Projekt: MTZ-80--->82
#61

[Pilt: IMG_33a%2520Tartumaa%25201980-81.jpg?gl=EE]
Kas esipadi on aja jooksul muutunud? Sellel imelikud süvikud nurkades.

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#62

Mtz 52-l olid nagu ka...
Vasta
#63

Eesmiste laternate ja suunatulede kuju on ka pidevalt neil erinevad olnud, nagu ma tähele olen pannud vaadates erinevaid pilte nendest traktoritest. Nendel mtz 80 ja mtz 82-dedel on lühikesed summutid. Aga kas nad esiklaasi ära ei tahmanud. Ja kui panna pikem summuti siis muutub ka hääl mahedamaks. Olen seda isegi tähele pannud. Lühikese summutiga minu moodi öeldud "plödiseb'' aga pika summutiga on selline mahe hääl.Smile
Vasta
#64

Pikk korsten jääb põllu ääres okste taha kergemalt kinni, samuti pikk summuti vibreerib rohkem. Kas keegi on näinud MTZ-i korstent mida ei ole keevitatud?
Hiina 20 euroseid korstnaid pole mõtet osta, ostsin ja poole päeva pealt oli sõel lahti ja kolises sees, valgevene originaalil on kaalu ka rohkem ja summutab heli paremini.

Muide, kus on saada viimasel pildil olevaid suunatule klaasi, üks tutav on hädas, sest pole saada.
Vasta
#65

Lühikese summutiga midagi esiklaasil ära küll ei tahma, ega sa katlamajaga ringi eri sõida (mina vähemalt ei sõida). Pikk korsten on selles mõttes jah halb, et jääb metsas okste taha kinni ja murdub maha, sama ka vibratsiooniga. Minul ka keevitatud, nii ülevalt kui alt (metsas murdus toru püti otsast mahaI), hiljem murdus alt pükste pealt maha, see vist ka selle summuti nõrgim lüli. Hiina juppidega on sama teema kõikide MTZ varuosade korral, mõned korrad olen katsetanud ja rohkem ei ole mõtet seda teha.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#66

Ega ma ka ei sõida katlamajaga ringi.Big Grin Paljudel olen näinud lühikeste summutitega ju siis sellepärast, nagu ksf Saarrand ja Hillar2 mainisid. Russil millega mina hetkel töötan on selline summuti. Pilt on siin foorumis küll läbi käinud aga lisa ei tee paha.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#67

Võib juhtuda, et lühikese summutiga, katuseluuk lahti sõites tulevad heitgaasid tuppa. Pole eriti meeldiv nii töötada.
Vasta
#68

Kas lühikst summutit praegu osta on võimalik? Palju hinnavahe tuleb?
Vasta
#69

Minul on lühike korsten ja katuseluuk on pidevalt lahti. pole täheldanud, et vingu tuleb sisse, isegi mitte maanteel IX käiguga vastutuult kihutades. Tühikäigul podiseb kah nii kõvasti, et ving läheb taeva poole enne kui tuul jõuab sisse puhuda. Korstna toru on suunatud nina poole.

Hinnavahe oli 10-20 euro vahepeal lühikese kasuks. Ostsin tamula äärest.
Vasta
#70

Panen enda traktori teemasse ka mõne pildi. Murdus jumala vaikse ilmaga pooleks üks pea 1,5m läbimõõduga hõbepaju ja sai allesjäänud osa vähe sikutatud MTZ-80-ga. [img] http://public.fotki.com/saarrand/mtz-td/img-8028.html [/img]
[img] http://public.fotki.com/saarrand/mtz-td/...html#media [/img]

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#71

Mul selline küsimus,et kuidas pean ühendama mtz 82 suunatulede lüliti. Tal kolm juhet kollane, valge, hall. Kuhu need juhtmed ühenduvad.Smile
Vasta
#72

Tarvis on oma traktorile vedada ka taha hüdrotorustik, et saaks kevadel tiibadega libistajat tarvitama hakata. On äkki kellelgi originaal metalltorud olemas? Siis võiks neid pakkuda. Või on keegi mõne muu huvitava lahenduse välja mõelnud?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#73

Tavaline hüdrovoolik, 1,8m pikk, siis ei jää lühikeseks. Otsa kiirühendusega kuulklapp. Kuulklapi puhul on eriti oluline, et lukustus vabaneks mõlemat pidi - tõmmates ja surudes.
Vasta
#74

(02-09-2013, 16:18 PM)hillar2 Kirjutas:  Tavaline hüdrovoolik, 1,8m pikk, siis ei jää lühikeseks. Otsa kiirühendusega kuulklapp. Kuulklapi puhul on eriti oluline, et lukustus vabaneks mõlemat pidi - tõmmates ja surudes.
Räägi nüüd lähemalt. kuidas sa selle olukorra lahendasid? Vedasid ise 2 tavalist pehmet hüdro lohvi kabiini alt taha?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#75

(02-09-2013, 16:21 PM)saarrand Kirjutas:  
(02-09-2013, 16:18 PM)hillar2 Kirjutas:  Tavaline hüdrovoolik, 1,8m pikk, siis ei jää lühikeseks. Otsa kiirühendusega kuulklapp. Kuulklapi puhul on eriti oluline, et lukustus vabaneks mõlemat pidi - tõmmates ja surudes.
Räägi nüüd lähemalt. kuidas sa selle olukorra lahendasid? Vedasid ise 2 tavalist pehmet hüdro lohvi kabiini alt taha?

+1.

Mina oma hübriidrussil tegin samuti. Lihtsam ja odavam, kui terastorud. Aga mitte nii elegantne...

Ning hüdrosüsteemid on alati mõistlik mingi asjaga inimesest lahutada. Minul on kummimatt voolikutel, kuna 52 kabiinipõrandaks on käigukasti kest ja sinna vahele voolikut juba ei topi.

Minul on voolikud 2,2 pikad ja ulatuvad otse. Veidi pikemaid saaks vabamalt sättida.
Vasta
#76

Tsitaat:Tarvis on oma traktorile vedada ka taha hüdrotorustik, et saaks kevadel tiibadega libistajat tarvitama hakata. On äkki kellelgi originaal metalltorud olemas? Siis võiks neid pakkuda. Või on keegi mõne muu huvitava lahenduse välja mõelnud?

Misjaoks originaal või misjaoks voolik? Originaal on tõenäoliselt ennast ammendanud (roostes). Voolik on lollikindel ja töötav lahendus küll, aga kohmakas ja kallis. Jagajast taha läheb päris mitu meetrit liini, mina tegin selle omale nt 12/9mm torust. Sellise terastoru meeter maksis Trabiflexis ~4-5EUR.

Toru panemiseks on vaja lahendada 2 küsimust: otsad ja painutamine. Kõige lihtsamini saab otsad amortiseerunud tehnika küljest pärinevate torude otstest: mõne mõistlikuma otsa saab ära lõigata, puhastada ja pronksiga uue toru külge joota. Variantideks on veel muidugi uute otsade treimine ja poes pakutavad sõrmusega üleminekud. Minuteada Bellarusile peaks käima 10mm siseläbimõõduga voolikud/torud. Selles mõttes on 12/9mm toru kompromiss: veidi väiksem läbilaskevõime, samas hea painutatavus võrreldes 14/10mm toruga. Toru kannatab kuni 300Bar ja metallpind võimaldab soojusel eralduda. Painutamiseks kasutasin Hiinamaa käsipainutajat. Käsipainutaja on mõeldud värvilisest metallist torude painutamiseks ja läks muidugi terastoru painutamisel laiali. Aga midagi, jootsin poltidele keermejupid otsa ja tõmbasin mutriga kinni, rohkem probleeme polnud. Töö kukkus päris hästi välja.

Mul oli samamoodi taha lisaväljavõtet vaja. Selle pärast jagasin ühe väljavõtte kaheks: väljavõttest tõin kolmikkraanidesse ja kraanidest viisin ühe väljavõtte ette ja teise taha. Kuivõrd ees ja taga kõiki liigutusi korraga ei tee, siis sai niimoodi teha. Et tõe kriteerium on praktika, siis tuleb nentida, et see töö, mille jaoks ma selle süsteemi tegin, sai edukalt tehtud Smile Seepärast olen arvamusel, et sinna kuhu voolikut on vaja, tuleb ta panna. Kuhu teda vaja pole (pikad mitmemeetrised liikumatud liinid), tuleb panna toru.

Kokkuvõtteks niipalju, et toru väljamõõtmine, painutamine, otsade ettevalmistamine ja jootmine on suhteliselt töömahukas. Samas nagu öeldud, sain otsad tasuta. Seega tuli kaunis mitmemeetrise keerulise kujuga trassi hinnaks 6m toru hind: ~25EUR. (Enda tööraha ei arvesta.) Selle eest ei oleks voolikutest eluski midagi taolist kokku panna saanud.
Vasta
#77

Envir, enamusel meist ei ole vahendeid ega oskusi õhukeseseinalise terastoru töötlemiseks nii, et montaaž oleks tehtav ja kõrgsurveline hüdrovedelik seal sees püsiks.

Loomulikult on voolik pika liikumatu liinina raiskamine, kuid järelpaigalduseks olemasolevate struktuuride vahel oluliselt lihtsamini käsitsetav, kui jäik toru. Pealegi tuleb torule teha painded kohe õiges suunas ja ulatuses, voolikut painutad käte vahel.

Kas keegi oskab öelda, palju maksab 2 meetrit terastoru otsatuna 1/2 sisekeermele ühest ja 20 mm sõrmusele teisest otsast (russ kasutab M20x1,25 stutse) hüdraulikatöökoja letis? Vooliku hinda ma tean.
Vasta
#78

Mis see vooliku hind umbes tuleks, v6sa? Ilmselt metalli seal ise painutama ja jootma ei hakka (mitte, et see paha mõte oleks).

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#79

2m vooliku hind oli vist 15 euri, kuulklapp on midagi 10 euri kandis.
Vasta
#80

Tsitaat:voolikut painutad käte vahel


Nii ja naa. Väljavõtte taha viimisel ei ole erilist probleemi voolikuga viia jah, ruumi on piisavalt. Kui otsad on lihtsad (otse-otse, otse-nurk), on lihtne. Kui otsad on nurk-nurk ja nurkade vaheline pööre peab õige olema, siis võib juba jamaks minna, sest kui pööre on vale, siis telgsuunas ei pööra voolikut enam midagi käevahel. (OK, natuke pöörab Smile) Ja kangevõitu voolikut painutades saab nurkadevahelise pöörde teada alles kohapeal - niiet minu usk on see, et viga teha on täiesti võimalik.

Siin ongi vahe: toru teed oma kodus sulle sobivate mõõtude ja kujuga. St saad mõõta, proovida ja töö käigus passitada. Voolikut on vaja (enamusel inimestel) lasta teha mõõdu järgi kohe töökojas valmis. Mõõtsid valesti, hindasid nurka valesti, ongi kõik.

Ja see toru painutamine ning jootmine on lihtne: gaasikeevitus on ikka väga paljudel olemas, hiina painutaja maksab mõni EUR. Jootmine tahab harjutamist, aga on lihtsam kui keevitamine: kõva-joodet saad ümber joota, räbusti tardub klaasjaks massiks, mis on hiljem uuesti sulatatav. Joodis on olemuselt lekke-tihe. Torupainutamine on samas traktori kõrval tehtava tööna kontrollitav ja selle tõttu lihtne.

Aga olgu, vabandan - olen millegi pärast suureks torufänniks saanud Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne