võrrid 2013 aastal

väga õige teemaarendus ,palju asju on hästi välja toodud , miks on nii ja mitte teisiti. eks ilmselt oleme isegi püüdnud sama teemat tõugata , niivõrd kuivõrd see välja on kukkunud. mind on kuskil kunagi proovitud süüdistada selles ,et ma tean ja oskan mõnest rohkem ,polevat justkui aus nende teiste suhtes. no tule taevas appi.
Vasta

Nüüd siis veidi reeglitest. Reeglid olgu lihtsad. Me ei korralda mitte mootorite ja raamide võidusõitu, vaid võidusõitu kus masin ja võistleja on tervik. Võistlusklasse võiks olla kaks:
praegune open (edasijõudnud), kus kehtiksid praegused reeglid ja nn. vabaklass (alustajad), kus võiks sõita mistahes mopeedi või võrriga. Ainuke tingimus, et mootor, karbuaator ja sumbutaja oleksid väliselt originaalid. Kõik mu jäägu võistleja oskuste ja fantaasia teha. Kui me vabaklassis ei luba mootori, õhupuhastaja, (õhupuhastaja võiks vaba olla) sumbutaja sisest ja raami tuuningut, kuskohast siis tulevad tulevased openi sõitjad. Praegune probleem on selles, et paljud standardi sõitjad on ammu juba klassi reeglitest välja kasvanud, nö. hundid lambanahasSad ja oleksid võimelised sõitma openis aga ei soovi. Miks? Kolm esimest vabaklassi sõitjat peaksid automaatselt jätkama openis. Kui keegi alles alustab ja ei jõua viimastest kohtadest kaugemale, siis ärgu meelt heitku. Heaks sõitjaks ja tuunijaks saamine nõuab palju hoolt, tööd ja vaeva. Kui see oleks lihtne, teeksid seda kõik. Paljud meist ei jõua kunagi võitudeniToungue ja pole vajagi. Sõidurõõm on peamineWink. Tähtis on ennast ja ratast nii käima saada, et see pakuks rahuldust. Kui sinu võrr ei käi nii hästi kui võitja oma, tähendab on veel mida õppida ja sinu paremad sõidud on alles ees. Mäletan oma viimaseid kohti kui ka võitusid,( teiselt spordialalt). Ütlen otse: viimane olla on parem kui esimene. Viimaselt kohalt on alati võimalik tõusta ja võita, aga ka kõige suurem võitja kaotab ükskord. Sest ikka leidub keegi kes on kiirem, osavam, nutikam jne. Neile kes kahtlevad kas tulla rajale või mitte, pidage vanasõna meeles. Julge pealehakkamine on pool võitu. Nii, et pool võitu on juba kõigil kes rajal käes.Wink
Vasta

tuleb kahjks nentida ,et enam niiväga nõus olla ei saa. eraldivõttes on asjad õiged ju ,kuid .... kui just pole plaanis veelüks eraldiseisev üritus omade reeglitega ja ilmselt siis ka omade sõitjatega.
üldse ei saa aru soovist vastandada stanu openile , nagu oleks tegu progresseeruva arenguga ,kus automaatselt peaks ühest klassist teise liikuma. tegu ikkagi kahe täiesti erineva kontspsiooniga ,kusjuures openit palju lihtsam ehitada , samuti lihtsam tulemuslikult sõita.
minu filosoofia on - tuleb sõita kõigis võimalikes klassides .
ja veel .tegu vabatahtliku spordilaadse üritusega , mitte õppekasvatustöö elemendiga ,mis ei välista õppimise või kasvamise rakendumist muu kõrval.
kui olen õieti aru saanud on reaalses toimivas sarjas 2014 reeglid kohe-kohe ilmumas .
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne