Loomad auto kallal

Kas meie hulgas taksitermistikuid ka on?  Mul gaz 53-s elas-lammutas aastaid nugis. Süda jukerdab ikka mul ja nädala ei käinud juttselghiirte pärast ülespandud elusaltpüüdvat lõksu kontrollimas. Oligi jama- nugis end sinna sisse mahutanud  ja nälga-külma ära lõpnud. Ilusas talvekarvas, mitte mõni lõhkine autoalla jooksnu. Kas rotid tulevad nüüd külla tagasi? Koer saab küll rahu- pole vaja auto ümber karelda ja klähvida. Ikkagi 34 kilone soliidne kutsa! Ise ma topisetegemiseks korralikult nahka võtta ei oska ja keemiat ka pole. Vast pealuu kohalikule muuseumile keedaks puhtaks kui huvilisi pole.
Vasta

Üks lugu sellest sügiusest: olin ühes talus ja äkki näeme kuidas talu kass midagi väikest taga ajab. Jubeda kisaga jooksis ees väike kassipoeg. Sai ära päästetud kuna polnud teada mida kõuts temaga teeks, on teine paar jänestki metsast koju lohistanud.. Kuna varasemalt on kahel korral sinna tallu võõraid kassipoegi toodud, siis sai jälle seda arvatud. See kõuts isegi oli koos oma õekesega puuriida vahelt leitud ja hiljem oli kord 2 kassipoega lausa lauta sisse tõstetud. Need laudakassid said valla kaudu varjupaika saadetud aga no mida sa teed pühapäeva hilisõhtul kui plaanis minema sõita. Juhuslikult tuli mõte helistada naabertallu, et nõu küsida aga seda sai tehtud naljaga, et "ega sul üks maatõugu hallitriibuline kassipoeg kadunud pole", vastuseks tuli "aga on küll, lausa 4tk on hommikust saadik kadunud". Nüüd hakkas mõistatamine, et kuidas küll nii väike kassipoeg nii kaugele jõudis, linnulennult läbi metsa talude vahe ca 800m, teidpidi poole rohkem. Ainuke loogiline seletus, et ronisid mõne talus käinud auto vahele ja ju siis mingil hetkel välja pudenesid. Isegi kui maanteel maha kukkus, siis leidmiskohani oli taluteedpidi üle 200m minna. Selgus, et need kiisud olid mõni päev varem juba omaniku väikebussi rattakoopas ühe sõidu teinud aga siis lõppes kõik õnnelikult.  Järgmisel õhtul rattaga maanteel sõitnud tuttav leidis mõne kilomeetri kauguselt teise kassipoja, oli küll viga saanud aga nüüdseks paranenud ja uues kodus. 2 jäigi kadunuks. 

JAN
Suzuki GV & VW Caravelle
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne