LED valgustid ehk saagu valgus!

Konsulteerides oma hiina sõpradega, pakuti välja paar jalgratta tagatuld, mis süttivad vibratsiooni peale ja kustuvad ise ära kahe minuti
või siis kolmekümne sekundi jooksul
Valgel ajal vist justkui ei süti ja ei maksa ka eriti ullupalju. Kui veidi ringi sobrada nende riiulite vahel, leiab äkki midagi veelgi soodsamat.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

(03-12-2018, 18:11 PM)diesel Kirjutas:  dünamo vaja kahvli külge kruvida.

Ja kasutada pidevalt. Muidu jääb kinni ja läheb hukka.

Muide, praeguse aja kerge jooksuga rattal on üllatavalt palju tunda dünamo külgepanek. Omal ajal ukrainlasega nagu ei tundnudki...

Isesüttivad ja kustuvad on päris kavalad. Peab mõtlema...
Vasta

(03-12-2018, 18:36 PM)Wiki432 Kirjutas:  Konsulteerides oma hiina sõpradega....

No näed, tehnika areng on nii kiire, et ei jõua enam millestki suurt mõelda, kui meie sõbrad on selle asja teispool ketast täitsa viisakas vormis juba valmis treinud : )
Vasta

kui juba led tagatuledele asi läks, siis tartu poisid on päris kena lambi valmis disaininud, mida kohevarsti osta saab.
https://beryl.cc/shop/burner-brake

Reaalsuses asi hoopis ilusam, kui video peal. aga seda funktsiooni jah pole, et ta ise magama läheb, see oleks ka võinud seal olla. Äkki teevad versioonile 2 selle Smile aga see sensoriga pidurituli toimetab ilusti, niipalju kui seda tuld nägin.
Vasta

Tartus aetakse nüüd asju puhtas välismaa keeles? Või sain ma millestki valesti aru?
Vasta

(04-12-2018, 10:21 AM)alfredo Kirjutas:  Tartus aetakse nüüd asju puhtas välismaa keeles? Või sain ma millestki valesti aru?

Pigem asi selles, et tartu poisid disainisid välismaa inimeste firmale selle, ehk siis eesti disain, inglismaa omainikettevõte, hiina tootja, kes asja kokku laob. eestis eesti turule sellist asja toota ei tasuks ära, kogused nii olematud, aga kes tahab, saab inglismaalt osta.
Vasta

No midagi sellist isegi kahtlustasin. Lihtsalt sellelt kodulehelt ei õnnestunud leida ühtegi viidet, mis maa ettevõtmisega tegu. Ja kui toodetakse hiinas, siis saab järelikult hiljemalt järgmisel aastal sellele sarnast asja a-xpressist mingi 5€-ga osta, millest see inglise multinatsionaalkompanii tahtis u.50€. Ehk on järelturu värgile ka see puuduolev mugavusfunktsioon juurde poogitud.
Vasta

Ma ei saa aru kas terve kuradi eesti on mingeid silmahaigeid täis? T...a tuleb mingi buss metsavahel vastu numbri peal 2tk 150w ledbare ja katusel ka mingi 200w ledbar. Mis te arvate kui palju vastutulija näeb sõita?
Need värdjad tuled tuleks keelata maanteedel. Tihti liiklen pimedas ja igal kuradi teisel vastutuleval autol need pimestajad töötavad. Samas ei anna need mitte m...igi nägemis kaugust juurde. Minu auto kaugtuli näitab kaugemale kui need värdjad tuled, nendega on nina eest valge aga 100 meetri kauguselt ei näe silm enam midagi
Vasta

(07-12-2018, 09:01 AM)maisalup Kirjutas:  Ma ei saa aru kas terve kuradi eesti on mingeid silmahaigeid täis? T...a tuleb mingi buss metsavahel vastu numbri peal 2tk 150w ledbare ja katusel ka mingi 200w ledbar. Mis te arvate kui palju vastutulija näeb sõita?
...

Kaugtuledega õnneks näeb säärase idioodi tapmiskvatsusest sedapalju läbi, et päris kraavi ei sõida. Lihtsalt peab olema enesedistsipliini mitte tema leegiheitjatesse vaadata, vaid jälgida rahulikult oma teeserva.

Aga märkus on asjakohane, ajudeta tulepeded on viimasel ajal märatsema kukkunud küll.  Sad
Vasta

Kui esimene laks ära käib siis hakkab politsei usinalt kontrollima.
Vasta

Onninenis jagatakse e27 sokliga osrami 9w LED pirne 83 sendiga. Muidugi lepinguliste klientide privileeg sealt ostmine. Oli ka teisi Osrami pirne odavalt saada.
Vasta

Ehk on abiks. Tänapäeva "inseneridele" meeldivad kõiksugu graafikud ja protsendi võtmised millestki.  Väike eneseharimine ülikooli materjalides... Soome keeles, kuid Koogle tõlge muudab ikka midagi arusaadavaks ja mõni insener võib oma vaidlusalused avastused ka siia matsirahvale teada anda.  Smile

Parimat  h2rra

https://www.theseus.fi/bitstream/handle/...sequence=1

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Suurepärane lugemine!

Väga karvased numbrid tegelikult. Eriti see osa, mis käsitleb odavamate pirnide toodetavat reaktiivvõimsust.
Vasta

Mul tekkis kahtlus nende LEDide liiga lühikeste vooluhüpete kohta. Erinevus hõõgniidiga pirnist on graafikul näha. Kui näiteks koormata 100- vatine bensiinimootoriga generaator kuni 100 vati koguvõimsusega LEDidega, siis tekib huvitav olukord. Mingil ajahetkel ületab tarbimine tohutult generaatori väljundvõimsust ja järgmisel hetkel ei tarbita üldse võimsust. Kas generaator sureb välja, lükkab ülekoormusega kaitsme välja või jäävad LEDid poole võimsusega hõõguma? LEdid ju ei oska oma tarbimist vahelduvvoolu siinusele ühtlaselt laiali jagada. Et üks lülituks kohe, järgmine veidi hiljem jne nagu ma viimasel siinusel püüdsin kujutada.

Muidugi suures süsteemis see nii kriitiline ei ole, mingid hõõgniidiga pirnid ja küttekehad neelavad ülejäägid ära ja lubavad neid vooluhüppeid.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Elektrisüsteem ei ole terasest võll, mis ülekoormusest murdub.

Elektrisüsteemi ülekoormus väljendub kuumenemises, mis võib viia sulamiseni ja sealt tulekahjuni. LED-pirnide tekitatud piigid on väga lühiajalised ja tõenäoliselt (just nimelt: tõenäoliselt, kuna siin sõltub väga palju sellest, kui palju ja kui pikalt ülekoormus süsteemis esineb)generaator lihtsalt kuumeneb rohkem, kui 100-vatise hõõgpirni korral.

Praegu pole LED-pirnide läbustavate toidete mõju elektrisüsteemile tuntav. Süsteemis on piisavalt "mahtu". Aga kui neid hakkab olema juba enamus (nagu näiteks minu majapidamises hetkel, kus kolmekümnest valgustist vaid neli on hõõglambid), võib hakata tekkima huvitavaid kõrvalefekte.

See seletab, miks üks minu raadiotest keeldus RetroFM mängimast, kui köögi laes oli ACME pirn. Osrami vastu välja vahetades tuli raadiokanal tagasiWink
Vasta

(23-12-2018, 09:42 AM)aavu Kirjutas:  Mul tekkis kahtlus nende LEDide liiga lühikeste vooluhüpete kohta.

Sellised hüpped olid vooluvõrgus ammu enne LED lampe. Sisuliselt iga tarbija, mida toidetakse läbi dioodsilla, millele järgneb silukondensaator, tekitab sellised hüpped. Raadiod, telekad jne.
Vasta

Tegemist nn. reaktiivvooluga. Kunagi säästulampide kohustuslikuks muutmisel kribas keegi selle mõjust elektrijaamadele ja leidis, et toimub sama, mis ülalpool kirjeldatud tavalise generaatoriga. Kehitasin tol ajal suht õlgu ja hetkel päris huvitav ülalolevat lugeda.
Vasta

Täna saabusid tsainamaalt 2 töötuld. Kohe proovima. Üks põles 2 sekundit, teine 4. Nüüd ainult hõõguvad. Polaarsus õige, aku täis. Tagasi ei viitsi saata, läheb kallimaks kui tuled. Elektrooniku kätte viia on mõtet?

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta

(27-12-2018, 20:30 PM)hellrix Kirjutas:  Täna saabusid tsainamaalt 2 töötuld. Kohe proovima. Üks põles 2 sekundit, teine 4. Nüüd ainult hõõguvad. Polaarsus õige, aku täis. Tagasi ei viitsi saata, läheb kallimaks kui tuled. Elektrooniku kätte viia on mõtet?

Palju maksid?
Edit:
Pane toote link ka.
Vasta

Midagi taolist: https://www.ebay.com/itm/7-INCH-400W-CREE-LED-Work-Light-Bar-Flood-Combo-Driving-OffRoad-Tractor-4WD-SUV/302986015332?epid=22026790664&hash=item468b5fb264:g:rewAAOSwUm5cCPkD:rk:2:pf:0&vxp=mtr

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne