Liikluskindlustuse maffia!!!

LKF ja Iizi kalkulaatorid erinevad mingil seniteadmata põhjusel kindlustusfirma omast. ja mitte alati pole kallim.
Aga mis minus hämmeldust tekitab, on meeletu hinnavahe. Aasta tagasi küsisin kastiautole kindlustuse pakkumist.
Aasta hakkab mööda saama, uut kindlustust vaja autole mis aastas 40päeva /2500km avalikel teedel sõitis.
Tulemused on õnneks samad, mis aasta tagasi, aga see viimane rida...? kahekordne turuväärtus  Toungue Sad rohkem naljanurga teema.
   
Vasta

Tere!

Kõik kindlasti teavad ja oskavad õigesti käituda auto ostu-müügi korral. Sain ise kogemuse võrra rikkamaks. Nimelt ENNE AUTO MÜÜMIST PEAB vana omanik KINDLUSTUSE KATKESTAMA, muidu on auto edasi kindlustatud. Vähemalt kindlustuse IT süsteemides ja andmebaasides.

Juhtum oli selline. Liikluskindlustus hakkas lõppema, saadeti paber-kiri uue poliisi ja arvega. Et mul oli aga plaanis auto maha müüa, siis ei pööranud sellele suurt tähelepanu. E-riigis tegimegi selle omanikuvahetuse ostjaga kindlustuse viimasel päeval ära. Eesti.ee keskkonnast kadus auto minu nimelt ära, süda rahul.

Paari  päeva pärast sain aga kindlustuselt uue kirja: kindlustuse arve on maksmata. Helistasin uuele omanikule, et kas tegi kindlustuse ära. Tema vastu, et ei saa, auto on juba kindlustatud!
Võtsin siis kõne kindlustusfunktsionärile. Selgus nüüd selline olukord, et auto on kindlustatud, arve on minu maksta ja katkestada seda mina ei saa, sest seda saab teha vaid auto omanik! Õnneks laabus kõik hästi, sest ostja oli hea tuttav. Saime kindlustuse katkestatud, uue tehtud.

Antud juhul siis tegeles ühe auto kindlustamisega kindlustusmaakler 3..4 telefeoni kõne jagu, võib-olla terve töötund läks selle alla. See kõik on ju (asjatu) kulu!

Suvise hobi-autoga käib iga-sügisene jant. Kindlustus saadab poliisi, mina saadan vastu avalduse: auto ei sõida talvel, palun leping selleks ajaks peatada. Sellele vastab maakler: ok, leping peatatud. Milleks selline jant? Järjekordne kulu.

Olen jätkuvalt seisukohal, et süsteem peab olema lihtne: on kindlustus - sõida! ei ole kindlustust - ära sõida! Omanikuvahetus: kindlustus katkeb. Kindlustus on siis, kui oled selle eest maksnud. Selle kehtivuse saab praeguses online-IT arengus kenasti automatiseerida.
Mingid juriidilised võimalused, et oled automaatselt võlglane liigitub minu jaoks väljapressimise alla.


Putitamisrõõmu jõuludeks kõigile!
Vasta

Mul oli sama asi, ostsin auto ja autol oli kuu aega kindlustust veel. Hiljem vana omanik helistas ja küsis et kas ma saan selle ise ära katkestada, tal läks uuesti raha kontolt maha. Aga mingit suuremat probleemi seal polnudki, piisas ühest kirjast swedbanki, kindlustus katkestati ja raha sai ta tagasi. Ise olen alati teinud kindlustuse iizi kaudu, seal saab valida jah/ei leping. Jah-lepingu puhul pikeneb kindlustus automaatselt. Ei-lepingu puhul mitte. Teistkaudu pole kunagi teinud ja ei tea kuidas sellega on.
Vasta

Hulgusele

Iizi lükkab oma klotsi vahele(u.10%) ja seepärast on LKF kalkulaatorist erinev. Kui otse pakkujate lehtedelt vaadata, siis võib mõnikord ka muid anomaaliaid leida.
Huvitav asjaolu, et gjedensdige on sellise pakkumuse teinud, minule tulevad sellest kontorist pea alati tuntavalt väksemad numbrid kui konkurentidel ja on tihtipeale see konks ka alla neelatud.
Vasta

Hulgus, mis marki kastikaga tegemist?

Numbrid tunduvad päris suured
Vasta

(14-12-2017, 13:07 PM)krister Kirjutas:  Suvise hobi-autoga käib iga-sügisene jant. Kindlustus saadab poliisi, mina saadan vastu avalduse: auto ei sõida talvel, palun leping selleks ajaks peatada. Sellele vastab maakler: ok, leping peatatud. Milleks selline jant? Järjekordne kulu.
Minul käib säärane jant ühe kaherattalise liikurmehhanismiga, mis ka kindlustust vajab.
Olen seni teinud tähtajatu ja siis vajadusel pikendanud, või teatanud, et talvel ei sõida. See tuleb odavam. Sel aastal proovisin siis teha tähtajalise kindlustuse, mis peaks tähendama, et enam teadet ei saadeta. Aga kallim sai.
Ikka tuli teade, et /teile kuuluva ... liiklusvahendi kindlustus hakkab lõppema.../
Ja nii juba 9 aastat.
Mina siis uurisin, et mis seis on, tähtajaline ja talvel pole võimalik kasutada.
Iizi vastama, et nendel mehhanism, nimega arvutiprogramm, saatma automaatselt kõigile lõppevate poliiside omanikele selle teate. Peatamise märgib ta siis käsitsi.
Eks see ole nüüd selle suure vingumise tagajärg, et inimesed ei tea, ei mäleta jne...   Cool
Vasta

Ostsin kevadel põhjaosariikidest kuu pensioni eest Fiat-Scudo kaubiku pluss sain ka 80 liitrise paagi Dk täis. Kindlustamisel olin meeldivalt üllatunud, kui eelmise omaniku makstud kindlustus mulle edasi kanti. Paar eurot juurde ja sai järgmise ülevaatuseni. Et mis raha neil käes, seda enam käest ei anna(eelmisele omanikule peopeale), juurde küll võtavad...
Vasta

(14-12-2017, 13:07 PM)krister Kirjutas:  ...
Juhtum oli selline. Liikluskindlustus hakkas lõppema, saadeti paber-kiri uue poliisi ja arvega.
...

Palun loe oma arvet ja poliisi tähelepanelikult: nii juhtub, kui valida kõige odavam automaatselt pikenev kindlustus. Säärasel juhul tulebki ise öelda, et ma ei taha jätkamist. Ning seda tuleb ette öelda xx päeva.

Mis firma leping oli?
Vasta

(14-12-2017, 17:47 PM)samodelkin Kirjutas:  ...
Ikka tuli teade, et /teile kuuluva ... liiklusvahendi kindlustus hakkab lõppema.../
...

Kusjuures mitte midagi ei juhtu, kui seda teadet "Ei lepingu" korral ignoreerida - kindlustust lihtsalt ei teki.
Vasta

See on ju "Arve/Pakkumus", mille nad saadavad.
Vasta

(14-12-2017, 16:13 PM)AsTroSS Kirjutas:  Hulgus, mis marki kastikaga tegemist?

Numbrid tunduvad päris suured

Auto ka "suur" Volvo FL7, ´87
Vasta

krister
Tundub, et Sulle tehti liiga. Ma teen alati odavaima pakkuja juures kindlustuse. Enne kindlustusperioodi lõppu tuleb uus pakkumus. Kui kindlustust pole vaja, siis ei maksa raha. Punkt.
Vasta

(14-12-2017, 23:25 PM)hulgus Kirjutas:  
(14-12-2017, 16:13 PM)AsTroSS Kirjutas:  Hulgus, mis marki kastikaga tegemist?

Numbrid tunduvad päris suured

Auto ka "suur" Volvo FL7, ´87

Veider ikka. Mulle iizi näitas 1988 FL7 jaoks kõige odavamat samuti ergot - 20 euri kuu. Seepeale toksisin samad andmed sisse ergo enda kodukal ja sain 12 eur kuu. Mõeldud tehtud. Aga hinnavahe Su pakkumisega mitmekordne.  Rolleyes
Vasta

Tervitusi üle hulga aja! Leian, et pean natuke tagasisidet andma ja ühte huvitavat probleemi valgustama.

(13-12-2017, 20:49 PM)oltsberg Kirjutas:  Puppenjohh ja joppenpuhh! Mis küll toimub?

IIZi poolt edastatud soodsaimad pakkumised 6ks kuuks läbi ajaloo:

dets. 2014 23.17

dets 2015 23.97

juuni 2016 30.00

dets 2016 34.86

juuni 2017 33.78


Ja värske soodsaim pakkumine (dets 2017) 49.34 Sad  ????????????????????
kindlustusobjekt


(13-12-2017, 22:23 PM)oltsberg Kirjutas:  Tänan, ZIL 131!

Ma uurisin erinevate kindlustusandjate pakkumisi, see G-tähega kontoora, mida keel ei paendu ütlema, pakkus oma lehel küll soodsamalt kui IIZIs oli. Aga ülejäänud šokeerisid veelgi suuremate numbritega. ERGO lehekülg peksis segast, säält vastust ei saanudki Sad  Mõned tahavad lisaks auto nr-le ka omaniku isikukoodi, mida mul pääluu sees ei ole, peab tükk aega otsima Sad 

Aga millest ikkagi nii meeletu hinnatõus?

EDIT: sain ERGO lehel arvutuse tehtud. Asi ongi selles, et ERGO pole ennast enam konkreetse juhtumi puhul IIZIs pakkunud, tema hind polegi peaaegu tõusnud. Samas naljakas, et LKF-i kalkulaator näitab ERGO puhul veidi kõrgemat hinda, kui ta enda lehekülg.

(13-12-2017, 22:16 PM)ZIL 131 Kirjutas:  oldsberg
Vaata veel Swedbanga pakkumist. IIZI on vahendaja, vaata kindlustuspakkujate kodulehtedelt.

Swedbank positsioneerus sinna kirvemasse otsa. Ikkagi pidin IIZi kaudu tegema, sest ERGO ei aktsepteeri olukorda, kus maksja ja omanik ei kattu. Niisiis ei saa kellelegi kindlustuse näol jõulu- või sünnipäevakingitust teha Sad  IIZil on sellest poogen, tuli lihtsalt kallima hinnaga leppida. Ca 20% võtavad vahelt...

Aga eile sõidan ja äkitselt hakkavad minu taga vilkuma nääripuutuled. Mõtlesin, et mis jama, jõulud ju läbi, isegi setude omad, aga siis sain aru, et militsionäärid Big Grin  Kontrolliti papreid, topiti "kollane taskulamp" nina alla. Ja siis poetas militsionäärivana, et omanik on ohtlike juhtide nimekirjas, sest tervisetõend on kehtetu.

Kas keegi teab sellest asjast midagi täpsemalt? Ja ilmselt jookseb see info ka kindlustusfirmadele "koju kätte"?
Vasta

oltsberg
Kontrolliti papreid, topiti "kollane taskulamp" nina alla. Ja siis poetas militsionäärivana, et omanik on ohtlike juhtide nimekirjas, sest tervisetõend on kehtetu.
Hirmus värk Big Grin Eks politseiautol automaatne numbrituvastus peal. Kompuutris lõi punase lahtri põlema, kehtetu juhiluba Big Grin 
LKF i lehel võid proovida, et nagu oleks kasutatava auto ostmise soov. Vaata kas hind langeb? 
Vasta

(14-02-2018, 14:18 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Hirmus värk Big Grin
Selles mõttes oli hirmus, et nad nii ootamatult välja hüppasid Smile Pime oli , ei näinud, et kusagil kõrvalteel oleksid passinud. Kuskilt tulid vist ilge vinnaga kohale. Aga kust?

Aga tegin ka soovitatud võrdluse.

Vana omanik (kes muideks taevastedel radadel rändab ja seetõttu tervisetõendit ei omagi.) Ja seda need andmebaasid ei näita Big Grin
     
Ja kui mina oleks omanik:
   
Vasta

Iizi näitab, et aastane kindlustus teatud kindla firma puhul on 73 eur. Kui aga võtan lahti selle firma kodulehe, siis sealt saan pakkumiseks 56 eur. Iizi tahab korralikult vahelt saada, on ta ju ainult vahendaja, nagu aru olen saanud. Rolleyes
Vasta

Lkf'il on ka selline vördlustabel olemas, vaata sealt parem. Pole huiareid vahel ja valid selle mis meeldib
https://www.lkf.ee/et/kalkulaator

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

See on parem jah, vanasti kasutasin iizit ja vahel veel vaadanud selle kaudu, aga reaalsed pakkumised olen alati paremad saanud.
Vasta

Kirjutan ka positiivset lugu. Ksf! käest ostetud naljakal Fiatikesel nühkis toidupoe parklas suur ja kole LC tagatiivale jutid peale, hästi vaadates oli suisa mõlgikestki aimata. Ja lasi jalga see siga inimnahas.
Aga kus tegijaid, seal nägijaid. Kui ise hiljem poest välja tulin rooli hüppasin, teiselt poolt autot, pahategu nägemata, ja sõitma hakkasin, puhus tuul kojamehe all sildikese nähtavaks. Pidasin kinni, lugesin sildi pealt, et mis juhtus, kes tegi ja kes nägi.
Hing läks täis.
 Ma olen aastatega selliste parklakõksude pärast nii palju liisingukaskode omavastutusi maksnud, et nutt tuleb peale mõeldes, palju õlut selle raha eest saanuks. Ja nüüd on üks sitapeade sugukonna esindaja teolt tabatud.
Teavitasin juhtunust seadusesilmasid ja oma kindlustust. Kuna mu auto oli sündmuskohalt ära liikunud ja teine masin suisa uttu tõmmand, paluti mul Rahumäe teelt läbi tulla. 
Okei, määrisin papreid poolitsa jaoks, teise eepose kirjutasin kindlustusele, siis jäi asi ootama riigiasutuse menetlemist.
Menetleti nädal ja tükike teistki, misjärel teatas süüdlase kindlustus (kuhu minu kindlustus kogu juhtumi materjali läkitas), et Eesti Politsei on süüdlase tabanud, tolle näpud ja muud sarnase kujuga kehaosad korraga ühe sahtli vahele löönud ja puhtsüdamlikule ülestunnistusele pookstavid alla saanud, seega mingu nüüd mina plekkseppasid ja autopintseldajaid hinnaküsimisega tüütama. Koostööpartnerite soovituslik nimekiri lisatud.
Mustamäe Värvaltrans jäi samal päeval teele ette, tegi sealne töötaja tagatiivast pilte ja lubas hinnapakkumise õkva kinnitamise seltsi saata. 
Läks mööda veel nädalake kui postkasti maandus kiri, mille lühikokkuvõte siis selline:
 1. tagatiiva uueks vuntsimine maksab rohkem kui auto (tõsi) - seega nad seda ei hüvita
2. vigastused on marginaalsed, ei mõjuta lõppkiirust, turvalisust ega auto turuväärtust (tõsi) - seega nad ei taha autot hävinuks tunnistada
3. Lähtuvalt eelnevast on nemad otsustanud mulle maksta valurahaks ümmargune pooltuhat kehtivas valuutas, saatku ma oma kontonr. Auto hoidku ma aga edasi endale.

Ilus.

Kusjuures kui too länkarijuht oleks mind kõrvad lontis auto juures oodanud siis ilmselt oleks ma piirdunud samst poest ostetud sikspäkiga ja tema koefitsent poleks ka kerkinud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne