Ahju sisemise ukse keevitamine ja ekspluatatsiooni puutuv
Keri allapoole, seal on vasakul noolekene (laupäevane) ja sealt omakorda talla noolt mitmeid kordi. Sealt tulid sisepildid.

EDIT: hakkame siis õigelt poolt pihta ja tallame paremat noolt http://tikriblogi.net/2013/10/11/remondirindelt/
Vasta
(Eile, 22:53 PM)motamees Kirjutas:  sooviks ka mina õppida, kuda võlvi teha nii, et ta ei toetaks seina peale.
Võin õpetada, mis sest, et diletant antud teemal. Mul on kolle välisseinast eraldatud 10mm kivivillaplaadiga, laeks on teras- või malmplaat. Kuna kolle ei puutu välisseinaga kokku on laialilükkamine välistatud. Lael on loomulikult piiratud eluiga, samas on tema vahetamine paari tunni töö. Koldel ülemine rida samotti maha, vana plaat välja ja uus asemele.
Teeninud mind juba 9 aastat. Kord ka algne teras vahetatud malmi vastu. Millaski peab jälle tegema, malm ka paendub. Kellel liigne aukudeta pliidiraud, kuulan huviga Smile
Müün: keermetõrv, puidulakk.
Vasta
Huu, kui põnevaks läheb!

Kas austatud ksf! Marko saab äkki meile mingit pilti näidata või täpsemalt kirjeldada? Minu pisike pea ei võta, milline see ahi on Sad  Kas sinna lae peale siis midagi ei toetu?

Eespool mainitud, et tuli ja raud hästi läbi ei saa Sad  Paremad lahendused plaadi puhul ju olemas.

Vene šamottplaadid
Saksa plaadid
Valumass

Muidugi see, et nimetatud asjandused on paksemad kui metallplaat.

P.S. Mina kikitan kah nr 3 ühes tükis pliidiplaadi suhtes kergelt kõrvu Smile

[url=https://www.weber.ee/mueuerisegud-ja-tavabetoonid/tooted/tulekoldesegud/webervetonit-vm-tuli.html][/url]
Vasta
Sinna lae peale toetub ülevalt esimesest poolringlõõrist pool tellist. See ka läbi amortiseeriva villaplaadi. Kõik muu on koldest täiesti eraldatud. Kahjuks on ehitamisaegsed pildid ühes kinnijooksnud kõvakettas, nende taastamine võtab aega. Uued pildid? Miks mitte, samas kaminate pilte leiab niisama ka.
Müün: keermetõrv, puidulakk.
Vasta
Kuna ma täna hämmastavalt unine, siis võibolla jäi kahesilma vahele aga üks elukutseline raketahjude ehitaja väitis, et see saksa šamott peab raketi koldes kauem vastu kui kõik muud meie kaubanduses olevad. Ma muidugi ei taibanud küsida, kas ta ostab neid sealt sellepärast, et saab odavamalt või sellepärast, et sealt saab mingeid meil mittemüüdavaid.

See lingitud blogiahi on küll natuke kummaline.
Aga suhtumine "a po-hui. Teeme uue, sest ei sobi uute plaanidega" on veel kummalisem. Big Grin
Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
(Täna, 00:31 AM)Marko Kirjutas:
(Eile, 22:53 PM)motamees Kirjutas:  sooviks ka mina õppida, kuda võlvi teha nii, et ta ei toetaks seina peale.
... laeks on teras- või malmplaat...

Plaat on lagi, aga mitte võlv.
______________________________________________________________
http://tulepesa.wordpress.com/

Vasta
(6 tunnid tagasi)motamees Kirjutas:
(Täna, 00:31 AM)Marko Kirjutas:
(Eile, 22:53 PM)motamees Kirjutas:  sooviks ka mina õppida, kuda võlvi teha nii, et ta ei toetaks seina peale.
... laeks on teras- või malmplaat...

Plaat on lagi, aga mitte võlv.

Põhjusmõtteliselt saab šamott-võlvi alati ka mõõtude järgi ise (lasta) põletada! Kuna mul nii õde kui õe(eks)mees on keraamikud, siis ka selle poolega olen omal ajal vähe rohkem kokku puutunud, kui mõlemad Tartus ARSis töötasid ja mina püüdsin seal linnas haridust saada... Kaido lõputöö, ise segatud massist põletatud šamott-torso, kestab kodus õuel juba 30+ aastat Big Grin 
Muuseas, see on päris huvitav, mõte hakkas suisa liikuma. Peaks Tartu otsa ette võtma ja asja arutama. Probleem võib olla šamoti jaoks vajaliku ülikõrgkuumusega põletatud savi saamine, hea oleks 1400+ kraadi, kus põldpagu on täiesti sulanud. Tavalised elektriga köetavad keraamikute kõrgkuumusahjud suudavad 1300 juurde ennast kütta, portselani põletuse ahjud 1500 kraadini. Minu arust puhast šamottsavi Eestis ei müüda, on vaid kolde ehituse mördid.  

Mis võibki olla Vene ja Saksa šamottide vahe, ongi kasutatava täiteaine kvaliteet ning selle suhe liiva ja muudesse savidesse. Kaminakoda lehel on päris korralik ülevaade šamottidest olemas. Õige šamottsavi olemasolul pole ju raske a'la penost vorm teha ja šamott sinna peale mätsida/pressida. Keraamikaahjud on päris suured ja vajadusel saab ju võlvi mitmes osas teha. Ja mis peamine - kolde võlvi ja suitsutoru alguse saab ühes tükis kokku vormida.
Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne