps" on tööstustes juba aastaid toiminud ja keegi ei virise. Pigem tuleks mõista, et led vajab jahutust.
Vasta

Ööbisin kevadel ühes pealinna nimekas hotellis.seal kah hõõgusid,ei aidanud ka uksekaardi eemaldamine.Terve toa elekter ju uksekaardiga tänapäeval.Muidugi ei tea mis seal kipsi all veel peidus oli ja kindlasti mingid odavad ledid ka.
Kodus olen aja jooksul kogu valgustuse ledidega asendanud ja pole probleemi olnud.Endine tööandja tegeleb selle valdkonnaga
ja müüb ühe kindla tootja omasid.Olen temalt ostnud.Ainuke mis mind ledimajanduse juures häirib on raadiohäired.
Meie kandis on osade jaamadega nii nagu ta on ja kui lambid põlevad siis peale kahina ja kärina ei kuule midagi.
Vasta

Paigaldasin endale hiljuti ühe odava liikumisanduriga LED prožektori (valgusallikaks palju väikseid LED-id), millel oli lühike toitejuhe küljes. Juhtmesooned olid 2 tükki mustad, 1 oli kolla-roheline. Ühendasin läbi harutoosi.
2 päeva hiljem vaatasin et väiksed LED-id hõõguvad. Vahetasin toitejuhtme faasi ja neutraali sooned omavahel ära ja LED-ide hõõgumine lõppes.
Vasta

postitan siia, kuna otsinguga paremat teemat ei leidnud ja samas oma teemat mitte vääriv küsimus äkki ka pole.
no eks moded liigutavad kui vaja on.
igatahes päevad lühikeseks jäänd ja valgust napib.
vaja miskit säravat lakke riputada.
milliseid kogemusi ja soovitusi jagate?
tavalisi hõõgpirne on mul e27 230v 60w varutud. kestavad tavalises tubases lambis enamasti mõned nädalad.
spekter on hea ja süttivad kohe aga voolu ikka kulub. 
säästupirne olen ka kasutanud. süttivad kaua, spekter külm, kestavad kauem aga mitte oluliselt.
viimasel ajal hulga lede järgi proovinud. osadel mõningane viive süttimisel. spektri leiab enam-vähem normaalse. kestavad aga 
paljulubavatest reklaamidest hoolimata väga vähe. no mööndustega ehk säästukatega ühte klassi.
muid asju vist e27 pesaga pole.
mida osta, mida kasutada? tahaks piisavalt valgust, normaalse tooniga ja soovitavalt piirduda maksimaalselt korra talve jooksul pirnivahetusega. või ehk on keegi näinud müügil hõõgpirne vähemalt 250-260 voldiseid?
Vasta

(02-10-2018, 19:27 PM)diesel Kirjutas:  tavalisi hõõgpirne on mul e27 230v 60w varutud. kestavad tavalises tubases lambis enamasti mõned nädalad.
... või ehk on keegi näinud müügil hõõgpirne vähemalt 250-260 voldiseid?

Kui kahtlustate, et Teie majapidamisel on pingekvaliteedi probleem, saate esitada vabas vormis avalduse kas: Allikas: https://www.elektrilevi.ee/et/pingekvaliteet

Ehk, kui olete Elektrilevi klient, siis kas avaldus tehtud?
Vasta

Mõned nädalad? Siin ju selgelt mingisuguse väärkasutamise nähud, et need pirnid nii vähe kestavad. Ehk tasuks enne elektrisüsteem korda teha. Mul tavaline 60W hõõglamp kempsus vähemalt 3-4 aastat kestnud. Koridoris on hiina LED ajast mil need e27 ledid ilmuma hakkasid, vast 4-5 aastat, natuke nagu oleks tänaseks tuhmimaks jäänud. Teises koridoris vahetasin kevadel välja 2008. aastal paigaldatud säästupirni (esimene mille üldse ostsin), peaaegu 10 aastat kestis! Kusjuures just see lamp on see mis ajaliselt põleb majas kõige rohkem, aga saab vähe lülitusi. Kirjutuslaua luminofoorlambi sain kasutatult päris 2000ndate alguses, ikka põleb. Garaazi päevavalguslampides osad torud veel küll vist "originaalid" 20+ aastat jne. Ja muidu kah suure maja peale vast max 4-5 uut pirni läheb aastas. Nii et otsiks vast kõigepealt viga viletsatest lülititest, lambisoklitest vms.
Vasta

Kahtlaselt kiiresti jah põlevad pirnid läbi. Omal ka igasugust ledi ja led riba kasutusel. Kõik enamasti tundmatu looma nahk mis on ostetud itaaliast ja prantsusmaalt. Kaks Philipsi led pirni mis sai Tartust ostetud need põlesid küll umbes paari kuu jooksul maha.
Nüüd plaan hakata neid otsast välja vahetama kuna nad lihtsalt ei põle läbi aga  turule tulevad järjest paremad tooted valgusjõu poolest.

Aquila captas non muscas.
Vasta

kui hõõglambid läbi põlevad, siis võik neile ühe dioodi lambisoklisse ära peita.
Vasta

Vannitoa laes on led hiinakad põlenud aastast 2013,peegliga hõõglampe kulus ikka paar tükki aastas.Ülejäänud säästupirnid on vahetatud ledide vastu umbes 3 aastat tagasi mis on kohalikust kaubandusest soetatud,peale ühe mille asemele pole sobiva  valgusnurgaga ledi leidnud.Vannitoa lambid on oma hinna kindlati tagasi teeninud.
Vasta

ksf! raivo poolt kirjutatu on vist must huumor?
ma juhtmest tuleva särtsu üle justkui väga ei kaeblekski. no vahest tuled vilguvad, aga ei miskit erilist.
ja paar vist nõukogude aegset pirni on ka majapidamises töös. need toimetavad küll. pigem on uuem kraam lihtsalt s.tt. vähemasti on uued hõõgpirnid 220v markeeringuga enamasti. võrgust aga tuleb tiba rohkem. 
aga kui teil kõigil kõik eri sisteemid rõõmsalt kestavad, võib-olla siis ongi siin pinges kõikumist.
Vasta

Mind hakkas huvitama, millisel põhjusel austet ksf! nii tihti neid pirne vahetama peab? Mul on majapidamisest vast kolmkümmend pirni ja kui ma aastas paar tükki LEdide peale üle viinv läbipõlemise tõttu, siis on olnud ikalduse aasta.

Ma soovitan küll teha pingekõikumise kontroll.

Kõige kiiremini on mul ikaldunud ACME kirja kandvad odavLEDid. Need ei pidanud aastatki vastu.
Vasta

Kodanik diislil on tõesti elektrivarustusega midagi lahti kui pirne koormaviisi läheb. Mina katsuks mõõta ja otsida kuni viga käes. Kui 230V võrku kuidagi korda ei saa, siis üks variant on valgustus teha 12V peale. Toiteks solkelektrit taluv toiteplokk ja mina paneks veel aku lisaks. Siis on ka voolukatkestuse puhul tuba mõnda aega valge ja ei mingit vilkumist enam.
Aga hakatuseks tasuks tõesti vaadata kriitiliselt üle nii soklid kui lülitid ja jälgida võrgupinget. Viimase jaoks on abiks näiteks selline 
https://www.k-rauta.ee/p/energiakulu-moo...m231e/31jh
vidin. Peale elektrikulu, võimsuse ja voolutugevuse näitab ka võrgupinget. Eelis (digitaalse)multimeetri ees on, et saab kogu aeg seinakontaktis hoida ja möödaminnes vaadata mis toimub. Veneaegne seieriga multimeeter kärab ka, see ei lähe tuttu ega saa patarei tühjaks.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Mul oli aastaid vooluga ikka täielik ikaldus. Elu looduskaunis kohas on teinekord päris karm. Vool kõikkus mis kole. Pinge ei kannatanud kriitikat. Ülekandetasudest olin vaba "kompensatsiooniks" ja muudkui kirjutasin kirju eesti energiale ja  muudele instantsidele kuniks nemad must tüdinesid ja uue liini vedasid. Aga sellel ikalduse ajal ei pannud ma küll tähele, et oleks mõjunud kuidagi ledidele või tava hõõgpirnidele. Ainuke asi mis kaks korda maha põles oli hüdrofoor mis ei suutnud 180 voldi juures survet üles lüüa ja jäi inisema.

Led pirnile aga on kahjulik kui vool kaob ära vaid murdosa sekundiks. Selle peale trehvasin ise kui kuuri all keerasin oma värisevate käekestega led tõlvikut pessa voolu all. Kaks kiiret vilksatust ja pimedus. Panin teise samasuguse pessa ja poisiraisk tegi kohe katse.  Lülitas lülitist voolu kiiresti välja ja sisse paar korda ning jälle vaikus. Issi mine too uus pirn.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Mul kodu LED - e täis ehk kindlasti üle 30 pirni erinevate võimsuste ja sokliega. 
Lapsed klõpsivas, vahest toimub pirni eneslik lahti keeramine soklis temperatuuri mõjul ning siis virvendab. Ühes lühtris on timmerdatavad ledid tavalise timmeri  taga mis aeg ajalt tõmbab pinge väljundimst maha kuna arvab koormust vähe olema ja siis kohe lükkab tagasi. Pole ühtegi selle klõpsimise nahka läinud mõned on lihtsalt hääbunud (mingid gu soklitega pirnid vannitoa lampides) pikemad elud on pirnidel juba kindlasti üle 6..7 aasta. On jäänud paar kohta kus hävitada vanu hõõglampide jääke ja need kahanevad kiiresti. Pinge/vool on kvaliteetne.
Vasta

Mul sarnane kogemus k-rautast ostetud plafoonidega, millede toide ei kannatanud kiiret klõpsimist. Pood oli muidugi valmis ära vahetama samasuguse vastu...polnud mõtet. Midagi asemele ka panna polnud mõõdu tõttu. Ebay hiinlased müüsid sobiva toiteploki, nüüd klõpsi palju tahad, midagi ei juhtu.

Teisisõnu ega LEDidega probleemi polegi, mure on halvasti tehtud toidetega. Vahet pole, kas lampi integreeritud või eraldiseisvatega.
Vasta

ma mõõtnud veel pole, aga silma järgi peaks suht stabiilne pinge olema.
no vahel veidi kõigub, nii et paneb tähele aga ei miskit ullu.
vana liiniga oli pinge madal, no kehval ajal umbes 150 volti. siis oli lahe.
lambid hõõgusid. kineskoopteleka pilt oli piskene klots keset ekraani. ja veekeedu pulk
tegi vee leigeks. ükski asi muidugi läbi ei põlenud kunagi.
nüüd siis uue liiniga äkki kompenseeritakse eelmist vajakajäämist.
Vasta

(03-10-2018, 19:45 PM)Mahno Kirjutas:  Mul sarnane kogemus k-rautast ostetud plafoonidega, millede toide ei kannatanud kiiret klõpsimist. Pood oli muidugi valmis ära vahetama samasuguse vastu...polnud mõtet. Midagi asemele ka panna polnud mõõdu tõttu. Ebay hiinlased müüsid sobiva toiteploki, nüüd klõpsi palju tahad, midagi ei juhtu.

Teisisõnu ega LEDidega probleemi polegi, mure on halvasti tehtud toidetega. Vahet pole, kas lampi integreeritud või eraldiseisvatega.

Mul vastupidi. Räästaalused valgustid kustusid mitte päevade vaid tundide või minutitega. Kolm ringi sai vahetatud siis sain garantiikorras uued asemele, need on nüüd paar kuud kestnud. Toitekad kõik OK.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne