Treipink kodukasutusse

(02-02-2018, 21:07 PM)klemm Kirjutas:  Kas keegi lätis teab mõnda auku kust treipinki osta saaks.  Ikka odavam ja võimsam lauapink 230v  alates 400w.   Kunagi nägin 1 riia pood kus oli 990 €  sama mis stokkeris 1780€  a enam ei leia seda lehte. Võib ka siit maalt pakkuda uut või kasutatud.
Tänan.

Siin lehel olen märganud. Ise tellinud ja külastanud pole: http://sparks-shop.eu/lv/37-virpa-metalam
Teine sait, kus liigub kuulutusi, nii uusi kui kasutatuid: https://www.ss.com/lv/search-result/?q=virpa
Vasta

(02-02-2018, 21:07 PM)klemm Kirjutas:  Kas keegi lätis teab mõnda auku kust treipinki osta saaks.  Ikka odavam ja võimsam lauapink 230v  alates 400w.   Kunagi nägin 1 riia pood kus oli 990 €  sama mis stokkeris 1780€  a enam ei leia seda lehte. Võib ka siit maalt pakkuda uut või kasutatud.
Tänan.

Huvi pärast küsin,mida sellise pingiga tehakse?
Vasta

(02-02-2018, 23:10 PM)seeteine Kirjutas:  
(02-02-2018, 21:07 PM)klemm Kirjutas:  Kas keegi lätis teab mõnda auku kust treipinki osta saaks.  Ikka odavam ja võimsam lauapink 230v  alates 400w.   Kunagi nägin 1 riia pood kus oli 990 €  sama mis stokkeris 1780€  a enam ei leia seda lehte. Võib ka siit maalt pakkuda uut või kasutatud.
Tänan.

Siin lehel olen märganud. Ise tellinud ja külastanud pole: http://sparks-shop.eu/lv/37-virpa-metalam
Teine sait, kus liigub kuulutusi, nii uusi kui kasutatuid: https://www.ss.com/lv/search-result/?q=virpa

Tänan.   See oligi.


Kasutust ikka leiab.  Esialgu vaja 1 hunnik plast pukse treida. Poe hind tuleb ca. 500.- neil. Jääb veel ainult 250.-  tagasi teenida.  
Lätis paak kütet täis, alkopoest ka läbi, ehitusmaterjale nats, naine tahtis mõned kitsed ja kanad. Ja kui kõik see kokku võtta saan pingi tasuta  Smile  Eks võiks ju suurema, ägedama võtta jah,  a mul peakaitse  1 x 20 A
Vasta

Kui asi ainult peakaitsme taha jääb, siis õnnekorral saab 1000 euri eest juba koolipingi koos 220V 1F sagedusmuunduriga. Eks on ka muid variante 3F mootor käima ajada, aga sagedusmuundur kõikse etem. Koolipink on aga kordades etem kui need hiinakad. Endal võrdlus 800W hiinakaga (olen siin teemas varem pikemalt ka seda kommenteerinud).
Vasta

Pink kodus,        http://www.mkt.ee/dyna/site/cgi/351est?id=24800005&pg=1&order=2          660.- +km.  õnnestus välja rääkida.
Kindlasti vaja korralikke terasid, hiinlastega teeb plastikut hästi, terasega üle 1 mm ei võta ja sedagi tasa, tasa. (kiirusete tabelisse ei süvenenud, lasin tunde järgi, äkki saab paremini ka) Täpsuse sain terasega 0,1  mm kanti, plastikuga täpsem.  Muidu kõik nii nagu lubatakse, selline paras õllekõrvale nokitseda.  Esimene 125.- juba teenitud ka  Smile      Soovitusi ärge veel küsige,  tunni töökohta käib kl, eks edaspidi paistab.
Vasta

Joodetavaid kõvasulamplaate on vaja? Mul siin täiesti arvestatav kogus vedeleb.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Otsin varuosi 1I611P treipingile. Vanem ümaram mudel. Igasugune info teretulnud


[Pilt: spr_1i611_11.jpg]

5070359
Vasta

(09-08-2018, 19:39 PM)jawa354 Kirjutas:  Otsin varuosi 1I611P treipingile. Vanem ümaram mudel. Igasugune info teretulnud


[Pilt: spr_1i611_11.jpg]

5070359



See sama pink hakkab Tartus vanaraua suunas liikuma. Säng on väga heas korras, kuid support puudub.
(14-03-2016, 01:37 AM)mega Kirjutas:  Hehh, "idee" kuidas maksustada... Teemaks siis "tühja kasseti tasu" kaasajastamine.
(ekraanitõmmis HV foorumist)
Vasta

Oskab keegi rääkida miskit USA ja Vene treipingi lüneti omavahelisest sobivusest.
On Pratt & Whitney selline pink. 
                           

Siin piltidel orienteeruvad mõõdud.
         

Äkki keegi saab oma vene pingi lüneti mõõdud üle vaadata, miskise margi oma saaks ehk sobima. Praegu täishuupi halb miskit otsima, ostma hakata, kui ei tea ka, mida vaja.
Originaali ilmselt ei leia siinselt pinnalt ja suure lombi tagant läheks asi kalliks. pole ka otseselt miskit leidnud.
Kui hea, halb mõte oleks lüneti raam teha näiteks 30 või 50mm tava terase lehest, joonise ja koordinaatplasma abil?
Vasta

Ma omale tegin keevitamise teel kiirelt mingi lahenduse kui väga vaja oli.
Keskava sai 200mm torust tehtud, sinna 3 ava sisse 60mm ja liikuvad tapid 50mm läbimõõduga silindrivarrest mis liiguvad 50mm silindritoru sees.
Küljele 2 ketast keevitamise teel, toosidele M20 keermega korgid otsa ja sängi peale sobiv klots sai freesimise teel sobitatud latt ja nurkrauajupp
ning kokku sai keevitatud padruniga ümarat osa hoides ja alumine klots sängi küljes.
Ei ole mingi ulmeliselt täpne ehitis kuid jäikust on piisavalt et treida hüdrosilindri varrele tsentriava ning ots siledaks lasta ja treida silindri torule sisse aste ning lõigata keere.
Kasutasin ka koos kaugemal oleva tugipukiga 80mm torude lõikamiseks 6 meetrisest jupist ning ka mahalõiketera jaoks on jäikus piisav.
Vasta

Miskise vene pingi lüneti leidmine oleks lihtsaim lahendus. Iseasi, kas sobima saaks. Malmist ka kõik ja väga ringi ratsida ei anna.
Paar suvalist pilti ka netist, mida otsin. Olen neid isegi vanarauas näinud, aga kuna väga harva vaja, siis pole nagu puudust tundnud ja sellise kodu igaks juhuks tagavaraks pilguga vaadanud.
Nagu aru saan, siis need lüneti toetuspulgad üldjuhul mingist vasest, pronksist? Reguleerid vastu detaili ja õli vahele?
         
Vasta

No ameerikas on ju tollid ja ei istu hästi mm kokku.Siin seal 25.000mm vs 25.26723mm teadus  näiteks, mis see lõpuks kokku teeb
Vasta

(07-11-2018, 01:06 AM)meli666 Kirjutas:  Malmist ka kõik ja väga ringi ratsida ei anna.
 

Ma endale ratsisin, tsentri kõrgus oli liiga suur. Lõikasin jupid vahelt ära ja poolautomaadiga keevitasin uuesti kokku, kukkus päris hästi välja. Ega see ei tähenda, et mõni teine kord sama hästi õnnestub, ratsimine on riskiga Smile Kui odava raha eest või kokkuostust saad robustse malmjuraka, siis võib proovida ümber teha küll.
Vasta

meli666, see parempoolne lünett kuulub mulle ja on eelnevalt ratsitud juba.
Tsentrikõrgus oli vist 265mm.Täpsustan homme mõõdu vajadusel.
On ka pakkuda vasakpoolset lünetti vajadusel, aga selle tsentrikõrgus on 325mm

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

(08-11-2018, 22:38 PM)M.R. Kirjutas:  meli666, see parempoolne lünett kuulub mulle ja on eelnevalt ratsitud juba.
Tsentrikõrgus oli vist 265mm.Täpsustan homme mõõdu vajadusel.
On ka pakkuda vasakpoolset lünetti vajadusel, aga selle tsentrikõrgus on 325mm

Tsentrikõrgus vist grammi pealt ei peagi sama olema, neid kolme pulka saab ju liigutada. Küll aga kannatab selle all maksimum detaili läbimõõt.
Teine asi on see lüneti jala sees asetseva sängi kolmnurga ja teise poole pinna sobimine.
Kui miskit pakkuda on, siis võib mõõte lisada küll.
Vasta

Variant A
Ava ~200mm

       

       

Variant B
Ava 100mm max

       

   

Mõlemad oleks väikese verega kohandatavad.
Huvi korral arutame privaatselt edasi.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Leidsin netist ühe huvitava projekti eeskätt väiksemat sorti treipingi täiustamiseks millel ettenihke muutmiseks peab alati füüsiliselt hammasrattaid ülekandes ringi lappama.
Ingl keeles ELS (electronic lead screw), elektrooniline ettenihke kruvi siis Eestikeelne termin?
Keegi Vene Chipmaker foorumis Arduinole koodi kirjutanud ning skeem koos õpetusega ilusti olemas. https://www.chipmaker.ru/topic/118083/
Kui Vene keelt ei mõista, siis tõlge ingl keelde annab suht OK tulemuse.
Tööpõhimõte on siis selline, et peaspindlile paigaldatakse enkooder mis näitab Arduinole 0,1kraadi täpsusega spindli positsiooni ning ettenihet liigutab eraldi samm-mootor. 
Endal võtan töö ette, ca kuu pärast peaks Hiinast enamus juppe kohal olema. Kui panna samm-mootor ka ristisupordile saab keerme lõikamise täielikult automatiseerida ning automaatselt koonuseid (näiteks morse) treida.
Vasta

Pakun müügiks nn. vene kooli treipinki. Pink töökorras. Vaja vahetada ainult etteveo hammaslatid, mis kere küljes. Hinnaks küsiks 850
Vasta

Kas keegi oskab soovitada kust saab vene treipingile(16k20)õli osta?Paberite järgi käib sinna I40,või saab seda muu õliga asendada?
Vasta

(22-01-2019, 02:57 AM)jawamees Kirjutas:  Kas keegi oskab soovitada kust saab vene treipingile(16k20)õli osta?Paberite järgi käib sinna I40,või saab seda muu õliga asendada?

Mina panin vene transmisiooni õli.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne