5-osaline suruõhu tööriistakomplekt
#21

Nitrolahusti võtab 98% ulatuses kõike. See on parim vahend pritsi pesemiseks. Vahet pole, kas tegemist on päris lahustite baasil või white spirit'i baasil värvidega. Isegi peale vee baasil värvidega toimetamist ja hilisemat veega pritsi pesu, oleks mõistlik prits korra lahustisse torgata, kuna alumiinium kipub veega/jääkniiskusega oksüdeerima ja lahusti neutraliseerib selle niiskuse sealt seest.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#22

Vot tekkis ka minul uudishimu, miks ei saa/tohi siis sellesama lahustiga pistooli pesta, millega värvigi lahustasid? Kui kohe pesta, läheb ju ilusti puhtaks. Miks peaks pesuks eraldi lahustit ostma?
Ärge võtke isiklikult, aga minu kõhutunne ütleb, et see atsetooni-tarkus võib pärit olla seltsimeestelt, kes palgatööl püstolit kasutanud ja õhtul nii kui kell kukkus, till püksi ja punuma! Värvine püstol aga jäi lauale vedelema. Järgmisel päeval siis jah, vaja kangemaid rohtusid tarvitada, et seda "kitti" sealt lahti leotada. Tunnen ühte töökoda omanud ettevõtjat, kes oma meestega sama moodi hädas oli. Õhtul käis a la "pressraud nurka" ja ise jooksuga minema. Järgmisel päeval siis pool hommikut roogiti oma riistu puhtaks. Küll prooviti heaga ja kurjaga, isegi kavalusega prooviti, aga ei aidanud... Rolleyes

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#23

Pole kahjuks juhtunud lugema-kuulma, mis vahe on atsetoonil ja nitrolahustil, et eslmene kellegi teadjama eelnevast postitusest pritsi pesemiseks kohe mitte ei lähe.
Autobaasi "võõbal" oli paraja suurusega anum, mille sisse käis püstol lahustisse likku ja polnud kuulda, et tihendid läbi. Ju siis veneaegne lahusti oli nii lahja ja pask, nagu kogu see värk paljude noorte arvates. Tegelikult oli seda ja teist...

Tervitab Veteran.
Vasta
#24

Kullamehed.
Atsetoon on kangem tavaar kui lahusti ja see sööb tihendid ja plast osad ära.
Odavaotsa püssidel lausa hakkab kopsikut sulatama. Ja vägagi kiirelt.

Lahustisisse likku jätmine pole ka väga õige võte, aga otseselt keegi keelata ei saa.
Lahustis ligunedes "turbuvad" tihendid ja nende eluiga lüheneb.
Endal on korduvalt olnud juhus kus pean töökaaslase järgi lohakile jäetud värvist püssi leotama. Ja siis on esimese asjana nõelatihend "paistes" ja nõel ei liigu.
Antud olukorras tuleb oodata kuniks tihend tagasi tõmbab.
Ilmselt oleneb see tujust, et kas aega läheb päev või nädal.



(12-06-2013, 12:57 PM)Basilio Kirjutas:  Ärge võtke isiklikult, aga minu kõhutunne ütleb, et see atsetooni-tarkus võib pärit olla seltsimeestelt, kes palgatööl püstolit kasutanud ja õhtul nii kui kell kukkus, till püksi ja punuma! Värvine püstol aga jäi lauale vedelema. Järgmisel päeval siis jah, vaja kangemaid rohtusid tarvitada, et seda "kitti" sealt lahti leotada.

Jah tunnistan.
Töötan kellast kellani ja kui aeg kukub siis on tööpäev valgelinimesel läbi.
Aga see ei tähenda seda, et ma ei varuks endale enne tööpäeva lõppu piisavalt aega töövahendite pesemisele.
Niiet ilma fakte teadmata pole vaja ju "solki" pritsida ??




Lõpp kokkuvõttes teile "vanakooli tarkadele"
Mis ma "noor ja loll" ikka tean onju...
Minuteada on atsetoonil ja nitrolahustil isegi keemiline ühend täiest erinev...
Nitrolahusti sisaldab väga väikest kogust atsetooni....

Või eksin ma enda viimase kahe väitega ??

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#25

Olen ka eluaeg saanud lahustiga pritsi puhtaks, atsetooni pole nagu millekski kasutada tulnud eriti.
Lahustitest rääkides, nii umbes 5-6a tagasi müüdi rootsi biltemas nitrolahusti nime all head kraami, auto uksevahesid oli hea matistada lihtsalt lahustise kaltsugaWink. Värvipritsile ei möjunud eriti hästi, mitte-biltema pritsil sulas kopsik hommikuks minema pealt....

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#26

Mina aga kiidaks hoopis teist 5 oslist komplekti mis töööriistamarketis pakkumises. Nimelt 129 eurot maksev pneumo komplekt tootjalt YAMA kus on sees drell, lihvar*poleeria , mutrikeeraja, piik ja otslihvar... Palju vajalikke asju ja mis peamine , et toimivad muidugi kompressor peab olema suht vöimas ja paak peab olema suht suur. Hetkel 1000 l reserv paak 7 atsi peal .

Aga mis puutub atsetooni siis olles tegelenud kunagi akvaariumite tootmisega on kindel, et atsetoon oli parim silikoni jääkide eemaldaja. Yhesönaga söi silikoni ära. Ja arvestades seda, et tänäpäeva tihendid on enamus silikoni baasil siis pole midagi imestada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne