Kolvirõngaste sobivus või ka leiduvus
#1

Tere
Mul oleks selline küsimus, et kas TULA Mootorile T200T sobivad ka teisete mootorrataste kolvirõngad. Mul kuskilt kunagi meelde jäänud et nad peaksid istuma tula omale, aga ei ole kindel. Äkki foorumlased teist mõni minust targem ja oskab selle kohta midagi kosta. Ma selle kohapealt veel võhik.

Või on soovitada kust saada selliseid kolvirõngaid.Smile
Vasta
#2

Omal ajal kui sai igasuguse utiiliga tegaletud, siis sellistel juhtudel oli põhitingimus see, et rõnga läbimõõt pidi olema kas sama või paar kolm milli suurem, siis sobis ta ekspluateerimiseks. Polnud vahet mis masinalt ta pärit oli. Oli juhuseid kui rõnga paksus ei sobinud, siis sai suure käia peal puuklotsi abil lihtsalt nahaalselt rõngas õhemaks lihvitud ja kogu moos. Õhemad rõngad millegipärast peavalu ei tekitanud, läksid sisse ja teenisid edukalt. Rõnga soont polnud soovitav kolvi sees laiemaks treida, juhul kui said originaal rõnga, siis see ei sobinud enam originaal kolviga. Ma arvan, et supler kätte ja midagi kindlasti leiab.
Vasta
#3

Iz Jupiteri ja Voshodi remontmõõdus rõngad sobivad. Kui vaja anna teada, saan aidata küll.
Vasta
#4

(05-01-2013, 14:14 PM)Daff Kirjutas:  Omal ajal kui sai igasuguse utiiliga tegaletud, siis sellistel juhtudel oli põhitingimus see, et rõnga läbimõõt pidi olema kas sama või paar kolm milli suurem, siis sobis ta ekspluateerimiseks. Polnud vahet mis masinalt ta pärit oli. Oli juhuseid kui rõnga paksus ei sobinud, siis sai suure käia peal puuklotsi abil lihtsalt nahaalselt rõngas õhemaks lihvitud ja kogu moos. Õhemad rõngad millegipärast peavalu ei tekitanud, läksid sisse ja teenisid edukalt. Rõnga soont polnud soovitav kolvi sees laiemaks treida, juhul kui said originaal rõnga, siis see ei sobinud enam originaal kolviga. Ma arvan, et supler kätte ja midagi kindlasti leiab.
Ma ei taha küll kedagi solvata, aga eelnev jutt ei sobi isegi küla sepikoja juurde.
Vasta
#5

No oleneb tehnikast. Ma tänapäeval küll ei kujuta ette kuidas sa näiteks kompressori rõngad paned mootorsaele mis võib teha 14+ tuhat pööret. Mõnele vaiksele podisejale võib tõesti mida sisse panna Smile
Vasta
#6

(05-01-2013, 23:06 PM)_rein_ Kirjutas:  
(05-01-2013, 14:14 PM)Daff Kirjutas:  Omal ajal kui sai igasuguse utiiliga tegaletud, siis sellistel juhtudel oli põhitingimus see, et rõnga läbimõõt pidi olema kas sama või paar kolm milli suurem, siis sobis ta ekspluateerimiseks. Polnud vahet mis masinalt ta pärit oli. Oli juhuseid kui rõnga paksus ei sobinud, siis sai suure käia peal puuklotsi abil lihtsalt nahaalselt rõngas õhemaks lihvitud ja kogu moos. Õhemad rõngad millegipärast peavalu ei tekitanud, läksid sisse ja teenisid edukalt. Rõnga soont polnud soovitav kolvi sees laiemaks treida, juhul kui said originaal rõnga, siis see ei sobinud enam originaal kolviga. Ma arvan, et supler kätte ja midagi kindlasti leiab.
Ma ei taha küll kedagi solvata, aga eelnev jutt ei sobi isegi küla sepikoja juurde.
Vaata sõber,nii vanasti oligi! Pandi seda mida oli ja mida oli võimalik panna. Olen isegi kolvirõngaid teinud vankripussist. Kuumutanud,rullinud ja sada imet teinud. Nüüd on aeg muutunud,kõike on saada ja kõik võimalik! Aga oma rahaga pole sul midagist enam teha.......sa ei saa selle eest seda,mida tahad.....Big Grin
Kõik see jutt kõlbab isegi küla sepikoja juurde.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne