Mai.2013a.avatakse Tallinna Automuuseum.
#1

Tere.
Selline info siis huvilistele,et mai.2013a.avatakse Tallinna Automuuseum.
Kodukas siis siin http://www.automuuseum.ee/index.html
Hea lastega Vabaöhumuuseum-Loomaaed-Automuueumi kylastus teha.
Asukoht: Paldiski mnt 135a
Asume Paldiski maantee ääres, Tallinna loomaaia kõrval. Automuuseumisse on võimalik tulla ka ühistranspordiga: trollid nr. 6 ja 7 ning bussid nr 21, 21B ning 22


Allan.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#2

See pidi juba eelmine aasta avatama ... ehk saab see aasta valmis.

http://www.tallinn.ee/est/Tallinnasse-ra...utomuuseum

Dad.
Vasta
#3

Lisaks kohustub hoonestaja Oldtimer Farm ehitama alale viie aasta jooksul ärihoone.

Jube lugu küll, ah et lausa sunnitakse ärihoonet rajama Big Grin Arvestades, et selle avantüüri taga on seltsimees Peeter Kalli (äärmiselt repulsiivne seltsimees, selline), siis paljud (vana)tehnikahuvilised sinna käitisesse oma jalga ei tõsta. Kogu see üritus on midagi sinna auku, nagu PRIA rahadega ehitatud turismitalud, mis on pidevalt broneeritud Smile

Äriplaan

Hoonestusõiguse tingimuste muutmine

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#4

(03-04-2013, 11:10 AM)DevilDeVille Kirjutas:  Arvestades, et selle avantüüri taga on seltsimees Peeter Kalli (äärmiselt repulsiivne seltsimees, selline), siis paljud (vana)tehnikahuvilised sinna käitisesse oma jalga ei tõsta. Kogu see üritus on midagi sinna auku, nagu PRIA rahadega ehitatud turismitalud, mis on pidevalt broneeritud Smile

No kas see nüüd kõige parem suhtumine on, et "laseme asja põhja"?
Siiani pole keegi suutnud ühtegi jätkusuutliku tehnikamuuseumi käima saada (va Vesilennukite angaar ja Maanteemuuseum) nii et vähemalt võiks talle siiski võimaluse anda ... seda enam, et ise sellise asajga ju hakkama ei saa.

Dad.
Vasta
#5

Esilagu on arvamus: Las proovivad, hea on silma peal hoida, kas ka üritus jõuab selleni mis on eesmärk. Kui on näha et asi lastakse nimme põhja ja tuleb järjekordne JOKK skeem siis on hea sellest ka uus teema teha ja konkreetsed ärimehed musta nimekirja liigutada.

Hr, Malm saab siis elutarga ja sügava kopsupõhja köhatusega öelda : Ma ju ütlesin teile.
Wink

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#6

Keegi ei lase seda asja põhja, kõnealune Peeter Kalli isiklik MTÜ võtab toetustena raha, millest saab makstud hoonestusõiguse ja jääb ülegi. Erinevate muude projektidega pannakse maksimaalselt 20 protsendise omaosalusega püsti kogu asjandus, mis siis edaspidi MTÜ omaniku masinaid taastab või MTÜ omanikule "mittetulu" teenib (tulu on ka tegemata kulu). Skeem ise on lihtsamast lihtsam. Küsimus on vaid selles, et kas ka eetiline. Kuna minu hinnangul pole, siis oma veeringuid ma sinna ei vii. Niisamuti nagu näiteks pedekeskus Solaris pole minu karmanist punast krossigi saanud või Tere K-Kohuke piimatööstus.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#7

No aga ütle, mis meil siin eestis veel eetiline on??? Ma enam ei tea küll....

See on bisnesplan takoi.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#8

Natuke peenikest huumorit ka. Nimelt oli kuskil kirjas ka selline rubriik nagu --Ohud. Üks punktidest oli: Sarnase muuseumi rajamine mõne teise vanatehnika huvilise poolt. Seega ikka väike hirm kellegil on... kui asjast kirjutatakse......Big Grin
Aga muidu tundub asi üsna läbimõeldud. Vähemalt,kui lugeda. Mis aga tegelikult toimuma hakkab ja kuidas välja kukub,see on siis tulevikus näha ja kuulda. Põhiline on muidugi see,et asja ajaksid spetsialistid ja ausad mehed,siis läheb asi edasi.
Mis aga ajab veel naerma on see,et igasuguseid äriplaane tehes arvatakse-arvutatakse igasuguste kogustega-summadega,et palju rahvast läbi jooksma hakkab või kuipalju raha hakkab sisse tooma..... Sellepeale ütleks niipalju,et ei suuda isegi ilmaennustaja midagi ennustada. Kõik sellised ennustamise plaanid on lihtsalt puhas udu...
Aga 2 € nägu-see hind üllatas väga. Ma lootsin ikka ,et meie imeriigis küsitakse kohe kümnekas ära....Big Grin
Aga jõudu tegijatele!
Vasta
#9

See kas projektiga tehakse Hoodi või Viiolit, selgub alles peale projekti lõppu. 20% omaosalusega on need vis 5 aastat ...

Dad.
Vasta
#10

http://www.tallinncity.ee/1325950/tallin...utomuuseum

Vähemasti saab galeriipõhiselt täiesti tasuta teadmise, et peale Kerese auto pole seal sisuliselt midagi vaadata.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#11

Positiivse poole pealt - muu ilmaga võrreldes hakkavad siiski tasapisi tekkima ka korralikud katusealused, kus tehnika säilib. Kartulivagude vaheline tehnikakultuur on kergelt tülgastav juba. Hävitava mõjuga pealekauba eksponaatidele.
Oma poja pealinna kaasa võtta ja talle elusast peast tutvustada vanema tehnikaga nokitsemise väljundit - selleks on jälle üks võimalus juures. Paljukest see väikemees aru saab suurte vanatehnika spetsialistide kiunust, et mis raha eest ja ainult kerese auto on vaatamist väärt.

Ainus oht vast ongi see 5a nõue, äkitselt ei vea välja ja kaob see võimalus.
Mis omakorda tähendab, et viis aastat on aega kas olemasolevad lapsi harida või kiirelt uusi juurde treidaBig Grin

Kui vaadata maailmagi lõikes, siis kui palju kollektsioone peab üldse puutumatuna vastu aastakümneid? Asja algataja jääb vanaks, järeltulev põlv omab teistsugust maitset või ei hinda pärandit üldse või lihtsalt ei oska majandada. Jaaaa läheb taaskord re-organiseerimiseks. Nii, et nautigem vähemalt fakti, et rohkem kui üks massin on kenasti katuse ja vaha all.

Aga üldiselt - sapipritsijad, ostke omale õhupall. Iga sellist algatust tuleb vähemalt tunnustada. Veidi lühike on bioloogiline elu, et seda oma nina upitamiseks ära raisata.

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#12

Käisin, vaatasin - alustuseks täitsa kena. http://www.autoleht.ee/galerii?id=982
Vasta
#13

(08-08-2013, 21:11 PM)peeterpaul Kirjutas:  Aga üldiselt - sapipritsijad, ostke omale õhupall. Iga sellist algatust tuleb vähemalt tunnustada. Veidi lühike on bioloogiline elu, et seda oma nina upitamiseks ära raisata.

Sekundeerin. Ma ei tea tuhkagi Peter Kalli äritegemistest, kuid tema maailmavaade -- sealhulgas teadmine, et tehnikaajalugu tuleb järeltulijatele säilitada -- leiab minu poolt ainult heakskiitu.
Vasta
#14

klge, OT, aga.
Mis asi on mägrafarmer ja mis asi on mäger kasutajanime all.
Mägi-eesti murrak?
Piltide pealt vaadatuna - päris edev kollektsioon vene autosid.
Vundament on ju hea. Musta numbriga asju ka õige palju.
Mulle teadaolevalt musta numbri commissionaire Big Grin võtab oma missiooni ikka suht. tõsiselt ja päris althõlma neid numbreid ikkagi ei osta. Ju?

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#15

zaz965-l must number, siis peaks salongi tahavaatepeegel ja veljed olema ka elevandiluu värvi, mitte must ja valge Sad
Teiste mudelite osas ei oska nii täpselt kaasa rääkida, sest 2102-st on vähe pilte.
Vasta
#16

Ma lihtsalt heietan, et kas täpselt samasugust kollektsiooni polnud mitte ühel teisel härrasmehel kuskil viimsi kandis eramuuseumis....?
Automuuseumi kui sellise vastu pole mul loomulikult midagi, töesti vöib olla nooremad inimesed arvavad et neid vanu vene autosid on huvitav vaadata.
Ise pärast piltide vaatamist kohale minekuks vajadust ei näe.
Aga eks vaatame kuhu asi edasi liigub, kas tuleb ka mingi suund sellele, praeguseks täiesti random valik kui venelased körvale jätta.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#17

(08-08-2013, 22:50 PM)olevtoom Kirjutas:  
(08-08-2013, 21:11 PM)peeterpaul Kirjutas:  Aga üldiselt - sapipritsijad, ostke omale õhupall. Iga sellist algatust tuleb vähemalt tunnustada. Veidi lühike on bioloogiline elu, et seda oma nina upitamiseks ära raisata.

Sekundeerin. Ma ei tea tuhkagi Peter Kalli äritegemistest, kuid tema maailmavaade -- sealhulgas teadmine, et tehnikaajalugu tuleb järeltulijatele säilitada -- leiab minu poolt ainult heakskiitu.

Siis on ka sinul haugimälu Wink

Ajalooliselt võivad paljud sekundeerida tema "äritegemistest" vanatehnikaga ... mis aga on antud kontekstid OT.

Hea muidugi, et miski hall lõpuks püsti pandi (mitu aastat hiljem, aga ikkagi...) ning ehk ei "sure" see üritus nagu eelmised "muuseumid"...

Dad.
Vasta
#18

(03-04-2013, 15:42 PM)ryblik1 Kirjutas:  See on bisnesplan takoi.

Loomaaia kõrval on tõesti väga hea asukoht, kui ühes käidud, astutakse ka teisest läbi. Külastajate puuduse üle võiks kurta siis kui asukoht oleks keset elamurajooni või muidu vähekülastatavas paigas.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#19

(03-04-2013, 18:04 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ...Aga 2 € nägu-see hind üllatas väga. Ma lootsin ikka ,et meie imeriigis küsitakse kohe kümnekas ära....Big Grin
Aga jõudu tegijatele!

Pilet ikkagi 5 eurot, mitte 2 eurot, nii et üllatust seekord kahjuks ei tulnud
Vasta
#20

(09-08-2013, 14:32 PM)traps Kirjutas:  
(03-04-2013, 18:04 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ...Aga 2 € nägu-see hind üllatas väga. Ma lootsin ikka ,et meie imeriigis küsitakse kohe kümnekas ära....Big Grin
Aga jõudu tegijatele!

Pilet ikkagi 5 eurot, mitte 2 eurot, nii et üllatust seekord kahjuks ei tulnud

Jama siis.
Ju ei tule muidu välja ja eks seda oli arvata ka,et algne jutt muutub aja jooksul. See on sama jutt nagu et ma valaksin babiitlaagreid.... Tegelikult pole ma ühtegi valanud aga pool ja+1 on juurde pandud....Big Grin
Ja ega sest midagi pole ka,sest vast piletiraha läheb muuseumi ehitamiseks. Kuigi meil on jah kombeks,et raha kogutakse ühe asja pärast ja kasutatakse teiste asjade ajamiseks. Kui talupoeg ise nii teeks,oleks kohe pankrott. Linnas aga ei märkagi seda tassimist keegi..... toimib vist päris edukalt.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne