Gauja tehasevärv?
#1

Probleem selles,et vaja värv varsti peale lasta,aga ei tea milline värvilahendus see kõige originaalsem oleks.Netist sirvides jääb kaalule kolm varjanti.
1. Raam paak ja poritiivad on kõik ühte värvi.
2. Raam ja paak ühte värvi,poritiivad ja ketikaitse valged.
3. Raam ühte värvi,paak poritiivad ja ketikaitse valged
Äkki oskab keegi suunata mingi kirjanduse juurde või tunneb ise asja.Võibolla sõltub asi sellest,mis aastal ratas tehasest väljus. Ei tahaks nagu originaalist kõrvale kalduda ja võõrast varjanti kasutada.
Vasta
#2

(30-06-2013, 12:11 PM)martpoiss Kirjutas:  Probleem selles,et vaja värv varsti peale lasta,aga ei tea milline värvilahendus see kõige originaalsem oleks.Netist sirvides jääb kaalule kolm varjanti.
1. Raam paak ja poritiivad on kõik ühte värvi.
2. Raam ja paak ühte värvi,poritiivad ja ketikaitse valged.
3. Raam ühte värvi,paak poritiivad ja ketikaitse valged
Äkki oskab keegi suunata mingi kirjanduse juurde või tunneb ise asja.Võibolla sõltub asi sellest,mis aastal ratas tehasest väljus. Ei tahaks nagu originaalist kõrvale kalduda ja võõrast varjanti kasutada.
praegu puusalt tulistades pakuks,et vanemad olid kõik ühes toonis, igasugu pastellsed toonid , uuemad vast olidkahevärvilised ,nagu rigad edaspidi.
Vasta
#3

just minu guja on ühes toonis ja roheline vb uuemad siis kahes toonis
Vasta
#4

tean 2 värvikombinatsiooni: punakaspruun raam valgete porilaudade ja ketikaitsmetega ja sinine raam valgete porilaudade ja ketikaitsmetega. Mõlemad olid D-5 mootoriga.
Vasta
#5

ta vist oli nii,et61&62 on ühevärvilised ja edasi 66-ndani viskab kahevärviliseks, ehk siis kaks eri põlvkonda . uuemal teine tagareflektor(plast) jaketikaitsetel gauja kiri uuemal stantsitud ja vanemal värviga. kindlasti on veel peensustes erinevusi ,igasugu riistakotid jne.
Vasta
#6

Endal on kõik matt must gaujal. Tegu on 62 aasta võrriga.
Vasta
#7

(22-07-2013, 20:09 PM)Tehn1k Kirjutas:  Endal on kõik matt must gaujal. Tegu on 62 aasta võrriga.

Must värv on aja ja ränga ekspluateerimise käigus matiks läinud. Tehases neist kohe kindlalt mitte ühtegi matiks ei värvitud. Kasutusel oli sama värv, mis Riga jalgratastegi korral, toonidki samad. Seda nüüd küll, et ülearu nad ei läikinud, aga emailvärvid (läikega) olid nad kindlasti.

Kui on plaan ajastutruult taastada, soovitan kasutada veoautovärvi (nt DeBeer) - kaasaja eraldi lakiga autovärvid on liiga ületaastamine, mati värvi kasutamine on väga vale võte. Oma 1963. aasta Gauja värvisin DeBeeri veoautovärviga - vt http://www.velomuseum.ee/et/gauja_1963 .

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

pole nagu ühtegi musta gaujat kohanud. see pole loomulikuld mingi argument, vaid lünk personaalses harituses.
Vasta
#9

(23-07-2013, 19:09 PM)iceman Kirjutas:  pole nagu ühtegi musta gaujat kohanud. see pole loomulikuld mingi argument, vaid lünk personaalses harituses.
sama siin

P.S. minu lapsepõlve võrr oli selline kahvaturoheline Gauja
Vasta
#10

Ehk keegi oskab ka toonist "oranz" rääkida? Eriti oleks huvitatud selle RAL koodist kuna sooviksin oma Gauja seda värvi teha. Ühtegi oranzi detaili mul aga pole. Enda Gauja oli originaalis ka roheline. Päike oli värvi täiesti matiks ja tuhmiks muutnud (isegi mitme tooni võrra teistsuguseks muutunud), esihargi kinnitus torul oli veidi pleekimata värvi, mis oli aga leheroheline.
Vasta
#11

ei ole ka ühtegi oranzi gaujat kohanud,kuid ...
oli mul kunagi1978 aastal teine jalgratas elus ,ereliukas, vot see oli küll oranz.samast ajajärgust meenub lausa neoonilaadset erekollast värvi naiste erekas. tootja oli vairas, gauja tehti punatähes,kui ma nüüd olen õieti meelde jätnud ja mitukümmend aastat varem. pole teada ,kas nõukogude lätis oli pädevust sel ajal oranzi värvi genereerida üldse ,oli see üldse ideoloogiliselt sobilik ,kui kõik maa ümberringi oli halli ja pruuni värvi, sekka aknaraami sinist ja kaelaräti punast.
Vasta
#12

(23-07-2013, 22:21 PM)Kauri92 Kirjutas:  Ehk keegi oskab ka toonist "oranz" rääkida? Eriti oleks huvitatud selle RAL koodist kuna sooviksin oma Gauja seda värvi teha.

Oranž või roosa oli täiesti olemas, alumisel pildil olev on RAL 2012

[Pilt: vorr3_2.jpg]
[Pilt: tiigires1.jpg]
Vasta
#13

Tere, foorumirahvas.
Siiani on teemaks olnud tehasest tulnud "Gauja"de vrv. Selle koha pealt väga sõna ei võtaks, kuna siiani ainsa minu valduses oleva Gauja värv on miskisugune tumeroheline (kõik üleni: raam, paak, porikad, pakikas...). Mingil hetkel püüan tänapäevaste värvikaartide järgi mingit aimu saada ja kui kedagi juhtub huvitama, siis postitan ka siia. Aastanumber on '61.
Täna lõikusin oma raamilt värvi maha ja lihtsalt ei saa küsimata jätta - kas "Riga" tehase kaksratastel mingit krunti (peale roostekihi) ei olnudki ette nähtud??
Sama jama Riga Mini-ga, mida koorisin mõni päev varem - värv otse raamil ilma mingisuguse krundita.
Huvitav oli tunnetada seda, et "Mini" värv tuli palju väiksema vaevaga maha, kui "Gauja"l.
Vasta
#14

Minu isendil must värv,matistunud aja jooksul,aga originaalmust.Mis asjaga edasi teha,seda nüüd siint uuringi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne