Kas riigikogu liige peaks olema äriyhingu liige.
#1

Jah peaks olema ja saama oma tulu yhingust ning riigikogus olemise tasu peaks olema null.

Minule ainuke tuntud vanatehnika söber Riisalu ytles, et ta pole elus nii vaene olnud kui riigikogusBig Grin
Vasta
#2

Üldiselt on riigikogu liikmetel palk põhjusega - nad peavad olema oma otsustes materjaalselt sõltumatud (vähemalt teoorias).
Kui riigikogus palka poleks, oleks riigikogus tõenäoliselt 101 broilerit, kes on suurettevõtete ja suurärimeeste palgal (sest tühi kott ei seisa püsti). Ja kes maksab, tellib muusika. Ma siiralt kahtlen, et enamus eestimaalasi sellist olukorda ka TEGELIKULT tahaks.

Ideaalses maailmas oleks muidugi riigikogus 101 patriooti ja riigimeest, kuid kahjuks ei ela me ideaalses maailmas.
Vasta
#3

(24-01-2013, 15:41 PM)muhfff Kirjutas:  Ideaalses maailmas oleks muidugi riigikogus 101 patriooti ja riigimeest, kuid kahjuks ei ela me ideaalses maailmas.
Miks neid üldse nii palju olema peab. Enamuse saab hääletusel kätte palju väiksema arvuga sama moodi, näiteks 51.
Vasta
#4

(24-01-2013, 15:41 PM)muhfff Kirjutas:  Üldiselt on riigikogu liikmetel palk põhjusega - nad peavad olema oma otsustes materjaalselt sõltumatud (vähemalt teoorias).
Kui riigikogus palka poleks, oleks riigikogus tõenäoliselt 101 broilerit, kes on suurettevõtete ja suurärimeeste palgal (sest tühi kott ei seisa püsti). Ja kes maksab, tellib muusika. Ma siiralt kahtlen, et enamus eestimaalasi sellist olukorda ka TEGELIKULT tahaks.

Ideaalses maailmas oleks muidugi riigikogus 101 patriooti ja riigimeest, kuid kahjuks ei ela me ideaalses maailmas.
Ei mina usu, et see palk hoiab neid sõltumatud, ärimeeste ahvatlustest.
Vasta
#5

(24-01-2013, 18:04 PM)umm Kirjutas:  Ei mina usu, et see palk hoiab neid sõltumatud, ärimeeste ahvatlustest.
Eks igaüks mõtleb vastavalt omaenese rikutuse tasemele.
Vasta
#6

Nõustun eelkõnelejatega selles osas, et kindlasti ei ole kõik seal istujad ausad, sest eks parlament ole mõnes mõttes rahva peegel, kes on selle ametisse valinud. Samas ei saa alatähtsustada palga rolli kandideerimisel, sest nagu praktika on näidanud, siis esimene asi, mida ametisse saanuna tegema hakatakse on kas eluaseme või auto soetamine laenuga.
http://majandus.delfi.ee/news/uudised/ri...d=31798429 - tegemist küll vana artikliga, kuid vaevalt siin midagi paremuse poole on liikunud Sad
Vasta
#7

1958 a sovhoosidrektori palk ametiühingu liikmemaksu järgi 1700 rubla. See teeb 1962 aasta rahas 170 rubla, 1992 a kroonides 17.- ja nüüdses- tsipa üle euro... ärist tohtinud tollal undki näha- oli SORVVO hommikul kohal. -ühing -lõhnab grupiviisilise järgi, vaata et tinauba veel ei saa.    
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne