LED valgustid ehk saagu valgus!
#81

(20-12-2012, 18:12 PM)Basilio Kirjutas:  Ühe Hiina led-lampide tehase jõulukaart minu tagasihoidlikule isikule. Smile

Südamlik!
Vasta
#82

Solgin teemat,kuid eraldi teemat oli ka narr teha ja valgustusega seotud ka mu mure:

Liikumisanduriga esikulamp põles silme all läbi, lülitudes tegi pirn sähvatades plõksti nagu ikka.
Midagi, kuppel maha ja uus pirn sisse. Raip, ei hakka enam tööle

Uus pirn terve, proovisin mitut erinevat, ei põle. Andurikaane kruvisin maha, sealt alt ka midagi huvitavat ei leidnud ehk siis mingit eraldi kaitset või miskit.

Ideid?

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#83

(28-12-2012, 18:47 PM)Maamees Kirjutas:  Solgin teemat,kuid eraldi teemat oli ka narr teha ja valgustusega seotud ka mu mure:

Liikumisanduriga esikulamp põles silme all läbi, lülitudes tegi pirn sähvatades plõksti nagu ikka.
Midagi, kuppel maha ja uus pirn sisse. Raip, ei hakka enam tööle

Uus pirn terve, proovisin mitut erinevat, ei põle. Andurikaane kruvisin maha, sealt alt ka midagi huvitavat ei leidnud ehk siis mingit eraldi kaitset või miskit.

Ideid?
Kaitsmeid kontrollisid (läbipõlev pirn lööb tihtipeale kaitsme välja)?
Vasta
#84

Läbipõlev hõõglamp kipub kaitsmeid läbi laskma küll.
Kilbis eraldi kaitset ei ole sel valgustil?
Kui elektriga sina peal oled? Tester või kontroll-lamp, ja helistad ahelad läbi. Et kas kas on ikka andur süüdi.
Tegelikult, teadmata, millise anduriga tegu, on raske ka midagi arvata.
Pilt(-did) võib olla abiks.
Osa tootjaid harrastavad sellist nõksu, et kaitse joodetakse trükkplaadile ja ei näe see sugugi tavapärase kaitsme moodi välja, pigem nagu takisti.
Vasta
#85

Anduri mudel Dilotron MODEL 105.00

Koogel-moogel ei taha selle anduri kohta pilti eriti manada. Kaitsmed klõpisin läbi, proovisin mitut erinevat pirni, ei miskit. Elekter pole mu sõber ka, kahjuks pole ka testrit. Lambil 3 pesa, üheski pirn põlema ei hakanud.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#86

Sain oma murele lahenduse, oligi raibe anduri maha põletanud. Sellisel vidinal võiks küll sees kaitse olla... Õnneks jäi ehituse ajal üks andur üle ja lihtsa vaevaga asi korras.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#87

(29-11-2012, 11:29 AM)Basilio Kirjutas:  
(29-11-2012, 11:13 AM)Mahno Kirjutas:  Muide, oled sa uurinud, kuidas 12V GU5.3 LEDid voolukõikumisse suhtuvad. 9W sellisest halogeeniasendajast saaks päris hea valgusti näiteks bussi-kaubiku lakke.
Kaubiku lakke paneksin mina kas led ribad või asendaksin plafooni sees oleva pirni sellise komplektiga:
Kleebitav paneel, millel kaasas pirnipessa sobivad adapterid. Pildil on suurim paneel, mille leidnud olen. On ka igasugu väiksemaid Antud paneel on pisikeses ruumis ikka väga valge! On nii külma kui sooja valgusega. See on koht, kus 3528 ledid ennast õigustavad. Jahutust ei vaja ning valgus on väga hajuv. Kasutan ise selliseid paneele puurpingi ja kruviriiuli juures kohtvalgustina ja väga rahul!
Pingekõikumise kohta ei oska kahjuks midagi öelda. Lühiajalisele peavad ledid tavaliselt vastu kui väga üle võlli ei lähe. Pikemat aega ülepinget tapab suht ruttu. Oleneb kõik stabilisaatori olemasolust, aga autopirnide soklid on kinni valatud. Mine sa kurja tea, mis seal sees on või ei ole!

Ja nüüd minu lemmikutest, led ribadest.
See on juba innovatiivne lähenemine valgustile! Riba müüakse lintmaki ketastele sarnanevatel poolidel:

Ise kasutan 5050 ledidega ribasid. On olemas ka 3528 ledidega ribasid, aga need on nõrgema valgusega ja sama kallid, seega pole mõtet leidnud.
Eelnevatel piltidel tihedad ribad 60 ledi/m. Voolutarve on 12V, 1,2A meetri kohta ja vastab 60-75W hõõglambile. Hea kohtvalgustiks. Tagab ruumi parema valgustuse kui sama ledide arvuga pirn. Mõõtsin just üle, et pikal päevavalguslambil saab läbipõlenud toru minema visata ja 1m sellist riba korpusele peale kleepida. Valgust peaks andma umbes sama palju. Koridorides kasutan riba hõredamat, 30 ledi/m versiooni, mis tagab ühtlasema valgustuse. 2m hõredat annab sama arvu ledide juures veidi parema valgustuse kui 1m tihedat.
Riba on painduv ja iga 5cm tagant kääridega parajaks lõigatav. Iga selline vähemalt 5cm jupp on kasutatav kui vastavatesse kohtadesse juhtmed külge joota. On olemas "paljast" kui ka silikooni valatud veekindlat riba. Pakutakse ka värvilist RGB riba ning väikese võimsusega n.n. dekoratiivset riba. Selline on kena kaeda, aga valgust suurt ei anna.

Mis hinnaga saaks sinu käest 5050 ledidega riba?
Vasta
#88

(21-01-2013, 02:53 AM)v126 Kirjutas:  Mis hinnaga saaks sinu käest 5050 ledidega riba?
Saatsin PS-i.
Oleneb kogusest. Mulle on pakutud ka otse vabrikust, aga miinimumkogus oli minu mäletamist mööda 100m riba. Enne kui sellist kogust tellida, peab olema vähemalt poolele kogusele kosilased olemas. Mõne meetri kaupa tellides on muidugi kallim, aga ei taha oma elamisraha ka ribahunniku alla panna ja siis avastada, et keegi ei taha...
Muide, on välja tulnud mõned uue disainiga led pirnid. Üks on juba käes ja katsetatud. Päris hea erk ja suht väikeste mõõtudega. Kohe kui saan, panen pildi ka juurde.
   

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#89

(09-12-2012, 18:30 PM)meli666 Kirjutas:  Vaatasin, et neid E27 Led lampe pakutakse nii kupliga kui ka ilma. Olgu nad siis otsast näitavad või tõlvikud.
Kupliga on küll nõksa kallim, aga vist mõtekam ikka see valida. Tolm, kärbsemust jne ju ajajooksul koguneb sinna lahtiste ledide peale muidu. Ja on siis kehv puhastada seda.
Kas mõttekäik õige?
Mul 3 6w külm valget E27 pirni üle. Tellisin val sokliga kogemata. Kui keegi tahab omale siis vötke ühendust.
Vasta
#90

(21-01-2013, 09:44 AM)Basilio Kirjutas:  ...
Muide, on välja tulnud mõned uue disainiga led pirnid. Üks on juba käes ja katsetatud. Päris hea erk ja suht väikeste mõõtudega. Kohe kui saan, panen pildi ka juurde.

Kas neid on kattega ka? Lahtises valgustis teevad kärbsed jms. tegelased ju kiiresti kogu pinna täis...

Vahelduseks natuke oma kogemust. Sai Basiliolt soetet nii tihedat kui hõredat riba, kumbagi meeter.

Enne oli lahtises valgustis 13W säästukas. Hõre riba on sellest kehvem, tihe oluliselt parem. Basilio oskab ise paremini seletada, mida ta täpselt mulle müüs.Toungue
Mulle meeldib - kapialune laud on mõnusalt valge ja kuna valgus tuleb mitmest punktist, siis varje lauale toimetades ei teki.
Ning tänu "soojale" koostööle Elektrileviga sai proovitud ka avariivalguse funktsioon - üsna surnud akult põlesid kenasti öö läbi. Hommikuks oli aku tühi ja vool ka tagasi...

Üllatavalt soojaks läheb. Ning kuigi LED on kerge, siis vana värv on veel kehvemini kapi küljes kinni...Sad Ning värvitükkide nokkimine riba kleebiselt on üsna tüütu. Aga see ei ole mitte LEDriba, vaid oskamatu paigalduse süü.
Vasta
#91

Jah, herr Võsa! Kupliga lambid on müüki tulnud. Saatsin sulle vist ka meilile teate juba ammu Wink teades et sa neid jahid.
On tellitud ühele inimesele selline pirn:
   
Andmed: ledide tüüp - 3528
ledide arv - 102
võimsus - 6W
heledus - 600 lm
korpus - väidetavalt veekindel
Saadaval sokliga E27, E14, B22

Ootan ka ise huviga. Enne kellelegi soovitada ei julge, kui käes on. Siis õunte pealt vaatab...

Led ribasid on lgp herr Võsa saanud kahte sorti: 30 ledi/m ja 60 ledi/m.
Hõredamal on 1m tõesti liiga lahja, alla 2m pole väga mõtet panna. See eest hõre riba piki koridori, ühest otsast teise on väga hea!
Tihe riba on ka ühemeetrisena täitsa tummine asi.
Paraku olen nüüd teada saanud ühe ribade nõrga koha: äbarikud takistid. Hiinlase-raisad on need pannud liiga väikese takistusega ja liiga väikese võimsusega. Pikemalt töötaval ribal on nad piiri peal. Toitepinge peab olema täpne, mitte üle 12V, pigem säästab riba väike alapinge.
Ühel kasutajal olla kodus tööpindadel kahes kohas riba pimedaks jäänud. Üks koht on kohvimasina kohal, teine kraanikausi kohal, kus vahel kartuleid kurnatakse ja kuum aur üles käib. Pikalt töötanud soojal ribal pidi aurusähvakas selle koha sekunditega pimedaks tegema. Alatiseks.
See oli siis hoiatuseks.
Mina kasutan ribasid koridorides ja abiruumides ning nüüd ka õues varju all seni ainult koos PIR-idega. Lühiajaliselt põledes peaks toimima aastaid kui mitte aastakümneid. Saame näha.
Üks kogemus veel. Läksin veekindlat ehk "süldiga" riba õue paigaldama -12*C-ga. Läks kurat kõvaks nagu klaas! Muidu on nagu tatt, kleepub isegi natuke. Olin küll ettevaatlik, kuid murdsin ikka juhtmed küljest ära. Mõlemad. Läksin vandudes tuppa tagasi riba üles soojendama ja uusi juhtmeid tinutama.

(21-01-2013, 12:23 PM)marauder Kirjutas:  Mul 3 6w külm valget E27 pirni üle. Tellisin val sokliga kogemata. Kui keegi tahab omale siis vötke ühendust.
Muide, vale sokliga lampidele olen netis näinud igasuguseid üleminekuid ehk adaptereid. Hind umbes 2 EUR ringis, suuremas koguses peaks ka odavamalt saama. Hõõglambile ei julgeks mina neid plastist hiina plönne panna, aga säästukale ja led lambile peaksid kõlbama. Seal vool väike, ehk ei põleta ära.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#92

See jutt teeb natuke murelikuks, mul oli plaan kunagi avariivalgust ehitama hakata ja aku ka süstemi kaasata. Kuna aku laetuse huvides peaks pinge olema 13,5V siis nüüd peab asja kuidagi teisiti tegema
Vasta
#93

(21-01-2013, 19:16 PM)Basilio Kirjutas:  Muide, vale sokliga lampidele olen netis näinud igasuguseid üleminekuid ehk adaptereid. Hind umbes 2 EUR ringis, suuremas koguses peaks ka odavamalt saama. Hõõglambile ei julgeks mina neid plastist hiina plönne panna, aga säästukale ja led lambile peaksid kõlbama. Seal vool väike, ehk ei põleta ära.
A ei nad naguni lahjad minu jaoks. Tellisin 10w pirni prooviks, vaatab mis see teeb.
Vasta
#94

Ühe üleminekuga on mul kogemus olemas:GU10lt E14le.Juhtumisi jäi vanast lambist järgi mõned GU10 pesaga 20W pirnid.Ära ei tihanud visata nii sai nad üleminekutega(ehitus poest 1euro tükist) töölaua lampidesse keeratud,selline mõnus suunatud valgus sai.Üks hetk avastasin et pirnid kuidagi viltu pesades,üleminekud olid"kõveraks"sulanud aga töötavad siiani.


Mida arvata sellistest töö tuledest:
http://stokrat.com/catalog/Svetodiodnye_fary
40W 10-30v valgust 3500lumeni eest(hind ka muidugi vastav,pea 200euri):
http://stokrat.com/catalog/Svetodiodnye_...veta_40_Vt


Väike teema väline jutt:sai poisile väike päikse patareiga masin kingitud.Vaja ka proovida,päikest aga polnud.Juhend ütles et vähemalt 60w pirni valgus paneb ka masina tööle.Siis avastasin et mul polegi ühtki nii võimast pirni majapidamisesBig Grin
Vasta
#95

Mõned arvamused valgustite kohta

http://www.e24.ee/1110202/havik-jutt-led...-pea-paika

http://www.e24.ee/1100752/neli-fakti-led...use-kohta/

http://www.e24.ee/1095282/neli-muuti-led...ite-kohta/
Vasta
#96

Avastasin ühe pisikese vahe pirnidel.
Ühed on seest konde ja alaldi ja ongi kogu lugu. Induktiiv takistus lihtsal.
Teistel on sees miskine vigur mis oleks nagu mingit laadi inverter ja sisend pinge on neil 85-265v.

Kui neid esimesi saan kasutada oma virvendus tundlike silmade pärast ainult seal kus on vaja näha niipalju, et põõsasse ei jookseks või kasutan alalisvoolu, siis nende teistega saan rahulikult lugeda.

Oskab ehk keegi midagi targemat kosta?

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#97

Mida tarka siin ikka, konverteril on suurem sagedus arvatavasti. Seega ka ei virvenda, õigemini ei näe. Pole ise nendel lihtsakestel virvendust tähele pannud, aga ehk ei ole mul silm piisavalt tundlik selle suhtes.
Muide, mul on juba 3 sellist junni saba andnud, üks neist uhke pauguga pea kohal, kui kogu pere telekat vaatas. Big Grin Kaitsme lõi ka muidugi välja. Sisendis olev dioodsild ei pea millegipärast vastu. Tundus selle viga olevat. Võibolla on liiga piiripealne pandud. Kuna on kavas valgustus niikuinii 12V ringi teha(ja osaliselt juba ongi) siis olen konverteri lihtsalt välja visanud. Antud lambid põlevad suurepäraselt 12V alalise pealt.
Lihtsa toitega pirnidel põleb pikapeale mõni led läbi. Eile jootsin köögis olnud pirnil läbikärsanud ledi asemele 100 oomise takisti. Peab neid lede vist tellima hakkama. Vahel läheb tarvis. Muidu on mingite aastate pärast kõik ledid lampides asendunud takistitega. Big Grin Samas on see pirn juba vist mingi paar aastat põlenud ka. Säästukas oleks juba otsaga prügimäel. Sellel aga piisas 15 min nokitsemisest, põhiline aeg läks pirni kupli lahtimurdmiseks ja tagasi liimimiseks. Lahtise pirni parandamine on kökimöki. Kui vigane detail silmaga näha, siis kolviga korra "tsuss!" ja tehtud.
Aga need hädad on seoses hiinlaste kitsidusega. Pannakse odavad jupid toitesse ja needki niiiiiiiii piiripealsed kui veel kannatab. Ja veel natuke üle piiri ka!

Ah jaa, kes siin kartis 13,5V toite pärast? See on "delo tehniki".
Esiteks: kui sa just keevituskaableid ei kasuta, siis tekib pikkades juhtmetes mingi pingelang ikka. Mina kasutan 0,75mm2 kahesoonelist n.n. lambijuhet. Põle teab mis hea juhe, aga odav on sinder!
Teiseks: alati saab juhtmele päripidi vahele panna mõne suure dioodi, kus peal tekib 0,7 - 1,5V pingelang, olenevalt dioodist.
Kolmandaks: elegandiline lahendus on kasutada DC/DC konverterit. Reguleerid potekast paika, palju sa pinget täpselt tahad ja siis nii on.
Kui tahad pinget langetada, siis kasutad stepdown konverterit, kui tõsta, siis stepup konverterit. See viimane lubab aku täiega tühjaks tõmmata ja säilitada väljundis soovitav pinge.
Aga see kõik on juba Elfa foorumi jutt.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#98

Mulle tuleb Hiinast pidevalt sellist reklaami:
       
Tituleeritakse mind kui "managing director"! Big Grin
Noh jah, vanasti kutsus poepidaja kah sulaseid ja teenijatüdrukuid tänavalt poodi tiitliga "peremees" ja "perenaine". Et ikka ostaksid.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#99

Tere tere!

Lõpuks midagi ka mulle. Olen minagi kodus kõik e27 soklid varustanud LED valgustitega kaugelt idast.

Nii ma olen tarvitanud 5,7,12 ja 20 watiseid pirne.

Täheldanud, et SMT LED on märksa vastupidavam kui TH (läbiviigu) oma.

Läbiviigu LEDisid küll üritanud ühekaupa vahetada ja siis moodulite kaupa. Harilikult kustub pool pirni ära - kohe poole vähem pirne mida kontrollida. Big Grin
Vahepeal kõik LEDid korras - siis joote viga. Ja kui ei ole ka joote viga siis ma veel ei ole leiutanud milles probleem.

Nagu eelpool mainitud on LEDide juhtimiseks paar erinevat ahelat, aga tundub, et dioodsilda ületab siiski mähise (ilmselt alaldi) ja LEDide juhtimise kivi koostöö.

Lisaks sellele olen ka meeleoluvalgust proovinud - 5m RGB-d ja kontroller ja installisin selle furnituuri külge. Tulemus jäi muljetavaldav.

Jõudu kõigile dioodisõpradele!

Indrek

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

Hea termin tuli siit välja - "dioodisõbrad". Ehk lühendatult oleks siis "idioodid" Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne