Riga 10-ne ornamendid
#21

Olen teinud joonsulega selliseid kitsaid triipe.

Tervitab Veteran.
Vasta
#22

sulg on kahtlemata ka väga hea asi.
ja nagu ma siinsamas teemas vist kuskil eespool juba korra mainisin, siis otsi näituseks juutuubist pinstriping märksõnaga. näed ilusti oma silmaga, kuis pädevamad tegelased pintsiga triipe teevad. ja väga hästi teevad muide. ja kui näituseks sama sõna ebais otsinguks kasutad, siis tuleb hulgim pintsleid välja ja neid rulle ka muidugi.
sulgi leiab eestist ilmselt kohapealt, pintslit mina siit ei leid, tellisin soomest. rullide saadavust pole uurind.
edu!
Vasta
#23

Velgede triibutamiseks selline abivahend
http://www.youtube.com/watch?v=KQ7b65Cueng

Tundub huvitav ja paistab et ebay-s saadaval. Beugler otsingusse.
Vasta
#24

Võta ta kätte, noki liivapaberi või rauasae lehega roostetäketest rooste enamvähem maha ja immuta need täkked roostesurmaga sisse. Nii, et võimalikult vähe korras värvi peale läheb. Siis need augud kruntvärvi ja mingise vedela (näiteks debeeri kahekomponendise masinavärviga) üle. Tulemus on antiikne ja kulunud (ornamendid saavad nkn täkkeid jne, värv ei jää ideaalselt sile, kui poleerida ei viitsi) aga mitte roostes ja siiski kaunis efektne. Ise tegin nõnda oma Raleighi võidukaga. Kuradi sünge näeb välja.
Seda niimoodi haljaks lasta oleks küll mõttetu, enne too emexist mingine ukraina ja lase see haljaks ja värvi ära. Sellises säilivuses ornamendid on liiga hinnalised, et niisama maha lasta.
Vasta
#25

Võta kätte, vend Soobel, ja loe teema algusest peale uuesti läbi, vaata pilte ka!
Minu arvates väga kena töö Matilt! Mis häda Teil on selle Rigaga ja tema hindamatute ja kordumatute "orginaal" kaunistustega?
Vasta
#26

Mul konkreetselt polegi midagi (peris viisakas töö ). Lihtsalt avastasin enda jaoks koha kust saab triiburulli ja ilmselt ostan ka kunagi kui ülejärgmist risu tegema hakkan. Järgmine tuleb tavaline vene naistekas 80-nendatest. (lihtsalt näpuharjutus)
Vasta
#27

Kõigepealt tänud komplimentide eest. Jämedad triibud on peal ilusasti, peenete triipude jaoks riist olemas, ( pildi üleval nurgas) nüüd veel vaja leida moodus, kuidas need võimalikult sirgelt peale kanda aga.....

[Pilt: 10R40.jpg]
oh häda, et üks pöid mille uue soetasin on nii kõver, ja siiani pole leidnud meistrit ega moodust selle sirgestamiseks, märkasin seda ka enne värvimist aga siis tehti mulle selgeks, et see on normaalne vene pöid ja selle saab korda ilusasti. Ja siit siis jälle minu uus appihüüd, äkki keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kes sellise tööga hakkama saaks või oskab keegi soovitada kuidas seda ise teha selge on, et ainult kodaratega seda sirgeks ei vea?

[Pilt: 10R39.jpg]
Vasta
#28

olen näinud kuidas sääru velg näpuvahel , vastu lauanurka enamvähem otseks koolutati. pead selleks kodaratest vabastama. r13 oma on ilmselt pehmem, kuid proovida võib.
oleks endalgi sellist esivelge vaja , praegu tekkis küs , kas ees ja taga sama kodaraarv?
Vasta
#29

Sugulasel aitasin ratast õgvendada..... ütlesin,et võta aga rattast kinni ja hoia kätega paigal. Võtsin ja keerasin selle velje käte vahel õigeks..... Oli küll alumiiniumist velje aga no kolme mehe vahel keerab ka vast plekist velje õigeks..... Peab ainult asjaosalistele kindlad käsud andma,kes hoiab ja kes väänab..... Aga kodarad võiks siis küll osaliselt ära võtta või täitsa lahti keerata. Jõudu!
Vasta
#30

Gauja omad, millega vanaisa kuskil kivihunnikus oli käinud,sain endal koolutamisega sirgeks,aga kas ma saan piltidelt ōieti aru,et kodaranipplite all seibe polegi.Peaks ikka vast olema, siis julgeks neid natuke pingutada ka,muidu tulevad lupsti läbi velje.
Vasta
#31

Algajad mehed, korralikud riistad, tulemus... „harju keskmine“. Peab tunnistama, et see Beugler on hea, kartsin neid ümaraid pindasid aga polnud hullu midagi. Rull oleks võinud pisu peenem olla aga tegin kõige peenemaga mis mul oli.

[Pilt: 10R41.jpg]

[Pilt: 10R42.jpg]

Ongi vist kõik nende ornamentidega, esiratta painutasin kuidagi sirgemaks, nii et peaks kahvlivahele kuidagi ära mahtuma. Eks kui leian kunagi mõne spetsi, kes seda paremaks suudab teha siis palun abi.
Vasta
#32

Kui kellegil on huvi, siis mul on üle sadula neete, hea meelega vahetaks mingi muu Riga kola vastu, hädapärast võib ka raha vastu.

[Pilt: 10R43.jpg]

On veidi väiksemaid ja veidi suuuremaid.

[Pilt: 10R28.jpg]

Ühendust saab PS või maili teel.
Vasta
#33

Kuna sai päris kena ratas, siis mõtlesin et panen mõne pildi veel siia lõppu.

[Pilt: 10R44.jpg]

[Pilt: 10R45.jpg]
Vasta
#34

Väga,väga viimasepeal ratas.
Vasta
#35

Suurepärane töö! Tehke järgi!

Tervitab Veteran.
Vasta
#36

Tsiteerides klassikuid: "Pole paha!"
Vasta
#37

(14-01-2013, 19:23 PM)indrek Kirjutas:  Väga sageli vähendab "restaureerimine" ka jalgratta rahalist väärtust; antud sõiduvahendi puhul vähendaks ülevärvimine hetkelist säilivusastet arvesse võttes hinda lausa mitmekordselt.

No ma ei ole lõpptulemust vaadates selles nüüd nii kindel Rolleyes

Turvaline sõidukite hoiustamine www.hoiupark.ee
Vasta
#38

Lugupeetud Indrek ja Soobel! Kas ka nüüd, nähes tulemust, jääte oma seisukohale ?

Tervitab Veteran.
Vasta
#39

igatahes väga kena.
au ja kiitus!
Vasta
#40

(15-05-2014, 07:07 AM)Veteran Kirjutas:  Lugupeetud Indrek ja Soobel! Kas ka nüüd, nähes tulemust, jääte oma seisukohale ?

Kui juba isiklikult küsiti, siis vastan - jään loomulikult oma endisele seisukohale.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne