Ise ei tohi enam autot lammutada.
#21

Mis vahet on auto põletamisel kodu ligidal või selle sulatamisel tehases....... kärssa tuleb ju samapalju......Big Grin
Jutt keskonnasäästlikumast põletamisest tehases jätab mind natukene külmaks....,sest korstnad võivad ju pikemad olla aga ........ No ma saan aru ka,et seal kõvem tuli ja puha ja tuleb puhtam suits......
Ärge arvake,et mulle meeldivad autupõletajad.
Vasta
#22

(13-07-2013, 08:45 AM)maitus Kirjutas:  Keskonnaohlikusest veel niipalju, et ma ei ole vele näinud sellist lolli, kes mootoriõlid koduhoovis vastu maad laseks

Mina olen, mul naabrid sellised. Nad prügivedu ei telli ja avastasin hiljaaegu metsa alt vanad autorehvid, õlitotsikud, vanu riideid jms ilmselgelt seostatavat kola. Õliloiku otseselt ei leidnud, loodetavasti õli läks läbi traktori mootori uuele ringlusele (ja sadas tahmana mulle hoovi muidugi). aga selliseid inimesi ikka leidub küll. Õli kasutatakse puidu immutamisel või kütusena, aga mida tehakse vananenud jahutusvedelikuga? sirgelt pinnasesse, olen enam kui kindel.

Aga see seisukoht, mis ksf! talupoeg välja tõi, et lisaks passile ja numbritele võiks olla ohtlike ainete üleandmise akt. aga autos lisaks vedelikele on ju terve salong armatuur ohtlikest ainetest tehtud. Olen nüüd riigimetsas umbes 10 aastat jälginud ühe kopika salongiosade lagunemisprotsesi, mis keegi sinna tassis. Mõnda polstrinurka on sammal tekkinud, aga usun, et kui see maha pühkida, siis saaks polstrit veel kasutada. Ehk kuidagi peaks asja reguleerima nii, et mahakandmisel tuleks kodaniukul kirjutada garantiikiri, et need salongiosad, mida ei ole jäätmejaama viidud ja sealt sellekohast kirja saadud, tuleks eraldi välja tuua, et need lähevad taaskasutusse. Muidugi ei saa ajada asja peensusteni, nagu autos 4 nuppu, millest 3 viskasin minema, vaid tuleks lähtuda suurematest osadest. Kuidas seda reguleerida, seda ei kujuta ette veel.
Vasta
#23

(14-07-2013, 07:43 AM)v6sa Kirjutas:  Minge ja elage vahelduseks paar aastat mujal...Toungue Tegelikult pole siin häda midagi, lihtsalt kasvuyraskused tuleb üle elada. Ärge unustage, et meie riik on praegu just selles eas, kus noormeestel on vaja kõvasti maailma parandama hakata oma pemmiroolistWink

Seltsimees, ärge lahmige, kui pole ise mujal elanud, eksole.
Need asjad on hetkel just nii, et kui oled-elad Eestis, ei saa arugi, kuidas sult tasapisi vaip jalgealt kaob. Elades aga mujal ja käies aastas korra sünnimaal, märkad esimesel Eestis viibitud päeval, et Eestis on asjad viimase viie aastaga väga putsi keeratud
Jutt ei ole mitte ainult konkreetsest juraseadusest, millele teema pealkiri viitab. Jutt on üleüldisest elus ja olust, suhtumisest ja tulemustest.
Ajada mingit udu, et võitleme niimoodi oma heaolu ja turvalisuse eest, on äärmiselt lühinägelik amööbiila. Ehitatakse küll enda ümber müür, aga ühel päeval ise enam sellest müürist üle ei saada. Turvalisus, jälgimisprogrammid, terrorismivastane võitlus, oma rahva pojad välismissioonidel, ....
..., ja ka inimestelt nende isetegemise rõõmu äravõtmine igasuguste käskude-keeldude läbi ainult aheldab meid kõiki. Kui sellest aru ei saa, siis ei saa. Head teed, seadustes näpuga järge ajajad!
Pole siiani allunud lollustele ja pole edaspidigi plaanis alluda.
Vasta
#24

(14-07-2013, 07:43 AM)v6sa Kirjutas:  Minge ja elage vahelduseks paar aastat mujal...Toungue Tegelikult pole siin häda midagi, lihtsalt kasvuyraskused tuleb üle elada. Ärge unustage, et meie riik on praegu just selles eas, kus noormeestel on vaja kõvasti maailma parandama hakata oma pemmiroolistWink
Ok, võib vaielda küll Smile. Olen elanud aastakese Soomes ja mõned aastad Iirimaal. Mitte ehitusel, vaid kingsepana, nagu ma seda juba 27a olnud olen ja väidan, et sealne elu on niipalju parem, et ei ole midagi võrreldagi. Siin on viga igas asjas ja jalg taga igal ettevõtmisel- ikka on mingi seadus mis kõik head mõtted ära nullib. Nagu siin keegi mainis, on enamus seadusi otseselt kuritegelikud ja põhiseadusega vastuolus. Need noored kes seal kanepisuitsu eest muretsetud Bemmiroolis istuvad, ei hakka kunagi maailma parandama. Noor, kel vähegi mõistust peas, oskusi kätes ja ärivaistu on, on siit riigist juba ammu jalga lasknud. Sama kehtib heade töömeeste ja spetsialistide kohta. Kohapeale jäävad ainult virisejad ja muu "gentiim" keda riik lausa toetama peab ja üksikud vingerdajad kes oskavad seadustest mööda elada või on väga sinisilmsed. Ja muidugi ka need kes oskavad sellise olukorra pealt kasu lõigata.....ja lihtrahva kulul lulli lüüa ja peavad endid siis kõvadeks tegijateks. Aga seda 21 sajandi gonotsiidi ikkagi väga valus pealt vaadata. Iirimaal pakkus pank mulle ise kapitali äritegevuse alustamiseks ja ei vajanud mingeid tagatisi kinnisvara ja kaendajate näol ja veel väga normaalse protsendiga. Siin ei anna sulle keegi midag kui sa juba iseenesest rikas ei ole. Igasugused ettevõtlustoetused on eelkõige orjastavad mitte arendavad. Antakse näpuotsaga millest ei jätku tõsise ettevõtluse alustamiseks ja siis need kes on saanud selle toetuse- enamasti igusugu puulusikate tegijad ja kindakudujad, Turismitalud ühe hobusega ja lakas majutamisega jne, virelevad endiselt edasi ja maksavad ilgeid makse kui kõik seaduse järgi teha. Natuke suurema toetuse saamiseks pead aga juba ise rikas mees olema, sest enesefinantseerimise osa on nii suur. Mis sellest ,et selle pärast tagasi saab- sul ei ole lihtsalt seda raha võtta... ! Kirjutasin ise just hiljuti EAS-ile projekti, mis ka läbi läks aga just sellisel põhjusel läbi kukkus. Ja loomulikult- miks peaks Rootsi pangad tahtma meie majandust arendada.....kui kasulikum on vastupidi
(14-07-2013, 07:43 AM)v6sa Kirjutas:  Üks auto ei segagi. Kaks autot ilmselt ka mitte. Aga meil on leidlikke "väikeettevõtjaid", kes eraisikuna ostavad auto, müüvad selle küljest paar likviidset tükki, seejärel "juhtub" tuleõnnetus ja egas põlenud romuga muud teha pole, kui üle kaalu.

Ning niimoodi kolm korda nädalas... Kuidas säärase naabriga oleks?

Sääraste idiootide vastu võitlemine on keeruline ülesanne ja ma täitsa mõistan ametniku soovi kogu tegevus illegaalseks kuulutada, selmet hakata mingite erandite sepitsemisega vaeva nägema. Aga elu on näidanud, et kui mõistlik ettepanek kokku kirjutada, võib see täitsa seadusesse jõuda.
Siin see lollus ja laiskus peidus on. Eelpool kirjeldatud tegevus on tegelikult kriminaalasi aga meil , selleasemel, et vastavad ametkonnad selliste huligaanidega tegeleksid, lajatavad paari lolli pärast tervele rahvale. Vägisi tuleb vene kroonu meelde. Kui keegi sai sigadusega hakkama, siis jooksis terve rood. Vahe on aga selles, et seal võis sellisele mehele peksa anda, meie riigis ei tohi aga ka teolt tabatud varast isegi kinni hoida....
(14-07-2013, 07:43 AM)v6sa Kirjutas:  Neile, kelle arvates ametnikud liiga lihtsalt oma palga välja teenivad, soovitan soojalt seda leiba proovida. Pea igas asutuses on täitmata kohti. Minge siis kõrge palga ja rohkete hüvede juurde paremaid seadusi nokitsema. Sest iga seaduse on kokku pannud paar reaametnikku (kelle palk on märgatavalt alla Eesti keskmise) koos vabatahtlike panustajatega. Eriti neid viimaseid kipub väheks jääma..

Ma ei õigusta saamatut või küünilist ametnikku, kuid olles selle leiva küpsetamist üsna lähedalt näinud, ei kipu enam aadressita lahmima. Soovitan teilegi - osalege mõnes protsessisi ja tehke riiki paremaks, selmet lihtsalt lolle riigiametnikke ja rikkureid sõimata.Cool

Siin, lp hr Võsa, ajad sa segi meie keskmise palganäitaja, keskmise eestlase palgaga. Ju sa tead isegi statistika tagamaid, aga miskipärast tood selliseid näiteid. Keskmine eestlane elab raudselt vaesuse piiril ja siin ei ole midagi vaielda. Need riigipiruka närijad saavad ikka üsna hästi tasustatud. Loomulikult ei tee ametnikud seadusi, nad teevad ainult lobitööd- seda mis neil teha kästakse ja nad teevad seda kohusetruult nagu head sõdurid. Aga see jutt, et tavainimest saduseloome juurde lastakse, on sul nüüd, anna andeks, küll loll jutt. Kaudselt on see võimalik ainult valimistel ...aga valimsiseadus on juba iseteema ja hetkel täiesti mäda ja mittedemokraatlik ja tehtud nii, et võimu juurest ei olegi võimalik kedagi lahti kangutada. Rääkimata sellest, et sellele ladvikule ei kehti ka elementaarsed tsiviilseadused ja koodeksid.

Rikaste vastu ei ole mul aga midagi kui nad oma rikkuse ise välja oskavad teenida mitte maksumaksja raha taskusse ei topi.

Vägisi tuleb pähe võrdlus meie riigi ja sellise perekonna vahel kus vanemad muudkui keelevad, et ära tee seda ja ära tee toda ja nii ei või ja naa ei või......kui selline laps 18 saab, on tal pläru hambus ja pudel käes ja klobib kusagil kodutut ja ei mingit austust ei vanemate ega moraali vastu....

(14-07-2013, 10:14 AM)taavi Kirjutas:  Mina olen, mul naabrid sellised. Nad prügivedu ei telli ja avastasin hiljaaegu metsa alt vanad autorehvid, õlitotsikud, vanu riideid jms ilmselgelt seostatavat kola.
Muidugi ei saa ajada asja peensusteni, nagu autos 4 nuppu, millest 3 viskasin minema, vaid tuleks lähtuda suurematest osadest. Kuidas seda reguleerida, seda ei kujuta ette veel.

Asja oleks väga lihtne reguleerida- prügi äraandmise eest ei peaks sellist üüratut pappi välja käima, või peaks teatud prügi äraandmine lausa tasuta olema- mitu korda sa ikka sama asja eest lõpuks maksad.....siin peaks riik seadusi vastu võtma, mitte inimese isikliku vara kallale ronima...

Anna nõu, ....kuhu sina oma jahutusvedeliku viinud oled ???
Vasta
#25

Mujal on korras? Lubage naerda....
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/kar...d=66422976

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#26

(14-07-2013, 10:41 AM)maitus Kirjutas:  Asja oleks väga lihtne reguleerida- prügi äraandmise eest ei peaks sellist üüratut pappi välja käima, või peaks teatud prügi äraandmine lausa tasuta olema- mitu korda sa ikka sama asja eest lõpuks maksad.....siin peaks riik seadusi vastu võtma, mitte inimese isikliku vara kallale ronima...

Anna nõu, ....kuhu sina oma jahutusvedeliku viinud oled ???

Pudelitaaraga on enam-vähem kord majas, kui mitte automaat järjekordselt rikkis poleks.
Ehk peaks muud prügid ka kuni vorstinahkadeni välja ja eriti suitsukonid keegi kokku OSTMA. Oleks kulupõlenguid vähem ja kõik majaümbrused korras. Isegi linnaparkide sügisesed lehed ostetaks kokku, poleks enam kotivirnasid kevadel lume alt välja sulamas.

Jahutus- ja pidurivedelik jäid kevadel ühte autoremondi firmasse, kuhu sealt - tõesti ei tea.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#27

(14-07-2013, 10:41 AM)maitus Kirjutas:  Anna nõu, ....kuhu sina oma jahutusvedeliku viinud oled ???
Eks ikka jäätmejaama, sinna kus ka vanaõli vastu võetakse - viin ise kah sinna kuna ei soovi avastada mõneaja mõõdudes, et kodu kaevuvesi on kuidagi magusaks muutunud.
Vasta
#28

(14-07-2013, 10:14 AM)taavi Kirjutas:  
(13-07-2013, 08:45 AM)maitus Kirjutas:  Keskonnaohlikusest veel niipalju, et ma ei ole vele näinud sellist lolli, kes mootoriõlid koduhoovis vastu maad laseks

Mina olen, mul naabrid sellised. Nad prügivedu ei telli ja avastasin hiljaaegu metsa alt vanad autorehvid, õlitotsikud, vanu riideid jms ilmselgelt seostatavat kola. Õliloiku otseselt ei leidnud, loodetavasti õli läks läbi traktori mootori uuele ringlusele (ja sadas tahmana mulle hoovi muidugi). aga selliseid inimesi ikka leidub küll. Õli kasutatakse puidu immutamisel või kütusena, aga mida tehakse vananenud jahutusvedelikuga? sirgelt pinnasesse, olen enam kui kindel.

Keskonna ametile tuleks kordinaadid edastada sellistel puhkudel. Tublid eestimaalised koristavad Eestimaad igal aastal ja siis on ikka käputäis ahve igas külas kes ei oska oma sitahunnikust jagu saada sest prügiveo kuumakse eest saab ju kuus paar õlut rohkem osta. Trahvid selga sinna kuhu peab.
Ise leidsin kodu lähedalt metsast mitme auto salongi jäätmete hunniku. muidugi see idioot oli sinna ka visanud enda nime ja telefoni numbriga varuosa arve(naisterahvas muide). Helistasin ja palusin hunniku ära koristada, muidu esitan andmed vastavasse asutusse. See muidugi käis öösel ja pani hunnikule tule otsa. Ehe näide et ei tasu sellistega läbirääkimisi pidada.
Vasta
#29

(14-07-2013, 11:22 AM)Marko Kirjutas:  Mujal on korras? Lubage naerda....
-suurbritannias-lahevad-kindlustamata-soidukid-pikemata-purustamisele.d?id=66422976
Ma ei näe siin probleemi. Minumeelest võiks purjus sõitmise eest sama nõksu kasutada, et eriti pikkade juhtmetega inimestele kiiremini kohale jõuaks. Mul ei ole midagi seaduste vastu kui need on põhjendatud ja ei ole inimvaenulikud.
Igatahes on seal võimalik auto ajutiselt arvelt maha võtma ja ei pea maksma kindlustust sel ajal. Meil nagu tahetakse ka seisva auto eest kindlustust saada- vot see on idiootsus....! Siin on teema: " kindlustuse maffia", seal on sellel teemal rohkem juttu ja seda ei maksa siia üle tuua...

(14-07-2013, 11:46 AM)Dexter Kirjutas:  
(14-07-2013, 10:41 AM)maitus Kirjutas:  Anna nõu, ....kuhu sina oma jahutusvedeliku viinud oled ???
Eks ikka jäätmejaama, sinna kus ka vanaõli vastu võetakse - viin ise kah sinna kuna ei soovi avastada mõneaja mõõdudes, et kodu kaevuvesi on kuidagi magusaks muutunud.
Novot- jälle targem Smile. Minul ei ole veel õnnestunudki jahutusvedelikku ühelgi autol vahetada, olen selliste künadega ringi sõitnud kuhu tuleb pigem juurde valada kui välja lasta Big Grin. Õlid on omatarbeks ära kulunud...ja autod on testi ka romulasse jõudnud- ei ole veel ühtegi osadeks võtnud. Aga mõte sellest, et ma seda teha ei või ei ole mulle vastuvõetav..
Vasta
#30

Kes veel ei teadnud, siis kõiki autost ülejäävaid vedelikke saab ära anda suuremates jäätmejaamades Tallinnas, Tartus , Põlvas jne. Sama kehtib plastide, klaasi ja muu väheväärtusliku kohta. Väiksemad jäätmejaamad on nii ja naa- tasub enne järgi küsida, kui asju peale pakkima hakata.
Tänasel hetkel olemas kõik legaalsed variandid, et oma mittevajalikust rämpsust(v.a. olmeprügi ja eterniit) tasuta lahti saada. Viimase taustal on võimatu aru saada tegelastest, kes oma sitta metsa ja teeveertesse veavad.
Vasta
#31

Ma ei tahtnud mingil juhul kindlustusemaffiat siia laiendada, viitasin lihtsalt sellele, et kõveraid seadusi on igas riigis. See pole ju normaalne, et kui unustad kindlustust pikendada lüüakse seisev auto koogiks. Oleks siis sõidust veel maha võetud aga ei, rahulikult seisid tänava ääres ja mitte kedagi ei ohustanud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#32

(14-07-2013, 14:27 PM)Marko Kirjutas:  Ma ei tahtnud mingil juhul kindlustusemaffiat siia laiendada, viitasin lihtsalt sellele, et kõveraid seadusi on igas riigis. See pole ju normaalne, et kui unustad kindlustust pikendada lüüakse seisev auto koogiks. Oleks siis sõidust veel maha võetud aga ei, rahulikult seisid tänava ääres ja mitte kedagi ei ohustanud.
Eks sellega võis olla nii, et unustamine hakkas massiliseks muutuma ja kui heaga ei saa, siis tuleb halvaga. Ma eeldan, et sellised kindlustuseta autod peeti kinni ja lasti juhil ikka enne väljuda kui pressi alla läks ja vaevalt see auto keset teed kinni pidas Smile. Aga mine tea... täit tõde videotest ei selgu, võis olla nii ja naa.... Smile.
Vasta
#33

(14-07-2013, 10:19 AM)Janka Kirjutas:  ...
Seltsimees, ärge lahmige, kui pole ise mujal elanud, eksole.
...

On elatud, lausa aastaid ja mitte ainult Soomes.Toungue

Mulle hakkab vastu see meie elu kirumine (just, kirumine, mitte paremakstegemine) ning õhkamine, et küll SEAL on ikka hea.
Eks seal on ikka hea, kus meid ei ole...Big Grin

Ülereguleerimise kohta käiv on ju omamoodi õigegi: juba praegu on seadused üsna krehvtised. Õnnetus on see, et keegi nende täitmist ei järgi. Ning ühiskonnas on ju ka kõvem mees see, kes rohkematele seadustele kõrges kaares kusta suudab.Sad Äkki püüaks sellest pseudovabaduse ilmingust üle saada ja lõpuks ka vastutama hakata?
Smasse kasti käib platnoikultuurist pärinev keelekandjahirm. Oleks vast aeg üle saada sellest silmakirjalikkusest, et keegi teine peaks asju tegema. Ei tea ju politsei tulla lällavaid jobusid vaigistama või keskkonnateenistus ülalmainitud peret korrale kutsuma, kui info jamadest nendeni ei jõua...
Eks siit leiab nüüd keegi jälle herne, mida ninna tõmmata ja hakkab vinguma ülesandjate teemal. Autoroolis sigadusi tegevale joodikukambale politsei kutsumine on täiesti põhjendatud, kui oma jõud neist üle ei käi, näiteks.
Selle piiri tõmbamine ongi koduse kasvatuse küsimus. Seda kas on või mitte.Toungue

Seadusloomes osalemisest.
Eestis on kõik seaduste eelnõud avalikud. Kes soovib osaleda, peab vaid vaevuma ettepaneku kirjalikult esitama. Tõhusam on muidugi esitada ettepanek mingi juriidilise isiku kaudu (MTÜd on selleks headCool ).

Mugavam on viriseda selle üle, kuidas riik on paha ja seadusi teevad lollid.

Keskmine palk ja keskmine eestlane.Rolleyes Milline on keskmine eestlane praegu? Mediaanpalgaga (see on inimeste vähimast suurimani reastatud palganumbrite reas see keskmine number) on lihtne - see on napp 600 brutos. Aga palju saab keskmine eestlane, seda ei tea keegi... Äkki oskab ksf. Maitus selle keskmise eestlase defineerida? Siis saame Konjuktuuriinstituudile "õige" profiili esitada...Toungue

Kuid tulles ringiga teemasse tagasi: praegu küpseb tõesti oht, et riigihalduse magistrid koostöös paduroheliste keskkonnahulludega keelavadki eraisikul autolt tükke maha keerata.Sad Vat selle vastu peame küll ühe kirjatüki treima. Oma tarbeks peab olema lubatud ühelt autolt teisele tükki ümber tõsta. Ning üleliigseid teistele müüa.

Äri on eraldi teema ja selle ohjamiseks on praegukehtivate nõuete järgimine vajalik.

Kuigi ka siin tekib küsimus, kustmaalt on äri...
Vasta
#34

"Sõbranna Maksuamet" külastas hiljuti üle tee asuvat vanametalli kokkuostu ametlikku punkti... Alumiiniumi konteinerist leiti purustatud sapika mootori tükke...Koheselt nõuti autode utiliseerimise litsentsi ja plommiti konteiner, olgugi, et antud metalli tõi klient koos teise alumiiniumiga. Purustatud mootori karteri tükid loeti a u t o o s a k s . Millega asi lõpeb, ootame...

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#35

(14-07-2013, 18:11 PM)v6sa Kirjutas:  Seadusloomes osalemisest.
Eestis on kõik seaduste eelnõud avalikud. Kes soovib osaleda, peab vaid vaevuma ettepaneku kirjalikult esitama. Tõhusam on muidugi esitada ettepanek mingi juriidilise isiku kaudu (MTÜd on selleks headCool ).
...
Mugavam on viriseda selle üle, kuidas riik on paha ja seadusi teevad lollid.
...
Kuid tulles ringiga teemasse tagasi: praegu küpseb tõesti oht, et riigihalduse magistrid koostöös paduroheliste keskkonnahulludega keelavadki eraisikul autolt tükke maha keerata.Sad Vat selle vastu peame küll ühe kirjatüki treima. Oma tarbeks peab olema lubatud ühelt autolt teisele tükki ümber tõsta. Ning üleliigseid teistele müüa.

Väga hea!
Tundub, et herr v6sal on need nipid-nõksud teada, kuis selline kirjatükk kokku klappida ja kange tahtmine mitte viriseda, vaid reaalselt tegutseda.
Niisiis, äkki on härra lugupeetav nii toimekas, et viskab taolise kirjatüki kokku, meie siin lisame omad allkirjad ja võibki hinnalise üriku v6sale tagastada, et ta juba toimetaks sinna, kuhu tema arvates tarvis, et petitsioon ka reaalselt toimima hakkaks.
Või mis?
Vasta
#36

(14-07-2013, 19:34 PM)h2rra Kirjutas:  Alumiiniumi konteinerist leiti purustatud sapika mootori tükke...Koheselt nõuti autode utiliseerimise litsentsi ja plommiti konteiner, olgugi, et antud metalli tõi klient koos teise alumiiniumiga. Purustatud mootori karteri tükid loeti a u t o o s a k s . Millega asi lõpeb, ootame...
Mul metsalll vedeleb ka üks zaz,omanik juba ise muld ja kust need dokid võtan,et ametlikult utiliseerida?Talvel lõikasin käimakasti pilbasteks,et reduktor saada ja üks toimiv katel ootab oma saatust.Tuleb jäägid siis üles sulatada
Vasta
#37

(14-07-2013, 18:11 PM)v6sa Kirjutas:  On elatud, lausa aastaid ja mitte ainult Soomes.Toungue

Mulle hakkab vastu see meie elu kirumine (just, kirumine, mitte paremakstegemine) ning õhkamine, et küll SEAL on ikka hea.
Eks seal on ikka hea, kus meid ei ole...Big Grin

Jah, seal on tõega parem kui siin ja oli parem ka siis kui ma sel olin. Tea kas oligi hea mõte tagasi tulla. Oleksin juba üsna heal järjel olnud seal Ja parem ei ole seal mitte sellepärast, et me siin oleme, vaid sellepärast, et seal saavad põllumehed kordades suuremaid toetusi ja dotatsioone, emad saavad kordades rohkem lasterahasid, pensionärid kordades rohkem pensioni ja arstiabi, nii mõneski riigis ei ole näiteks maamaksu mida igasugune MU_ _ oma suva järgi muuta saab ja su jalgealuse nii kalliks teha, et paned jooksuga kasvõi venemaa poole. Eestlasel ei ole tegelikult tükikest maadki mis endale kuuluks, mille peale kindel saaks olla ja mille eest võdelda kui vaja.

Igasugused meie seadused taanduvad rahale mitte heaolule. Alates igasugustest riigilõivudest kus tuleb tuhandeid maksta kui maja pojale annad ( pea ei võta mille eest) ja lõpetades sellega, et eestlane peab ennast ID kaardi näol iga natukese aja tagant uuesti kodanikuks ostma, et siin riigis üldse midagi ära teha. Iga vähimgi liigutus maksab ja tavaliselt mitte vähe. On ikka super seadused küll kui sinu elu ja tegevus sõltuvad mingi üksiku ametimehe või väikese grupi isiklikust nägemusest ja tujust. Riigi käsi on nii sügaval inimese taskus, et inimene selle juba enda kehaosaks arvab.
Igasugune ettevõtlus milles ei osale väliskapital ja mille toodang või teenus on orjenteeritud kohalikule turule, kiratseb veel ainult sellepärast, et on olemas ümbrikupalgad ja varjatakse tulusid. Kaheksasaja euro palgaks maksmiseks on vaja brotopalka 1500 euri- no mida!! See tähendab, et ühe ehitusmehe tellimiseks kuuks ajaks tuleks välja laduda 2300 eurot.... kuskohast see raha võetakse ja kes sellist teenust telliks. Riigihange on võimeline niipalju raha küll välja käima, aga seal on ka puhas onupojapoliitika ja ega sealt töölisele palju ei kuku. FIE-dest ei maksa üldse rääkida kui neil just pensionipiletit taskus ei ole.

Kõik seaduse-eelnõud on loomulikult avalikud, ainult selle vahega, et on ammu kulisside taga ära otsustatud ja avalikustamine on puhas farss ja komejant. Tehakse täpselt nii nagu Brüsselis ette kirjutatakse ja eestlase puhul veel enamgi. Ja kõige rohkem kusevad seaduste peale valitsusemehed ise, alates Ilveseprouast kes arvab ,et riigikassa on ta isiklik rahakott, samuti hr Ilves ise kes oma talu kuidagi ilma maksumaksja rahata ära ei suuda majandada, pidevalt kiirust ületavast Savisaarest, kes poltseile näkku kuseb, kõige suurematest pättidest riiklikus AS-is EE jne jne.
Ei jäägi muud üle kui ennast kirumisega maandada, sest midagi ei anna paremaks teha kuna seadused ei võimalda ja kaevata kungale, et kunigas paha on, on mõttetu. Demokraatiast on asi kaugel. Eestlane on ülikannatlik aga kui plahvatab, siis täiega. Vot siin oleks koht kus noored otsa lahti peaks tegema....loodan ,et näen uue Jürioo oma silmadega veel ära Smile.
Kogu see sigadus on mustvalgelt kõigile näha, aga mõned ei taha näha. Tavaliselt need, kes töötavad riigiasutuses või mingis monopoolses ettevõttes või monopoolsel erialal. Sellised peidavad pea liiva sisse nagu jaanalind ja loodavad, et oma elu hullemaks ei läheks. Ma aga ei tea mis on hullem, kas kusta kõrge kaarega seadustele või oma kaasrahvuslastele, ... siin on küsimus moraalist ja kodusest kasvatusest.

NB! Jaanalind tegelikult ei peida pead liiva alla- ta kuulab maad. See on lihtsalt metafoor ..Smile

Siin on minu arusaami paremini kirjeldatud ...Smile
http://www.hingepeegel.ee/noppeid/einar-...ud-niidid/
Vasta
#38

(14-07-2013, 20:23 PM)muska71 Kirjutas:  
(14-07-2013, 19:34 PM)h2rra Kirjutas:  Alumiiniumi konteinerist leiti purustatud sapika mootori tükke...Koheselt nõuti autode utiliseerimise litsentsi ja plommiti konteiner, olgugi, et antud metalli tõi klient koos teise alumiiniumiga. Purustatud mootori karteri tükid loeti a u t o o s a k s . Millega asi lõpeb, ootame...
Mul metsalll vedeleb ka üks zaz,omanik juba ise muld ja kust need dokid võtan,et ametlikult utiliseerida?Talvel lõikasin käimakasti pilbasteks,et reduktor saada ja üks toimiv katel ootab oma saatust.Tuleb jäägid siis üles sulatada

Samas saab ju suvalisse jäätmejaama viia suvalist vanametalli mis läheb ju ka otse kokkuostu.Kas seal siis ka ei tohi olla autodetaile?
Vasta
#39

(14-07-2013, 19:34 PM)h2rra Kirjutas:  "Sõbranna Maksuamet" külastas hiljuti üle tee asuvat vanametalli kokkuostu ametlikku punkti... Alumiiniumi konteinerist leiti purustatud sapika mootori tükke...Koheselt nõuti autode utiliseerimise litsentsi ja plommiti konteiner, olgugi, et antud metalli tõi klient koos teise alumiiniumiga. Purustatud mootori karteri tükid loeti a u t o o s a k s . Millega asi lõpeb, ootame...
Vastuseks maksuameti mootori osade küsimusele võiks ju öelda, et ostsin mootori autolammutusest (kes paberi järgi kõik keemia ja muu jama ikka ilusti kokku korjab ja utiliseerib) ja vana mootori viisin metalli kokkuostu?
Vasta
#40

Siit tekib küsimus, et kui inimene saab poest osta varuosa, mis siis sellest katkisest jupist saab? Auto peab olema komplektne, aga tegelikult peaks siis nõudma ka kõikide kasutuse ajal küljest kukkunud juppide tagastamist Big Grin

Mina leian, et auto mahakandmiseks võiks piisata aku, katalüsaatori, rehvide ja vanaõli viimisest jäätmejaama. Ülejäänud jupid on ohutud keskkonnale ja taaskasutatavad.

Kõige kurvem ongi see, et kõik need keskkonnavaenulikud asjad on kulumaterjalid, mida vahetatakse nagunii mitmeid kordi. Varuosadena või projektides kasutust leidvad osad on enamuselt metallist või plastikust, mis ei idane ega mädane. Seega on see suht mõtlematu seadus.

Ühtegi muud seletust sellisele lammutuse keelamisele ei leia peale selle, et tootjad tahavad rohkem uusi autosid toota ja selleks on vaja "vana risu" eest koristada. Metalle on lihtsam (odavam) ka taaskasutada kui maagist toota.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne