Treipink kodukasutusse
#41

Lugupeetud mammoloogid! Ostsin kodukasutusest kodukasutusse üsna uunikumtreipingi Fischer. Kas on kellegil kogemust nt 2x kiirema mootori installeerimsega, et Vk teradega eduliselt toimetada?
Vasta
#42

Pane mudel täpsemalt kirja.

küll otsime joonise ja ehituse välja siis vaatab edasiSmile
Vasta
#43

Naljatilgad. Mul "koduseks kasutuseks" 65-nda aasta Jaapanis toodetud treipink. Minu vajadusi täielikult rahuldab. Täppistööst suvalise puksi tegemiseni. Treimiseks kasutan vene terasid. Ei ole vaja mingit kosmilist +/-0.000 täpsust.
Vasta
#44

Kui juba siin treialid kiitlevad oma pinkidega,siis mul on üldse tundmatu vanaaegne treipink. Arvan,et 20-40 aastate saksa stiilis vene toode. Leidsin ühelt detaililt vene tähe. See aga ei ütle kindlalt midagi. Spindlivõll on pronkssaalede peal. Olen selle pingi peal treinud ja ka hooninud mopeedi ja tsikli silindreid,lasen teraga tollmõõdus vinti ja teen ka kõik asjad valmis,mis vaja. Vanus pole takistuseks.
Kunagi sattusin mingisse vene foorumisse,kus siis oli palju pilte vana-aegsetest treipinkidest ja kahjuks ei olnud isegi seal midagi,mis viitaks minu pingi kohta. Ise arvan nii,et meil liigub tohutult tundmatuid treipinke,sest kahte ühesugust pinki annab ikka otsida. Jutt puudutab siis vanemaid pinke.
Vasta
#45

Võib olla tuleks teha eraldi teema, treipingid eestis? Talupoja treipink on selles osas unikaalne,et sellel pole markeeringuid ja tegu võib olla ka vabalt kohe peale sõda tehtud tootega. Aga muidugi mida mina sellest ka tean.Rolleyes


Vasta
#46

(18-01-2013, 03:57 AM)pen.skar Kirjutas:  Oi mehed, kui te Talupoeg T pinki näeksite! Selle peal võibolla Kulibin ja Lomonossov treisid. Aga kui puhast ja täpset tööd Toomas temal nüüd teeb.

No olen näinud ... mis siis? Kellassepa treipinke oled näinud? Vaata kui peenike ja täpne töö sealt välja tuleb!

Vahet pole millest see pink tehtud on või kuidas välja näeb, tähtis on et oleks piisavalt massi ja paan oleks sirge.

Samas omast kogemusest tean, et pole vahet milline pink kodus on, kõike ikka teha ei saa Sad Täna vaja näiteks vertikaalpeaga min 1500 käiguga freespinki ... hakka nüüd selleks üheks korraks seda jälle ostma...

Dad.
Vasta
#47

Kes vene keelt oskab võib seal kolada http://www.chipmaker.ru/
Vasta
#48

To dad. Mõtled kellassepp meli666 treipinki? Vaat pole näinud, elab minust liig kaugel. Muidu mõtlen tema peale- ei saa poolakate Lincoln Electricu traadikeevituse juhtplokki enam tööle. Ärge nüüd kõik korraga moto555... Loodan et tema teeb mulle puuduva käiguvindi võlli mutripoolmete järgi oma heal pingil.
Ennesõjaaegne Fischer KBNfk või KBNek     Siin enne äratoomist. Kaal (traktori nokas tunde järgi) 800 kg.
Netis leidsin analoogse:    
Vasta
#49

(21-01-2013, 01:54 AM)pen.skar Kirjutas:  Ärge nüüd kõik korraga moto555... Loodan et tema teeb mulle puuduva käiguvindi võlli mutripoolmete järgi oma heal pingil.
Ennesõjaaegne Fischer KBNfk või KBNek Siin enne äratoomist.

kas mutripoolmed saab asendada valmis võlli ja mutritega juba mis omavahel istuvad?

Läbimõõtu ja sammu vaja, et jutt teiste osadega sobiks ja noodid õiged tuleks.

Lahe pink sul!
Vasta
#50

Minul on kodukasutuseks selline treipink:

http://www.jula.se/metallsvarv-b20-il-253051

Ehk 550W mootor, 100mm pea, max treitav pikkus 500mm, käigukastis 2x3= 6 käiku: 175-2000 pööret, kaal 110 kg.

Paar aastat tagasi maksis ta uuena mingi 6000 rootsi krooni ringis, mis tegi ca 10 tuhat EEK, mis teeb praegustes euro-okupatsiooni maksevahendites ca 640 eurot.
Arvestades tema praegust hinda 8495 SEK = ca 980 eurot leiaks ilmselt Saksa Ebayst midagi soodsamat.

Sellisest lahjem oleks "ilma käigukastita" (rihmade ja mootori pöörete reguleerimise abil) töötav pisike mõnekümne kilone ca 370 euro eest Saksa Ebays, kuid see sobiks rohkem "nööpide treimiseks".


Koduse treipingi juures peaks olema määravaks teguriks kaal: 100kg kanti kolakat kannataks üksi lohistada, ning laudade peal isegi trepist üles tirida - kuid NLiidu aegsed "suured rohelised" treipingid kipuvad jääma sinna 1.5 tonni kanti, ning neid juba nii naljalt ei liiguta ei üksi ega mitmekesi.


Kui aga tahta "midagi võimsamat", siis võiks vaadata mingit 20+ aasta vanust cnc-juhtimisega treipinki: selliseid pakutakse aegajalt 2000+ eurost alates Saksa Ebays.
Eks nad ole parajad mitmetonnised kolakad, tahavad 25-63 amprist tööstusvoolu, kuid eeliseks on arvuti abil juhtimine (cnc), ning kümnete treiterade automaatse vahetamise võimekus revolverpea abil vähem kui sekundi jooksul ... puuduseks on jällegi "ootamatu pingialune õliloik", mille parandamine võib üsna kalliks minna.


Veel üks võimalus seisneb selles, et õppida vajaminevaid detaile "kirja panaema" CAD'i jooniste abil: nii viid vajaminema detaili joonise mõnda treiteenust osutavasse ettevõttese, maksad veidi raha, ning saad tohutu hea tolerantsiga detaili(d) järgmine päev kätte.


Igatahes mina olen kirja alguses mainitud treipingiga treinud duralumiiniumist detaile 110 mm läbimõõduga, nö "avatud kilukarbi kujuliseks" (väline läbimõõt 110mm, sisemine ava 70-90 mm, kõrgus 20-70 mm).
Toorikust närib sellise välja ca 1 tunni jooksul: probleemiks on tooriku liigne kuumenemine, st aegajalt tuleb märja kaltsuga toorikut jahutada.
Reaalne täpsus tuleb kergesti 0.02 mm kanti - kui aga 10 korda "üle siluda", siis võib isegi 0.01 mm-st suurema täpsuse saavutada.
Treimise elliptilise laperguse kohta oskan öelda vaid niipalju, et välja treitud ja 10 korda üle/siledamaks treitud "kilukarp kilukarbis" pöörleb ilusti ilma poomiste ja loginateta (kuid cnc-s treitud vastav analoog pöörleb oluliselt kergemalt, kuna elliptilisi moonutusi on palju vähem).
Selliste treipinkide puuuduseks on mootorit käigukastiga ühendava rihma "välja venimine" (vähegi raskema lõike juures hakkab rihm libisema) - mina kompenseerisin seda rihma pingutava laagri lisamise abil.

Selliste koduste treipinkide juures ongi suurimaks probleemiks aja ja täpsuse korrutis: et saavutada head täpsust, tuleb 10 korda aeglase automaat-etteandega "üle siluda" - kuid kaasaegne tööstuslik cnc-juhtimisega treipink saavutab juba "esimese lõikega" oluliselt parema tulemuse, ning treib röögatu kiirusega.
Vasta
#51

[quote='xyzwt' pid='300694' dateline='1358789677']
Minul on kodukasutuseks selline treipink:

http://www.jula.se/metallsvarv-b20-il-253051

Ehk 550W mootor, 100mm pea, max treitav pikkus 500mm, käigukastis 2x3= 6 käiku: 175-2000 pööret, kaal 110 kg.







Kui aga tahta "midagi võimsamat", siis võiks vaadata mingit 20+ aasta vanust cnc-juhtimisega treipinki: selliseid pakutakse aegajalt 2000+ eurost alates Saksa Ebays.
Eks nad ole parajad mitmetonnised(mõni neist kaalub väem kui sinu pink) kolakad, tahavad 25-63 amprist tööstusvoolu(kuna mootoreid on palju ja lisasedmeid), kuid eeliseks on arvuti abil juhtimine (cnc-computer numeric control), ning kümnete treiterade(tööriistade täpsustan) automaatse vahetamise võimekus revolverpea(magasini abil vähem kui sekundi jooksul(natuke ikka võtab aega ja) ja kui suurem tööriista kapp masinal seal ootel 100 ja peale hooldatud ja valmis sisse tulema tööriista(ja umbes 700, 800 teranurka.... puure jne jne)puuduseks on jällegi "ootamatu pingialune õliloik", mille parandamine võib üsna kalliks minna.

See masin nõuab hoolt


Veel üks võimalus seisneb selles, et õppida vajaminevaid detaile "kirja panaema" CAD'i jooniste abil:



nii viid(saadad-emaili) vajaminema detaili joonise mõnda treiteenust osutavasse ettevõttese, maksad "veidi" raha, ning saad tellitud töö kätte kui seda on võimalik teha ja sa selle ka kinni suudad maksta.

Igatahes mina olen kirja alguses mainitud treipingiga treinud duralumiiniumist detaile:
Duralumiiniumi jaoks on eraldi terad, terahoidjad, sööt, kiirus-nagu või sisse kuum nuga

110 mm läbimõõduga, nö "avatud kilukarbi kujuliseks-silinder" (väline läbimõõt 110mm, sisemine ava 70-90 mm, kõrgus 20-70 mm).

Toorikust närib

Loe natuke ülevalt.

Reaalne täpsus tuleb kergesti(sinu jutust tuleb välja, et ei tule)

Treimise elliptilise laperguse(kanamuna ehk ellips) kohta oskan öelda vaid niipalju, et välja treitud ja 10 korda üle/siledamaks treitud(pinna karedus maakeeles on tähtis) "kilukarp kilukarbis" pöörleb ilusti ilma poomiste(täpne, ümmargune,sile) ja loginateta (kuid cnc-s treitud vastav analoog pöörleb oluliselt kergemalt....

Selliste? treipinkide puuuduseks on mootorit käigukastiga ühendava rihma "välja venimine" (vähegi raskema lõike juures hakkab rihm libisema) - mina kompenseerisin seda rihma pingutava laagri lisamise abil.

Vaheta rihm, puhasta ja veendu profiili sobivuses ja üle ära koorma.

Vana cnc pink, mille all on õliloik.Kui selgub, et selle põhjuseks on pea 20 000 euri maksev laagrivahetus siis kaob sul selle vana pingi ostmise mõte igaveseks.

Miks väiksem lääne pink,sellepärast, et sinna on võimalik istudada lisasid

Smile


Vasta
#52

Suvel tuleb ikka maja soojaks ehitada. Külm andis järgi, mõõtsin Fischeri puuduva käigukruvi pikkuseks 2 meetrit! Kuna tal puudu padruni alt 300 mm jupp teed (või oligi plaanseibi; 4 pakiga padruni jaoks ruum), siis keeret teha vaid 1700mm. Läbimõõt 35 mm. Sammuni veel ei jõudnud. Kardan, et kodukasutuse pinkidele lünetti kaasa ei tulnud, seega ksf`de abile loota vist ei saa.
Vasta
#53

Ei ole pingi detailset joonist ka hetkel aga seda treida , no saab aga treimisega asi ainult ei piirdu.

Võib osta uue lati koos vastusega või mõnda vana sobivat kohendada mõne teise isendi küljest.

Vastus oleks vaja kätte saada siis saab seda kopeerida kui latti ennast ei ole millest jälg võtta.

Mis jauram sul seal on: ruutkeere, trapetskeere, ümarkeere?Mitmekäiguline või mis asi siis?
Vasta
#54

Kellelgi kogemust kaasfoorumlase Vootele poolt viidatud Holzmann firma pinkidega pole? http://www.mkt.ee/dyna/site/cgi/351est

Holzmann ED 400FD näiteks? Saksast tellides saaks kaks-kolm sotti odavamalt kätte. Rolleyes
Vasta
#55

Ise vaatan ka hetkel just selle ED 400FD poole. Algselt tahtsin Gude GMD 400 või midagi sarnast aga nende Eestisse saatmisega ei ole ükski müüja seni päri olnud.

ED 400FD ilmselt asjalikum aga samas siiski mõistliku hinnaga. Minu vajadusi rahuldaks kindlasti hetkel mõlemad.
Vasta
#56

Kui saksast ostad siis lased kulleri saksa aadressile saata sealt pistetakse peale ja tuleb, kulleriga pead diilu tegema või mõni tuttav toob ära
Aitab ka kohaliku poole esindajaga suhtlemine

Transport on kallis aga ise järgi minna läheb kallimaks, rehkendus tehtud.

kui kulleriga asju ajad ära ütle, et treipink on.Neil silme ees vene pink mille liigutamiseks läheb vaja kraanat, eksvaatorit lintraktorit jne nii väljendades.

Mõõt , kaal pakend, alus selgita välja ja tuleb
Vasta
#57

Ei taha niimoodi jamada. Lihtsam ikka kui asi tuleb otse müüjalt kohale ja ise saksa keelt ei räägi mistõttu asi veidi keerulisem.

Hetkeseisuga tellitud see Holzmanni pink ära. Eks näis kas oli hea valik.
Vasta
#58

Kui saad nii kaubale on hea.

Kui pink kohal hõika tuleks ka kunagi vaatama seda pinkiSmile
Vasta
#59

Jätkuks treipingi jutule.

Kust saaks osta väikses koguses terast ja alumiiniumi treimiseks? Erinevad mõõdud.

Ja treiterasid jms tarvikuid. Rohuneemes olev Metallitööriist paistab olevat sobilik aga sinna sõitmine võtab pool päeva ära. Samas kasutab väike pink 10mm terasid, mida just väga ei paista liikuvat.


Mõlemal juhul võiks hakkama saada riigikeeles ja tšekk oleks ka väga soovituslik.
Vasta
#60

Minul selline...
http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/2203...et/240872/
võtaks kaenlasse, aga kuradima raske. Kaks kiirust rihmaseibil. Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne