Ühe T-40'ne lugu

(25-01-2014, 17:32 PM)pannkook Kirjutas:  mul praegu selline ongi. Vbla neid on erineva suuruse/amperaaziga.
Juhtme ots on tina täis sulatatud ja keeratud sinna poltide alla. Aga hakkab sädelema ja kontaktipind on väike.

Ehk on viga hoopis juhtme läbimõõdus. Normaalse suurusega, starterile mineva juhtme, peaks nende poltidega ikka nii kinni pigistama, et ägin taga. Aga kui sädeleb ja kuumaks läheb, ei ole juhe kinni korralikult. Selle vastu ei aita ka kruustangide suurused klemmid. Proovi juhe korralikult kinni saada sinna ja kui juhe liiga peenike on, vaheta jämedama vastu välja.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(25-01-2014, 19:31 PM)viplala Kirjutas:  [quote='pannkook' pid='332178' dateline='1390660335']
Juhtme ots on tina täis sulatatud ja keeratud sinna poltide alla. Aga hakkab sädelema ja kontaktipind on väike.

Ehk ongi mure hoopis selles tinatatud juhtmeotsas? Tina muudab juhtme jäigaks, ning ta ei deformeeru piisavalt klambri surve all - tulemuseks ebapiisava suurusega kontaktpind klambri ja juhtme vahel. Juhul kui klambri all juhe liikuma jääb, siis võib juhtme pisut pikemalt ära koorida ja kahekorra keerata.
Vasta

(24-01-2014, 11:30 AM)v6sa Kirjutas:  
(24-01-2014, 11:11 AM)MeelisV Kirjutas:  juhtme pikkust kompenseerib ristlõige Toungue

30 cm vs 2,5 m. Palju peaks kompenseerima, et Optima pakutavast 850 A@12V starteriklemmile sama palju jõuaks? Ehk milline peaks olema 2,5 m pika juhtme ristlõige, et need 12*850= 10+ teoreetilist kW ka teises otsas olemas oleks?Rolleyes

Arvan, et pikkusega 0,3 või 2,5 pole veel vahet ristlõikes ja siis jah võiks juhe olla 120+ mm2
Vasta

(25-01-2014, 17:32 PM)pannkook Kirjutas:  Juhtme ots on tina täis sulatatud ja keeratud sinna poltide alla. Aga hakkab sädelema ja kontaktipind on väike.

Siis ta loksub seal, muidu ei sädeleks. Oksiidikiht puhasta ära ja pane määret vahele, näiteks pihustatav vasemääre on hea, kõlbab ka iga muu, isegi viltrattakesi on pandud ja õlivarda otsast tilk sinna aegajalt.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Nonii, veits sain aega jälle nokitseda.

Tiibasid ja tagust tuli tibake veel lõigata, sest roostet oli rohkem kui vaja.

   
   

Nüüd lõpuks, kui kabiini alumisest otsast polnud järel enam midagi, hakkasin seda uuesti vaikselt üles ehitama. Esimesena said uued plekid tiiva tagused.

   
   

Paagi lõikasin pooleks. Kui poolik paak oma tulevasel kohal oli, sai kätte ka istme aluse põhja kõrguse.

   
   

Paak ise hakkab istuma siinidel, ning on eemaldatav kabiinist. See tähendab, et kabiini tulevikus maha enam kiskuma ei pea, kui on vaja kastile ligi pääseda.

   
   

Siinid asuvad veits allpool põhjaplekki, mis teeb tast täiesti eraldiseisva elemendi, ning mille eemaldamiseks on vaja ainult mõned poldid lahti kruttida.

   

Järgmiseks võtsin ette tagumise akukasti. Selleks keevitasin oma kohale mõned vinklid, tagumise pleki, ning aku põhjapleki. Põhjapleki paigaldasin kerge kaldega, et vesi minema voolaks kui ta sinna satub.

   
   

Oma koha leidis tagasi ka russi aku katteplekk, mis peale väikest mudimist, sobis sinna nagu rusikas silmaauku. Kattele tegin torudest natuke tummisemad hinged, ning uued klambrid, mis peale kinni tõmbamist elimineerisid igasuguse katte värisemise.

   

Viimaseks keevitasin akule ka kinnituse, mille tegin pooleks lõigatud vinklist ja mingist jublakast.

   
   

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Noo ei leia enam sõnu et selle mehe tegemisi ära kiita... Wink Akukasti puhul meeldib see et sinna mahub ikka korralik jurakas sisse mitte nagu orginaalis... Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(18-02-2014, 13:03 PM)mlsluik Kirjutas:  Noo ei leia enam sõnu et selle mehe tegemisi ära kiita... Wink Akukasti puhul meeldib see et sinna mahub ikka korralik jurakas sisse mitte nagu orginaalis... Wink

Eks kiitus pane ikka kõrvad liikuma Smile

Aku oleks ma pidanud ühte äärde paigutama, oleks oma 50cm vaba ruumi tekkinud , kuhu mõni kast tööriistade jaoks paigaldada. Aga noh, nüüd saab vajadusel 30cm kasti teha ja teisele poole akut 20cm'se. Kui üldse.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Ma vaatan ,et kabiin kipub üsna taga olema. Kuidas kabiinist nähtavus on? Kindlasti pane niplid ka tagumise rippsüsteemi tõstevõllile ja määri korralikult. Mul oli selline jama ,et tehasest polnud selle puksi sees auku ja määre ei läinud võlli ja puksi vahele. Mingi hetk keeras võll selle puksi sealt välja. Kiirel ajal sai sinna keevitatud piiraja,et puks välja ei saaks. Aasta pärast murudus see võll keevituse kohalt pooleks. Võll on üleni karastatud ja midagi sinna keevitada ei tohi.
Vasta

(02-03-2014, 09:15 AM)Laurimetall Kirjutas:  Ma vaatan ,et kabiin kipub üsna taga olema. Kuidas kabiinist nähtavus on? Kindlasti pane niplid ka tagumise rippsüsteemi tõstevõllile ja määri korralikult. Mul oli selline jama ,et tehasest polnud selle puksi sees auku ja määre ei läinud võlli ja puksi vahele. Mingi hetk keeras võll selle puksi sealt välja. Kiirel ajal sai sinna keevitatud piiraja,et puks välja ei saaks. Aasta pärast murudus see võll keevituse kohalt pooleks. Võll on üleni karastatud ja midagi sinna keevitada ei tohi.

Kabiin asub täpselt seal, kus ratta tsenter, ratta koopa tsentriga ühtib. Erilist võimalust nihutamiseks ei ole, muidu läheb rattakoobas nihkesse, ratta suhtes. Istekoht on täpselt sama koha peal kui ennegi, natuke kõrgemal ainult, tänu autoistmele. Kabiinist näeb välja vägagi hästi.

Tõstevõllidega on see jama, et seal asuvad puksid on kulunud ja loks on sees. Neid pukse ma vahetama ei hakka, las loksuvad veel 20 aastat. Niplite avad on olemas ja ka niplid ootel.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Eile jändasin kütusepaagi täiteavaga. Teema oli siis selles, et kui ma tahtsin paaki seest poolt kätte saada, pidi paagi täiteava olema paagi küljest eemaldatav. Peale pikka kaalumist, otsustasin korgi koha paigaldada aku kõrvale, katte alla. Tibake kõrgele jäi aga saab hakkama.

Esmalt nikerdasin rellakaga augu pleki sisse.
   

Kraapisin vana toru sodist puhtaks ja keevitasin veidike ümber.
   

Nüüd sai lõdvikut kasutada, ning vajadusel selle eemaldada.
   

Korgi koht asub nüüd peidus ilusasti.
   

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(02-03-2014, 09:15 AM)Laurimetall Kirjutas:  Ma vaatan ,et kabiin kipub üsna taga olema. Kuidas kabiinist nähtavus on? Kindlasti pane niplid ka tagumise rippsüsteemi tõstevõllile ja määri korralikult. Mul oli selline jama ,et tehasest polnud selle puksi sees auku ja määre ei läinud võlli ja puksi vahele. Mingi hetk keeras võll selle puksi sealt välja. Kiirel ajal sai sinna keevitatud piiraja,et puks välja ei saaks. Aasta pärast murudus see võll keevituse kohalt pooleks. Võll on üleni karastatud ja midagi sinna keevitada ei tohi.

Mul oli MTZ-82-l samamoodi, et puksi sees auku polnud ja määre ei läinud vahele. Nüüdseks viga parandatud!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Täna õhtul mõtlesin, et teeks küljeakna aluse ära. Seal olid mõned pehmed kohad. Paar augukest sisse lõigata, ning lapid peale. Seega rellakas kätte ja tuld...

Peale esimest augukest paistis selline vaade.

   

Seepeale vaatasin, et peaks vist nats veel lõikama, kuna roostes oli ka kõik ülejäänu, nii ümber augu, kui ka all ja peal.

   
   
   

2 mm plekist väänasin sisse uued karbid, poritiiva pealse, mis kabiini külje alla jäi, ning välisplekid.

   
   
   
   

Kurat, ma praegu vaatan, et akendest alla poole, on originaal kabiini plekkidest järel umbes 10%. Kõik ülejäänu olen suutnud märkamatult välja vahetada Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(03-03-2014, 09:22 AM)saarrand Kirjutas:  
(02-03-2014, 09:15 AM)Laurimetall Kirjutas:  Ma vaatan ,et kabiin kipub üsna taga olema. Kuidas kabiinist nähtavus on? Kindlasti pane niplid ka tagumise rippsüsteemi tõstevõllile ja määri korralikult. Mul oli selline jama ,et tehasest polnud selle puksi sees auku ja määre ei läinud võlli ja puksi vahele. Mingi hetk keeras võll selle puksi sealt välja. Kiirel ajal sai sinna keevitatud piiraja,et puks välja ei saaks. Aasta pärast murudus see võll keevituse kohalt pooleks. Võll on üleni karastatud ja midagi sinna keevitada ei tohi.

Mul oli MTZ-82-l samamoodi, et puksi sees auku polnud ja määre ei läinud vahele. Nüüdseks viga parandatud!

Huvitav oleks teada kuidas sa selle vea parandasid, puurisid augu läbi puksist? Või vahetasid puksi?
Endal on sama probleem.
Vasta

(05-03-2014, 10:06 AM)Harrastaja Kirjutas:  
(03-03-2014, 09:22 AM)saarrand Kirjutas:  
(02-03-2014, 09:15 AM)Laurimetall Kirjutas:  Ma vaatan ,et kabiin kipub üsna taga olema. Kuidas kabiinist nähtavus on? Kindlasti pane niplid ka tagumise rippsüsteemi tõstevõllile ja määri korralikult. Mul oli selline jama ,et tehasest polnud selle puksi sees auku ja määre ei läinud võlli ja puksi vahele. Mingi hetk keeras võll selle puksi sealt välja. Kiirel ajal sai sinna keevitatud piiraja,et puks välja ei saaks. Aasta pärast murudus see võll keevituse kohalt pooleks. Võll on üleni karastatud ja midagi sinna keevitada ei tohi.

Mul oli MTZ-82-l samamoodi, et puksi sees auku polnud ja määre ei läinud vahele. Nüüdseks viga parandatud!

Huvitav oleks teada kuidas sa selle vea parandasid, puurisid augu läbi puksist? Või vahetasid puksi?
Endal on sama probleem.

Puurisin puksist augu läbi. Kuna mul vahepeal andis "koma" alla, siis nüüdseks on aga need puksid juba ära vahetatud koos enamuse ämbliku detailidega ja uutel puksidel oli kohe auk sees olemas.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Mul läks võll pooleks ja siis sai ka selle puksi kätte. Kuna mul see võll seal ei loksunud, siis puurisin läbi korpuse puksile augu sisse ja kõvad M8 poldid 2 tükki mõlemale puksile kontramutritega sisse Nii ,et võlli keeramisel tunda polnud . Lisaks puurisin konkreetse augu ka määrdeniplile ,et määre ikka otse võllile läheks. Seal peab vaatama ,et kuhu puurida sest ega seal need korpuse kaelad on ka teatud kohtade pealt tugevamad ja liigse puurimisega võib ära rikkuda.
Vasta

(05-03-2014, 10:35 AM)saarrand Kirjutas:  Puurisin puksist augu läbi. Kuna mul vahepeal andis "koma" alla, siis nüüdseks on aga need puksid juba ära vahetatud koos enamuse ämbliku detailidega ja uutel puksidel oli kohe auk sees olemas.

Kas neid pukse müüakse kusagil?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(06-03-2014, 00:27 AM)viplala Kirjutas:  
(05-03-2014, 10:35 AM)saarrand Kirjutas:  Puurisin puksist augu läbi. Kuna mul vahepeal andis "koma" alla, siis nüüdseks on aga need puksid juba ära vahetatud koos enamuse ämbliku detailidega ja uutel puksidel oli kohe auk sees olemas.

Kas neid pukse müüakse kusagil?

Kui mul õigesti meeles on, siis sain need puksid umbes 4 aastat tagasi Tartust HPM-ist. Küllaga rääkisime teemaväliselt MTZ-82st see hetk...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Küsiks veel selle rippsüsteemi ülemise võlli puksi kohta, nimelt seda, et millega sa seda puurisid, see puks ju nii üle karastatud, et tavalised puurid seda ei võta. Olen proovinud ka kivipuuriga, kuid tulemust praktiliselt polnud.
Vasta

(07-03-2014, 15:22 PM)Harrastaja Kirjutas:  Küsiks veel selle rippsüsteemi ülemise võlli puksi kohta, nimelt seda, et millega sa seda puurisid, see puks ju nii üle karastatud, et tavalised puurid seda ei võta. Olen proovinud ka kivipuuriga, kuid tulemust praktiliselt polnud.

Ma ei tea, minul õnnestus.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Solgin korra ksf Viplala teemat, viskas üles ühe lingi milline näeks välja T40 jumzi kabiiniga. Üha enam hakkan ise samuti T40 kabiini vahetuse peale mõtlema.

http://auto.ria.com/auto_ltz_t-40_12071905.html


   

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne