võrrid 2013 aastal
#21

Selles see asi praegu ongi, et pole konkreetset korraldus ja juhtorganit, nagu lätis, kelle juhtimisel, loal kõik asi toimub.
Meil on nii et kellegil tuleb pähe, et homme on võru linna sünnipäev ja kutsume need klounid siia rahvale nalja tegema, siis ei huvita kedagi need reeglid või midagi, peaasi et rahvas saab nalja !
Ja jama ongi selles et seda ju aktsepteeritakse ja minnaksegi kohale.
Selliste ürituste jaoks pole mingeid forsseeritud mootoreid vajagi, võtad kuur seina äärest peeglite, seisu hargi ja tilla-lulla kellaga sääreka, paned miilitsa kostüümi selga ja kõigil on lõbus.
Mina isiklikult ja minu tiimi kaaslased käime ikka võidu sõitmas ja igasugused matkad ja kestvussõidud absoluutselt ei huvita.
See on ju loogiline ja 100% õige et standardil peaks olema lubatud normaalne õhufilter mis oma töö ka ära teeb ja mootorit hoib, ning isegi mingi muu süüde, kui mahub kaane alla, milleks sellest originaalsüütest hammastega kinni hoida, just selle originaal süüte pärast jäävadki osad tulemata sest ei saa seda tööle normaalselt.
NB ! Ega Lätlased lollid ei ole, et teeksid endale kahjulikke otsuseud selles osas, ma olen kindel et paremaks teevad nende muudatustega.
Kindlasti peaks olema muidugi fikseeritud kubatuur, ma pakun välja et see võiks olla kuni standard 38mm, 40mm ja 47mm suurtel korvidel. 40mm penile pakun selle pärast, et hiina mootori open ongi juba praegu ju 40, millega isegi sõidan.
Vasta
#22

Mnjah. Ma kui vana võrrimees vaatan ja kuulan ka kõrvalt,et mida räägitakse ja mida tehakse. Vahetevahel hakkab kõrv sügelema.....kui kuulen midagi,mis häirib.
Minu mõtted siis sellised. Lugesin eelpool kirjutatud reegleid ja enamusega olen rahul. Lisaksin niipalju,et tegelt ei tohiks seda mootorit üldse ümber ehitada. Kui oleks tehase komplektsuses,oleks kõigil võrdsed võimalused. Niipea,kui iga mats hakkab väntvõlle,kartereid,silindreid ja muid tükke ümber tegema,läheb asi hulluks. Igaüks ei oska teha ja need sellid peavadki viimasteks jääma. Oleks aga kõik originaalis,siis oleks juba teine lugu. Siis loeks sõiduoskus,vedamine ja muud tegurid. Ja üldse see võrri asi peaks jääma ikka võrri asjaks. Ja võistlustel võiksidki siis olla ainult võrrid,mitte hiinakad,sest need ei ole mingid võrrid.....Sad
Muidugi on iseasi,kuidas kõiki asju enne võistlust kontrollida. Selleks ,et näha mis on mootoris ja kuidas asjade seis,peaks siis asja täitsa ära peenestama.... Näiteks õhupuhastaja vahetamine mingi omatehtud asja vasta annab ka mingi teatud eelise ja see lööb ka asjad veidi rööpast välja. Selge on see,et valikuid peab reeglites tegema aga need peaksid siis olema sellised,et igal sõitjal oleks mingi võimalus võita. Muidu võidavad ainult need,kes asja põhjalikult tunnevad ja teised koolipoisid peavad ainult viimasteks jääma. Keegi jääb ikka viimaseks,see on selge. Aga eriti aus oleks see,kui kõigile võistlejatele anda uued pakendis võrrid ja siis poisid pange! Siis oleks eriti aus aga kahjuks oleme vähemalt paarkümmend aastat hiljaks jäänud......
Reeglid peaks olema selged ja ka reeglite tegijad peaks endale võrri ehituse selgeks saama. Et kus on sumps ja kus on lenks.Big Grin
Vasta
#23

(26-02-2013, 22:06 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mnjah. Ma kui vana võrrimees vaatan ja kuulan ka kõrvalt,et mida räägitakse ja mida tehakse. Vahetevahel hakkab kõrv sügelema.....kui kuulen midagi,mis häirib.
Minu mõtted siis sellised. Lugesin eelpool kirjutatud reegleid ja enamusega olen rahul. Lisaksin niipalju,et tegelt ei tohiks seda mootorit üldse ümber ehitada. Kui oleks tehase komplektsuses,oleks kõigil võrdsed võimalused. Niipea,kui iga mats hakkab väntvõlle,kartereid,silindreid ja muid tükke ümber tegema,läheb asi hulluks. Igaüks ei oska teha ja need sellid peavadki viimasteks jääma. Oleks aga kõik originaalis,siis oleks juba teine lugu. Siis loeks sõiduoskus,vedamine ja muud tegurid. Ja üldse see võrri asi peaks jääma ikka võrri asjaks. Ja võistlustel võiksidki siis olla ainult võrrid,mitte hiinakad,sest need ei ole mingid võrrid.....Sad
Muidugi on iseasi,kuidas kõiki asju enne võistlust kontrollida. Selleks ,et näha mis on mootoris ja kuidas asjade seis,peaks siis asja täitsa ära peenestama.... Näiteks õhupuhastaja vahetamine mingi omatehtud asja vasta annab ka mingi teatud eelise ja see lööb ka asjad veidi rööpast välja. Selge on see,et valikuid peab reeglites tegema aga need peaksid siis olema sellised,et igal sõitjal oleks mingi võimalus võita. Muidu võidavad ainult need,kes asja põhjalikult tunnevad ja teised koolipoisid peavad ainult viimasteks jääma. Keegi jääb ikka viimaseks,see on selge. Aga eriti aus oleks see,kui kõigile võistlejatele anda uued pakendis võrrid ja siis poisid pange! Siis oleks eriti aus aga kahjuks oleme vähemalt paarkümmend aastat hiljaks jäänud......
Reeglid peaks olema selged ja ka reeglite tegijad peaks endale võrri ehituse selgeks saama. Et kus on sumps ja kus on lenks.Big Grin
huvitav, ma olen nagu arusaanud ,et sa kah made in ussr mees ja neid veneaja asju tead. mida tahan öelda, ei ole kahte ühesugust võrrimootorit
tükid on nii erinevad juba tehasest, lisaks on neid toodetud 1956 kuni üheksakümnendate keskele ,erinevates tehastes. igaüks peaks teadma, et vähekulunud d4 oli ikka väga reibas mootor,kui säde juhtus tol päeval olema. samas d6 ja8 olid ikka väga kõikuva kvaliteediga.
asja võlu ongi selles ,kes selle imeasja paremini käima paneb,liigne originaalpulkade nõudmine ei toimi, kuna neid pole juba enam kusagilt võtta, kui oled inimene tänavalt ja tahaksid kah liituda sarjaga. vanadel kaladel muidugi kõik aidad doonoreid täis.
nii et seline lähenemine mingit võrdsusmomenti kindlalt ei anna ,pigem vastupidi.

(26-02-2013, 21:39 PM)priidu Kirjutas:  Selles see asi praegu ongi, et pole konkreetset korraldus ja juhtorganit, nagu lätis, kelle juhtimisel, loal kõik asi toimub.
Meil on nii et kellegil tuleb pähe, et homme on võru linna sünnipäev ja kutsume need klounid siia rahvale nalja tegema, siis ei huvita kedagi need reeglid või midagi, peaasi et rahvas saab nalja !
Ja jama ongi selles et seda ju aktsepteeritakse ja minnaksegi kohale.
Selliste ürituste jaoks pole mingeid forsseeritud mootoreid vajagi, võtad kuur seina äärest peeglite, seisu hargi ja tilla-lulla kellaga sääreka, paned miilitsa kostüümi selga ja kõigil on lõbus.
Mina isiklikult ja minu tiimi kaaslased käime ikka võidu sõitmas ja igasugused matkad ja kestvussõidud absoluutselt ei huvita.
See on ju loogiline ja 100% õige et standardil peaks olema lubatud normaalne õhufilter mis oma töö ka ära teeb ja mootorit hoib, ning isegi mingi muu süüde, kui mahub kaane alla, milleks sellest originaalsüütest hammastega kinni hoida, just selle originaal süüte pärast jäävadki osad tulemata sest ei saa seda tööle normaalselt.
NB ! Ega Lätlased lollid ei ole, et teeksid endale kahjulikke otsuseud selles osas, ma olen kindel et paremaks teevad nende muudatustega.
Kindlasti peaks olema muidugi fikseeritud kubatuur, ma pakun välja et see võiks olla kuni standard 38mm, 40mm ja 47mm suurtel korvidel. 40mm penile pakun selle pärast, et hiina mootori open ongi juba praegu ju 40, millega isegi sõidan.
juht organitega on nii ,et nendega kisub asi bürokraatiaks,mis hakkab raha nõudma. on ju teada kuidas motoföderatsioon eestis töötab. see oleks kül viimane asi ,mida tahta.samas mingi katus võiks ju olla, aga kes tahaks seda ühiskondlikel alustel oma kanda võtta.
Vasta
#24

Olen küll jah hea vene koolituse saanud....laulan ka vana laulu....et "Jää kestma ".......Big Grin
Aga selles olen nõus küll,et on tõesti osade kvaliteedi vahe. Siin isegi väntvõlli veidi ümmargusemaks treitud,samuti karteripooltel puksiauke tsentrisse lastud,et üldse asja korda saaks. Ega siin väga midagi teha pole aga mingid reeglid võiks ikka olla. Ja nendes reeglites võiks siis asjamehed ka nii kokku leppida. Ja üldse tuleks rõhku panna osade päästmisele vanarauast......muidu pole enam pulki võrrile võtta. Tuleks teha üleriigiline aktsioon---"Päästke võrrid ja võrri pulgad!" Ma ise tegelen sellega juba aastaid aga üksi lenksuga vehkimisest on vähe. Tuleks lendlehti jagada ja üldse kõva kära teha. Minupärast kasvõi lennukilt loopida.......Big Grin
Vasta
#25

(26-02-2013, 21:15 PM)2715 Kirjutas:  Ok see küll läbi ei lähe, kuid ma paneks oma nägemuse standard klassi reeglitest.
Raam:
lubatud kasutada kõiki raame, kuhu tehasest on paigaldatud D-seeria mootorit ja mida on toodetud rohkem kui 1000 tk.
Lubatud raamile lisada tugevdusi, kuid keelatud on raamil ära jätta või lisada kinniseid profiile(näiteks ümartoru).
Pedaalidel ja jalatugedel ei tohi olla teravaid otsi ja jäiga toru korral on nõutav kummikate, mis ulatub üle metallosa vähemalt 10mm.
Nõutavad on poritiivad mõlemal rattal, millel ei tohi olla teravaid servi.
Esikahvel:
vaba, kuid keelatud ilma vedrustuseta jalgrattakahvlite kasutus ohutuse pärast.
Juhtraud ja sadul vaba, kuid ei tohi olla teravaid servi ja otsi, kuhu võib kinni jääda või teisi vigastada.
Linkide otsas nõutav ümardus läbimõõduga vähemalt 10mm.
Rattad:
vabad, kuid nõutav mõlemale rattale toimiv pidur.
Lisaks ilustusteta ja selgelt loetav number ees mõõtudega 200x200mm.
Mootor:
lubatud kasutada kõiki D-seeria mootoreid, mida on toodetud vähemalt 1000tk.
Kolvikäik 40mm ja max silindri läbimõõt kuni 38,5mm.
Süüteks on lubatud kasutada kõiki D-seeria mootorite süüteid ja soovi korral välist süütepooli.
Toitesüsteemis lubatud asendada õhufilter, kuid karburaator peab olema d-seeria mootori oma ja see peab asuma oma algsel kohal.
Sisene modifitseerimine lubatud.
Väljast peavad modifikatsioonid olema märkamatud ja originaal kaaned peavad peale mahtuma.
Väljalaskesüsteemis leegitoru võrri oma ja pikkuse muutmine keelatud.
Summuti peab olema sama, mille leegitoru kasutatakse.
Summutit ei tohi olla keevitatud ega muidu modifitseeritud väljaarvatud kinnituskõrva keevitamiseks.
no jaa, tore ta ju oleks, kõik on loogiline ja läbimõeldud, ilmselt täidaksid paljudel raamid juba praegu need nõudmised. samas need kellel ei täida peaksid hakkama jälle siputama ja ümber ehitama.
sihuke jama juba ühekorra läbi tehtud. oli aegade algusest vaba raam ja kõik tore,aga ükskord see enam ei kõlvanud mõnedele. öeldi -kurat tuleb see mees oma jalgratta raamiga siin ja sõidab mööda must. see mees olin mina ja reaalseks sõiduvahendiks oli r7 mille muutsid jalgrattaks plast porikad ja velo sadul.
no see selleks. aga tumedad jõud pressisidki muutused läbi , et peab olemaplekk paak ja porilauad ja riga rattad. no oleks võinud see niimodi ka jääda, aga ega keegi neid reegleid eriti ei lugenud ju. tulid vanad kohale siis oma vanade määruste järgi ok pillidega ja said peale niikui nalja. mina jälle pika ninaga ,talvläbi pille kokku ostnud ja vähemalt kolm säärekat originaal konditsiooni ajanud. vot niimoodi need asjad on hääbunud ükshaaval sealt reeglitest, peale võidusõitu.
muide praegu kehtiv abja sääreka põhimäärus ütleb nõutud plekist paak, seda küll sulgudes, aga mina saan sellest nii aru ,et tuleb kasutada plekist sääreka paaki. samas näitab kinofilm otse abjakuivatist , mulle piti paagiga säärekat, mis liigub küll hästi aeglaselt ,aga liigub. mida tahan öelda oma pika ja segase jutuga on see, et milleks neid reegleid muuta .kui neid isegi abjas ei täideta.
mina võin endale igasuguse raami ehitada ,kui see vajalik on, aga kas see on vajalik?
hakkasin praegu mõtlema, kas ma olen üldse teemas, kas võib olla et rainer esitasid oma nägemuse kestvussõidu võimalikust vormelist. kui nii sorri.

(26-02-2013, 22:49 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Olen küll jah hea vene koolituse saanud....laulan ka vana laulu....et "Jää kestma ".......Big Grin
Aga selles olen nõus küll,et on tõesti osade kvaliteedi vahe. Siin isegi väntvõlli veidi ümmargusemaks treitud,samuti karteripooltel puksiauke tsentrisse lastud,et üldse asja korda saaks. Ega siin väga midagi teha pole aga mingid reeglid võiks ikka olla. Ja nendes reeglites võiks siis asjamehed ka nii kokku leppida. Ja üldse tuleks rõhku panna osade päästmisele vanarauast......muidu pole enam pulki võrrile võtta. Tuleks teha üleriigiline aktsioon---"Päästke võrrid ja võrri pulgad!" Ma ise tegelen sellega juba aastaid aga üksi lenksuga vehkimisest on vähe. Tuleks lendlehti jagada ja üldse kõva kära teha. Minupärast kasvõi lennukilt loopida.......Big Grin
eks ta ole jah nii ,et võrrimeestel on väikesd mootorid ,aga suured probleemid. see lendlehtede jagamise lennuk peaks olema võrrimootorigaBig Grin
tegelikult on nii et mootori asjad on paigas, vaata et liigagi, võrreldes lätiga näituseks. kolvikäigud-läbimõõdud paigas ,lisaks pikk nimistu punase oktoobri tooteid mida tuleb kasutada. saab seda asja totruseni keerukaks ajada ju, ning ongi seda teinud kestvussõidu inimesed, minu arvates.
põhi kisageneraatoriks on kujunenud pöördsiibrile lisaks meisterdattav sisselaskeklapp-red valve. sellega oli nii , rahutu leidurihingega võrrimehed on pidevates otsingutes- mida veel saaks aretada, samas teise käe näpuga määrustikus järge ajades ,mida see veel võimaldab.
vot on kirjas -sisemine forseerimine lubatud,kui kolvikäik ja läbimõõt õiged. ja saigi tehtud. nüüd tõlgendasid ühed asja nii ja teised naa,eks klapimeestel jäid kaks kruviotsa läbi karterikülje paistma,kuigi oleks saanud ka teisiti teha,kui keegi oleks sellepeale tulnud et klappi varjama peaks. aga kõik oli avalik,keegi sellest saladust ei teinud,sisemine forseerimine ju.
no kõik ilus ja nii ja naa, ning ega se klapp tahtnud algul töötada ka hästi, eriti kui muu moto oli lobedapoolne,aga siis sai paanikaosakond kuskilt haisu ninna ja juhtus olema tema korraldatud üritusel see veel.
eks kõik oli avalikult tehtud ja keegi ei aimanud oht,ega midagi ja kus siis paanikaosakond läks lõhkuma- appi,vargad röövlid ,mõrtsuksd.vot vihuke lugu-ole veel aus, oleks saanud selle klapi teha nii ,et keegi poleks aimanudki ja oleks olnud suur rahu,sest ega ta mingit hüper võitu andnud tavalise kolmekanaligakeskpärase mootoriga täiesti võidetav.
Vasta
#26

(26-02-2013, 23:05 PM)iceman Kirjutas:  no see selleks. aga tumedad jõud pressisidki muutused läbi , et peab olemaplekk paak ja porilauad ja riga rattad.

60ndate aastate keskpaiga MB-042 ja 042m võrridest 90% on tehasest plastikpaagiga.
Mitte, et see raske stantsitud plekkraam võidusõiduks kõige sobivam oleks, aga ääremärkusena lihtsalt mainitud...
Vasta
#27

Andres- muhus eelmine aasta jõudsime järeldusele, et ega need klapid ja karteri täis toppimised ja muu eriti juurde ei annagi. Kestvuse standardi reeglite järgi ehitatud pill oli võimeline klapiga mootorile järgi jõudma, isegi võrdsed olid. Ise üritasin ka standardit tookord ja ütleks, et ainult tehtud silindriga ei saanud küll poodiumile, kuid samas ringiga ka ei saanud. Silinder oli veel esimene proov, sai veidi liiaks viilitud.
Vasta
#28

(27-02-2013, 08:09 AM)t4rio Kirjutas:  Andres- muhus eelmine aasta jõudsime järeldusele, et ega need klapid ja karteri täis toppimised ja muu eriti juurde ei annagi. Kestvuse standardi reeglite järgi ehitatud pill oli võimeline klapiga mootorile järgi jõudma, isegi võrdsed olid. Ise üritasin ka standardit tookord ja ütleks, et ainult tehtud silindriga ei saanud küll poodiumile, kuid samas ringiga ka ei saanud. Silinder oli veel esimene proov, sai veidi liiaks viilitud.
no seda minagi üritan öelda.
tumedatele jõududele tuli klapp lihtsalt sellise üllatusena, et kisa tõusis taevani.
tea kas vessule oleks abjas vastu saanud, aga teise ,kolmanda ja neljanda koha jagamine oli küll väga tihe. kusjuurea napilt neljandaks jäänud mootor on sisuliselt tehase konditsioonis, alumine ots täiesti lahti käimata, vene laagrid -simmerid kõik jutud+ pütil kerge viil ainult.
viilimise kohapealt olen samuti alati proovinud öelda- parem vähem,kui liiast. tuleb teha ja proovida, oluline pole avade suurus, viilida tuleb bez fanatizma.

(27-02-2013, 01:10 AM)oldmoped Kirjutas:  
(26-02-2013, 23:05 PM)iceman Kirjutas:  no see selleks. aga tumedad jõud pressisidki muutused läbi , et peab olemaplekk paak ja porilauad ja riga rattad.

60ndate aastate keskpaiga MB-042 ja 042m võrridest 90% on tehasest plastikpaagiga.
Mitte, et see raske stantsitud plekkraam võidusõiduks kõige sobivam oleks, aga ääremärkusena lihtsalt mainitud...
no mina ju tean seda, aga proovi sa tumedsatele jõududele seda seletada.
point aga selles ,et kui ta tahab seda niiväga saada , aga täitmist pole ,milleks see jama. peale järjekordset konflikti lihtsalt ,vaidlusalune punkt reeglitest kustutatud.
Vasta
#29

Miks peab asja üldse nii keeruliseks ajama?

a) standardklass
Tohib kasutada kõiki ajaloo jooksul toodetud D-sarja mootoriga kergmopeede ja abimootoriga jalgrattaid. Masin peab olema komplektne ja tohib kasutada vaid ühe konkreetse mudeli komponente (st. masina mark ja mudel peab peale vaadates olema konkreetselt ja üheselt tuvastatav). Lubatud on peeglite, ketikaitsme, tugijala ja tulede eemaldus, ülekandesuhte muutmine ning mootori asendus teise d-seeria versiooni mootoriga. Juhtraud ja rehvid vabad. Väljaspoolt näha olev tuuning on keelatud.

b) frankenstein
Tohib kasutada kõiki ajaloo jooksul toodetud nõukogude kergmopeedide, abimootoriga jalgrataste ja mopeedide komponentidest ehitatud masinaid, kuhu on paigaldatud D-seeria mootor. Raami tugevdamine ning igasuguste mittekandvate komponentide mahalõikamine on lubatud
Ketikaitsmed, porilauad, tuled, peeglid ja vändaülekanne ei ole kohustuslikud. Juhtraud, rehvid, sadul, sisse- ja väljalase ning süütsüsteem vabad. Muu väljaspoolt näha olev tuuning on keelatud.

Mõlemas klassis peavad masinal olema töökorras esi ja tagapidur, raamikonstruktsioonides ei tohi olla ohtlike vigastusi ja sõidukil teisi võistlejaid ohustada võivaid teravaid nurki või väljaulatuvaid detaile.

Jahumine mingitest kolvikäikudest, silindri läbimõõtudest ja leegitorupikkustest, ei toida.
Vasta
#30

[quote='oldmoped' pid='304936' dateline='1361975639']
Miks peab asja üldse nii keeruliseks ajama?

a) standardklass
Tohib kasutada kõiki ajaloo jooksul toodetud D-sarja mootoriga kergmopeede ja abimootoriga jalgrattaid. Masin peab olema komplektne ja tohib kasutada vaid ühe konkreetse mudeli komponente (st. masina mark ja mudel peab peale vaadates olema konkreetselt ja üheselt tuvastatav). Lubatud on peeglite, ketikaitsme, tugijala ja tulede eemaldus, ülekandesuhte muutmine ning mootori asendus teise d-seeria versiooni mootoriga. Juhtraud ja rehvid vabad. Väljaspoolt näha olev tuuning on keelatud.

b) frankenstein
Tohib kasutada kõiki ajaloo jooksul toodetud nõukogude kergmopeedide, abimootoriga jalgrataste ja mopeedide komponentidest ehitatud masinaid, kuhu on paigaldatud D-seeria mootor. Raami tugevdamine ning igasuguste mittekandvate komponentide mahalõikamine on lubatud
Ketikaitsmed, porilauad, tuled, peeglid ja vändaülekanne ei ole kohustuslikud. Juhtraud, rehvid, sadul, sisse- ja väljalase ning süütsüsteem vabad. Muu väljaspoolt näha olev tuuning on keelatud.

Mõlemas klassis peavad masinal olema töökorras esi ja tagapidur, raamikonstruktsioonides ei tohi olla ohtlike vigastusi ja sõidukil teisi võistlejaid ohustada võivaid teravaid nurki või väljaulatuvaid detaile.

Jahumine mingitest kolvikäikudest, silindri läbimõõtudest ja leegitorupikkustest, ei toida.
[/quote pole ju praegu keeruline raam vaba ju täiesti,standardil. neile kes kangesti tahtsid ,et oleks sääreka raami kasutatud ,leiutati originaal klass kus siis enamus sündides küljes olnud asjad,mis otseselt sõitmist ei sega,olid kohustuslikud. sinna aga ei saanud nõutavat viite meest kokku,praegu varjusurmas see klass.
keeruliseks muutub asi ,kui tahad minna sõitma igale poole, siis peab ikka omama üsna mitu erinevat pilli, sisuliselt seesama standart,kuid nüanssidega.
aga tahaks et mootori nõuded kah vähe normaalsemad oleks,kuna rajad pole just tihti asfalteeritud, mõned meenutavad lausa tallinna tänavaid.
paljud ju tõesti ei tee endale ise mootorit ja see käsitöö pole tegelikul väga odav, nii et on mida hoida. nii et õhupuhasti võiks olla see ,mis tal nimes kirjas, võiks hoida liiva väljaspool mootorit.
pole harv, et maadeldakse süüteprobleemidega,mis täiesti mõistetav probleem,kui vaadata kaasajal saadaolevaid süütekomponente. kui veel hinda ka vaadata tuleb masendus peale, hinna-kvaliteedi suhe umbes sama kui tänapäeva teeehituses. elektron süüde oleks ühekordne investeering,mis annaks kõvasti töökindlust.
Vasta
#31

Eelmine aasta veel sai kestvuse standardiga midagi ka sprindi standardis, praeguste reeglitega seda eriti ei usu, kui võimalik, et saab ka, kuna pooled reeglid välditavad. Päris kolvikäiku ja muud ei tohi muutma lasta, läheb veidi liiaks.
Vasta
#32

Mina mõtlesin neid reegleid täiesti tõsiselt ja kõigile aladele kus standardvõrriga võidu sõidetakse.Selle sisse mahuks ära kõik praegu võistlevad võrrid ja poleks mingeid tülisid, et miks ma pean nüüd midagi muutma.
Loomulikult on suvaline elektronsüüde töö ja lollikindlam, kuid ma jään kontaktidele kindlaks.
Ja kes pakuvad et piirata raami ja väljanägemist siis ma tahan näha kui mootoril on töömaht piiramata mis saab sest asjast.
Mina näeks, et on paar asja mida saadakse kontrollida igal võistlusel ilma tülita ja suurt lammutamist tegemata vajadusel ka kõigile sõitjatele ja lõpeks ära ükskord see 39mm kolvi jutt mis praegu seljataga käib.
Aga see ei lähe läbi, kuna Eestis on nii, et igaüks tirib surevat looma enda poole et kes suurema tüki saab.
Vasta
#33

ma nii huvi pärast küsiks, kui oleks tõesti 39 kellelgi ,kas arvate ,et see üksi mõjuks tuntavalt. ise kahtlen sügavalt .
Vasta
#34

... ja nii nad välja suridki.

MOTT
Vasta
#35

(27-02-2013, 23:18 PM)iceman Kirjutas:  ma nii huvi pärast küsiks, kui oleks tõesti 39 kellelgi ,kas arvate ,et see üksi mõjuks tuntavalt. ise kahtlen sügavalt .

Ongi- koguaeg jahutakse mingi 40mm kolbidest, klapi olemasolust, õhufiltri avade lõikamisest jne. Tegelikkuses ei anna see suurt midagi juurde. Lihtsalt ei osata enda pilli käima panna ja siis üritatakse vingudes midagi saavutada.
Vasta
#36

No nii väga hea et tuleb erinevaid arvamusi ja arutelusi valdkonnast võrr.

Vahepeal mainitult räägin abja sõidust
Jäätis esiteks minu rattal on plekist paak millel on valsid sisse tagutud ja ära pahteldatud et peale sõitu kindsud sinised ei oleks.
Minuarust näitas Abja sõit ka seda kus on siis standard võrr (jälle minuoma ) ja nii öelda standard võrrid vähemalt esimesed 4.
Jah 2 aastat ei ole ma teda isegi lahti võtnud aga vahe on selgelt näha vist.Pean muidugi mainima et kukuti ka võistluse jooksul -7 korda, sest all originaal kirjaga originaal rehvid ( USSR toode ikkagi).
Hoopis tekkis mul küsimus süüdete kohta.
Sandardis on lubatud D seerja süüde. Kas hiinakas on D seerja võrri mootor või ei ole?
Vasta
#37

(28-02-2013, 10:13 AM)Tarmo5 Kirjutas:  No nii väga hea et tuleb erinevaid arvamusi ja arutelusi valdkonnast võrr.

Vahepeal mainitult räägin abja sõidust
Jäätis esiteks minu rattal on plekist paak millel on valsid sisse tagutud ja ära pahteldatud et peale sõitu kindsud sinised ei oleks.
Minuarust näitas Abja sõit ka seda kus on siis standard võrr (jälle minuoma ) ja nii öelda standard võrrid vähemalt esimesed 4.
Jah 2 aastat ei ole ma teda isegi lahti võtnud aga vahe on selgelt näha vist.Pean muidugi mainima et kukuti ka võistluse jooksul -7 korda, sest all originaal kirjaga originaal rehvid ( USSR toode ikkagi).
Hoopis tekkis mul küsimus süüdete kohta.
Sandardis on lubatud D seerja süüde. Kas hiinakas on D seerja võrri mootor või ei ole?
mõistsid mind valesti ,ma pole pahatahtlik, ega pime, jutt käis ikkagi piti paagist.
neljanda koha saavutanud võrri mootor on tehase konditsioonis karteriosaga, st seda pole kordagi avatud, silku kül viilitud ,kuid suunitlus sobiks rohkem open mootorile,kus toide läbi norm karpa ja klapi.
hiina süüdet ei oska mingi loogikaga d-seeria detailiks liigitada. aga kui oleks lubatud kasutada,kujutan ette ,et töökindluses oleks võit olemas ,kas ta efektiivsem oleks, kes teab. lätlased neid ju kasutavad, eks ta sellist kiduvat sädet toodab. samas hiinakas ju töötab,mega-tõstetud surveastmega ja pöörded ka head.
selle kasutamine teeks vähese kogemuseda inimestel elu märksa lihtsamaks.
Vasta
#38

Tervitus kestvussõidu radadelt.
Positiivne on näha, et punnvõrrihuvilisi jagub.
Paraku kiirgab aruteludest suht selgusetust kuhu jõuda tahetakse. Sarnane kemplemine oli meie (www.punnvorr.ee) foorumis, kui eelmise hooaja (mitte selle aasta) teh tingimusi sai arutatud.
priidu kommentaar - "NB ! Ega Lätlased lollid ei ole, et teeksid endale kahjulikke otsuseid selles osas, ma olen kindel et paremaks teevad nende muudatustega.". Asi on ju selles, et otsustamise juures on need, kellel on juba "mõned abinõud" teada ning seda eelist ei saa reeglitega ära nullida. Selline suhtumine aga noori juurde ei too, mis oli nagu ma aru sain Tarmo üks teema-algatuse eesmärke.

Teema arenduseks ja täiendamiseks võiks välja pakkuda 400 € tervikvõrri ostu-müügi asemel järgmist:
Sõidu lõppedes saab ostes vahetada komplektse samas klassis võistelnud mootori ihaldusväärse mootoriga, näiteks 150€ eest. Kui soovijaid mitu, tehakse loosi.
Ilmne on, et kogu kraaklemine käib just mootori tuunimise teemadel. See annaks võimaluse uutele soetada "võidumootor" ning näidata, kui lähedale see oma hargi vahel poodiumile jõuab. Garaazitehnikud saaksid nokitsemist ning "servisemootorid" muutuks liiga kulukaks.
Summa ei ole kivist, kuid võtsin orientiiriks, palju võiks maksta uued jupid + passitamine ja sättimine.
Uutel tulijatel, nagu ka välja oli toodud, ei püsi kett peal jne. Nii ei saagi võita. Samuti ei saavuta edu, kui mootori segu reguleerimisest aimu ei ole. Punnvõrr ei koosne ainult mootorist. Lisaks on veel veermik ja operatsioonide insener.
Säde silma ja kett kottidesse!
Vasta
#39

Ka kestvuse foorumil hoidsin silma peal ja vahest ütlesin ka ise sõna sekka. Siiski jäid põhitegijad oma asja ajama ning ikka tehti mingid halvad reeglid. Pooled mootori reeglid on välditavad,aga siin ei hakka rääkima, kuidas. Vaevalt, et enam muutma hakatakse, kuid ikka. Reeglite tegemisel peab ka meeles pidama, et viimased võrrid tulid tehaseliinilt u 20 aastat tagasi ning,et juppe pole enam lademetes.
Vasta
#40

(27-02-2013, 23:35 PM)oldmoped Kirjutas:  ... ja nii nad välja suridki.

MOTT
ei nad välja sure, kandepind on suht lai, uusi tulijaid on tegelikult päris palju. pole tegelikkuses reeglitega rahulolemattust, vähemalt suures sarjas. kül võib raskeks minna marginaalsel üritusel,mille eesmärk on suht ebaselge ja hädade põhjused on minu silmis persoonikesksed.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne