Jumz 6AL ja EO ehituslood

80-date kogemus.  Jumz`l on nii suure pinnaga jahutusradiaator, et kui ka suvel soojenduskate peale jätta, ei lähe keema. Aitab tõstetavast ruudust ja altvõetavast õhust. Talveks hankige ikka soojenduskate peale, ärge laske mootoril vireleda 60-70 kraadi peal. Vee ja tiheda termostaadiga võib palja radika "kinni võtta". Aitab tühikäigule tiksuma jätmine ja oma seljast jopiga nina kinnikatmine.
Vasta

Miks mitte proovida moodsa aja leiutisega, millel koondnimetusega elektriventilaator - külmal ajal pole vaja mootorit suure tuulega väljast jahutada
Vasta

Vajadus soojajärgi hakkab vist leevenduma juba Big Grin Aga süsteem võiks töötada siiski. 
Soendusradikas pärit Tartus toodetud TA magamiskohaga veokast. Küttis toa iga ilmaga soojaks, selajal ei ole ilmataat ka väga koonerdanud veel. Kuid põhiprobleem ikkagi see, et voolikud, mis soendusmootorisse lähevad on soojad vaid mootori vahetus läheduses. 
Minu mõlemal jumzikul on termostaadid ära visatud ja süsteemides moodne antifriis, mis suvel palavaga 80 kraadini saadud, kuid talvel lühiksed lumelükkamised üle 50 väga ei lähe (mootorikatted alles projekti järgus) Big Grin
Hetke plaan on aretada vahele miskine 12V tsirkulatsioonipump, küll siis soe liikuma hakkab.  
Vasta

(29-01-2016, 21:19 PM)Buzzet Kirjutas:  ...
Minu mõlemal jumzikul on termostaadid ära visatud ja süsteemides moodne antifriis, mis suvel palavaga 80 kraadini saadud, kuid talvel lühiksed lumelükkamised üle 50 väga ei lähe (mootorikatted alles projekti järgus) Big Grin
Hetke plaan on aretada vahele miskine 12V tsirkulatsioonipump, küll siis soe liikuma hakkab.  

Ei hakka. Sooja saab alles siis, kui jahutusvedelik kuumaks saab. Seni tulebki ainult leiget...
Vasta

Kui termostaat väljas ei saa ka siis sooja,sest jahutusvedelik ei viitsi mööda väikest ringi ronida sest suur ju lahti ja sealt palju kergem kulgeda,aitab ringluspump või korralik töötav termostaat.
Vasta

Lugedes seda teemat ei saa aru mis halba see termostaat teile teinud on, et see prügikasti lendab. Mul Jumz-il sai see mingi aeg tagasi asendatud uuega kuna ei läinud soojaks. Hetket on tuba soe ja termomeeter näitab ka pea 80 kraadi. Kui seda sees pole jahutab vedeliku ring ainult esimesi silindreid ja tagumistel võib tekkida suure koormuse all lokaalseid ülekuumenemis kohti.
Edu.
Veiko

MTJ.EE
Vasta

Ma isegi jäin selle üle mõtlema, et sõiduautol ei viska ju keegi termostaati vahelt välja, pigem tuleks võib olla tõesti selle venelase ikalduse asemele sobitada mõni lääne ametivend, nagu siin ka jutuks on olnud.
Vasta

(01-02-2016, 09:57 AM)KopliKrahv Kirjutas:  Ma isegi jäin selle üle mõtlema, et sõiduautol ei viska ju keegi termostaati vahelt välja, pigem tuleks võib olla tõesti selle venelase ikalduse asemele sobitada mõni lääne ametivend, nagu siin ka jutuks on olnud.

See on tingitud vee kasutamisest jahutussüsteemis. Termostaadiga ei saa vett korralikult välja ja hommikul sisse. Valdavalt räägitakse siin teemas just sellistest masinatest, millel kunagisest vee kasutamisest tingitult on termostaadi pesa ära ussitanud. Seega termostaadi paigaldamine raskendatud. Jahutusvedeliku kasutamisel on termostaadi kasutamine ju ok.
Vasta

Nujah, ei mõelnud jälle niipidi, omale ehitatud lekkevaba, antifriisi sisaldav jahtutussüsteem. Oskand arvatagi, et tänapäeval keegi veel ämbritega joosta viitsib Big Grin
Vasta

Tervist, selline küsimus, et milline termostaat jumzile sobiks panna. Täpselt jumzile nimetatud neid nt. pmkaubamajas pole; russile on neid seal mitmeid vastavalt siis avanemistemperatuurile. Kas nagu vene värk ikka võiks jumzilegi see russi oma sobida või kuidas? 
Usun, et monda teistki foorumlast huvitab see, milline sinna minema peaks. 

Ette tänades Sander
Vasta

Praegu töötemp. ainult mingi 50 kraadi, veidi väheks jääb ilmselgelt.
Vasta

Termostaat TS-109 ostsin mina sealt oma JUMZ-ile. Sobis ilusti. Tihendid tegin ise.
Veiko

MTJ.EE
Vasta

Aitäh sulle! Krt nüüd leidsin flindist isegi vist sellise nagu tehas/kataloog ette annab: TC6-A.
Ehk pmkaubamaja jumzi kataloogi järgi leidsin flindist "russi jahutussüsteemi" teema alt sama markeeringuga termoka. 
Ehk oskab keegi öelda milline variant see parim siis on  Toungue Big Grin
Vasta

Kuidas Jumzid elavad? Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne