Mäletan-ei mäleta!
#1

On selline häda majas jah - mäletan..ja ei mäleta ka, et kunagi (nuh, oma 40 aastat tagasi vahest) oli sihuke riist : peenem toru (ca`10 mm), vist raudtoru, aga võis olla ka vask (kaheldav, sest liikus tol ajal vähe ja mis liikus, keerati samakajahutuse tarbeks spiraaliks), üks ots oli keeratud 180 kraadi, siis spiraaliks, läbimõõduga umbes 50-60 mm, spiraali pikkus umbes 100 mm ja ots siis pöördus spiraali keskele suunaga väljaspoole. Toru otsas oli düüs või mingi kork, mille sees peenike ava. Toru teises otsas oli voolik, mida mööda liikus vedelik (õli?, diisel?) siis spiraali poole. Kuskil vahel oli veel ka kraan. Nüüd pandi spiraali keskel asuvast düüsist väljuvale vedelikule tuli otsa, see soojendas spiraali, milles sees oli ka vedelik, see soojenes ja läks keema, aurud väljusid düüsist suht suure hooga ja leek läks üpris teravaks. Sellise riistapuuga tehti mitmeid erinevaid asju, kus oli tarvis midagi kuumutada. Lugupeetavad, kas on kellelgi sarnaseid mälestusi või koguni kogemusi sellise riistaga või on kellelgi selline asi isegi olemas? Palun lahkelt teavet jagada!


Vasta
#2

Tuleks küsida vanemate teedemeeste käest. Nendel olid asfaldilaoturitega sarnased kaasas.Ühe sellise lahkasin rauda... järgi jäi peenreguleerimisega kraan ja pikk toru selle küljes... Sad......samas leeklampe suuremas koguses realiseerimisel....tööpõhimõte sama Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#3

(19-02-2013, 18:57 PM)h2rra Kirjutas:  samas leeklampe suuremas koguses realiseerimisel....tööpõhimõte sama Big Grin
Leeklamp leeklambiks, see spiraaltoru...sellega kasutati diiselkütet, kui ma ei eksi?


Vasta
#4

Andke mulle andeks minu lollus, aga loen ja murran pead, miks isand Tift tahab oma maja maha põletada? Rolleyes Nii leeklambid kui garaažisoojendajad käivad tänapäeval gaasiga ja peaksid ohutumad olema kui selline leegiheitja.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#5

(20-02-2013, 10:11 AM)Basilio Kirjutas:  Andke mulle andeks minu lollus, aga loen ja murran pead, miks isand Tift tahab oma maja maha põletada? Rolleyes Nii leeklambid kui garaažisoojendajad käivad tänapäeval gaasiga ja peaksid ohutumad olema kui selline leegiheitja.
Maja ehk isandate eluruum ei ole kõne all, on mõte leida piisavalt rahuldav vahend kasvuhoone öiseks soojendamiseks. Tuleb ära täita mitu nõuet ja nii siis mõtisklengi sellistel teemadel.
Ära pole proovinud veel suurt midagi, katsetan praegu selle nn. "bubafonja"-ga , täielik selgus pole veel käes, et kas sobib. Aga mõningaid järeldusi võib juba teha.
No vot, et mõte liikup selles suunas, et kuna kasutatud õli ei ole eriliseks probleemiks, siis tuleks leida selline seade/ehitis/leiutis, mis seda õli põletaks: ilma haisuta, annaks piisavalt sooja ja oleks vähemalt 6 tundi võimeline töötama ilma järelvalveta. Siis tekkis mõte kasutada sellist spiraali, aga kogemused puuduvad. Kui keegi on sellega majandanud, siis oleks tarvis teada selle tööiseloomu, vahest ka ehitust jne.


Vasta
#6

Youtube annab waste oil heater märksõnaga otsides ligilähedasi aparaate.
Näiteks see võiks olla:
https://www.youtube.com/watch?v=RjMUJQWpkkI
Vasta
#7

Kui sa jätad leegi tuppa, siis haisust ei pääse. Soojusvaheti ja korsten annavad puhta õhu Smile Tõsi küll, põlemise temperatuuri tõstmisel tuleb soga vähem aga päris puhtaks ei saa.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#8

Kui vanaõli oleks palju käes, huvituks ma umbes sellistest kogemustest. Tegelikult huvitungi, aga õli ei ole. Kütmisväärset hoonet samuti. Aega kah. Ja materjali ka ei ole. Viitsimisest tuleb ka vist puudu. Aga huvi on!
Kui tekib ka huvi, on mul mingid joonised väljapakkuda.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#9

(20-02-2013, 15:04 PM)Wiki432 Kirjutas:  Kui vanaõli oleks palju käes, huvituks ma umbes sellistest kogemustest. Tegelikult huvitungi, aga õli ei ole. Kütmisväärset hoonet samuti. Aega kah. Ja materjali ka ei ole. Viitsimisest tuleb ka vist puudu. Aga huvi on! Kui tekib ka huvi, on mul mingid joonised väljapakkuda.
See on läbitud etapp - tegin valmis, mitte just täpselt jooniste järgi, aga siiski. Töötab. Kilovatte eraldub vähe, väiksema ruumi kütmiseks (garaaz peamiselt) sobib. Õli kulub 4,5-5 liitrit 5-7 tunni peale. Sõltub, kui hoogsalt lased põleda. Tee, kuidas tahad, aga õlihais käib asjaga kaasas. Kui on tehtud mõõtude järgi, siis on põlemine hea, tõusutorus temperatuur kõrge ja tahm põleb seal ära, siis on ka häirivat lõhna vähem. Kõrvalekalded joonistest mõjutavad tööd päris tugevalt. Suuremas ruumis võib kasutada niisuguse...toetava küttena, aitab temperatuuri hoida.


Vasta
#10

Endal küll kogemust ei ole, aga näiteks SIIN väidab üks kodanik, kellel töötab(s) gabariidilt suurem ahi autopesulas, et:
Tsitaat:Kuna ruumil on uks 3x3.5m, mis käib lahti iga 7-10 minuti järel, lastes ühe auto välja ja teise sisse /autopesula/, siis miinus 20*C välistemperatuuri juures hoiab ruumi piisavalt sooja, et teha tööd.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne