Akulaadija ümberehitamine
#41

Jah, K-700 vahelduvvoolu genekal oli alguses pea tumbotška suurune seleenalaldi. Olen seda ise nooruses lammutanud. Sai hulga seibe... Kasutusel need tol ajal (1989) enam ei olnud, aga töökoja kola hulgas veel alles. Seda et ka PAZ bussil samasugune elukas sees oli, ei teadnud minagi. Üldiselt jah, busside voolutarve oli suurem, mistõttu ka minu näpitud LAZ-idel oli vist K-700 uuem genekas peal. See andis birka järgi 80A, kuigi olen näinud seda ka 100A välja jooksmas. Muidu olid vene autodel enamuses lahjad genekad, minu mäletamist mööda levinuim 40A.
Akud(mälu järgi, ärge kõvasti pekske!) mossel 45Ah, Ladal 50-55Ah, Volgal 60Ah, Gaz-il 75 Ah, Zil-il 90Ah ja andis ka 130Ah kasti vägistada, Maz-il ja K-700-l 2 X 180Ah/12V ja Laz bussil 2 X 315Ah/6V.
Eks need Variomid-värgid olid mõeldudki siis tsikli alla 10Ah aku ja häda pärast mosse-Lada aku jaoks. Õnneks tehti asi hirmsa tugevusvaruga nagu enamus vene asju, sest Ivan ei pruukinud ampritest kaine peagagi midagi teada, kaine oli ta aga harva...

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#42

Basiilio kribas:   Õnneks tehti asi hirmsa tugevusvaruga nagu enamus vene asju, sest Ivan ei pruukinud ampritest kaine peagagi midagi teada, kaine oli ta aga harva...


  Noorematele ja reaal teaduste viljelejatele... selleks ongi vene asjad nii suured ja vastupidavad, et need pidid vastu pidama ka sõbralike neegrite käes-kliimas ja samuti kaugel tstuktsi maal karmis kliimas, kus Ivan oli harva kaine. tugevusvaru pidi olema 4 kordne. ja neid pidi saama remontida lihtsate kohalike käepäraste vahenditega, sest varuosade ja varustusega oli veneajal nii nagu oli...lihtsalt ei olnud.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#43

http://avtozarjad.poznau.com/content/2-3...rojstv.htm
Kunagi sai ostetud siuke püstsilindri kujuga laadija. Alles ülemine kaan. Töötas vahelduva vooluga, st. töötsükkel ja siis puhkus bimetalli jahutamiseks, sellepärast vist ongi kaan säilinud - jahutuse parandamiseks eemaldatud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#44

(15-03-2015, 20:20 PM)h2rra Kirjutas:  GAZ 52-53 ja  PAZ bussidel on  bi-metall kaitsmed. See tähendab, et kui tekib lühis,või VOOL läheb liiga suureks, siis lööb väikese plõksuga kaitsme välja...Taastamiseks tuleb vajutada uuesti kaitsme nupule.  Neid kaitsmeid on 15.A  ja 20.A
Jutt käib ilmselt samast vidinast?  http://www.osta.ee/bi-metall-kaitse-6299...rc=listing
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne