Elumaja soojustamine ja küttesüsteem?

Sooviks soojustada maja 2 korrusel olevat kald-katuslage, sarikad ümarpalgist.
Kas on võimalik seda teha rullvillaga või peab kindlasti kasutama plaatvilla.
Kui plaatvill, siis millist eelistada?
Vasta

sarikavahe on siis eeldatavalt 80..90cm ja kalle 45 või enamgi.
rullvill ei jää sellisesse kohta paigaldamisel püsima. Kui Sa just seda roovide (mille ilmselt niiehknaa sarikale lisama pead) vahele ajada ei soovi.
ma plaaniks sarikate vahele 150mm (ilmselt on sarikas 12..14cm?) Knaufi ecose plaat-klaasvilla (odav asi). Kuna sarikavahe ei ole standardne, siis pole vahet, kas puit- või metallkarkassi vill. Tasanduseks 50x50 roov, mis 60cm sammuga. Selle vahele 560mm puitkarkassi-plaatklaasvill (ecose). Seejärel aurutõke, millele kipsi puhul 20..26mm kipsplaadi alune sarikaga paralleelne kipsiroov (laud).

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Kipsi alla 10mm osb oleks vist parem.
Soojustame seestpoolt.
Kas 5cm roovi ning sarikate vahele peaks panema tuuletõkkekanga?
Vasta

(18-04-2018, 23:58 PM)13piisab Kirjutas:  sarikavahe on siis eeldatavalt 80..90cm ja kalle 45 või enamgi.
rullvill ei jää sellisesse kohta paigaldamisel püsima. Kui Sa just seda roovide (mille ilmselt niiehknaa sarikale lisama pead) vahele ajada ei soovi.
ma plaaniks sarikate vahele 150mm (ilmselt on sarikas 12..14cm?) Knaufi ecose plaat-klaasvilla (odav asi). Kuna sarikavahe ei ole standardne, siis pole vahet, kas puit- või metallkarkassi vill. Tasanduseks 50x50 roov, mis 60cm sammuga. Selle vahele 560mm puitkarkassi-plaatklaasvill (ecose). Seejärel aurutõke, millele kipsi puhul 20..26mm kipsplaadi alune sarikaga paralleelne kipsiroov (laud).

See on siis TP116 vill?
Vasta

(19-04-2018, 08:49 AM)tõnn Kirjutas:  
(18-04-2018, 23:58 PM)13piisab Kirjutas:  sarikavahe on siis eeldatavalt 80..90cm ja kalle 45 või enamgi.
rullvill ei jää sellisesse kohta paigaldamisel püsima. Kui Sa just seda roovide (mille ilmselt niiehknaa sarikale lisama pead) vahele ajada ei soovi.
ma plaaniks sarikate vahele 150mm (ilmselt on sarikas 12..14cm?) Knaufi ecose plaat-klaasvilla (odav asi). Kuna sarikavahe ei ole standardne, siis pole vahet, kas puit- või metallkarkassi vill. Tasanduseks 50x50 roov, mis 60cm sammuga. Selle vahele 560mm puitkarkassi-plaatklaasvill (ecose). Seejärel aurutõke, millele kipsi puhul 20..26mm kipsplaadi alune sarikaga paralleelne kipsiroov (laud).

See on siis TP116 vill?
ma arvan et hää on ka selline? naturboard 035 - mida targemad arvavad?
Vasta

(19-04-2018, 09:07 AM)honkomees Kirjutas:  
(19-04-2018, 08:49 AM)tõnn Kirjutas:  
(18-04-2018, 23:58 PM)13piisab Kirjutas:  sarikavahe on siis eeldatavalt 80..90cm ja kalle 45 või enamgi.
rullvill ei jää sellisesse kohta paigaldamisel püsima. Kui Sa just seda roovide (mille ilmselt niiehknaa sarikale lisama pead) vahele ajada ei soovi.
ma plaaniks sarikate vahele 150mm (ilmselt on sarikas 12..14cm?) Knaufi ecose plaat-klaasvilla (odav asi). Kuna sarikavahe ei ole standardne, siis pole vahet, kas puit- või metallkarkassi vill. Tasanduseks 50x50 roov, mis 60cm sammuga. Selle vahele 560mm puitkarkassi-plaatklaasvill (ecose). Seejärel aurutõke, millele kipsi puhul 20..26mm kipsplaadi alune sarikaga paralleelne kipsiroov (laud).

See on siis TP116 vill?
ma arvan et hää on ka selline? naturboard 035 - mida targemad arvavad?

Naturboard 035 suurim miinus on see, et keegi ei müü seda.
Tp116 leidsin soodsaima siit: https://www.ehituskaup24.ee/ee/knauf-nat...350mm.html

Ehk keegi leiab kuskilt veel soodsama?
Vasta

(19-04-2018, 16:33 PM)tõnn Kirjutas:  
(19-04-2018, 09:07 AM)honkomees Kirjutas:  
(19-04-2018, 08:49 AM)tõnn Kirjutas:  
(18-04-2018, 23:58 PM)13piisab Kirjutas:  sarikavahe on siis eeldatavalt 80..90cm ja kalle 45 või enamgi.
rullvill ei jää sellisesse kohta paigaldamisel püsima. Kui Sa just seda roovide (mille ilmselt niiehknaa sarikale lisama pead) vahele ajada ei soovi.
ma plaaniks sarikate vahele 150mm (ilmselt on sarikas 12..14cm?) Knaufi ecose plaat-klaasvilla (odav asi). Kuna sarikavahe ei ole standardne, siis pole vahet, kas puit- või metallkarkassi vill. Tasanduseks 50x50 roov, mis 60cm sammuga. Selle vahele 560mm puitkarkassi-plaatklaasvill (ecose). Seejärel aurutõke, millele kipsi puhul 20..26mm kipsplaadi alune sarikaga paralleelne kipsiroov (laud).

See on siis TP116 vill?
ma arvan et hää on ka selline? naturboard 035 - mida targemad arvavad?

Naturboard 035 suurim miinus on see, et keegi ei müü seda.
Tp116 leidsin soodsaima siit: https://www.ehituskaup24.ee/ee/knauf-nat...350mm.html

Ehk keegi leiab kuskilt veel soodsama?

see seesama rõve sõnnik mida reklaamiti seda lambad ei ostaks ei taha muidu ka.
Vasta

Ilma põhjendusetta väide ei maksa mitte midagi.
Vasta

(19-04-2018, 16:33 PM)tõnn Kirjutas:  Naturboard 035 suurim miinus on see, et keegi ei müü seda.
eHomer väidab, et laos ja hind olla soodne, -37%
Vasta

(19-04-2018, 16:33 PM)tõnn Kirjutas:  Tp116 leidsin soodsaima siit: https://www.ehituskaup24.ee/ee/knauf-nat...350mm.html

Ehk keegi leiab kuskilt veel soodsama?

eHomeris on 1 sent soodsam Naturboard 37  Big Grin
Vasta

(19-04-2018, 00:31 AM)tõnn Kirjutas:  Kas 5cm roovi ning sarikate vahele peaks panema tuuletõkkekanga?
tuuletõke käib villakihtidest väljapoole ehk siis kõige esimesena. Kui viitsid "viisnurga plaati" sarikate vahele panna, on tulemus ilmselt gramm parem, kui kangaga - kangast puhub tõsisema õhu liikumise puhul läbi.
otse katuse all liigub õhk vähem ja seal on rull-tuuletõke omal kohal. Kui tekitad aga sarika alumiste otste poole vertikaaltasapinna, siis sinna (ja teoorias ka selle seinakese taha vahelaele) võiks plaat-tõket kaaluda. Tunnistan, et ma ei ole ise viitsinud plaadiga jännata - rullmaterjali käitlemine on kordades mugavam.

jah - mu soovitatu on "TP116". Villatolmu tekib vähe, hind mõistlik. On pehmem / lödim, kui (kallim) Isover. Multipakkidena (8 paki kaupa) ostes on transpordiks väga hästi kokku pakitud - saab ühe poeskäiguga hea hunniku (kerghaagisele läheb viisakalt 4 või 6 multipakki) toodud.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Ma mõtlesin teha sarikate vahele karkassi, mis hakkab isoveri tuuletõkkeplaati kinni hoidma, see roheline pidavat niiskusega mängima.
Esimeseks kihiks soojustusel siis väljastpoolt:
Isoveri tuuletõkkeplaat või siis säästu roheline.
Sarikate vahel olev TP116 100mm
Tuuletõkkekangas, kuna niikuinii ei saa ma 100% kindel olla, et kuskilt miskit läbi ei puhu.
Roovituse vahel olev 50mm Tp116
Osb3 11mm või 2 sordi ehk praak sisevoodrilaud oleneb, kumma odavamalt kätte saan.
Kips - tapeet.

Soovitatakse küll panna ka aurutõkke paberit, kuid mina jätaks selle välja.
Minuarust peaks see käima käsikäes ventilatsiooni süsteemiga, kuid kuna mul on katusekate veel vahetamatta, siis võimaliku läbitilkumise  puhul ma eelistaks niiskuse vaba liikumist misiganes suunal.
Vasta

Tuuletõke on välimine kiht 
Aurutõke on sisemine kiht 
Nende kahe vahel on soojustus


Kui tuuletõke ei ole korralik pole ka soojustus toimiv
Sama on ka aurutõkke puhul.

Selle rohelise plaadiga ei oskagi nõu anda mida teha aga kindlasti mitte tuuletõkkeks kasutada.
Vasta

(20-04-2018, 11:29 AM)MeelisV Kirjutas:  Tuuletõke on välimine kiht 
Aurutõke on sisemine kiht 
Nende kahe vahel on soojustus


Kui tuuletõke ei ole korralik pole ka soojustus toimiv
Sama on ka aurutõkke puhul.

Selle rohelise plaadiga ei oskagi nõu anda mida teha aga kindlasti mitte tuuletõkkeks kasutada.

Aurutõkke kohta on teoorias õige, kuid teooria välistab igasuguse veelekke või näiteks kondensi tilkumise villa sisse.
Ning aurutõke ei lase villal ära kuivada.
Varem tehti ju lihtsalt papp ning saepuru ja ei juhtunud midagi, kuid need kes lisasid ruberoidi seina sisse, neil läks asi hapuks.
Roheline plaat tuleks kõigist neljast servast ja keskelt lüüa kinni liistudega, see peaks ka välistama lainetamise, kas isover lubab teistsugust paigaldust?
Vasta

(20-04-2018, 10:27 AM)tõnn Kirjutas:  Isoveri tuuletõkkeplaat

isoveril paraku pole tuuletõket.kunagi teist korrust tegin oli õue pool seesama tuuletõke ja karkassi vahel kivivilla plaadid,korraliku tuulega puhus läbi tuuletõkke nii,et tuul lükkas villa plaadid karkasi vahelt minema.tükk aega nuputasin kes kurat need välja karkassi vahelt kisub.
Vasta

Sellepärast ma tahangi panna ühelepoole tuuletõkkepapi ning teiselepoole kanga, kuna üks on jäik ja teine elastne nin läbipuhumine on minimaalne, kui tuul satub villa sisse, siis vaid välimisse kihti.
Vasta

Kui tuul saab villa sisse on soojustus NULL
Vasta

Villa sisse sattumine ja sellest läbipuhumine on kaks eri asja.
Miks jäetakse pööningul saepuru ja puistevill pealt avatuks?
Sest tuult mitteläbi laskev kiht on puistevilla all.
Vasta

Jälgin teemat ja : kas tõesti sarikate vahele vaid 150mm villa ? Veel , kas kaldlagede / seinte puhul pole seina karkassi samm 400mm ?
 Küsin enda harimise mõttega , et mille ja kuskohas valesti olen teinud .
Vasta

Soovitatakse vist minimaalselt 250mm villa, 150 on selline kompromiss rahakotiga, kuid samas pigistaks ka 100mm sarikate vahele ja 100mm roovituse vahele.
Sarikad on vist 1200mm vahega ning karkass tuleb siis 600mm
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne