Treipink kodukasutusse
#81

Mul selline küsimus, et mis vahe on pinkidel TB-4 ja TB-6? Nimelt täna pakuti mulle soodsalt ühte väikest kooli treipinki. Kohale minnes ei suutnud me marki tuvastada kuna ühtegi silti pingil polnud. Valikusse jäid meil TB-4 ja TB-6. Kas oskab keegi mulle rumalale nende vahe selgeks teha ja kas on neil väliselt mingeid eritunnuseid? Guugeldades pilte vaadates mingeid erinevusi nagu ei tuvastanud.
Välja näeb pink selline. http://trubkibondareva.ru/svoimi-rukami/tv4-1.jpg

K-175/1957, Iz Jup4/1981,Iz Jupiter(1)/196?, Iz49/195?, Pannonia T1/1962, Jawa 634/1973 , K-58/1959, Dnepr-MT11/1985, IZ 56/195?, K-650/1969, Jawa 353/1962
Vasta
#82

Sisult ja mõõtmetelt pole nagu vahet. Nupude-kangide kuju ei oma ka tähtsust, nagu vene toodete puhul, olid ülemineku mudelid ja tihti pandi külge seda, mis kätte sattus.
Ainuke oluline erinevus on padruni kohale käiv kaitsekatte, sellel veel lülitiga plokkeering ka, kui kate üleval, siis ei käivitu.
Markeering on tavaliselt VAL ja VINT (vene tähed) nuppude all, valu sees. Need on kaks alumist nuppu/hooba.
Midagi veel huvitab, küsi, mul seisab üks nr4, saan vaadata. Kui tahad tõsiselt kasutada, siis viska terahoidik minema ja tee uus, natuke suurematele teradele.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#83

Seda kaitsekatet tal pole, vb pole olnudki või on ära võetud. Samuti on puudu see tera hoidja koos alusega. Kuna oli kasutuses puidu freesimisel siis võeti see maha. Pidi kusagil alles olema ja omanik lubas selle üles otsida.

K-175/1957, Iz Jup4/1981,Iz Jupiter(1)/196?, Iz49/195?, Pannonia T1/1962, Jawa 634/1973 , K-58/1959, Dnepr-MT11/1985, IZ 56/195?, K-650/1969, Jawa 353/1962
Vasta
#84

(19-12-2013, 14:47 PM)TheShadow49 Kirjutas:  Seda kaitsekatet tal pole, vb pole olnudki või on ära võetud. Samuti on puudu see tera hoidja koos alusega. Kuna oli kasutuses puidu freesimisel siis võeti see maha. Pidi kusagil alles olema ja omanik lubas selle üles otsida.
Täpselt sellised pingid , nagu pildil,olid TB-4 (kirillitsas) marki pioneeride majas.

Tervitab Veteran.
Vasta
#85

Terahoidjast polegi lugu, on liiga madalatele teradele mõeldud. Võta suure pingi tera, lase sabast risti auk läbi, tihvti jaoks ka süvend ja rihi lehtedega kõrgus parajaks. Saab töötamisel palju jäigem.
Vasta
#86

Küsimus pingi TB-320 kohta, masinal puudu see hammaslatt mida mööda käsitsi suportit edasi kedratakse. Kui suur on tõenäosus sellist leida, kus võiks olla kohta kust seda osta?
Vasta
#87

Korralik treial teeb valmis selle lati.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#88

mitte keermelatt vaid hammaslatt, oleku järgi tundus selline ca 10 mm paksune teras latt olnud olevat.
Vasta
#89

Ups, lugesin valestiSmile, siis on freespinki vaja hoopis.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#90

Siis freespink ja moodulfreesiga lõigata. Tüütu ja üksluine nühkimine. Laisem vast püüaks mõne sobiva hooratta hammasvöö sirgeks ajada...
Vasta
#91

Kahtlane veits, kas leiab vastava sammuga vööd. Teine asi on see, et sirgeks ajamisel samm muutub Sad

Mõte oleks ehk leida latt ja vastav hammakas, mille siis pingile külge pookida, kuid ma usun, et korralik lukksepp viilib sellise lati siiski valmis.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#92

Vaata väravaautomaatikaga tegelejate poole.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#93

(09-01-2014, 23:38 PM)pvr Kirjutas:  Küsimus pingi TB-320 kohta, masinal puudu see hammaslatt mida mööda käsitsi suportit edasi kedratakse. Kui suur on tõenäosus sellist leida, kus võiks olla kohta kust seda osta?

Võibolla midagi neist? http://www.internetipood.com/et/alaskuul...ammaslatid
Vasta
#94

Olen ise sama teemaga tegelenud. Üldiselt on tänapäeval hammaslatti võimalik täitsa vabalt poest saada, ei ole vaja ise jamada. Üks võimalus on tehnikapoodidest mooduli ja mõõdu järgi osta. Alaskuuli mainiti, ise olen kohapeal käinud uurimas http://www.laager.ee/Hammasrattad-ja-latid. Lõpuks aga sain oma pingi jaoks täpselt õige varuosa Metallitööriistast.
Vasta
#95

Leidsin http://www.chipmaker.ru leheküljelt paari pingi manuaalid, mille andmete kohaselt peaks olema see latt moodul 2 ja hammasrattal 12 hammast, seega esmaspäeval kui kauplused lahti tehakse siis usinasti pommitama. Ilmselt peab sinna mingi hoidja leiutama latile, kuna tänapäevased latid on ruudukujulise läbilõikegaja sealne tundus olevat olnud umbes 10x40 latt, hambad siis kitsamal osal.

(Neetult kahju, et venekeelest miskit külge pole jäänud, lugemist ja uurimist oleks seal oi kui palju)
Vasta
#96

Ma konkreetse pingi puhul ei tea täpselt, aga mitmete teiste pinkide puhul on hammaslatt eraldi varuosa. Ja Eestimaa on suur ning lai, jätkub üllatusi, kui palju asju võimuvahetuse paiku koju on tassitud - mõnel mehel võib sinule vajaolev latt täitsa vabalt riiulis vedeleda. Asja teeks paremaks see, kui sa ise teaks, mis mõõtudega (kujuga) su latt olema peaks. Suurematel pinkidel näiteks võib latt koosneda mitmest väiksemast jupist. Soovitan uurida ka Kuldsest Börsist: üks mees müütab seal rauatöö riistade rubriigis treipingi kasutamata aga juba rooste minevaid varuosi. Võibolla on temal vedelemas mõni latt, millest osutub, et sulle sobib? Metallitööriista soovitan kindlalt kohale minna ja härraga suhelda. Ta lahkelt aitab sind, võibolla leiad vajaliku. Tänapäevase poest ostmine ehk siis kui paremat ei leia Smile
Vasta
#97

(09-01-2014, 23:38 PM)pvr Kirjutas:  Küsimus pingi TB-320 kohta, masinal puudu see hammaslatt mida mööda käsitsi suportit edasi kedratakse. Kui suur on tõenäosus sellist leida, kus võiks olla kohta kust seda osta?

Vaata mu albumisse seal on sellest latist piltehttp://fotoalbum.ee/photos/ylbik/101136655/
Vasta
#98

http://www.apm.ee/ee/varuosad.php

Viimane pildike lehel, mingid hammaslatid. Neile tasuks igaks juhuks helistada.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#99

Sai ka endale koju üks treipink ära toodud. Pikalt oli dilemma, et kas tööriistamarketi uus. Või mingi vana kasutatud suurem. Lõpuks otsustasin ikka vana kasuks. Tundus kuidagi et saab sama raha eest rohkem.
Kiiruste vahetamine kangist (ei pea rihmadega jamama) ja palju keermeid, suurem kiiruste valik jne.
Masinaks siis Kрасный пролетарий 1k625 tootmisaasta 1971.
[Pilt: IMG_0827.JPG]

Masin natuke higistab ja eks oleks ka hea kastide õlid ära vahetada.
Oskab keegi öelda, soovitada mis õli peaks kastidesse panema tänapäeval?
Mõni vene õli või midagi läänemaisest repertuaarist?
Vasta

Soovitavalt vene õli и20 või и40.Kui külm ruum siis kindlasti 20.
Kui on rohkem info soovi siis tel.56565512
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne