#41

(15-03-2013, 01:04 AM)maitus Kirjutas:  Vot selline kiri hiinast oli mu postkastis täna :
the motor A2FM price is USD849.00 ,the air shipping cost is USD278.00,
Nii, et jääb hiinakas ära...
Hihii! No näed! Ma suhtelen praegu ühe sellise tehnikaga tegelejaga Eestist ja harin ennast natuke sel pumba-hüdromootori teemal. Et mida ja kui palju ja mis millest kui palju sõltub jne. Midagi on juba selge, midagi veel õppida.. Aimata võib, et uue tehnika soetamine Eestist ei tule samuti kõne alla. Kuid... teab vähemalt, mida pakutavate kasutatavate seast otsida.


Vasta
#42

Väga tore hind tuli Hiinast küll. Sellel lehel siin hüdromootorid päris palju hüdrimootroreid. Hinnad pole enamikel ka kõikse hullemad. Kui nüüd leiduks keegi hüdralulikas pädev, kes viitsiks lehe läbi sirvida ja teeks selgeks, et nende mootoritega seal jõuvõtuvõlli ringi ei aja ja näiteks lumepuhurit ei toida, siis oleme jälle terake targemad Smile
Vasta
#43

Huvitav link- on jah üsna talutavad hinnad ja shipping EU -piires ka tasuta, - ei tea kas ikka on...? Ma ei loe aga kuskilt välja , et mis tüüpi need mootorid on või ei oska ma seda. Oleks tore kui keegi oskaks kommenteerida..?
Vasta
#44

Ehk keegi oskab seletada, et miks on hüdomootoritel juures kiri, et vasak või parem? Mul on ikka olnud arusaam, et h-mootorit võib mõlemat pidi käima panna või on sellel mingi muu tähendus ...?
Vasta
#45

....ja kudapidi see jõuvõtuvõll üldse pöörlema peab..Smile ?
Vasta
#46

(17-03-2013, 21:20 PM)maitus Kirjutas:  ....ja kudapidi see jõuvõtuvõll üldse pöörlema peab..Smile ?
Üldiselt peaks olema et mootoriga samapidi aga võib olla on mõnel ka reevers peal
Vasta
#47

Pole enam mitu aastat kartuleid võtnud, aga mälestustes on, et kartulid lendasid vene rootormasinaga tuult tehes, rooli taga istuja suhtes paremale poole. Reduktoris oli justkui üks hammasrattapaar. Jõuvõtuvõll peaks siis vastupidi käima. Vastupidiselt väntvõllile, tähendab.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#48

(18-03-2013, 12:57 PM)Wiki432 Kirjutas:  Pole enam mitu aastat kartuleid võtnud, aga mälestustes on, et kartulid lendasid vene rootormasinaga tuult tehes, rooli taga istuja suhtes paremale poole. Reduktoris oli justkui üks hammasrattapaar. Jõuvõtuvõll peaks siis vastupidi käima. Vastupidiselt väntvõllile, tähendab.

...mida...Smile ? Kui ma seisan traktori taga ja jõllitan kartuilirootorit, mis kartuleid minust paremale loobib, siis peab ju jvv väntvõlli ja kardaaniga samapidi ringi käima..Smile ???

...aaa, vist sain aru mida mõtlesid, ..sa pead silmas seda kardaani mis reduktorit ringi ajab ja jvv-i reduktori kahe hammaratta puhul teistpidi pöörlema paneb... ?
Vasta
#49

Kui jõllitada traktorile tagant otsa (ehk kartulite perspektiivist), siis käib JSV saba ringi päripäeva. Nii on kord kokku lepitud. Mingit kavalamat põhjust sellel teadaolevalt ei ole. Rolleyes
Vasta
#50

Siis lendavad ju kartulid siiski vasakule..
Vasta
#51

(18-03-2013, 16:15 PM)maitus Kirjutas:  Siis lendavad ju kartulid siiski vasakule..

Rootor ei ole otse jõuvõtuvõlli küljes. Rootori pöörded võetakse reduktoriga alla, et mitte kartulipüreed kaevandada. Vene rootori reduktoris on üks hammasrattapaar, see keerab pöörlemise vastupidiseks.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#52

(18-03-2013, 16:15 PM)maitus Kirjutas:  Siis lendavad ju kartulid siiski vasakule..

Enamus kartulirootoreid on lihtviisilise hammasreduktoriga ehk keeravad pöörlemise ringi.

Ning tegelikult ei ole ühtegi põhjust, miks kartul peaks paremale lendama. Sama hästi võiks ka vasakule minna...Big Grin
Vasta
#53

Kas soovite, et kartulid lendaksid vasakule? Aga palun!
Kas on ise tehtud rootor / ülekanne?

Aga see, et JVV pöörleb päripäeva ja 540 pööret minutis lepiti laias laastus kokku juba 1927. Algne nimikiirus oli vist küll 536 rpm
Vasta
#54

(18-03-2013, 17:51 PM)nunu Kirjutas:  Kas on ise tehtud rootor / ülekanne?

Aga see, et JVV pöörleb päripäeva ja 540 pööret minutis lepiti laias laastus kokku juba 1927. Algne nimikiirus oli vist küll 536 rpm

Ega ei ole vahet muidugi, et kummale poole need kartulid lendavad. Samuti ei ole vast tähtsust võlli pöörlemissuunal ka lattniiduki puhul ja ega ka rootorniiduki ja ükskõik mis teise agregaadi puhul, kuna sellisele isetehtud põkale tuleb kõik riistad ka niikuinii ise teha ...

Esialgu ei ole veel olemas traktoritki, rääkimata rootorist .. aga eks ma selle kunagi ise teen muidugi Big Grin

Tekkis veel praegu selline mõte nende reduktorite jutuga, et kui võtta see jvv - ülekanne üldse selle gaz 66 vahekastist, mis mul on plaanis sinna niikuinii panna ja jätaks hüdraulika ainult rippsüsteemi ja esilaaduri jaoks, siis on see jvv küll aeglane, aga kui igale agregaadile panna peale ereldi reduktor, siis on ju võimalik reduktoriga samamoodi suurendada pöörlemiskiirust niipalju kui vaja on- kuni rootorniidukini välja- nii nagu moodsamatel hüdroagregaatidel kasutatakse eraldi h-mootoreid ja kuna vahekasti ja tagasilla vahele jääb veel neutraalasendiga reversikast, siis saab jvv-i kasutada ka seisva masinaga.
Muidugi natuke kilplaslik oleks küll muuta pöörded kõigepealt aeglaseks ja siis uuesti kiireks tagasi, ...aga mis siis...igatahes on selline süsteem tugev ja hüdrosüsteemis saaks hakkama odava vene Nš pumbaga Smile. Peamine põhjus, miks ma seda hüdraulist jvv-i tahtisin, on see, et ma ei osanud välja mõelda, et kuskohast ma selle mehhaanilise väljavõtte saan. Igasugused ketid ja rihmad ei meeldi mulle lihtsalt traktori küljes- iseasi kui agregaatidel.
Paluks miinused julgelt ette lugeda, ...ma ei solvu..Big Grin. Üks miinus on muidugi see, et agregaat ei saa täit kiirust enne kui traktor hoo sisse on saanud- eks siis tuleb hoovõtuga arvestada- kartulirootori puhul ei ole see vast probleem- ei hakka kohe "püreed" tegema, aga rootorniidukiga peab küll täie lauluga töörindele põrutama Smile.
Vasta
#55

(19-03-2013, 07:21 AM)maitus Kirjutas:  
(18-03-2013, 17:51 PM)nunu Kirjutas:  Kas on ise tehtud rootor / ülekanne?

Aga see, et JVV pöörleb päripäeva ja 540 pööret minutis lepiti laias laastus kokku juba 1927. Algne nimikiirus oli vist küll 536 rpm

Ega ei ole vahet muidugi, et kummale poole need kartulid lendavad. Samuti ei ole vast tähtsust võlli pöörlemissuunal ka lattniiduki puhul ja ega ka rootorniiduki ja ükskõik mis teise agregaadi puhul, kuna sellisele isetehtud põkale tuleb kõik riistad ka niikuinii ise teha ...

Esialgu ei ole veel olemas traktoritki, rääkimata rootorist .. aga eks ma selle kunagi ise teen muidugi Big Grin
Kui nüüd päris aus olla, siis see küsimus käis minu enda poolt postitatud videos näha oleva "sitaratta" (kartulivõtja) kohta ja oli pigem retooriline.
Vabandan ebatäpsuse pärast.
Vasta
#56

"Sitaratas" on hea sõna selle kartulivõtja kohta- retooriliselt ..Smile. Mõtlesin ka tükk aega , et mille pärast sa vabandasid ja ei mõelnudki välja....oletan, et see vabandus oli ka retooriline..Big Grin

Ja ikkagi oleks huvi teada mida te mu eelmisest postitusest jvv-i kohta arvate..? Kas toimiks?
Vasta
#57
Photo 

(18-03-2013, 16:34 PM)Wiki432 Kirjutas:  Rootor ei ole otse jõuvõtuvõlli küljes. Rootori pöörded võetakse reduktoriga alla, et mitte kartulipüreed kaevandada. Vene rootori reduktoris on üks hammasrattapaar, see keerab pöörlemise vastupidiseks.

OFFTOPIC, aga iseenesest oleks 540 või siis 1200ppm käiv kartulirootor huvitav vaatamisväärsus, peterburi raketikompleks saaks kaitsevalmidust testida... Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#58

(19-03-2013, 07:21 AM)maitus Kirjutas:  Muidugi natuke kilplaslik oleks küll muuta pöörded kõigepealt aeglaseks ja siis uuesti kiireks tagasi, ...
Mäletad, mingil ajal ma mainisin, et Berta taguotsas võiks ilutseda paar hüdroväljavõtet... kuhu HM-ga varustatud miskitpidi liikuvad haakeseadmed lülitada Smile ..
Gaz-66 vahekasti väljatulevat RPM-i oleks vaja teada,siis oskaks midagi arvata.


Vasta
#59

(19-03-2013, 22:49 PM)Tift Kirjutas:  Mäletad, mingil ajal ma mainisin, et Berta taguotsas võiks ilutseda paar hüdroväljavõtet... kuhu HM-ga varustatud miskitpidi liikuvad haakeseadmed lülitada Smile ..
Gaz-66 vahekasti väljatulevat RPM-i oleks vaja teada,siis oskaks midagi arvata.
Mäletan ikka, miks ma ei mäleta. Olen hetkel raskustes ühe taskukohase hinnaga aksiaal-k mootori leidmisega, vaevalt et suudaksin neid igale agregaadile muretseda...Sad. Minumeelest poleks siis aga ikkagi väga suurt vahet, kas hm on jvv eest või on selline hm igal agregaadil...vahe oleks ju ainult voolikute pikkuses Smile.
Gaz 66 vahekast on muidu otse aga aeglustus on 1:2- le.
Vasta
#60

(20-03-2013, 00:12 AM)maitus Kirjutas:  Olen hetkel raskustes ühe taskukohase hinnaga aksiaal-k mootori leidmisega, vaevalt et suudaksin neid igale agregaadile muretseda...Sad. Minumeelest poleks siis aga ikkagi väga suurt vahet, kas hm on jvv eest või on selline hm igal agregaadil...vahe oleks ju ainult voolikute pikkuses Smile.
Gaz 66 vahekast on muidu otse aga aeglustus on 1:2- le.
Just-just, eks nii mõnigi asi siin ilmas loksub paika aja jooksul. Oleme ennegi näinud, kuidas unistajad lennutavad oma kõrgeid ideid ja asjade loomuliku edenemise käigus "loksub" kõik tasapisi paika - ununevad uued diislid ja nutikad hüdrolahendused, tallatakse rada sisse vanarauaplatsile ja kuuri all valmib sümbioos suure naabri tehastes valminud masinate jäänustest! See kõik on täiesti normaalne. Kel on vahendeid uusi komponente osta, küllap see ei jända ka iseehitusega vaid ostab valmis tehasemasina. Aga see selleks, seda juttu on siin ennegi aetud. Õllekõrvane mula.
Sa tahtsid ülekandearve - ma`i hakand mujale kritseldama, eks see ikka Martaga seoses ja las siis olla teemas:

Käigukast;GAZ-53 (1k-6,55/2k-3,09/3k-1,71/4k-1)
Revers autotõstukilt: 1 edaspidi, tagurpidi 1,75
Tagasild Gaz-51: 6,83 , Multicar-i omal 4
Vedav sild MTZ-82 rehvidel: läbimõõt on ca` 92 cm, ümbermõõt on
2,98 m, nagu lahke isand Wiki432 teemas Lihtne skeem
välja arvutas. Abiks oli teisigi..


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne