Ühe T-40'ne lugu

Esialgu ma kasti vahetama ei hakka. Praod, nagu piltidelt näha, on ainult kahe poldiaugu ümber. Minu käes võib minna kümneid aastaid enne kui midagi juhtub. Eks siis vaatab edasi.
Tänase seisuga on aga talv varsti käes ja mu lumelabidas ei ole isegi mitte kühvli näoga veel. Kiireks läheb, kui kast ka veel ette võtta.

Poolraamid lähevad aga vahetusse.
Täna käisin ühel tuttaval külas. Ajasime juttu ja mu pilk eksles takja puhmasse, mis seina ääres oma lehti laiali laotas. Puhmast piilusid välja kaks sinist nuppu. Mul tekkis millegipärast huvi ja küsisin, et mis asjad need sinised seal takjates on? tuttav vastas, et tal oli kunagi t-40, mis emexisse rändas aga millegi pärast jäid poolraamid maha. Ja seal nad nüüd vedelevad. Täiesti terved. Jalus...
Mul kukkus lõug maani. Kujutate ette milline kokkusattumus. Toungue

Ma olen kuulnud, et 40'nel keevitatakse esisild jäigaks, et paremini vastu peaks. Oskab keegi kommenteerida?

Siin üks video ka. http://www.youtube.com/watch?v=7WRoI83X8s4

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(29-08-2013, 23:52 PM)viplala Kirjutas:  Ma olen kuulnud, et 40'nel keevitatakse esisild jäigaks, et paremini vastu peaks. Oskab keegi kommenteerida?

Mis mõttes ja milline esisild? Kui mõtled difrit, siis sinu pragulise isendi puhul pole seda vajadust. Pealegi on sellistes kohtades keevitus viimane lahendus, siis tagasiteed enam pole.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(30-08-2013, 15:02 PM)metsakohin Kirjutas:  
(29-08-2013, 23:52 PM)viplala Kirjutas:  Ma olen kuulnud, et 40'nel keevitatakse esisild jäigaks, et paremini vastu peaks. Oskab keegi kommenteerida?

Mis mõttes ja milline esisild? Kui mõtled difrit, siis sinu pragulise isendi puhul pole seda vajadust. Pealegi on sellistes kohtades keevitus viimane lahendus, siis tagasiteed enam pole.

Mis difrit? Ma räägin esisilla vedrustusest. Vaata korra seda videot, mis ma ennist linkisin.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

See vedrustuse likvideerimine. Ma pole küll miski insener, aga oma traktoril ma seda küll ei teeks. Rahulikult mööda kartulivagu astudes pole võibolla tõesti vahet, aga kiirema käiguga tee peal või metsas kändude otsas turnides võtavad need vedrud siiski esimese ja raskema löögi omale.
Kui neid vedrusid seal poleks, saavad vatti käändteljed, sillatala pooled.
Vedrusid olen ühel pool korra vahetanud, katkise vedruga sain koju ka sõita.
Naabrimehel vahetasime metsas kümnekraadise külmaga murdud käändtelge. Ei olnud lõbus. Vedrud tal küll eemaldatud polnud.

Aga see ainult minu arvamus.Wink
Vasta

Vedrudest polnud sõnakestki. Ja sellist innovaatilisest lahendusest kuulen esimest korda, aga eks keegi peab ju esimene olema. Kindlasti tuleks kasutada keevitust, siis ehk kaob see vasakule-paremale loperdamine ka äraBig Grin

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(30-08-2013, 19:58 PM)metsakohin Kirjutas:  Kindlasti tuleks kasutada keevitust, siis ehk kaob see vasakule-paremale loperdamine ka äraBig Grin
Siis tuleks rattareduktorid käändtelje külge kinni keevitada. Keeramiseks/pööramiseks kasutad kummagi külje pidureid.Big Grin Boonusena saab kaduva teed saata roolivõimu, mis kõiki neljakümne omanikke õnnetuks teeb.Cool
Vasta

T 40-e esisild peab orginaalis ka väga hästi vastu, pigem võiks midagi sellist mõelda: Big Grin


'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(30-08-2013, 19:58 PM)metsakohin Kirjutas:  Ja sellist innovaatilisest lahendusest kuulen esimest korda, aga eks keegi peab ju esimene olema.

Ega ma ei kavatsegi seda tegema hakata, lihtsalt tekkis huvi Smile

.................................................................................................

Täna proovisin neid 51 kumme trakatsi velgedelt maha saada. No kurat, kas mul on vähe jõudu või lihtsalt oskamatu aga minust nad sinna velgedele jäidki. 20cm sain üle serva kuidagi väänatud, edasi lihtsalt ei jõudnud isegi meetrise kangiga väänata.
Esmaspäeval viin töökotta, kus lasen nad pingis maha võtta.
Raisk, mu käed ja liigesed valutavad siiani Big Grin

   

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Ma nii norimiseks küsin, et kas ikka randi pealt maha surusid/lõid, ennem kui kangiga väänama kukkusid?

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta

(31-08-2013, 00:16 AM)phyl Kirjutas:  Ma nii norimiseks küsin, et kas ikka randi pealt maha surusid/lõid, ennem kui kangiga väänama kukkusid?

Ikka ikka Big Grin Big Grin Big Grin

Eks neid kumme on ennegi heeblitega vahetatud, kuid, ju never nõu, äkki on mingi nipp veel, millest teadlik pole. Alati on selline võimalus.
Samas võib ka olla, et nad on aegade jooksul kivistunud, või vajavad maha võtmiseks mitut meest.
Ja ega alati peagi kõigega ise hakkama saama.
Proovisid...ei õnnestunud...otsi abi.
Või nagu venelased ütlevad... njuhal, hvatit! Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Neid ei peagi eebliga maha saama, vahest on nad nii kõvad et pingiski maha ei saa, viskab veel rattagi pingist minema Big Grin
Vasta

Selliste kivikõvade ja peetis rehvidega pole mõtet vaeva näha, ei heebli ega ka pingiga. Relakaga mantel tükkideks pealt ja kogu moos.


Vasta

(31-08-2013, 09:07 AM)MAZ Kirjutas:  Selliste kivikõvade ja peetis rehvidega pole mõtet vaeva näha, ei heebli ega ka pingiga. Relakaga mantel tükkideks pealt ja kogu moos.
Nõus, ega pingis parem pole. Üldiselt ongi esimesi raskem maha saada, eriti, kui vanad ja kivistunud papud.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(31-08-2013, 20:34 PM)metsakohin Kirjutas:  
(31-08-2013, 09:07 AM)MAZ Kirjutas:  Selliste kivikõvade ja peetis rehvidega pole mõtet vaeva näha, ei heebli ega ka pingiga. Relakaga mantel tükkideks pealt ja kogu moos.
Nõus, ega pingis parem pole. Üldiselt ongi esimesi raskem maha saada, eriti, kui vanad ja kivistunud papud.

Pingis on sitaks parem, seal ei pea mina neid maha võtma Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(31-08-2013, 20:39 PM)viplala Kirjutas:  
(31-08-2013, 20:34 PM)metsakohin Kirjutas:  
(31-08-2013, 09:07 AM)MAZ Kirjutas:  Selliste kivikõvade ja peetis rehvidega pole mõtet vaeva näha, ei heebli ega ka pingiga. Relakaga mantel tükkideks pealt ja kogu moos.
Nõus, ega pingis parem pole. Üldiselt ongi esimesi raskem maha saada, eriti, kui vanad ja kivistunud papud.

Pingis on sitaks parem, seal ei pea mina neid maha võtma Big Grin

Mul oli paar aastat tagasi sama lugu, kui MTZ velgedel olid 51 kummid peal. No ei jõudnudki maha väänata, viisin töökotta ja seal nad maha saadi.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Mitte kuradi üks asi ei või ka normaalne olla selle traktori juures.
Täna käisin ja lasin kummid velgedelt eemaldada. Jõudsin garaazi tagasi, viskasin veljed põrandale ja vaatan, et midagi nagu ei klapi. Üks kuradi velg on laiem kui teine.

   


No mis kuradi nipiga? Ühel veljel üks mõõt, teisel teine. Selle pärast siis 51 üks rehv oligi ise serva pealt maha jooksnud, kui tühjaks läks. Huvitav mille velg see laiem on?

   
   


Mul ei olnud mitte mingisugust tahtmist hakata jälle mingeid velgi taga ajama. Seega ma mõtlesin, et teeks ühe velje veits kitsamaks. Et lõikaks laiemalt veljelt jupi vahelt välja. Hea ja kiire lahendus Smile

Mõeldud tehtud. Kõigepealt oli vaja panna velg ümber oma telje keerlema, et saaks joone või kohe lõike teha. Selleks sobis ideaalselt montaazipink.

   


Siis oli vaja kindlat alust, et rellakas kindlalt käes püsiks.

   
   


Kui lõpuks asend sai sisse võetud pingi taga, jäi üle ainult tungraud pedaali peale visata, mis pinki ringi ajas, ja tasapisi lõikama hakata.
Pool tundi nühkimist ja velg oligi pooleks.

   


Seejärel viskasin rellaka alt vaheplaadid minema, , mille paksused ma eelnevalt õigeks olin ajanud, et et saada täpselt vajaliku mõõduga jupp veljest, ning järjekordne nüsimine võis alata

   


Pool tunnikest veel, ja võru oligi käes.

   


Ja nüüd hakkas maailma kõige rõvedam töö. Velgede puhastamine rellaka ja traatharjaga. Öäk, uh kus ma vihkan seda. Mu ajusagarate tagused on ka seda roostepuru täis.

   


Lõpuks kui puhastamisega enam-vähem ühele poole sai... oot oot, läks juba meelest. Enne kui ma velgi lõikuma hakkasin, lasin veljele sisse ühe joone, et pärast oleks parem velje kahte poolt omavahel liita. Noh nii igaks juhuks Smile

   
   


Ja siis sai veljepoolikud tervikuks siristada.

   


Ning viis tundi hiljem on mul kaks ühesugust velge. Peaaegu ühesugust, sest teise puhastamine on veel ees.

   

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Laiem peaks vist olema MTZ-82 velje.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Esmapilgul tunduvad olevat russi veljed mõlemad, kuid kilbis on liiga palju auke rattapoltide jaoks. Neljakümnespetsid, kas mingil hetkel hakatigi sääraseid pakkuma? Või on tegemist osavate käte ringi tööga?

Neljakümnel peaks olema säärased:
[Pilt: 76a611356f33639602c7ba2139c3cc9c.jpg]

EDIT: huvitav, et osad pildid nii ära kaovad...
Märkasin praegu, et sel punasel on jälle naljakad tagaveljed.
Vasta

Russi veljed ei istu T-40-e kilbi külge. Võimalik, et uuemad ka istuvad. Igastahes vanad 80-e omad ei istu ilma ümbertegemata.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Igatahes kui nii palju vaeva ära nähtud velgedega siis ilmselt pole mõtet teist komplekti osta.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne