zubrjonok haagis, väärtus?
#61

(19-04-2013, 10:09 AM)pen.skar Kirjutas:  On 15T koormakaal, kuid rekka sellele enam ei mahu.

tärkas mõte. tee sellest sillakaal. kui mu pakkumine ebaselge, siis võin proovida mingi visandi ka joonistada, a hetkel ei ole mahti.
Vasta
#62

(19-04-2013, 16:34 PM)Basilio Kirjutas:  
(19-04-2013, 13:49 PM)Jansa Kirjutas:  Neid Rootsi kärusid vaatasin aasta tagasi üksjagu, nad oleks tõesti tugev alternatiiv tikidele siin.
Kisub jälle OT-ks, aga kui endal oleks rahakott puuga seljas, siis vaataksin Humbaur käru. Vot sellist: http://www.humbaur.com/Single-axle-trailer.181.0.html?&L=1&eid=01000-00300
Olen seda 1000kg versiooni laenutusest korduvalt võtnud, kui vaja midagi rasket vedada ja siiani vasikavaimustuses.
Kuni aga raha põle, kärab zubrikuline küll.
Muide, üks meenutus veel oma zubriku esimesest suuremast aktsioonist minu käes. Kolisin venna peret. Vend ohkis oma seinasektsiooni "Neo 5" pärast. Arvas, et iga mooduli pärast vaja eraldi reis(edasi-tagasi 60km) teha. Irvitasin ja vedasin kihla, et viin kahe reisiga ära! Võitsin. Teisel reisil panin klapplaua lisaks, et koorem ikka täis saaks. Big Grin
OK, ehk ei olnud kõik päris nõuetekohane ja seaduslik. Vend, kes taluõul kaela pikaks venitades ootas, arvas esiti kombaini tulevat. Auto üle mäeküüru veel ei paistnud, aga koorem küll! Big Grin

Teha võib kõike ja eks ole tehtudki, aga tegelikult üle tonni koorma jaoks on ühest teljest vähe. Kui tekib tarvidus äkilisemaid manöövreid teha, siis kipub ikka autot liiga kõvasti väntsutama. Isegi mu Jeep, mis paberite järgi 2210kg piduritega käru tohib vedada, muutub tonnise üheteljelise sabaga üsna ebastabiilseks.

Omal on kasutada vana Statoili rendikäru. Täismass 1000, reg. mass 750, piduritega, üks telg. Veetud sellega ka pooleteisttonniseid koormaid, tonnised olid vahepeal igapäevane teema. Peab vastu küll, loomulikult tuleb aeg-ajalt väiksemaid parandusi ette võtta.
Haagis ise 2001. aastast, 5 aastat hoorati teda rendihaagisena, alates 2006 on meie käes pidevalt ehitusmaterjalide vedu saanud.

Ilma piduriteta haagise peal tonni vedada tundub küll natuke hullumeelne. Tehtud muidugi ka seda, aga ei ole ühestki otsast mõistlik. Isegi kui raam kannatab valu välja, siis liiklusohutusest sellisel puhul väga rääkida ei saa.
Vasta
#63

Lisada võin veel et on tehtud sellist nalja küll. Vend soetas nimelt omale kasutatud haagise: 400kg tühimass, 3900 täismass. Ja pidureid netu. Kusjuures tegu oli endise rendihaagisega. Piduritega veopea oli, ja visuaalselt läksid trossid jms. kah oma kohtadele. Aga seda ainult visuaalselt...

Ja veetud sai sellega heinarulle. 12tk mahtus pääle...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#64

(19-04-2013, 21:10 PM)nustu826 Kirjutas:  Lisada võin veel et on tehtud sellist nalja küll. Vend soetas nimelt omale kasutatud haagise: 400kg tühimass, 3900 täismass. Ja pidureid netu. Kusjuures tegu oli endise rendihaagisega. Piduritega veopea oli, ja visuaalselt läksid trossid jms. kah oma kohtadele. Aga seda ainult visuaalselt...

Ja veetud sai sellega heinarulle. 12tk mahtus pääle...

Ka minu Statoili ex-rendika pidurid olid ka algul vaid sümboolsed. Aga väike regull ja uued trumlid (mingi vana massiauto omad olid) viisid asjad uuele tasemele.

Aga 3900 täismass üheteljelisel haagisel pidi küll mingi ARK-i kirjaviga olema. Ükski mõtlev inimene sellist asja isegi raskele USA-rauale järgi ei ühendaks täiskoormaga. Juriidiliselt käib see vist isegi Suburbanile üle jõu.
Vasta
#65

Tundub et siin on kahte sorti inimesi - ühed mõtlevad peaga mida nad teevad, teised laevad peale nii palju kui mahub ja on selle üle avalikult uhked.
Näiteks see kodanik, kes NEO-5 baasil pilvelõhkuja ehitas - mis sa siis oleks öelnud, kui oleks vaja olnud äkkpidurdus teha või kellelegi oleks tagant sisse sõitnud? Kogu see torn oleks lennanud äraarvamata kiirusega sulle endale selga ju.Tühja see mööbel ja auto - peaasi et kedagi maha ei lööks.

Et keegi ei arvaks et ma ise mingi püha lehm olen Big Grin - vedasin jäikhaagise (konna) otsas Golf2-ga Gaz21 volgat. Ega üle 50 sõita ei saanud, sest volga hakkas teelt välja tahtma. Golfist tema kinni hoidjat polnud. Nii venisingi.
Või vedasin lühikese-madala transitiga kildu. Kõigepealt bussi nii palju et rehvid hakkasid kandiliseks minema. Siis suur tiki käru järgi ja see ka triiki täis. Kuhja ei julgenud panna, sest see oleks politseile liiga silma paistnud. Tossas mis kole ja Tallinnas pärnu mnt viaduktist üles saamiseks oli esimest käiku vaja. Aga pidama saamise võimalust selle rongiga enam ei olnud. Seisma jäi täpselt siis kui inerts otsa sai. Hea et keegi ette ei jooksnud-keeranud-sõitnud. Muud poleks teha saanud kui otsa sõita.

Minumeelest vene haagis, olgu ta zubrjonik või mmz ajab asja ära ja metalli teda viia pole mõtet, kui ta olemas on. Aga selliseid endale raha eest juurde osta küll mõtet pole. Tikilistega on lihtsalt niivõrd palju lihtsam ja mugavam asja ajada. Lihtsalt tõstad peale, tõmbad rihmaga aasade külge kinni ja sõidad. Vene haagisega nikastad-kombineerid-leiutad-mahutad...tore kui on ise pandud konksud, originaalis mässad koormarihma kinnitamisega selleks mitte ette nähtud kohtadesse Smile Laadimiskõrgusest ma ei räägigi - ühelgi venelasel ei ole originaalis avatavat tagaluuki. Kõik need ümberehitatud vene haagised - kui sa tikisse samapalju rauda ja tööd sisse paneks, ta ka ei laguneks Smile
Vasta
#66

(19-04-2013, 20:41 PM)zazik Kirjutas:  Teha võib kõike ja eks ole tehtudki, aga tegelikult üle tonni koorma jaoks on ühest teljest vähe. Kui tekib tarvidus äkilisemaid manöövreid teha, siis kipub ikka autot liiga kõvasti väntsutama.
Üks nüanss on veel. Kui just "vend Osvaldit" pidi ei sõida, vaid ka pinnasteele asja, siis hakkab üheteljeline vihmasel ajal ja üle pooletonnise koormaga maa sisse tahtma. Olen pidanud maalt puid tuues paar korda üheteljelist rendikäru autole järele vintsima. Koorem oli umbes 750kg(lubatud 1000kg).
Batka Mahno kriitika võtan omaks. Lähen nurka häbenema... Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#67

krt, mis te jaurate, küsimus oli, et palju võiks selle käru eest küsida, ehk kui palju te olete nõus maksma, nüüd on paar lk jauramist, et kui palju kannatab vedada jne -keda kotib, palju olete nõus maksma siis, ehk numbreid tahaks näha, mina pakun 10.-
Vasta
#68

(21-04-2013, 21:48 PM)supp Kirjutas:  krt, mis te jaurate, küsimus oli, et palju võiks selle käru eest küsida, ehk kui palju te olete nõus maksma, nüüd on paar lk jauramist, et kui palju kannatab vedada jne -keda kotib, palju olete nõus maksma siis, ehk numbreid tahaks näha, mina pakun 10.-

Käru kaal tuleb korrutada kahekordse vanametalli hinnaga ja liita kummide hind. Kui kummid maksavad 50- tk. siis 100€ + kahekordne metalli hind. Arvan,et niipalju on asi väärt alati. Aga kuna värsked uusrikkad vihkavad oma vanu asju.......antakse ka niisama..Big Grin
Vasta
#69

Basilio ära häbene Wink Palju siin seda rahvast on, kes rangelt seadusetähe järgi ikka käib Smile

Hinnast ka: kindel sellise käru hind on tema kaal*lähima kuusakoski platsi tonnihind. Iga euro mis sa sellest rohkem saad, on puhas kasum.

Rehvid võivad anda lisaväärtust juhul kui sa leiad kellegi, kes nende 20-30 aastat vanade sõõrikute eest midagi andma nõus on. Ja siis lahuta ka see raha maha, mis kummiboxi poisid küsivad nende maha monteerimise eest. Olgem ausad - sõitmiseks mõeldud auto alla nad panna ei sünni. Igal juhul suvaline värske kasutatud rehv on mõistlikum valik. Iseasi, kui mõni restauraator januneb.

Tonnihinnaga ühe paberitega zubriku isegi ehk ostaks - siis saaks paberiteta eksemplari puhkusele saata.
Vasta
#70

(20-04-2013, 01:26 AM)zazik Kirjutas:  Ka minu Statoili ex-rendika pidurid olid ka algul vaid sümboolsed. Aga väike regull ja uued trumlid (mingi vana massiauto omad olid) viisid asjad uuele tasemele.

Aga 3900 täismass üheteljelisel haagisel pidi küll mingi ARK-i kirjaviga olema. Ükski mõtlev inimene sellist asja isegi raskele USA-rauale järgi ei ühendaks täiskoormaga. Juriidiliselt käib see vist isegi Suburbanile üle jõu.

Vabandust minu viga. Tema puhul oli ikkagi tegu kaheteljelisega. Aga piduritest olidki sellel ainult veopea, keermelatt veopeast trosside hargnemiseni ja trosside rüüsid ratasteni. Ühel sillal olid esimesed käänteljed, teisel tagumised. Ühed olid ketaspidurite omad ja teised trummelpidurite omad. Samas olid trumlid/ kettad jõhkralt maha lõigatud - ehk et kõik mis metalli meenutas ja ebavajalik oli eemaldatud...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#71

(14-04-2013, 09:48 AM)agaa Kirjutas:  Registris haagised ca 200-300 eur. Aga ilma ca 75-150.

Mina müüsin enda oma, mis oli vist üks vabariigi korralikemaid (põhimõtteliselt uus, suviti minimaalselt kasutatud, seisis küünis koguaeg) krooni lõpus 3000.- EEK-iga. Oli registris, ülevaatus kindlustus puudus. Tuli ostja kohale, ladus raha peopeale ja läks, ei mingit kobisemist.
Üsna ebapraktiline haagis minu jaoks, midagi suurema kabariitset peale ei mahtunud.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#72

Zubrjonokiga maja ehitamine on päris julm ju Sad...
Mõtlen, et kui näiteks vaja oma 20 t liiva vedada täiteks vms ja ütleme, et käru võtab 400kg manti peale, siis tuleb 20 000/400=50 reisi teha, pea hakkab ringi käima niimoodi ning lisaks kulub kütusele paras kopikas. Juhul kui lähedale vedada- ütleme 10 km, siis 1 ring on 20 km (edasi-tagasi) ja 50 reisi kokku vaja teha- 50*20=1000km; auto võtab ~7l/100km kohta siis kokku kulub 70l, mis rahas teeb ~1,3*70=91 euri (+auto ja käru kulumine).
Lisaks endal sul kulub selle vedamisele päev kindlasti ära, päev, mille sa põhimõtteliselt oleks võinud kulutada palgatöö tegemisele ehk oleksid selle päeva eest raha saanud (palgalise puhkuse ajal ehitamine on muidugi tiba kasulikum, kui lihtsalt puhkepäeval).
Aga selle sama 91 euri eest oleksid saanud 2,5 tunniks endale 4 teljelise veoka tellida, mis ühe reisiga mandi kohale tassib ja endal terve päev vaba muude asjadega tegelemiseks.
Et ma ei teagi, see Zubrjonokiga ehitamine tundub selline rikaste lõbu olevalt?
Edit: et kui selle käruga vedamine oleks kasumlik, siis merko jm ehitajad ainult zubrodega ringi laseksidki.

Lenda Juri Gagarin
Vasta
#73

Viimase postitusega haakub suht - koht hästi riigifirmade põhjendus uute autode ostmiseks - odavam ülalpidamine. Kui see õige oleks, sõidaksid kõik vaesed tuttuute autodega.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#74

(01-05-2013, 13:49 PM)sm. Eestimaa Kirjutas:  Zubrjonokiga maja ehitamine on päris julm ju Sad...
......
Edit: et kui selle käruga vedamine oleks kasumlik, siis merko jm ehitajad ainult zubrodega ringi laseksidki.
Noorsand pole vist nõuka-aegsest elust kuulnudki? Smile
Ega seda selle pärast tehtud, et parim lahendus maailmas. Muud EI OLNUD, kulla sõber! Minu isal polnud isegi zubrikut, mosse katusel vedas kõike, mis sinna mahtus. Ja ehitas elus 2 maja üles.
Liivakoorma hankimine tähendas kallurijuhi krabiseva ja/või mulksuva kraamiga kuriteole ahvatlemist.
Jutuks tuli majaehitus sellest, et mõne arvates kannatab zubrikuga ainult sületäit puulehti vedada.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#75

(01-05-2013, 21:32 PM)Basilio Kirjutas:  
(01-05-2013, 13:49 PM)sm. Eestimaa Kirjutas:  Zubrjonokiga maja ehitamine on päris julm ju Sad...
......
Edit: et kui selle käruga vedamine oleks kasumlik, siis merko jm ehitajad ainult zubrodega ringi laseksidki.
Noorsand pole vist nõuka-aegsest elust kuulnudki? Smile
Ega seda selle pärast tehtud, et parim lahendus maailmas. Muud EI OLNUD, kulla sõber! Minu isal polnud isegi zubrikut, mosse katusel vedas kõike, mis sinna mahtus. Ja ehitas elus 2 maja üles.
Liivakoorma hankimine tähendas kallurijuhi krabiseva ja/või mulksuva kraamiga kuriteole ahvatlemist.
Jutuks tuli majaehitus sellest, et mõne arvates kannatab zubrikuga ainult sületäit puulehti vedada.

Vana aja asjadega olen kursis. Eks ma siis järgmine kord tean, et kui millestki räägitakse siis mõeldakse kauget minevikku ja targem on vait olla.

Lenda Juri Gagarin
Vasta
#76

Pidin eile maal keldrit koristama ja kuna käru oli vaja siis pidin alguses rentima, aga siis hakkasin alternatiive otsima, kuni üks tuttav müüs oma zubrjonoki maha 40€ eest. Jama sai veetud ja käru seega põhim6tteliselt tasuta saadud. Mis temaga edasi teha , seda ei tea.

Ahjaa võrdlesime teise samasugusega, siis minuomal on all lada veljed ja tuttava omal mosse omad. Millest selline erinevus?

Pole midagi targemat teha
Vasta
#77

Tehti vanasti vahetükke või lausa uued rummud et saaks lada rattad panna. Ise pole teinud ega näinud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#78

Osad subrikud või selle laadsed olidgi sigulli rummudega aga nende kast oli vähe teise kujuga. Pilt oleks suureks abiks.:coolWink
Vasta
#79

See oli see teine, nagu meie oma, vaata mu varasemat postitust. Nimetati Ziguli käru.
Seltsimees Eestimaa võiks ka vaadata.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#80

(02-05-2013, 20:45 PM)Killer666 Kirjutas:  ... üks tuttav müüs oma zubrjonoki maha 40€ eest. ...
Ahjaa võrdlesime teise samasugusega, siis minuomal on all lada veljed ja tuttava omal mosse omad. Millest selline erinevus?
see selline erinevus nagu Tiki ja Respo kärude vahel, st tootjad - üks on MAZ (Mosse agregaatide baasil) ja teine zigulli baasil oli vist MMZ?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne