Oldtimers Winter Rallye 2013 järelkaja.

Ega võistlus enne läbi ole kui viimane lahinguväljalt(äärest) koju on jõudnud Big Grin
Nagu alumiselt pildilt näha siis veepumba laagrist saime kätte maksimumi ja rohkem temalt paluda polnudki enam võimalik. Ehk ekipaaz nr 97 lõpetas ralli Big Grin
Aru ma ei saa mis te inimesed vingute. Sõitke ja nautige värsket õhku ning ilusaid metsateid. Ärge tehke endale FUN üritusest mingit võitmise kinnisideed.
Sellega rikute nii endal kui teistel tuju ära lõpuks.
Seekord lühikeseks jäänud sõidul peab eriliselt tänama kenade kasukatega nais volgalasi ja kangeid neiusid juhitamatus sitikast kes meid ikka ja jälle ilusasti mööda lasid kui me neile vaatevälja jõudsime Big Grin Ja seda oli kindlasti rohkem kui üks kord Big Grin
Kuna meie auto kütusekulust tingitune peame me kogu aeg põhjagaasiga sõitma(no,et tankimisele kulutatav aeg tagasi sõitta) siis me ka seda nautisime täiel rinnal kuni võiduka lõpuni (auto siis).
Tänud ka ekipaazidele kes lennukõrgust vähendasid ning abi pakkusid kui nägid tee ääres tossavat pontiaci.            

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Tiim number 78 tänab ka korraldajaid väga laheda ürituse eest ! Mis järgmine aasta- kes teab.

IZ-412 74a. 2*IZ-412 IE 88a. IZ 2715 87 a.
Vasta

(26-02-2013, 11:53 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Too eriskummaline asi oli omamoodi konksuga: küsimus on ju . MILLE asutas ja tekstis oli kirjas, et mandoliiniorkestri. Fotol seal kõrval aga kirjas lihtsalt pildiallkirjana mandoliiniorkester. See on käänamine ja emakeele tundmine Wink

Kolmas ja paljudele peavalu valmistanud oli 1952. See on ju staliniaegne! Vana Joss SURI 1953.

Julgeks nende 2 küsimuse ja vastuse juures pisut paralleele tõmmata ja kobiseda.

Kui me võtame KP15 küsimuse: "Aastaarv reedab, et sel perioodil ehitatud hoonete kohta öeldakse rahvapäraselt nii?",

mis tähendab, et olles punktuaalne, peaks vastus olema mitmuses, näiteks "Staliniaegsed". See aga ei sobi tähtede arvult, mistõttu leiutasime antud küsimuse vastuseks "nõuka-aegsed", mis aga paraku ei klappinud ristsõna lahendusega.

Nendest kobinatest hoolimata ei vähenenud meie jaoks kuidagi ürituse FUN faktor. Pigem hakkab iga korraga rohkem selgemaks saama, mis moel korraldaja mõte liigub ja ristsõna lahenduda võiks. Ning nuputamist vajavad ristsõna vastused ongi just huvitavad, sest mida keerulist ja väljakutsuvat on teeviitadelt ja siltidelt sõnade lihtsas mahakirjutamises Smile
Vasta

Ürituse rõhk on alati sõnal Fun ja nii see ju ongi, aga Fun on erinevatel inimestel erinevatest asjadest. Osa sõitjaid naudib metsateedel kulgemist ja seltskonda , mõned napsi , mõned kihutamist ja mõned esikohale sõitmist ... kõigil on ju Fun!!! Ärme siis ühtede Funny teiste omadest kehvemaks pea.

Meie näiteks naudime just võistlust. Täpseks ajaks on vaja vahest kellegist mööda saada või siis kiirelt KP-st lahkuda aga kui siis tee lihtsalt kinni pargitakse ei ole Fun. Samuti on väga põnev püüda lahendada ristsõna, see kui ma sellega hakkama ei saa ei muuda asja vähem Funnyks, aga meile meeldib just võistlus!
Ärge siis sellepeale pahandage !
Vasta

Suur kummardus Priidule ja co le meeldiva nädalavahetuse eest

Team Kõrbe rebane.


Ootame tulemusi.
Vasta

(26-02-2013, 20:00 PM)isandpauk Kirjutas:  
(26-02-2013, 19:51 PM)Vana7 Kirjutas:  Kaugel sellest,et Talveralli pole FUN.Minu jaoks on nii kõik eelnevad,millest olen osa võtnud, kui ka selleaastane olnud üldjoontes FUN (vt. minu postitust esimesel leheküljel), kuid piinlik on eeldatavalt kehva tulemuse pärast.Kuna peas keerlevad loobumise mõtted, võtan õiguse ikkagi veidi vinguda.Asi nimelt nii,et keskmisena võttes kulus mul iga KP fikseerimise peale 3 minutit(pidurdus,teksti lugemine,vastuse leidmine,milleks oli mitmel korral vaja päris pikalt lumes sumbata või reklaamtahvli pikk tekst läbi lugeda,vastuse ristsõnasse sobitamine ja uuesti hoo sissesaamine).Nendel,kelle meeskonnas palju rahvast said loomulikult objekte pildistada ja hiljem sõidu ajal analüüsida ning seetõttu vähem aega kulutada.
Teeme nüüd lihtsa arvutuse.KP-dega kilomeetreid oli kokku 273,7 aega selle läbimiseks oli antud 330 minutit.Lahutame sellest KP-des kulunud 99 minutit ja leiame keskmise kiiruse,millega on lootust,juhul kui keegi ette ei jää või ise hange ei sõida õigeks ajaks AKP-se jõuda: (273,7 : 231) x 60 = 71,1 km/h.
Tehke mulle, rumalale selgeks, kuidas sel moel on rohkem kui kolmekümne aasta vanuste autodega võimalik 500 punni teenida ja ausal kombel ralli võita.
Minu arusaamise järgi on KP-d eelkõge selleks, et tõestada rallitrassi läbimist.Seega peaksid need olema teelt selgelt nähtavad ja ühemõtteliselt mõistetavad. Ristsõna istme alla visates lihtsalt niisama kihutada aga ma ei soovi.
Ärge selle vingumise eest kõvasti näkku pekske!

Ma pidin lisaks eeltoodule ka kindad käest võtma ja kiivri osaliselt avama, et üldse kp üles kirjutada saaks. Pealelõunal kadus ka side korvis oleva kaardilugejaga, mis tähendas igal märgitud ristmikul peatumist ja legendi uurimist, et õiges suunas edasi sõita. Ikka oli fun, kuigi mõnest kaasrallitajast sõitsin seetõttu niimitu korda mööda, et endal hakkas ka lõpuks paha.

Jah, pean tunnistama, et 66 aasta põrnikaga kulgedes oli tempo just nii paras, et sai joosta infotahvlini, seal vajalik info maha lugeda, see ristsõnasse kanda ning edasi panna. Ise ka imestasime, et kui hästi on tempo paigas...

Autos kirjutamine oli suht välistatud, vedrustus madal ja põrutas. Omavahel saime, maantee kiirusel, suhelda vaid kõrgendatud häälega... Seega arutused õige vastuse üle pidid tulema kohe. Ja seda soovitan ka teistele... Stik to the first plan....
Vasta

Tehnika pidas eeskujulikult valule vastu ja vaatamata unepuudusele läks kõik kenasti. Ühesõnaga, meeskond 165 tänab korraldajaid ning osavõtjaid, kes kõik koos selle ürituse nauditavaks tegid. Ah jah, "ilmataati" võiks ka tänada, sest ka see faktor oli ju äärmiselt nauditav.
Vasta

Ahjahh...
Reedel lendasin Kirunast Tallinasse. Õhtul vahetasin mõned rootsi kupüürid eurodeks, et siinseid hüvesid kasutada... näiteks bensukas...
Ok, loetud minutid "welcome" saunakaks ja magama... nii umbes kolme paiku? Kuuest üles, sest Türini on ju ainult tund sõita? Ei olnud... täpselt starti jõudsime Wink
Ja ka pühapäeval jõudsime täpselt lennujaama, et lennata järjekordselt polaaarjoone taha Wink mitte minutitki ei jäänud varuks... aga mega lahe tunne jäi!!!!

Cool
Vasta

Tsitaat:Vana7 Kirjutas: ...
Teeme nüüd lihtsa arvutuse.KP-dega kilomeetreid oli kokku 273,7 aega selle läbimiseks oli antud 330 minutit.Lahutame sellest KP-des kulunud 99 minutit ja leiame keskmise kiiruse,millega on lootust,juhul kui keegi ette ei jää või ise hange ei sõida õigeks ajaks AKP-se jõuda: (273,7 : 231) x 60 = 71,1 km/h.
Tehke mulle, rumalale selgeks, kuidas sel moel on rohkem kui kolmekümne aasta vanuste autodega võimalik 500 punni teenida ja ausal kombel ralli võita.
Minu arusaamise järgi on KP-d eelkõge selleks, et tõestada rallitrassi läbimist.Seega peaksid need olema teelt selgelt nähtavad ja ühemõtteliselt mõistetavad. Ristsõna istme alla visates lihtsalt niisama kihutada aga ma ei soovi.
Ärge selle vingumise eest kõvasti näkku pekske!

Pean tunnistama, et olen Vana7-ga rohkem nõus kui oponentidega. Kaks aastat Sport klassi on ära hellitanud: seal oli keskmine kiirus suurem ja seetõttu kaardilugejal ristsõnaga tegelemiseks vähem aega. Seekord ajas see ristsõna kohati väga närvi, kuna selle osakaal punktitabelis on kõige suurem ja need vastused tulid vaevaliselt. Minu kui kaardilugeja jaoks on Talveralli mõistes lõbu just täpselt AKP-desse jõudmises ja mis seal salata, KP-de läbimine tegi selle keerulisemaks, sest tõstis keskmist kiirust üsna tublisti. Samas on hetkel ilmselgelt soositud suurema liikmete arvuga ekipaažid koos kaamerate/telefonidega. Olen nõus, et ristsõna aitab kaasata ka teisi kaassõitjaid peale kaardilugeja, mistõttu järgmine aasta enam kahekohalise autoga tulemisel mõtet ei näe - hea tulemuse tõenäosust vähendab see oluliselt. Ja loomulikult austan ma neid, kelle jaoks on Talveralli lihtsalt lõbus laupäev mööda Eestit (ja sedakorda ka Lätit), aga ürituse nimes on ju siiski sõna "ralli" ning lõpus antakse mingil põhjusel esikolmikule auhindasid - seega on seda mõnusat üritust võimalik võtta ka võistlusena. Ja siit tulebki ketserlik mõte, et ristsõna osakaal võiks olla väiksem või oleks see kohustuslik vaid üle kaheliikmeliste meeskondade jaoks. Veel lihtsam lahendus - tooge sportklass tagasiSmile
Vasta

Kui on 120 osalejat siis on suht raske neil vahet teha lõpuks. Parim lahendus on ajada ristsõna raskemaks, et tekkiks rohkem võimalusi punktierinevusteks. Kui aga panna suurem rõhk ka aja sõidule on tulemus üsna üllatav.
Ühel üritusel tegin samalaadse asja võitis seltskond kes sõitis aja vaid 1 minutilise eksimusega. Nad sõitsid 0 isegi SKP. Nende ristsõna oli lahendatud umbes 95% õigsusega.
Ainsad võistlejad kes ristsõna lahendasid 100% jäi aga 6. kohale kuna aega nad ei saanud õigesti sõidetud. Kuid seal oli masinaid vähe alla 20ne.
Tulemuste arvutamine võttis aega 3,5 tundi. Kujutage nüüd ette 120 masina puhul seda tööd mis teha tuleb.

Vaid au ja kiitus korraldajatele selle meeletu töö eest mis nad ürituse korraldamisel teevad.

1987 Volvo 740 "kastikas"
2001 Volvo V70XC
Vasta

Olen Priidul abiks olnud alates sellest Talverallist, mis lõppes Rakveres (isegi aastat enam ei mäleta). Ka mina vaidlesin esimestel aastatel Ristsõna liiga suure osakaalu suhtes. Enam niiväga mitte. Olen teist viimastel aastatel rada kontrollides lahendanud ning suuri probleeme olnud ei ole.
Üks olulisim põhjus, miks see nii on, tõi välja ka eelkõneleja Aibast - kui peaks KÕIK ca 120-130 (nagu lõpetajaid oli) võistleja tulemused enne auhindamist järjekorda panema, siis oleks auhindamine mitte laupäev vastu pühapäeva, vaid esmaspäev vastu teisipäeva. Teine põhjus (mitte vähemolulisem!), ralli peab kulgema turvaliselt ning vigastusteta või veel hullema peale ei taha mõeldagi. Üritus toimub avalikel teedel ning hakata seal vanade autodega silm ruutus aega sõitma... see võib väga kiiresti FUN-ist pikkadeks ülekuulamisteks üle minna. Ristsõna olulisus on aastaid vast kõigile selge ning selle lahendamisele kulutatud aeg on olnud lõpptulemusele alati kasulikum, kui kihutamine ehk see aitab reaalselt "ruudulipu effekti" vastu silme ees. KÕIK teavad, et sellel üritusel tuleb ristsõna lahendada. Kui kellelegi see ei meeldi, siis milleks üldse registreerida ja kohale tulla, kui ikka nii vastik on?
Iseküsimus on vaid see, et kas küsimused-vastused võiksid olla konkreetsemad. Tunnen Priitu palju aastaid ja tema ristsõnu olen ka ikka omajagu näinud. Läbisin kontrollsõidul kõik KP-d, aga esikolmikusse asja ei oleks olnud. Valesid vastuseid jäi 2. Üks puhas oma lollus (kiirustamine!), teine vastus oli nn "tuletamine".

Edit: unustasin teise "päevakorra" mure, kalarootsu. Kontrollimise kogemus sai selline: sõitsime rada kahekesi, sh kaardilugeja nägi seda "asja" esimest korda. Hilisemale ajale jäädes ehk juba enne eelnevat AKP-d oli pime. Eksimisi ei olnud. Kommentaar Priidule - liiga lihtsa tegid Smile Tegelikult oli kogu "rootsu" peale 2 kohta, kust võis legendi valesti lugeda (legend ise oli õige).
Vasta

Vuntsid tiimist 94 teevad samuti suure kummarduse korraldajate ees !
Ja mis põhiline - sport võitis Wink
Vinguda pole millegi ees ! Reeglid on paigas, "take or leave" . See, et mina või keegi teine ei leia midagi üles või ei suuda mõelda just nii nagu vaja, ei anna alust etteheidete tegemiseks korraldajate suunas! Mina ju ei leia , mina ei suuda - kuidas ma saan oma vigades kedagi teist süüdistada? Big Grin

Jõudu ! ja ootame pikkisilmi järgmist aastat !
(PS. peale kalarootsu võiks proovida ka suvalises mõõtkavas (mis ei vasta otseselt näiteks Regio atlasele) projektsioonjoone sõitu. Samas äkki läheb hullult keeruliseks Big Grin )
Vasta

Enne äsjamöödunud Talverallit olin ka mina sportklassi pooldaja. Enam nii veendunult mitte. Sportklass võiks tõesti tulla ja olla eraldi ürituse raames. Ristsõna ongi seepärast hea, et siis ei pea keegi hakkama pärast kraavisõitu vms ajakaotust hakkama hullumeelselt peale andma. Ka selle aasta kiirused olid üsnagi kõrged, kui mõnes KP-s rohkem aega kulus, tuli kohati ikka korralik tempo üles võtta, aga see kiirus või kiiresti AKP-sse jõudmine polnud prioriteet nr1.

Ilus oleks kui edaspidi poleks ristsõnas konkreetseid kahetimõistetavusi (nagu eelmine aasta Loomaveok vs. loomakäru, ma ei tea siiani kumb õige), sel aastal nagu polnud. OK, ilmaradari koha peale andis ikka päris mitut asja kirjutada. Järgmine kord peab ristsõna jaoks igatahes harilik pliiats kaasas olema.

KP7, KP10 ja KP19 olid sellised küsimused, millele vastust raja ääres polnud, pidi mõtlema ja (meelde)tuletama.


Ja kalaroots oli seekord ilmselt lihtsavõitu, kuna enamiku jaoks ju täitsa uus asi Smile Loodetavasti järgmisel aastal on jälle uut ja põnevat seal legendis.
Vasta

KP19 oli seinal sarviku pilt ju vihejks..Smile Eks natuke passitamist käis sinna juurde.
ja KP10 puhul oli ju tee ääres ilmaradar..Big Grin
KP7 Õndsaks saamise aitas abikaasa telefoni teel välja mõelda, sest mina tõesti ei mäleta midagi Põrgupõhjast.
Onu Bella austaja pole ka eriti olnud, selle koha peal oli vaja lugu ise ära kuulata, et sõnad kätte saada. Telefon ja youtube aitasid.
Täitsa normaalne ristsõna oli, mõned äpardumised-ülemõtlemised omal, aga muidu täiesti lahendatav enam-vähem lennult. Pliiats on elementaarne, sest pastakas võib külmas ära jäätuda..Smile
Vasta

(27-02-2013, 12:54 PM)cyber Kirjutas:  ...
Pliiats on elementaarne, sest pastakas võib külmas ära jäätuda..Smile

Elu õpetab.

Muide, väidetavalt panid ameeriklased oma kosmoseprogrammis mitu miljonit magama, et saada kaalutuses töötav kirjapulk. Midagi nad said....

Venelased aga hoidsid selle vaeva kokku - kasutasid harilikku pliiatsit.Big Grin

Mina ka... - see ei karda külma, ei niisket paberit ja ei lõpe ootamatult otsa (kui just ei ole fäänsi täitepliiats).Toungue Lisaks saab oma tehtud vigu olematuks muuta oluliselt väiksema vaevaga.
Vasta

(27-02-2013, 12:54 PM)cyber Kirjutas:  KP19 oli seinal sarviku pilt ju vihejks..Smile Eks natuke passitamist käis sinna juurde.
Huvitav, seda pilti mul ei löö silme ette praegu. Kirjas oli küll Põrgu.
Tsitaat:ja KP10 puhul oli ju tee ääres ilmaradar..Big Grin
Onu Bella austaja pole ka eriti olnud, selle koha peal oli vaja lugu ise ära kuulata, et sõnad kätte saada. Telefon ja youtube aitasid.
Jah, ma mõtlesingi KP11 mitte KP10. Ehk siis seda Onu Bella küsimust polnud võimalik kohapealse info alusel vastata.
Vasta

(27-02-2013, 12:23 PM)zazik Kirjutas:  Sportklass võiks tõesti tulla ja olla eraldi ürituse raames. Ristsõna ongi seepärast hea, et siis ei pea keegi hakkama pärast kraavisõitu vms ajakaotust hakkama hullumeelselt peale andma. Ka selle aasta kiirused olid üsnagi kõrged, kui mõnes KP-s rohkem aega kulus, tuli kohati ikka korralik tempo üles võtta, aga see kiirus või kiiresti AKP-sse jõudmine polnud prioriteet nr1.

Sestap ongi Uunikute Talveralli krutsiverbalistide talvine kokkutulek ja mõiste "Ralli" on fiktsioon. Kui nüüd kristallselt aus olla, siis toimus ju täpselt samal ajal Hiiumaal ka rahvaralli ehk jubedate piirangutega omajagu totter ja kallis sõitmine. Reaalsuses on Ristsõnalahendajate kiirused rajal samasuured ja veel suuremadki, kui rahvarallidel. KP'd on "takistused" rajal, nagu on seda ka avalikul teel sõites liiklusmärgid ja muud piirangud ning liiklejad.

Mina lihtalt ei kannata EALi rahvaspordi alakomitee lolluseid ja põhjendamatuid piiranguid OHUTUSE osas. Aga teiselt poolt ei taha ka EALiga ei tülli ega vastuolusse minna. Kerge road- ja maratonralli sugemetega sõit ei mahu hetkel mitte kuidagi mitte ühegi nende tegevuse alla, veel vähem mahub sinna vanatehnikaralli. Kui meil õnnestub, siis saab äkki kunagi FIVA liikmena asju pisut avalikumalt teha aga seniks on kogu Uunikute Talveralli tulemuste aluseks mittekiiruslik ja mitte kuidagi AJAGA mõõdetav Ristsõna lahendus!!! Reaalse kellaaja fikseerimine AKP'des ja ka vanatehnikasõitude mõistes TESTIDE (mina lihtsalt kutsun neid lisakatseteks) tegemine on absoluutselt aksepteeritav ja selle kohta ei saa keegi midagi öelda. Samas ei kannata ma ka igasuguseid veel lollakamaid gumballe ja muid kontrollimatuid kihutamisi, mis on kogu ümbritsevale ühiskonnale ohtlikud. Sestap on ikkagi oluline ka regulaarsus ja seda ma tegelikult jälgin kogu ralli aja. Kes ikka väga ralliässaks või vaid auhinna peale sõitmisele kätte ära läheb, saab julmalt ja absoluutselt subjektiivselt "karistada". Vt. ka Juhend punkt 11.lõige 2. Karistus võib olla erinev ja vaidlustamisele ei kuulu.

Seekord olid teed ju suured ja laiad aga nagu aru saada, oli 50 km/h keskmist hoida paras uhamine. Kindlasti on paljudel targad aparaadid, mis arvutasid reaalse liikumise keskmise kiiruse välja. Nii ongi asi mõeldud. Jätame välja suurusjärgu 60 km asfaltteid, oli Talveralli "lisakatsete" kogupikkus ligalibedatel teedel 300 km! See on terve WRC etapi jagu!!! Ainus vahe ongi, et Teie ei pea sekundit pooleks ajama, autode ja iseenda TURVALISUSE oluline parendamine on lubatud ja suisa soovituslik, keegi ei kaalu silmaga naaste ja ei püüa teha tarka nägu väites, et differ on vale või nukkvõlli tõus mittestandartne. Keegi ei TRAHVI rahaga, kui autol on mingid kleepsud peal, keegi ei määra detailselt, kuhu ja kuidas tohib numbrit panna ja mitme vaese sponsori kleepsud peavad kusagil olema etc. Rääkimata sellest, et IGA võiduajajat sunnitaks ostma suhteliselt suure raha eest mingit täiesti lollakat võistlejakaarti.
Kogu selle ropu raha eest korraldatava lolluse vastu olen ma siis koos abikaasaga (ja rallipäeval koos parimate sõpradega Kohtunikena) nüüdseks 10 aastat edukalt võidelnud ja tõestanud (eks edevus ja kiitus pole võõrad ahvatlused meilegi, ikkagi ka inimesed) Teie abiga, et meil/mul on olnud õigus. Talverallil stardis oli 136 jõuvankrit, Hiiumaal 66. Talveralli "ralli" osa orgunni ja läbiviimise maksumus per osaleja oli 20 eur (15 on puhtalt söök ja pidu) ehk tüüpilise rahvaralliauto peale 40 eur. Meil saavad KÕIK finiši-AKPd läbivad jõuvankrid auhinna + erilahendusega meened Jannelt Gravexist + seekord väga korralikud auhinnad kolmele üld-parimale (ostetud Racinexperdist ja õige rallivärk) ning auhinnafondi maksumus on 25% "ralli"käibest + mõned väga vahvad vabatahtlikud auhinnasponsorid Euronicsi ja Vihula Mõisa näol (huvitav aga neid edastasid meile eranditult naisterahvasest võiduajajad!!!).

10 "rallit", ralliraja kogukilometraaž selle aja jooksul üle 4000 km ja vaid ÜKS kokkupõrge, seegi kahe võiduajamise vahendi vahel, kus "päris"autospordiga rohkem kokku puutuvad noored ei mõistnud Legendist ohtu lugeda ja teine pool sattus ka keset teed olema. Kogu kamba peale on vana ja mitte kõige juhitavama tehnikaga läbitud julgelt 350 000 km, kes tõesti ajagraafikut jälgides ja seega reaalselt kiiresti sõites, kes niisama mõnuga tuterdades ja lihtsalt Ristõna lahendades aga see saab kõik toimuda vaid seetõttu, et OSALEJATEL on endal mõistus peas! See on täiskasvanute üritus ja eeldus on vastutusvõime olemasolu.
Kogu Tulemuste "viibimine"(mis puudutb aegadepõhiseid tulemusi) ja see, et saate hiljem ise arvutada, et "kui oleks olnud sport ja ralli, MIS siis oleks tulemus" ja ka totaalne subjektiivsus on teadlik. Uunikute Talveralli oli, on ja loodetavasti ka jääb Just For Fun minimaalseimate rahaliste kuludega iseenda lõõgastamise ja soovi korral "väljaelamise" päevaks vanemal ja haruldasemaks muutuval tehnikal, kus sekund ega isegi minut ei ole tähtis.
Talveralli ei ole sport, ta on lihtsalt niisama tore üritus!
Vasta

(27-02-2013, 14:52 PM)PlyVal64 Kirjutas:  10 "rallit", ralliraja kogukilometraaž selle aja jooksul üle 4000 km ja vaid ÜKS kokkupõrge, seegi kahe võiduajamise vahendi vahel, kus "päris"autospordiga rohkem kokku puutuvad noored ei mõistnud Legendist ohtu lugeda ja teine pool sattus ka keset teed olema.

Talveralli ei ole sport, ta on lihtsalt niisama tore üritus!

Kokkupõrkeid on siiski rohkem olnud. Küll kergemakujulisi. Näiteks meenub 2011 Tapa-Värska rallilt Mihkel Kupitsa valge Saabi ja mingi kohaliku purjus tegelase juhitud plastkäki kokkupõrge.
Vasta

(27-02-2013, 15:05 PM)zazik Kirjutas:  Kokkupõrkeid on siiski rohkem olnud. Küll kergemakujulisi. Näiteks meenub 2011 Tapa-Värska rallilt Mihkel Kupitsa valge Saabi ja mingi kohaliku purjus tegelase juhitud plastkäki kokkupõrge.
See ei olnud ju mitte kuidagi "ralliga" seotud. Lisakatsetel on ka midagi rammitud, näiteks Kristjuhanid Koeru RR spetsiaalkatsel jäätunud lumevalli - jälle Saab'iga Wink Selle aja pärast on ju ka kiiver kohustuslik, et kinnisel rajal võib silm ruutus vajutada ja siis võib ka juhtuda... Ning erivevaid teelt välja sõite on ka palju olnud, on ka peenemaid poste maha võetud, isegi seekord aga tegu oli ju ühe vanema ja halvema juhitavusega autoga. Kui teelt eksib metallipostikese pihta 2CV, M-407 jms väga vananenud tehnika, on ok. Aga joodikuga kokku saamine ja kahe rallitaja omavaheline põkkumine oluliste plekimõlkimistega on kaks erivenat asja. Ma enam ei mäleta, said hiidlased omal jala saarele tagasi aga Kombi igastahes sõitis uhke "kuldnokapuuriga" omil rattail garaaži. Kuid ka seal oli pigem probleem "magus" S ja edasi-tagasi sõitmine KP-sse (märgitud ja oht Legendis kirjas, nagu seekord AKP-2!). Talveralli mõistes ühesuunalisel trassil pole ühtegi jama olnud.

Aibast ja Alwaro tõid aga eespool välja ühe olulise punkti: ajavõtt ja Tulemused. Jah, tänaste tehniliste võimaluste juures saab seda kõike imelihtsalt lahendada aga see maksab kas otseselt või kaudselt raha. Kõike peale Ristsõna saab suisa reaalajas teha ja eelmine kord ühte võimalust me ka testisime sport-klassi peal. Ei ole see SI-jaamade värk ka õige, träkkerid pisut ebakindlad aga nende kõige suurem häda on totaalne tülikus! Esiteks 136 jõuvankri puhul, kellest isiklikult ju enamust ei tunne ega saa usaldada, peab võtma tagatisraha, siis peab K"eegi" selle istallima ja sisse lülitama, lõpuks kokku korjama (ka katkestajatelt!), tagatise tagasi andma ja päris niisama ilma rahata nende omanikud neid ka ei anna.

Kõige lihtsam on Kohtunike arvu suurendamine, igasse punkti netiühendusega läpakas ja kohene aja ja võistlusnumbri sisestamine + must be paberil dubleerimine; igasse "punti" vähemalt ühe kogemustega autospordikohtuniku lisamine praeguste raamatupidajate, it-inimeste, kunstnike, kaubandustöötajate, militaristide, õppinud kokkade, ehitajate jne jne kõrvale; reaalajas "isetäituva ja isearvutava" programmi tegemine (kusjuures kümnendikarvutus tuleb vähemalt Exelile ise selgeks õpetada - kellad peavad seda suutma teha, SI-süsteemi ajaühik on sekund!) mis võiks olla üle neti ralli ajal kõigile kohtunikele kättesaadav jne. Aga see kõik maksab ja tõstab kohe ka kulutusi. Lisainimesed, lisaautod ja nende kütus, lisasöögid ja majutuskohad jne. Kõik ajavõtuseadmed maksavad (mis arvate, et need kaks uut ja sünkroonis ülitäpset kella on niisama saadud, küll ühe kella "ehitas ja eraldas" www.Aatomike.ee tõesti sponsorkorras), ajavõtu tellimine maksab, isegi stopperid maksid kunagi täitsa märgatava summa. Eelmise aasta stradikell, odava (kui 80 eur lugeda odavaks) Hiina käki piidi AndresK enne Talverallit hulga uute LEDidega remontima, pinge ära muutma ja õige allikaga toite tekitama ehk ilmastikukindel, GPS-tuumakellapõhise ülitäpse ajanäiduga ja kestev kell maksab päris palju uusi rublasid.

"Probleem" ongi 136 jõuvankrit. 50-60 aja ja paberiga saaks kiirelt hakkama, praegune mass on päev otsa väljas tööd teinud amatöör-kohtunikele overkill. See ongi, et suur mass = käive ja käibe pealt saab kokku üliodavat üritust korraldada aga tulemuste kokku löömine on kuratlikult keerukas ja igasugune ajavõtuteenus päris kallis. Kuna eesmärk on kättesaadavas hinnas FUN ja seda ka meile organisaatoritena, mitte fääntsi vannabi ropu raha eest, siis ei ole aktiivsed mõttetalgud Kohtunike poolt siiani odava, efektiivse, kiire ja lihtsa lahenduseni viinud. Ainus kiire ja efektiivne on/oleks jõuvankrite arvu räige piiramine jõuvankrite vanuse, veorataste arvu, täismassi jne põhiselt. 60 jõuvankrit, 3 minutit stardiintervall, väga täpne regulaarsuse jälgimine, palju ootamatuid trassil ja nii ei teki "troppe" ja kohtunikel on AEGA kõik numbrid sisestada, kohe ära arvutada jne. Isegi Ristsõna kontroll per jõuvanker ei võta 3 minutit. Aga kui neid sorteerimata ja eelkontrollimata kujul suures pakis tuleb pooleks ööks (ehk Tiina jõudis tagasi 21.30) korraga 130 lehte.... Aga siis tuleb ka karmistada AKP'de lahtioleku aega - seekord venis LK-2 täpselt ideaalajast 1:15 ehk +1:15 oleks pidanud olema lahti ka AKP-4-5-6 aga olid peaaegu 2-2,5 tundi algsest Ajagraafikust kauem ja ikkagi kõik Finišisse ehk AKP-6 ei jõudnud.

Kiire ülevaade kahest ka rahvarallidel hästi sõitnud tegelasest, kes kumbki oli stradirivi erinevas otsas:
Jaanus Palo, kes sõitis jälle kord fenomenaalselt hästi oma täiesti alajõulise poola-pisikesega (aga see ristsõna 3 viga...), oli esimene AKP-6'te jõudja. Startis 8:24, AKP-2 3 minti hilinemist, AKP-3 ei oodanud ja tuli juba 4. autona!, AKP-6 16:34 ja ajagraafik pidas 100% vett.
Viimane rallikõlbuliku autoga startija Sander Ilves (aga need 2 viga...), stradiaeg 10:13. AKP-1 3 minti hiljem, AKP-3 2 minti aga ootas juba 1:15 neutraalajas. Peale Teda tuli veel 10 autot! Edasi ka vaid AKP-5 4 minti hiljem ja AKP-6 19:45. Peale Teda said AKP-6 kirja veel 18 jõuvnkrit ja sulgus see koht 21:14 autoga nr.360, kes startis 9:32!!!
Üldse läbis Finiši ja said šampuse+"meene"kotikese 111 jõuvankrit.

Seega Stardis reaalselt 135+nr.86, AKP-3 131 ja AKP-6 111 + otsesõitjad ja veel enam hilinejad. Karksi lisakatse võttis siis IGA jõuvankri kohta 30 sekundit rohkem aega, kui ajagraafik ette nägi ja see on nii meeletu massi kohta sellisel rajal väga hea tulemus ning kaudelt sisse plaanitudki. Kuid siis päeva teise poolega suudeti puhta sõiduga VEEL 1,5 tundi rivi pikemaks venitada ja lõpus olid ju teadlikult valitud "oskajamad"-kiiremad tegelased. Nii tulebki, et 60 hästi valitud vana, ilusat ja piisavalt kiriet jõuvankrit, 2 minti stardiintervall ja kõik k.a. tulemused võiks sujuda ka praegusel algelisel kujul kiiresti ja tõrgeteta.
Vasta

Tekitas minuski hämmeldust nähes peale AKP-5 sõitmas enda ees autolaiusel metsateel veokat kes startis meist 2 tundi varem.

IZ-412 74a. 2*IZ-412 IE 88a. IZ 2715 87 a.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne