zubrjonok haagis, väärtus?

Palju sellel haagisel subrikuga ühist on?

Kerghaagisekoormast on asi kaugel.Rolleyes Aga eks igaüks ise teab, kuidas oma varaga ümber käib.

Sul sinna alla miskine 185/65R14 ei mahu pöörlema? Püsiks oluliselt paremini pinnal...
Vasta

Ot: Aga pean ka mainima, et respo kestab päris hästi. Kasutusel on üheteljeline 1,5x3 kastiga käru. Ratta laagreid olen saanud siis kaks korda vahetada 7 aasta jooksul. Esimene vahetus läks aia taha, kuna lolli peaga sai ainult laager ära vahetatud ja tolmu kaitse jäi vana, tänu millele laager otsad andis.

Kärul iseenesest viga pole midagi. Orginaal tuled said ledide vastu ära vahetatud ja orginaal rehvid said ka 14 tolli 185/65 ketside vastu ära vahetatud.

Käru on pidevalt üle koormatud. 1000 kg on selline hea maksimum piir, kui käru veel laperdama taga ei hakka. (rehvides muidugi 3,5-4 bari rõhku ka Big Grin)

Roostet pole sellel tsingi hunnikul kuskil veel kohanud.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta

(21-03-2014, 21:58 PM)v6sa Kirjutas:  Palju sellel haagisel subrikuga ühist on?

Kerghaagisekoormast on asi kaugel.Rolleyes Aga eks igaüks ise teab, kuidas oma varaga ümber käib.

Sul sinna alla miskine 185/65R14 ei mahu pöörlema? Püsiks oluliselt paremini pinnal...
Kindlasti mahub 14 ratas alla ja saaks ka kõrgust juurde aga puudub hetkel otsene vajadus.Läbivajumise vastu aitab ka pisut kui rehvid pool tühjaks lasta.iga aasta ma seal ei käi,aga korralik käru peab sellisest olukorrast tervelt väljuma.
Käru kirjadejärgi kerghaagis ja teadlikult tehtud tugev enda jaoks ja seni igati rahul.Sõltumatta massist pole veel kordagi taga loperdanud juhul kui koorem tasakaalus.
Vasta

Leidsin möödund suvest ühe pildi respo suurest haagisest. Rattalaager ükskord osandus. Muud pole juhtund. 4 rattaga, ühesillapeal lehtvedrudel.
1.8 lai ja 3.5 pikk ja 2m körge. Tühikaal juba omajagu koos kupliga ja tonnine koorem igapäevaselt peal. Asfaldil keerates väänab korralikult.

[Pilt: 232487133230a0_l.jpg]



Vasta

Üks "Baltikums pikims autorongs" nagu ta hellitava nime on saanud.
Peab igalt poolt läbi veerema, nii cirka 500 kg-se koormaga.
http://www.purilend.ee/node/6134#comment

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(23-03-2014, 23:10 PM)meli666 Kirjutas:  Eespool on juttu, et nii mõnedki on zubriku tiisli pikemaks teinud. Seda just parema manööverdamise saamiseks. Samas selliselt saab ka kasvõi pikemaid laudu vedada. Kui teha ette ja taha luugid.
Kuna siin juba on läinud heietusteks oma haagise ebanormaalse piinamise teemal, siis mainin ära, et sai kord oma MMZ´iga 6 meetriseid laudu veetud. Vedamisest suurem probleem oli koorma peale saamine, sest lauad ei tahtnud minupoolt soovitud asendis kuidagi püsida. Sõidu ajal oli hirm, et võnkuma hakkav koorem murdub lihtsalt pooleks. Õnneks oli teekond lühike.
Sellegi poolest, ärge kodus seda järgi tehke.
Sellest manööverdamise jutust ei saa aru, nurgataha on just lühikese tiisliga parem minna. Ja kui sõit piirdub oma karjamaaga, siis võib ju kiirpaigaldatava tiisli pikenduse teha Big Grin
Ilmselt on mõistlikum järelturult kohe pikem käru hankida.
Vasta

(23-03-2014, 23:10 PM)meli666 Kirjutas:  Aga kui tahta nüüd vedada natuke pikemat asja. Näiteks zubriku kastis 5m prusse.
Aga miks neid paari 5m prussi peab ilmtingimata kärus vedama?
Mina vean seokest kraami katuseraamil. Koormarihmaga kõvasti kinni ja banzai! On saanud ka 6m pikkusi veetorusid niimoodi vedada. Kuna auto on pikk(A6), siis otsad palju üle ei jäänud. Punase lipu panin ka otsa. Sõita on lahe, nagu tankiga, pikk toru pea kohal. Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(23-03-2014, 23:10 PM)meli666 Kirjutas:  Eespool on juttu, et nii mõnedki on zubriku tiisli pikemaks teinud. Seda just parema manööverdamise saamiseks.
Samas selliselt saab ka kasvõi pikemaid laudu vedada. Kui teha ette ja taha luugid.
Aga kuidas suhtub nüüd ülevaatus sellesse? Haagise mõõdud ei klapi ju enam passis olevatega.
Veel selline küsimus. Liiklusseadusest leidsin, et koorem võib olla kärust tahapoole kuni üks meeter üle kastiääre. Siis ei pea pika veose märki olema.
Aga kui tahta nüüd vedada natuke pikemat asja. Näiteks zubriku kastis 5m prusse. Ja kastist üle tahapoole juba 2 meetrit üle.
Olen näinud subrikut millel teleskoop tiisel.Tavapäraselt ja ülevaatusel sõidad nagu tava,aga kui vaja pikemat vedada siis poltidest venitad tiisel pikemaks.Sinikuubedel võib ütlemist tulla,aga jah pikka asja katuesl tõesti parem vedada.Olen isegi villise katusel kipsplaate vedanud.
Vasta

Endal on viimased paar aastat kasutuses Respo käru, kuna murutraktorit on ebamugav Villise kasti ajada Big Grin Käru mõõte täpselt ei mäleta, aga sai valitud selle järgi et kipsplaat ilusti sisse mahuks. Eks iga asi laguneb kui seda lõhkuda. Ei saa hästi aru inimestest kes kurdavad et käru laguneb ära kui iga päev 1000kg-ga põllupeal ringi sõita, kui käru on ehitatud teede peal sõitmiseks kuni 500 kg koormaga. Vaevalt et see "sahk" kellegi vandenõuteooria seal taga on, see lihtsalt ei olegi mõeldud Põka taga soos ringi sõitmiseks. Ise kasutan käru põhiliselt murutraktori maale vedamiseks aga ka kõige muu jaoks mis majapidamises ette tuleb. Metsast puude välja vedamiseks on traktorile 52 raamist tehtud käru ja ei ole vaja põdeda kas jääb ühte tükki või ei Big Grin Samamoodi linnamaja küttepuude veoks on mõistlikum korra aastas veokat laenata ja korraga vajalikud puud ära tuua, kui käru suurte puukoormatega tappa.

Vene kärule ei suuda enda jaoks mingit praktilist rakendust näha, murutraktor rattakoobaste vahele ära ei mahu, kipsplaat sisse ei mahu, samahästi võin siis juba auto katusel vedada. Raskeid asju kõrgele vaja üle ääre sisse punnitada, samalajal kui respol kallutad tagaotsa vastu maad ja lased luugi lahti.
Vasta

Laadimiskõrgus 52 kärul ja väiksel haagisel?Mul ka olemas põka käru kuid ei soovi meetri kõrgusele raskeid puid tõsta.Selleks üks korralik universaal haagis.Minu eesmärk min remondi kuludega toode,laguneva asja pealt mina kasu ei saa pigem kahju.Küll aga tehas ise ehitab ja remondib ja teebki selliseied milledele saab võimalikult palju juppe müüa.Tikid mõeldud siledal teel sõitmiseks.Isegi kõrvalteid kruusateedena sellises seisus kust auto napilt veel läbi läheb,aga tiki istub saha peal kinni.Jätan siis tiki kuhugi poole tee peale vedelema või lõhun ja maksan remondi eest?
Vasta

Muska, minu eelnev tekst ei käinud otseselt sinu käru pihta, sul tundub täitsa asjalik käru olevat, venekäru vastupidavus ja uuekäru mahutavus käsikäes. Endale käru muretsedes jätsime ise ehitamise kõrvale kuna paberimajanduse hind tuli sama mis tutikas käru Smile
Vasta

(24-03-2014, 12:13 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Vene kärule ei suuda enda jaoks mingit praktilist rakendust näha, murutraktor rattakoobaste vahele ära ei mahu, kipsplaat sisse ei mahu, samahästi võin siis juba auto katusel vedada. Raskeid asju kõrgele vaja üle ääre sisse punnitada, samalajal kui respol kallutad tagaotsa vastu maad ja lased luugi lahti.
Tuuletõke on vist sama mõõduga kui kipsplaat? Igatahes zubrikuga(tolle suurema vene käruga) sai seda portede peal vedada. Poest anti veel mingi raam alla. Koormarihmadega kinni ja OK. Kindlasti parem kui katusele ubida.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(24-03-2014, 13:39 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  ...
Endale käru muretsedes jätsime ise ehitamise kõrvale kuna paberimajanduse hind tuli sama mis tutikas käru Smile

Samas peab ostes rahulduma sellega, mida kärutegija on arvanud heaks kokku klopsida. Ise tehes saab sellise, nagu parajasti vaja.
Vasta

Selle pika tiisliga seoses tuli meelde, et sugulasel on subrik ehitatud ümber paadivedamiseks, selleks käivad ära nii esi kui tagumine luuk ning sisse pannakse raam, millele paat istuvb. Ette käib orginaali külge pikendatud tiisel. Asi toimib nii, et saab kasutada kas paadiveoks või lihtsalt käruna. Nimelt on tal tehn. passis tehtud muudatus, et käru on (täpselt ei mäleta) kuskil 4 meetrit pikk. Ülevaatusele lühikese tiisliga minnes oli kõik ok, kuni ülevaataja avastas aga teie käru ei ole ju 4 meetrit pikk. Ei aidanud ka toll korral see paadiveo jutt ning tuli koju tiislit külge kerima minna. Teisel korral jäi ülevaataja uskuma ja oligi 2 aastaks jälle korras.
Vasta

Kui sa soos käru vedada tahad, siis võid uaz käru ka kaaluda. Paksust rauast, suurte ratastega ja kõrge põhjaga atribuut. Sõiduautole paraku raske.

Oma õue transpordiks võib veel kaaluda tz käru. Tema eelis on kallutav kast.
Vasta

Tikil ajad rattavõlli kõveraks,viid esindusse remonti ühe sillaotsa asemel oled sunnitud terve silla ostma kuna võllid keevitatakse tala külge kinni.Leholas öeldi,et rattavõllid nii odavad(40-50€)ja mugavam ja tasuvam nii äri ajada.Minul poldiga kinnitatud tala külge ja ühe olen vahetanud.
Meil suht levinud pika puitmaterjali vedamine haagistega,tikilistel tuled all ja mida paistab sealt lauahunniku alt eriti kui maasturi sabas ja otsad pea vastu maad?Liiklusohutus?Koormatega venitakse ka keset teed ja telgjoone lähedal.Minul tuled kõrval ja kui max kiirusel ei sõida siis silm peeglis ja annan suundadega märku kui kellegile jalgu jään.
Vasta

Tiki silla väljamüügihind tavalise kerghaagise silla puhul oli umbes aastajagu tagasi 150€ kui nüüd õieti mäletan. See siis tootja hind oli.

Selle hinna sees oli siis sillatala, rattavõllid, laagrid ja uued rattarummud...
Kui meeles on, siis uurin mõnipäev järgi palju nüüdseks hind on.


Eks muidugi iga edasimüüja paneb oma kääri muidugi vahele

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta

(25-03-2014, 18:18 PM)muska71 Kirjutas:  ...
Meil suht levinud pika puitmaterjali vedamine haagistega,tikilistel tuled all ja mida paistab sealt lauahunniku alt eriti kui maasturi sabas ja otsad pea vastu maad?
...

Lolluse ja ignorantsuse vastu ei aita miski. Kui inimene ikka tahab asja kasutada ebamõistlikult, siis seda ära keelata küll saab, kuid keelu rikkumisi ära hoida poel võimalik.

Pole ju raske kerghaagise koormat laduda nii, et tuled paistaks. Eriti pikkade laudade korral, kus kasti mahus laotud koorem ületab lubatud kandevõime kordades (rääkimata autole piduriteta lubatud massist).

Sinu haibitud lahendus kõrvalpaiknevate tuledega on õrn okste ja väravapostide suhtes. Palju tulesid kulub aastas?

Ära saa valesti aru: igal lahendusel on omad plussid ja miinused. Kuna enamus inimesi ei kasuta kerghaagist nii pohhuistlikult (märkimisväärne ülekoorem, kõverad ported ja poritiivad räägivad töökultuurist nii mõndagiRolleyes...), siis pole madal tagapaneel või sillatala deformatsioon neile probleemiks.

Kellele on, see teeb täpselt sobiliku kas ise või soetab mokkamööda oleva (reeglina rammusa hinna eest).Cool
Vasta

(26-03-2014, 09:17 AM)v6sa Kirjutas:  Sinu haibitud lahendus kõrvalpaiknevate tuledega on õrn okste ja väravapostide suhtes.
See on vaid pool probleemi. Pikalt üle otsa ulatuv koorem varjab enamuse kaasliiklejate jaoks emma kumma poole tagatule ära. Võib ju arvata et mida on vasakule poole jääval taganttulijal käru parempoolse suunatulega asja, aga mina eelistaksin aegsasti teada saada, millal see ülipikk lauavirn äkki paremale keerab, nii et ots mul sõidusuuna kinni paneb. Tõsi küll, olen näinud sõidetavat kärudega, millel ükski tuli enivei ei põle ...
Hea tahtmise korral saaks lauavirna külge kinnitada lisatuled. Sellist komplekti olen müügil näinud, arvatavasti päramise jalgrattahoidiku juurde kuuluvat. Aga sellist hoolivust kaasliiklejate vastu on kindlasti liiga palju tahetud. Teeme ikka nagu Indias! Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(26-03-2014, 16:07 PM)Basilio Kirjutas:  
(26-03-2014, 09:17 AM)v6sa Kirjutas:  Sinu haibitud lahendus kõrvalpaiknevate tuledega on õrn okste ja väravapostide suhtes.
See on vaid pool probleemi. Pikalt üle otsa ulatuv koorem varjab enamuse kaasliiklejate jaoks emma kumma poole tagatule ära. Võib ju arvata et mida on vasakule poole jääval taganttulijal käru parempoolse suunatulega asja, aga mina eelistaksin aegsasti teada saada, millal see ülipikk lauavirn äkki paremale keerab, nii et ots mul sõidusuuna kinni paneb. Tõsi küll, olen näinud sõidetavat kärudega, millel ükski tuli enivei ei põle ...
Hea tahtmise korral saaks lauavirna külge kinnitada lisatuled. Sellist komplekti olen müügil näinud, arvatavasti päramise jalgrattahoidiku juurde kuuluvat. Aga sellist hoolivust kaasliiklejate vastu on kindlasti liiga palju tahetud. Teeme ikka nagu Indias! Big Grin

Täitsa komplekt on müüa, milles on magnetiga kaks taga tuld ja mingi 8m kaablit ka küljes, mille suskad otse haagise pistikusse ja tuled olemas. Numbrimärk on veel see, mille pead kas uue koha peale pookima, või lisa numbri külge suskama ja probleem on lahendatud.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne