vanajalgrataste paraad 6. juulil Põltsamaal
#1

Eesti Jalgrattamuuseum korraldab laupäeval, 6. juulil 2013 Põltsamaal vanajalgrataste paraadi, mis toimub Põltsamaa linna- ja lossipäevade ühe üritusena.

Koguneme Põltsamaa Kultuurikeskuse juurde (aadressil Kuperjanovi 1) kella 10 paiku. Sellele järgneb umbes 2 km pikkune paraad Põltsamaa linnas, publikuks Põltsamaa linna- ja lossipäevadele kogunenud inimesed. Paraadi järel peatume umbes tunniks Põltsamaa lossihoovis, kus korraldame seal toimuva traditsioonilise käsitöölaada juures väikese improviseeritud näituse.

Oodatud on osalema kõik vanajalgrattahuvilised oma sõidukitega, võimaluse korral ka rattale vastavas (vastava ajastu) riietuses.

Ürituse täpsem ajakava lisandub siia jooksvalt. Täiendav teave - 514 3262, valdo@velomuseum.ee

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Olles ise ka suur jalgrattahuviline (enda arvates ehk omast-arust), peamiselt just vanade jalgrataste huviline, siis küsin eelneva jutu peale, kas toiumub ainult 10 minutit hirmu ja 60 minutit passimist või on ka plaanis organiseeritud korras sadulas kõikudes ja pedaale tallates lähema ümbruse huviväärsustega tutvuda? Ehk siis, et kas on ka mingeid lisaväärtusi (Põltsamaa tõmmu, kuldne?) peale 2 km-se sprindidistantsi ja tunnise edevuse laada kohapeal saadaval? Muidu kipub stiimulit väheks jääma Haapsalust kohale kimada pooleteiseks tunniks etlema. Rolleyes
Vasta
#3

Võtan julguse siia teemasse veidi lisada...
Nagu kuulda on olnud, siis Veinipealinna plaanib ikkagi inimesi minama, seda nii Kevadpealinnast kui ka Suvepealinnast, samuti väiksematestki kohtadest, nagu näiteks Tallinn jne. Ka Haapsalust võib osalejaid tulla, nii on kuuldud.
Seega seda ohtu pole, et potensiaalne osaleja laupäeval Suure Waldoga vastastikku tõtt vaataks, ümberringi põltsamaalaste metsikud jõugud ja ei ühtegi teist jalgratturit 5 versta raadiuses. Samas on siiski iga kohaletulnu siiralt oodatud, sest ega sellist rahvast meil ülearu pole, kes asja vastu huvi tunneks ja lisaks veel koibi tagumiku alt välja viitsiks kerida.
Lisaks olen aru saanud, et on plaanis igasuguste veeprojektide ja väljakaevamiste kiuste ka ümbruskonnas Valdo juhtimisel mõni lahja km pedaalida ja mõnda kohalikku vaatamisväärsust uudistada. Kas võileib tuleks kaasa võtta, mina küll ei tea. Aga kui keegi võtab ja omal isu ei ole, siis võin selle ise ära süüa, juhul kui juhtun ka läheduses olema.
Vasta
#4

Hetkeandmetel võiksime paraadiga startida Põltsamaa Kultuurikeskuse eest umbes 10.15 paiku. Igatahes 10.55 oleme me oodatud Põltsamaa Lossi- ja Linnapäevade ürituse "südamesse" - lossihoovi - kus me saame nii vanu jalgrattaid kui ka Eesti Jalgrattamuuseumi paariks minutiks rahva ees tutvustada. Rääkisin täna just kohalike korraldajatega.

Umbes nii pooleks tunniks või tunnikeseks võiksime jätta rattad rahvale vaatamiseks lossihoovi, et siis startida paraadi teisele osale, kus mul on plaan tutvustada osalejatele Põltsamaa ajaloolisi paiku - baltisaksa kalmistut, Uue-Põltsamaa mõisat, pastoraati, Uue-Põltsamaa mõisa kirikulaadset matusekabelit ning veskikohti.

Igatahes hiljemalt kella kümneks oleks meil mõistlik kultuurimaja ette koguneda.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

Kas umbes 30 aastane tehnika ja kolm korda noorem omanik ka kvalifitseeruvad?
Vasta
#6

(02-07-2013, 22:19 PM)janek555 Kirjutas:  Kas umbes 30 aastane tehnika ja kolm korda noorem omanik ka kvalifitseeruvad?

Arvan küll, eriti kui tehnika on alles roheline ja omanik juba kogemustega! Smile
Vasta
#7

Eesti ajal oli Põltsamaal K.Pätsi tän.nr14,Hr E.Reimani Mehaanika-lukusepa ja- jalgrattaparanduse spetsiaaltöökoda.See võiks ka marsuudis olla,kui keegi teaks praegust aadressi.
Olemas foto,kuid puudub luba selle avaldamiseks.
Tuli äkitselt selline loll mõte.
Foorumis kajastatud teema Tsehhi jalgrattast Bata,oli Hr E.Reimani omanduses,millega ta eesti ajal, mööda Põltsamaad ringi kulges.
http://forum.automoto.ee/showthread.php?...light=bata
Vasta
#8

(02-07-2013, 22:19 PM)janek555 Kirjutas:  Kas umbes 30 aastane tehnika ja kolm korda noorem omanik ka kvalifitseeruvad?

Loomulikult, kui tehnika omanik või kasutaja tunnetab, et see on vanatehnika!

30 aastat on ju ülipikk aeg - tollal (AD 1983) oli võimul ju alles Juri Andropov ning me kõik kuulasime Ameerika Hääle kaudu hinge kinni pidades legendaarse Ernst Jaaksoni üleskutset pidada vastu ajani, mil muutunud seis loob uue olukorra kogu Ida-Euroopas.

Nii et maailmas on selle aja jooksul palju muutunud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#9

(03-07-2013, 10:46 AM)valdo Kirjutas:  30 aastat on ju ülipikk aeg - tollal (AD 1983) oli võimul ju alles Juri Andropov ning me kõik kuulasime Ameerika Hääle kaudu hinge kinni pidades legendaarse Ernst Jaaksoni üleskutset pidada vastu ajani, mil muutunud seis loob uue olukorra kogu Ida-Euroopas.

Nii et maailmas on selle aja jooksul palju muutunud.

Pagan võtaks, mul jäi see hr. Jaaksoni üleskutse millegi pärast kuulamata, vist olin sel hetkel TPI Energeetika teaduskonna komsomoliorganisatsiooni aastakoosolekul. Sad Aga näed, ikkagi pidasin vastu! Cool Aga muutunud on tõesti palju, nüüd oleme kõik juba peaaegu metsavennad või vähemalt dissidendid, unustamata muidugi lisada, et ega päris sellist... ka ei tahtnud! Toungue
Aga ksf! Rattarummult hea viide. Lätlastel oli Riias mingi aasta üldse sõit mööda linna endiseid jalgrattatehaseid pidi, hr. Seregins oli ees ja rääkis lugu (vist, pildi järgi arvan).
Vasta
#10

Igatahes ma loodan, et näeme laupäeval kella 10 paiku või veidi enne Põltsamaal!

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#11

Mul jääb kahjuks ära, kuna juhin rongi neil hetkil.
Vasta
#12

(04-07-2013, 17:27 PM)Soobel Kirjutas:  Mul jääb kahjuks ära, kuna juhin rongi neil hetkil.

No mis teha - töö on töö ja rongireisijad tahavd ka punktist A punkti B jõuda. Eks teine kord (teisel üritusel) siis... Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#13

Tere!

Homme koguneme siis kella kümneks Põltsamaa kultuurimaja ette aadressil Kuperjanovi 1 (Selverist veidi jõe poole, tagaküljega vastu pastoraadi parki).

Seejärel (umbes alates veerand 11) teeme väikese sõidu läbi linna, kuhu on kogunenud rahvas linna- ja lossipäevadele. Veidi enne 11 oleme oodatud lossihoovi, kus toimub laat jm üritused. Jätame oma vanad rattad sinna rahvale vaatamiseks umbes kella 12ni, misjärel teeme veidi suurema ringi linnas, kus ma näitan mõningaid Põltsamaa ajaloolisi paiku.

Korda igaks juhuks veelkord üle, et kõik soovijad on teretulnud (kes väärtustavad oma ratast kaasajast veidi vanema liikurina).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#14

Ida-saksa turistile meeldis väga, eriti hea oli olnud osa ,mis toimus peale näitust. Aitäh korraldajatele!
   
Vasta
#15

Mõningaid pilte tänasest Eesti Jalgrattamuuseumi korraldet vanarattaparaadist Põltsamaal leiab aadressilt http://tinyurl.com/rattaparaad

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#16

(06-07-2013, 22:16 PM)valdo Kirjutas:  Mõningaid pilte tänasest Eesti Jalgrattamuuseumi korraldet vanarattaparaadist Põltsamaal leiab aadressilt http://tinyurl.com/rattaparaad

Väga toredad pildid ja nähtavasti oli vastikult tore üritus! Eriti selles valguses, et ei pääsenud ise vaatama.
Aga Valdo, sul on ju palju ilusaid rattaid, miks oled igal üritusel ikka selle ühega samas vormis (ja poosis Cool), nagu "kivist külaline" ?

Diagnoos: ahvivaimustus. Sümptomid: põhjendamatu optimism.
Vasta
#17

(07-07-2013, 00:05 AM)tolmuahv Kirjutas:  Väga toredad pildid ja nähtavasti oli vastikult tore üritus! Eriti selles valguses, et ei pääsenud ise vaatama.
Aga Valdo, sul on ju palju ilusaid rattaid, miks oled igal üritusel ikka selle ühega samas vormis (ja poosis Cool), nagu "kivist külaline" ?

Eks Valdol tõesti mõni jalgratas peale selle 1913-nda aasta Dürkopi vist on jah. Sellelgi üritusel oli tema jalgratastega sõitmas 3 kanget väätsalast, nö trio. St, et suurematel kollektsionääridel on oma testisõitjatest meeskond kõrval ja kes vajadusel toetab meeskonna juhti ja liidrit, veab gruppi, teeb ja dikteerib tempot jne.
Aga sõidab Valdo minu arusaamist mööda praegu just selle Dürkopiga peamiselt seepärast, et see on ikka üks uhkem asi ja on ka selle ratta juubeliaasta, "100 aastat Valdo Dürkoppi". Või kuidas?
Silinder on ka värske selleaasta leid, minu arvates istuks "oktoober" pedaalivale Valdole veelgi paremini. Küsisin eelnevalt Valdo käest ka, et kas paned kaabu või soni? Valdo ütles - ma lähen ju oma 13-nda aasta Dürkopiga, muidugi panen ma kaabu ja siis lisas veel, et mis tähtsust sel on... No ma panin siis jälle soni, mis tähtsust sel on!
Aga sai tõesti ka käidud, rahvast veidi oli, mitmed oodatud-loodetud jäid tulemata nagu tavaliselt. Aga kiitus neile, kes kohal olid! Cool
Sindi - Pärnu kandist 7 (lisaks 2 uudistajat, kes mingil põhjusel olid tulnud ilma jalgratasteta), Türilt 6 + autojuht-mehaanik, Väätsalt 4, Võhmast 1,5 (ksf! Armexi loeme 0,5 eest, nii kui sõiduks lahti peab minema, nii on Arnol kohe kumm katki! Sad ), Nõmmelt 2, Viljandikandist 1, ei tulegi rohkem ette... ja muidugi Valdo ka.
Oli tore vanajalgratta üritus! (Oleks võinud rohkem sõitmist olla aga eks teinekord ehk sõidab pikemalt ja saab konstanteerida, et oleks võinud vähem sõitmist olla!) Ja pilte võiks ka rohkem olla, eks piltide pärast ju käimegi kohal! Toungue
Vasta
#18

Üritus oli lahe.Omaltpoolt ka paar pilti http://taff.planet.ee/Toomas/
Vasta
#19

(09-07-2013, 22:02 PM)Nõmmekad Kirjutas:  Üritus oli lahe.Omaltpoolt ka paar pilti http://taff.planet.ee/Toomas/

Ehk kohtume 3. augustil Märjamaal? - http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=45103

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne