Väikse Aiatraktori ehitamine
#21

Smile Täna panen paar fotot ka Wink

http://fotoalbum.ee/photos/jawa-veteran/104168349

http://fotoalbum.ee/photos/jawa-veteran/104168291/

Omaette nokitseja.
Vasta
#22

teema läks siin väikesest aiatraktorist suht kaugele:
(24-08-2013, 13:37 PM)Tsistern Kirjutas:  Oii! sihuke teema lahti läinud,et... Võiks selle teema siin lõpetada ja teha mingi teema kus seda Diisli ja bensiini mootorite värki edasi rääkida.

"andmine" jätkub seal: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=45551

(luud jäi muidugi natuke hiljaks Smile )

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#23

(18-01-2013, 10:38 AM)MeelisV Kirjutas:  üks traktor oli vist isegi mingi kombainilise silla peal aga vot see oli aeglane aga jõudu jagus nagu loomal. Toungue

Eks neid ehitati nii, nagu me kõik teame - kättesaadavatest asjadest.
Vahel vanarauaplatsidel kolades olen näinud igasuguseid riistu, mida vaadates mõtled, et olid ikka ajad ja inimesed! Ühel oli tagasild...nagu poldki teist, koosnes : peaülekande asemel oli miskine reduktor, mis oli ühe sisendi ja kahe väljundiga, väljundite otsas olid mammasratastega ühendus, kus kaks tükki neid rattaid oli kõrvuti ja kett siis peal, külgülekanneteks olid samuti miskised reduktorid. Igavesti raske ront, 51 käigukast ja Zid-i mootor.
Kombaini silda oli ses mõttes hea kasutada, et seal sees pidavat olema peaülekanne ja käigukast ja diffri lukk kah, kõik ühes korpuses sees..
Aga meie teemategija vist ei plaanigi midagi sellist, nagu me juba teame Smile .


Vasta
#24

(29-08-2013, 00:25 AM)13piisab Kirjutas:  teema läks siin väikesest aiatraktorist suht kaugele:
(24-08-2013, 13:37 PM)Tsistern Kirjutas:  Oii! sihuke teema lahti läinud,et... Võiks selle teema siin lõpetada ja teha mingi teema kus seda Diisli ja bensiini mootorite värki edasi rääkida.

"andmine" jätkub seal: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=45551

(luud jäi muidugi natuke hiljaks Smile )

Minu arvates oleks siiski mõistlik teemasid hoopis ühendada, näiteks ka saag/höövelpingi oma siia "väikese aiatraktori, bagi, käru, labida, ahjuroobi, ... soss.. ehitamise omaga kokku. Ja muidugi võiks hoopis žigulist höövelpingi valmistada! Mul on tõrvik alles ja ise valmis jooksma vast ka. Toungue
Kuigi ise 15 aastaselt mängisin alles nukkudega, täpselt ei mäleta ka enam... Rolleyes
Vasta
#25

Huvitav mõte, liikuv höövel.Teostatav ka
Mobiilseid saekaatreid leidub ja logistiliselt on see vaat, et isegi tasuv, transpordikulu punkti A ja B vahel, AB sellest A rahakoti vahele jääb käibena transpordi raha sh ka kasum.
Oleks mul naabril zigulist ehitatud väike traktor ja ta talvel sellega vaikselt ja regulaarselt lund lükkaks oleksin ma talle väga tänulik, kui see kinni sõkutakse , tuiskab ei aita enam suur diiselmootoriga vilede ja pasunatega traktor ka, mis pidi olema ökonoomne..
Vasta
#26

(29-08-2013, 15:33 PM)Moto555 Kirjutas:  Oleks mul naabril zigulist ehitatud väike traktor ja ta talvel sellega vaikselt ja regulaarselt lund lükkaks oleksin ma talle väga tänulik, kui see kinni sõkutakse , tuiskab ei aita enam suur diiselmootoriga vilede ja pasunatega traktor ka, mis pidi olema ökonoomne..
Lund lükates väikse masinaga oledki üsna ruttu hunnikus,samale masinale puhur ette ja pole probleemi.Juutuubis vaadates mujal ilmas murutraksidel puhurid ees ja traks teenib ustavalt aastaringselt.
Vasta
#27

Lumega, paljude asjadega sama lugu nagu katkise hambaga.
Väike traktor ziguli mootoriga, puhur ka kõlab hästi ja väike murutraktor on ka uskumatult tõhus tööriist, väike aga nobe
Ennem peaks maa külmema, pehme maaga lume all ei külmu niipalju, et see suurt masinat kannaks ja kui muru peal tehakse manöövreid on kevadel pilt pääris kole.
Igati tore mõte see zigullist tööriista ehitamine aga kahjuks ei tea kas projekt jäi seisma või see pane diisel vääne suurem hull jutt hirmutas nüüd noore inseneri ära ei tea.
Haardetegur on mudas pea olematu ja jääl on see analoogne seega megaväändega pole midagi peale hakata vaid tuleks mõelda haardeteguri, kaalu jms asjade peale pigem ja ziguli mootorist on küll ja küll jõudu ülearu ainult kiiruse peaks saama paika ülekannetega ja maakülge ka kuidagi
Vasta
#28

Kas ketid ratastele peale, või korralikud piigid alla - ja naudid väänet, kuna haardetegur on kümne kordistunud (võimalik et isegi rohkem) võrreldes tavalise lamelli või siis traktori puhul tavalise kummiga.

Kes on proovinud talvel traktorit ilma kettideta ja koos kettidega, see teab millest ma räägin. (täpsustan, räägin siis jää kettidest, mitte lume kettidest või sitalaotaja ketist)

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#29

(29-08-2013, 17:38 PM)Moto555 Kirjutas:  Lumega, paljude asjadega sama lugu nagu katkise hambaga.
Väike traktor ziguli mootoriga, puhur ka kõlab hästi ja väike murutraktor on ka uskumatult tõhus tööriist, väike aga nobe
Ennem peaks maa külmema, pehme maaga lume all ei külmu niipalju, et see suurt masinat kannaks ja kui muru peal tehakse manöövreid on kevadel pilt pääris kole.
Igati tore mõte see zigullist tööriista ehitamine aga kahjuks ei tea kas projekt jäi seisma või see pane diisel vääne suurem hull jutt hirmutas nüüd noore inseneri ära ei tea.
Haardetegur on mudas pea olematu ja jääl on see analoogne seega megaväändega pole midagi peale hakata vaid tuleks mõelda haardeteguri, kaalu jms asjade peale pigem ja ziguli mootorist on küll ja küll jõudu ülearu ainult kiiruse peaks saama paika ülekannetega ja maakülge ka kuidagi

Kuule Härra, mine ära! Siiber juba Su düsenteeriast.
Vasta
#30

(29-08-2013, 16:21 PM)muska71 Kirjutas:  
(29-08-2013, 15:33 PM)Moto555 Kirjutas:  Oleks mul naabril zigulist ehitatud väike traktor ja ta talvel sellega vaikselt ja regulaarselt lund lükkaks oleksin ma talle väga tänulik, kui see kinni sõkutakse , tuiskab ei aita enam suur diiselmootoriga vilede ja pasunatega traktor ka, mis pidi olema ökonoomne..
Lund lükates väikse masinaga oledki üsna ruttu hunnikus,samale masinale puhur ette ja pole probleemi.Juutuubis vaadates mujal ilmas murutraksidel puhurid ees ja traks teenib ustavalt aastaringselt.

Saad ka väiksega ... tavalisele 12-15Hj murukale kerge sahk ette väikese linnakrundi teeb ilusti puhtaks, ainult et paksuks ei tohi kihti lasta, seda praktiseeritakse edukalt.

Dad.
Vasta
#31

Vabandust, isand tsistern, aga lõpetasin teema tellimise. Mõttetu mölapidamatus ei ole see, mille kohta teavitust oma meilibox-i ootan. Kiikan aeg-ajalt sisse...


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne